99 fr. Aalst spant de dopperskroon l KOOP IN EIGEN STREEK. Aalsters Accent op goeie weg HovenierstraaUö Dynamische jeugdwerking A1orktstraat25 1890 0P14/IJK 8 Nieuwe Gazel van Aalst 25 mei 1984 Politiek kafee in Mikisclub De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst VIDEOFILMS ww lla per 3 dagen Mogelijkheid tot huren van films zonder lid geld. 2.000 films in 3 systemen. 9300 ^ALST 053/70.36.8; 052/35.83.66 Vrouw achter 't stuur Op vrijdag25 mei gaat er vanaf 20 u. in de Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst een politiek kafee door, geanimeerd door het New Orleans Jazz kwartet "Michel Verstraeten and Friends,, met de medewerking van Erik Montsaert (karikaturen), 1ste KP-kandidaat JefTurfen de KP-kandidaten uit de Denderstreek Jos De Geyter, Roger Caudron en René De Waegeneer, met een keure politieke cartoons van GOAL, bevraging van de KP-kandidaten vanuit het publiek en de aanwezige pers, dit alles aangenaam afgewisseld met teksten van strijd, vreugde en leed. Wie meer wou weten over de Vlaamse Kommunisten in het Europa van morgen, wie graag eens de KP-kandidaten op de rooster legt of wie gewoon een gezellige politico-culturele ontspanningsavond wil meemaken ontbreekt zeker niet op het appel. (LI) Oost-Vlaanderen 2,7 5,6 3,7 12,4 23,7 16,6 Het Rijk2,8 6,7 4,0 12,4 25,4 17,2 Bron: Jaarlijkse telling van de op 30/6/1974 en 30/6/1982 ingeschreven uitke ringsgerechtigde volledig werklozen. Dennis en ex-liefje Leight (hijg, hijg proberen er iets aan te doen... Touring Wegenhulp opbellen Ali van de Wegen wacht Burgemeester Uytter- sprot (met ervaring als rally-tem mer) De «autorollers» van de Jongerenmars We kennen persoonlijk veel Christines, waarvan de een al een fijnere «carrosserie» bezit dan de andere, maar dit is wel één van de leukste om een anderhalf uurtje bij te vertoeven. Op vei lige afstand in de bioszaal dan wel Misschien is ze wel meer voorspelbaar dan collega «De Lift», maar toch behoorlijk spannend en boeiend. Met ver snellingen die je niet alleen de zenuwen maar ook de autoban den door de keel doen gieren. In tegenstelling tot «The Thing» is «Christine» niet opgebouwd rond een afzichtelijk monster en z'n vele vormen, maar wel rond een vertrouwde machine. Dat belet niet dat Carpenters specia- le-effektenploeg alweer verbluf fend uit de hoek mogen komen met de automatische uitdeuk- beurten van Christine. Z'n imago van fantastische-film-spe- cialist liep hierdoor beslist geen deuk op... Goed voor een ruim publiek dus (cfr. «De Lift»). Alleen mag je je niet de vraag stellen wat de oor zaak is van het temperament van een auto als Christine. Maar ach, dat maakt de vergelijking mis schien kompleethet mysterie en een Christine van vlees en bloed ontsluier je toch ook van je leven niet... (LDC) Programmatie Palace 1. «Merlijn de tovenaar» (The sword in the stone) (KT)Walt Disney-klassieker in betoverende tekenfilmstijl. 2. «To be or not to be» (KT) matte tot soms leuke Hitlerko- medie van Mel Brooks, niet echt dé lolbroek dus. 3. «Christine» (KNT)zie be spreking. 4. «Heat and dust» (KNT)Julie Christie doet in India wat stof opwaaien. Feestpaleis 1. «Gwendoline» (KNT): ero tisch getinte avonturenfilm van Just Jaeckin («Emmanuelle», «Lady Chatterly»). 2. «Terms of endearment» (KT) er hangt traangas in zaal 2 als je de knippende handtassen en het gesnotter eens beluistert. «Tears of endearment 3. «Emmanuelle 4» (KNT)Mia Nijgren volgt Sylvia Kristel op in een verhaal, pardoon een aaneenschakeling van zoge naamde softsexposes. Zopas kwam het derde nummer van Aalsters Accent van de pers. Dit nieuw gratis driemaandelijks informatietijdschrift van de stad Aalst bereikt stilaan de inhoud en de vorm, die men van een dergelijke krant mag verwachten. Het is trouwens duidelijk dat de samenstellers rekening gehouden hebben met een aantal kritieken, die in het verleden tegen de publikatie geuit werden. De layout valt beslist mee, en ook het door elkaar mengen van korte en langere artikels verhoogt in ruime mate de leesbaarheid. Interessant zijn ongetwijfeld de artikels rond Flanders' Printing, het standbeeld van Dirk Martens, en de komende land-, tuinbouw- en leefmilieutentoonstelling, die plaats heeft in september. Zoals aangekondigd ontbreekt evenmin een informatief artikel voer de veelbesproken maar weinig bekende verhaalbelastingen. Direkt bruikbaar is ook de nieuwe treinuurregeling vanaf 3 juni. De gastarbeiders worden evenmin vergeten. Het publiceren van een aantal weinig gekende statistieken zoals over de binnenscheepvaart op de Dender, en over het aantal zelfmoorden in Aalst lijkt ons een initiatief, dat in de toekomst beslist mag herhaald worden. Wat wij minder begrijpen is dat men reeds een aantal manifestaties voor... 1985 oppervlakkig aankondigt. Weinig interessant zijn ook de meldingen vanwege de dienstcentra, de beslissingen van de gemeenteraad en de korte nieuwtjes uit de adviesraden. Hier zou de redaktie in de toekomst dieper moeten ingaan op een aantal beslissingen en/of adviezen. Te kompakte berichten leiden soms tot onjuistheden, zo bv.de gemeenteraad besliste tot "inrijverbod voor motorvoertuigen met meer dan 2 wielen in de Kwalestraat en de Dorpsstraat te Nieuwerkerken,,. Er werd in werkelijkheid beslist tot éénrichtingsverkeer en niet tot het verkeersvrij maken van deze twee Nieuwerkerkse straten. Hier kon men het publiek heel wat meer en beter geïnformeerd hebben vb. wijziging van rijrichtingen, datum van invoegetreding, enz. Nog een klein detail. Het mededelen van reeds voorbije manifestaties, die reeds voorbij zijn, lijkt ons totaal overbodig, bv. deelname aan vakantietentoonstelling in Oostende, sportinitiatiekursussen die ondertussen reeds aanvingen, enz. (MP) Woensdag 9 mei organiseerde de vzw jeugdwerking TEAM een zeer geslaagde «Aalsterse vinger in de pap». Onder leiding van de BRT-presentatrice Leja VAN HOEYMISSEN sprak een panel bestaande uit kinderen van de verschillende Aalsterse jeugdate liers en basisscholen met SIEN van Sesamstraat, JANNY van Kameleon, MARC van Bopoda en Keizer KAMIEL SERGANT. Voor de 150 aanwezige kinderen werd het alvast een boeiende namiddag TEAM voelt zich dan ook ge sterkt door het welslagen van haar eerste grote aktiviteit en organiseert nu op zondag 27 mei te 14 u. in het Stedelijk Trefcen trum, Driesleutelstraat 51 te Aalst «Poppenkast Carlo», een alternatief poppenspel met akteurs vóór en in de poppen kast. Inkom 25 fr., gekoppeld aan een tekenwedstrijd. Geïnteresseerde monitors kun nen nog steeds meewerken met TEAM: tel. 053/77 19 89. Kamiel Sergant in het panel. «Zeg niet te gauw 't is weer een vrouw», is een populaire autosti cker. Maar in de thriller «Chris tine» is het niet bepaald een vrouw die de brokken maakt. Wél een Plymouth uit 1957, die doodt wat tussen haar en haar eigenaar komt. Dan toch liever een vrouw achter 't stuur... De nieuwste van John Carpenter («Halloween», «The Fog», «The Thing») belooft weer heel wat mysterie in thrillerstijl. Waar over gaat het Wel, Arnie is een 17-jarige stuntel, die op school altijd de kluns is van de zware jongens en die raakt plots ver slingerd op een oud autowrak. Hij slaagt erin dit vehikel hele maal op te lappen tot een echte biitz-wagen. Tegelijkertijd evo lueert zijn persoonlijkheid naar die van een zelfverzekerde, stoere bink... De «relatie» tussen «Christine», die auto, en hem gaat zelfs zover dat hij last krijgt met z'n Christine omdat hij ook nog een lief opdoet. Madam is jaloers, en dan zit 't spel op de «wagen» «Stumperds, pas op haar bum pers is hier wel een zeer toe passelijke uitroep, want «Chris tine» houdt er nogal radikale wraakakties op na, voor wie haar ooit belaagt (niet om zon der handschoenenkastje aan te pakken, dus Bovendien slaagt het o zo liefdevolle monster erin om zichzelf telkens van een schroothoop op te kalefateren tot de herboren glamourslee. Intussen raakt Arnie steeds meer bezeten door zijn veeleisende, jaloerse «vrouwtootje». Vriend kAkVW» Ruimtelijke 1974 1982 begrenzing Mannen Vrouwen Totaal Mannen Vrouwen Totaal Aalst Dendermonde Eeklo Gent Oudenaarde Sint-Niklaas

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8