Erik De Coster reed en keek niet om De Schrijver verslaat 2 medevluchters in de sprint Filip Van Vooren en Gino Lauwereys delen de zegebloemen Brons voor Jos Jacobs. Goud voor Dirk Ledegen Uitslagen kaatsverbond der Veteranen der Denderstreek Terjoden wint spannend derby Nieuwelingen te Impe SERGANT Amateurs te Mere De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Wielertoeristen. T.T. Kring Aalst Beloftenkampioenschap atletiek Kaatsen Gew. bevordering 12 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 In de deelgemeente van Groot-Lede werd zondag, de Grote Prijs Café Cartouche, ingericht door de Wielerclub Jong en Moedig, verreden. Wielrennen. Nieuwelingen in Haaltert Trofee Minister Mare Galle Ter gelegenheid van de Ekentfeesten werd in Haaltert, een wielerwedstrijd voor nieuwelingen, tel lende voor het regelmatigheidskriterium Minister Mare Galle, gereden. VZinnaar D. De Schrijver na zijn overwinning in gezelschap van de plaatselijke schone (ELJ. Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT Er moesten 7 ronden over een totale afstand van 56 km. worden afgehas peld De Keiberg was de voornaamste hindernis op de omloop. Geen echte berg, maar een helling van een paar honderd meter met een stijgingsgraad van 10 Genoeg om het jonge volkje te scheiden, zeker na 7 beklim mingen, zo dachten velen. Slechts 19 vertrekkers meldden zich op het appel De bewolkte lucht en het gering aantal renners drukte schijn baar op het humeur van sommigen uit het organisatiecomité. Een pro gramma verkopen weigerde zelfs een deelnemerslijst aan uw verslaggever te overhandigen Van Public Relations had de man schijnbaar nog nooit gehoord. De wedstrijd zelf verliep als een strijd tussen 2 kwartetten. Reeds in de aan- vangsronden hadden Gino Willems, Gino Pauwels, Yvo Asselman en Dirk De Schrijver zich losgewerkt en reden dra aan de leiding met 30 seconden boni. Er kwam een reaktie op gang van Dirk Van Mossevelde, Tony De Leeuw, Pascal Schietecat, de huidige leider in de trofee en Thierry Nerinckx. De rest berustte in de nederlaag. De Het begon zeer goed voor Aalst in de 400 m. horden. Specialist Jos Jacobs werd in deze rechtstreekse finale derde met 55"80. Een prestatie in de buurt van zijn eigen persoonlijk fekord. Yvan De Block was in de 200 m. minder fortuinlijk. Met 23 "03 behaalde Yvan de zevende tijd, net niet snel genoeg voor een plaatsje in de finale. Martine De Pauw slaagde er wel in door te dringen tot de ein- eersten verloren nog Y. Pauwels, die werd opgeslorpt door" het achtervol gend groepje. Toch geraakten beide kernen niet versmolten. In de sprint voor de eerste plaats, versloeg Nieuwerkerkenaar D. De Schrijver, zijn 2 resterende mede vluchters. Een weinig later, toonde D. Van Mossevelde zich de snelste van het achtervolgend groepje De winnaar, een 2e jaars nieuweling, liet hiermee zijn 3de overwinning van het seizoen optekenen De uitslag 1Dirk De Schrijver, 56 km. in 1u.36; 2. G. Willems; 3. Y. Assel man; 4. D. Van Mossevelde; 5. P. Schietecat; 6 T. Neerinckx; 7 T. De Leeuw; 8. G. Pauwels; 9. Jan Van Impe; 10. P. Baetens Volgende week is er geen wedstrijd, tellende voor de trofee voorzien. De draad wordt terug opgenomen op 9 juni te Erembodegem-Terjoden. De stand na 4 ritten 1P. Schietecat 27 p.; 2. T Nerinckx 19 en H. Goessens; 4. D Van Mosse velde 17; 5. D Sigin en J De Witte 12 p.; 7. D. De Schrijver 10, E. De Wilde 10, T. Schepens 10 en E Mincke 10 p.; 11. D. Van Bockstael en G. Wil lems 9 p. (GSX) dreeks. Ze won haar reeks aoor 25"79 te lopen behoorlijk snel In de finale kwam ze niet verder dan de ondankbare vierde plaats met 26 "05 Martine mistte hiermee slechts met een fraktie het podiumhaar achter stand op de nummers twee en drie was slechts 4 en 6 hondersten Van een foto-finish gesproken In de reeksen van de 100 m. horden werd Katinka Pottie derde met 15 "76 Door de concurrentie van de wedstrijd in Haaltert en doordat zaterdag in Vlierzele een «Gouden Fiets» selektie- rit plaatsgreep, waren er hier even eens slechts 18 inschrijvingen. Onder de deelnemers ontdekten we wel één gekende naam, namelijk Dirk Sigen, vorige vrijdag nog winnaar in Teralfe- ne en in de Trofee van Minister Mare Galle eveneens in de top te vinden. Ledenaar Frank Van Lippevelde was ook van de partij. De wedstrijd werd betwist over 55 km., verdeeld in 7 ronden. Het par koers vertoonde geen opvallende hin dernissen, wel werd er gefietst over brede betonwegen, wat een mooi koersverloop zeker niet in de weg stond. Na een paar ronden waagde een vier tal een uitlooppoging. Gunther Die- rickx, Eric Goffinet (liefst uit Bergen gekomen), Jurgen De Rycke en Mar- nix De Marteleire. Op een zestal meter volgden Dirk Sigin, Johny Gyselinck en Erik De Coster. Het peleton of wat er moest voor doorgaan, liet maar be tijen. De resterende kilometers wer den door die mannen, aan een tempo, wielertoeristen onwaardig, afgewerkt. Met de handen boven op het stuur, rustig van het landschap genietend (gelukkig hebben moderne renners broeken geen zakken) wandelden ze hun toeristische uitstap, verder af. Zo hadden ze in een mum van tijd, 5 minuten achterstand aan hun been, wat dan natuurlijk op de heupen werkt Zoals verwacht werd het derby Terjoden- S.V. Herdersem een boeiende en span nende lutte. Herdersem begon erg sterk en liep meteen 0-2 uit. Aan de rust leidde het nog steeds met 6-8 cijfers, dit vooral dankzij de sterke prestatie van Chris Janssens. Bij de thuisploeg had De Vroe terug last met zijn kwetsuur zodat hij bij de rust vervangen werd door Ledegen. Na de herneming vlotte het beter bij Ter joden. zo werd het via 8-12, 12 gelijk en zelfs 13-12 in het voordeel van de gast heren. Dauwe speelde erg goed en De Schrijver toonde zich verdientelijk aan de Met de achtste tijd bleef ook zij uit de finale. In het schamel bezette pols- stokspringen ging Dirk Ledegen andermaal over 4m.30 wat voldoende was voor de gouden plak. Voor Een dracht wordt het nu afwachten hoe de aalsterse tenoren op de verschillende andere kampioenschappen zullen presteren (PVB) van de aanwezige wielerliefhebbers en het werk van de signaalgevers, kwasi onmogelijk maakt. Probeer maar eens een autobestuurder, 10 minuten op voorbijkomende vakantie gangers te doen wachten. Terug naar de echte renners. De 2 groepjes waren intussen samenge smolten en Erik De Coster ging er dan alleen vandoor. Door zijn tempover snelling verbrokkelde het vluchters groepje opnieuw. Aan de aankomst had E. De Coster nog een paar seconden voorsprong op J De Rycke, MDe Marteleire en J Gyselinck. Een weinig later versloeg G. Dierick voor de vijfde plaats E. Gof finet en D. Sigin die in de voorlaatse ronden had moeten afhaken werd nog eervol zevende. Een achttal anderen werden gelijk geplaatst en kregen allen een boete van 250 fr. om hun kansen met naar behoren verdedigd te hebben. Een terecht beslissing van de BWB-afgevaardigde. Voor de winnaar, een tweedejaars nieuweling uit Overijse, was dit reeds de zesde overwinning van het sei zoen. Hij had al viermaal alleen afge scheiden en éénmaal een massasprint gewonnen. Vorige vrijdag was hij nog 2de in Teralfene. De uitslag: 1Eric De Coster, 55 km. in 1 u.22; 2. Jurgen De Ryqker; 3. Mar- nix De Marteleire; 4. Johny Gyselinck; 5. Gunther Dierickx; 6. Eric Goffinet; 7. Dirk Sigin; 8. acht renners gelijk. (GSX) koord. Het werd tenslotte 14-14 en Dauwe moest het tegen Van Den Abbeele op nemen in het ultieme spel. Herdersem liep tot 0-30 uit, maar Paul Louis Dauwe kon de scheve' situatie rechtzetten en maakte het op een 40-30 stand uit. Hoké Erembodegem speelde tegen Baasrode een voortreffelijke wedstrijd. Vooral De Man was in zijn dagje, terwijl Hendrickx bij de bezoekers zeer goed was in de terugslag. Op een bepaald moment zat er een drie- Don. 5 juli: 90 km. Namur. Bijeenkomst station Aalst 7 u. Vertrek 7u.25. Zat. 14 juli: 70 km. Geraardsbergen. Bijeenkomst koer T.T. 13u.15. Ver trek 13u.30 Don. 19 juli: *90 km. Arlon-Luxemburg. Bijeenkomst station Aalst 5u.15. Ver trek 5u.39. Zat. 28 juli: 90 km. met auto (200 km.) Eupen. Bijeenkomst Hoezestr. 7u.30. Vertrek 7u.45. Vooraf deelname ver wittigen aan V.D. Winckel, Lampens of Cleemput. Tf 993. Kosten 800 fr. per man. Don. 2 aug.100 km. Hofstade bad (zwemmen). Bijeenkomst koer T.T. 8u.45. Vertrek 9 u. Don. 9 aug.85 km. met auto (150 km.) Frans-VlaanderenBijeenkomst Hoezestraat 7u.30. Vertrek 7u.45. Vooraf deelname verwittigen aan V.D. Winckel, Lampens of Cleemput. Tf 993. Kosten 600 fr. per man. Zat. 18 aug.100 km. Chocolaterie Cal- lebaut Wieze in samenwerking met T.T. Kring Aalst. Bijeenkomst lichten Binnenstraat 9 u. Vertrek 9u.10. Ver trek Wieze 10 uur. Zat. 25 aug.: 60 km. Korporatief Sport- verbond Ebes Gent Bijeenkomst Hoezestr. 12u.45. Vertrek 13 u. Ver trek Langerbrugge 14 u. Vooraf deel name verwittigen aan V.D. Winckel, Lampens of Cleemput. Tf 993. Kosten 120 fr. Zat. 1 sept.80 km. T.T. Rally Mechelen met auto. Bijeenkomst voetbalplein Eendracht Aalst 8u.30. Vertrek 8u.45. Vertrek Mechelen 10 u. Vooraf deel name verwittigen aan V.D. Winckel, Lampens of Cleemput. Tf 993. Kosten 160 fr. per man. Don. 6 sept.95 km. Halve trein Leuven- Aalst via Mechelen. Bijeenkomst sta tion Aalst 8 u. Vertrek 8u.21 Maan. 10 sept. tot zat. 15 sept.: jaarlijkse reis. Groot Hertogdom Luxemburg. Zat. 22 september: 70 km. Kaartlezen Hillegem 30 km. Bijeenkomst SBA 13 u. Vertrek 13u.30. Vertrek WTC Sle pers, café Anita, Hillegem, tussen 13 en 15 u. Zat. 29 sept.: 75 km. Meuleman Haal tert, 65 km. Bijeenkomst Haring 13 u. Vertrek 13u.10. Vertrek Café Slech, Haaltert, 13u.30. puntenzege in voor de Erembodegem- naars, maar Baasrode kon bij een 11 -4 achterstand drie spelen na elkaar bin nenrijven, zodat Hoké zich met een twee puntenzege diende tevreden te stellen. Steven Moorsel plaatste zich zaterdag voor de finale van de beker dankzij een riante 15-6 zege tegen Terjoden. Fons Van Der Jeught was de grote uitblinker bij de Moorselaars. In de kompetitie verging het Steven min der goed. Opstal werd onmiddellijk op een 0-2 achterstand geplaatst. Moorsel speelde toen superieur en keerde op zes ballen vier ballen over. De thuisploeg herpakte zich echter flink en stond aan de rust reeds 8-3 voor. Na de herneming kon Steven terugkomen tot 8-7. maar verloortoenbij40-40opongelukkigewijze een spel. De koordspelers speelden on dermaats en Van De Velde haalde even min zijn niveau zodat er tenslotte met 15- 8 cijfers verloren werd. (JVL) De stand 1Zele Duimen 20,2. Herder sem 16, 3. Opstal 16, 4. Baasrode 15, 5. Terjoden 15, 6. Hoké Erembodegem, 14,7. Steven Moorsel 12,8. Denderbelle 11,9. Kerksken 7,10. Zele 7,11Hamme 6, 12. Puurs 5. Programma voor 31 mei en 3 juni Hamme - Terjoden Steven - Puurs Herdersem - Hoké Terjoden - Denderbelle Hamme - Moorsel Steven Hoké - Kerksken Opstal - Herdersem De liefhebberswedstrijd te Mere kende een erg spannende ontknoping. Na heel wat ontsnappingspo gingen meldden er zich 22 renners die in aanmerking kwamen voor de zegebloemen. Dat de BWB-afgevaardigde in de pro blemen zou geraken lag voorde hand, maar dat de eindstrijd zo spannend zou verlopen had wel niemand ver wacht. Filip Van Vooren en Gino Lau wereys overschreden de aankomstlijn bijna gelijktijdig en de meningen waren dan ook verdeeld over wie de uiteindelijke winnaar werd Het was inderdaad erg moeilijk uit te maken, alhoewel we wel de indruk hadden dat Van Vooren met een ultieme jump als eerste over de eindmeet kwam Uitein delijk werden beide renners als over winnaar uitgeroepen wat zowel Filip als Gino gelukkig maakte. Op een valpartij na waarin Jean-Paul Van Der Straeten betrokken was, was er tot halfkoers erg weinig gebeurd De Gentenaar Gilbert Kaes trok wel op avontuur, maar werd vrij vlug door het peleton ingerekend. "loen Bruyneel, Florquin en Van Gij- seghem ontsnapten werd het echter menens. Dit drietal kreeg nog het gezelschap van Pauwels, Valepijn, Van Geyt en Van Vooren zodat we zeven leiders aan het kommando kre gen. De verstandhouding was echter bij dit zevental niet optimaal zodat nog heel wat renners konden terugkeren Jean-Pierre Valepijn probeerde het nog op zijn eentje en in de slotkilome- ters deed Luc Van Geyt hem dit op de Gotenberg, waar hij de bergprijs won, nog na. maar deze nochtans lofwaar dige pogingen bleken vruchteloos. Het kwam tenslotte tot een spurt met 22 waarvan Lauwereys en Van Vooren zich de snelsten toonden Valepijn finishte derde en de streekrenners Marc Van Gijseghem, Ronny IPau wels, Patrick Van Rafelghem en Luc Van Geyt werden achtereenvolgens zesde, zevende, achtste en negende (JVL) Vorige week had te Willebroek het door de Vlaamse Atletiekliga georganiseerde beloftenkampioen schap plaats. Eendracht Aalst dat met vijf atleten aantrad, schitterde met 2 medailles en een ere plaats. Speeldag van zaterdag 26 mei 1984 Panters - Haaltert: 14-15 Haaltert 2 - Arend 15- 8 Tip Top - Drie Velden 7-15 Bal Op - Den Blok 15- 6 Rapid - Dressel13- 5 Kerksken - Belskens 7-15 Klassering 1Rapid Moorsel 8 120 58 2 Moorsel Bal Op 8 113 85 3. Drie Velden Aalst 7 98 71 4. Haaltert 2 8 98 94 5. Haaltert 1 8 93 78 6. Kerksken 8 93 98 7. Panters Aalst 8 91 102 8. Belskens Aalst 7 91 61 9 Moorsel Dressel 8 86 99 10. Tip Top Aalst 8 82 105 11Arend Aalst 8 70 116 12. Den Blok Aalst 8 54 118 Wedstrijden voor zaterdag 2 juni 1984: Haaltert 1 - Drie Velden Belskens - Haaltert 2 Dressel - Tip Top Den Blok - Kerksken Rapid - Panters Arend - Bal Op

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12