Parels uit de polmeprocessen Stefaan Van Der Stichelen Okapi zet de kroon op het werk naar Olympiade Pat. Van Impe kan ook scoren als het moet CUVELIER Lijn 271 Aalst Lede Overmere Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 13 Basketbal Kampioenschap van België Juniores Strombeek - Okapi Aalst90-102 Doelwit Los Angeles Basketbal Supercup der beide Vlaanderen Juniores Sunair Oostende - Okapi Home In Aalst93-99 Voer voor smartlap In Boom had zondag de finale van de juniores De deelnemers aan de eindronde waren allen, provinciaal kampioen. Door Haan tjes Leupegem te verslaan, was Okapi in Oost-Vlaanderen kampioen geworden. Vervolgens hadden ze achtereenvol gens Sunair Oostende (West-Vlaande- ren) en Sobabee (Antwerpen) uitgescha keld, alvorens tegen de kampioen van Brabant, Strombeek. uit te komen. Strombeek had deze finale bereikt, zon der in de eindronde één wedstrijd te spe len. De vorige tegenstanders, de win naars in de provincies Luik en Namen, werden om diverse redenen met forfait- cijfers uitgeschakeld. De match zelf verliep gelijkopgaand, maar toch met Okapi meestal aan de lei ding, zij het dan met een klein verschil, 17-19 halfweg de eerste helft en 25-26 na een kwartier. Ondertussen had Dirk Schellinck zijn plaats geruild met jongere broer Paul. Deze nam, zonder complex en, de kans om voor éénmaal uit de schaduw te komen, met beide handen waar. De Aalstenaars hadden bij de rust een 31-40 voorsprong, waarvan P. Schellinck 12 ptn. zonder misser had aangebracht. Kort na de hervatting beging De Neve, omstuimig zoals altijd, zijn 5e fout. Dit be lette Okapi nochtans niet om verder uit te lopen, 60-50 na 10'. Dirk Schellinck had inmiddels de schuttersrol van Paul overgenomen en wierp nog gauw zeven afstandsworpen door het net. G. Cor- nand bracht eveneens een karrevracht punten aan en C. Schmitt bevestigde als kampioenschap van België plaats. Koning van het luchtruim. P. Van Impe was schijnbaar niets beloofd want hij be perkte zich ditmaal om de ballen bij de medemaats af te leveren. De laatste minuten riep coach R. Veille- fon zijn basisspelers naar de bank zodat ook F. Van Impe, P. Van Caeter, P. De- vos en T. Verhoeven hun kunde konden tonen. PuntenSchmitt 24, Verhoeven 4, Schellinck 16, D. De Neve 8, Cornand 21 P. Schellinck 20, F. Van Impe 4, P. Van Caeter 2, P. Van Impe 3, P. Devos. Voor Strombeek Van Kent 21Peeters 41. Hiermede valt het doek over het zwaar geladen seizoen van de Okapi juniores. Een jaar waarin ze alles veroverden, wat er te winnen viel. Ter herinnering volgt hierna nogmaals de erelijst. Voor de sportlaureaatverkiezing van de Aalsterse ploeg van het jaar is nu al geen twijfel meer. Palmares 1Kampioenschap van België juniores 2. Beker van België 3. Beker van Oost-Vlaanderen 4. Kampioen in hun reeks 5. Beker der beide Vlaanderen 6. Titel nationale beloften 7. Kampioen beloften 1e en 2e klasse* Eveneens met de juniorenkern, aan gevuld met een paar beloften. (GSX) Zaterdag werd in Tielt de finale van de supercup der beide Vlaanderen betwist tussen Sunair Oos tende en Okapi Aalst. Beide ploegen waren bekerwinnaars in hun respektievelijke provincie gewor den. Oostende trad aan met Van Hulle- busch, Senecaut en Roelens, 3 spe lers die reeds hun sporen in de eerste ploeg verdiend hebben. De Aalste naars stelden hun gekende ploeg op, dus zonder gekwetsten of afwezigen. De eerste minuten verliepen gelijkop gaand, met soms een licht voordeel voor de westvlamingen, die vooral in nationaal junior Roelens een sterke afwerker vonden, 1 7-13. Na 10 minu ten stonden beide ploegen terug gelijk, 22-22. Toen begon het recital Pat. Van Impe. Deze okapibelofte kon, als hij in deze wedstrijd 30 punten scoorde, een vette premie, geschon ken door de caféhouders, Mare Elias en Etiënne De Witte, verdienen. Een goede reden dus om zijn schutters- kwaliteiten te tonen. Hij was kennelijk in een goede dag want Pat scoorde hoe en wanneer hij wilde, met het gevolg dat de cijfers in één ruk naar 28-42 stegen. Senecaut probeerde terug te slaan, maar De Neve kon de voorsprong van Okapi, met de rust nog ruim genoeg houden. Ruststand 41-49. Na de pauze kwam de thuisploeg ech ter opnieuw aanpikken. Halfweg was de score 73-73. Roelens en V. Hulle- busch waren de grote bezielers van de Oostendse terugkeer. P. Van Impe, op dat moment reeds met 4 fouten, moest uiteraard wat voorzichtiger acteren, maar dat belette hem toch niet om verder een resem punten aan te brengen. Omdat ook nog het duo D. Schellinck-Cor- nand met de regelmaat van een klok scoorden en C. Schmitt de verdedi gende rebound beheerste, kon Okapi deze wedstrijd alsnog in haar voordeel beslechten. P. Van Impe, die in de ultieme secon den, eert vrij worp miste en alszo de geld briefjes aan zijn neus zag voor bijvliegen, mag niettemin naar een uit stekende prestatie terugblikken en bewees met deze prestatie dat hij ook kan scoren als de motivatie r is. Punten Schmitt 9, D. Schellinck 14, De Neve 22, Cornand 25, P. Van Impe 29, Verhoeven, P. Schellinck, F. Van Impe, P. Van Cater, P. Devos. Voor SunairRoelens 28, Senecaut 29, V. Hullebusch 22, Meyns 2, Vie ren 2, Lanoye 10. GSX Tijdens nacht van 13 op 14 december sneeuwt het. De genaamde Vande Perre op weg naar het kerkhof, vindt heel vroeg in de ochtMd «f twee meter van de muur een doos die hij mee naar huis neemt. Het politieverslag vervolgt als volgt (Franse tekst) ...Nadat Van de Perre deze doos aan zijn vrouw had overhandigd en deze ze geopend had, zagen zij dat zich binnenin een pasgeboren kind bevond, ge- wikkeld in een lap stof van wit linnen. Omdat de doos met sneeuw bedekt was. veronderstellen wij dat deze nog tijdens de nacht van 13 op 14 december geplaatst werd. We hebben deze doos in alle lijnwaadwinkels getoond, alsook aan de dozen- maker ten einde te weten of zij dit voorwerp niet herkenden. We hebben dit gevraagd onder voorwendsel dat ze op de openbare weg gevonden was en dat ze goederen bevatte. Wanneer op 15 dezer maand de agent van politie Buys deze doos toonde aan Baeyens Frangois, boekbinder te Aalst, St.-Jorisstraat, herkende deze het voor werp onmiddellijk, als gekocht zijnde door mevr. Michiels Antoinette, weduwe, tegen 60 centiemen op 12 dezer maand. Ze had hem gezegd dat ze deze aankoop deed voor een derde persoon die haar hiermee belast had. De doos met het lijnwaad werden als getuigenstuk naar het Tribunaal van Eerste Aanleg te Dendermonde gezonden. Wie vorig weekend op BRT het programma 'Doelwit Los Angeles' gevolgd heeft, kon inderdaad de Aalsterse atleet Stefaan Van Der Stichelen herkennen als één van de laureaten. Dankzij zijn uitste kende prestaties in dit spelprogramma zal Stefaan de Olympische Spelen te Los Angeles kunnen meemaken. Stetaan in aktie. iPVBi IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 Het wordt stilaan een traditie dat de BRT in samenwerking met Tiet BOIC en een of andere sponsor 'een spel programma organiseert waarbij de winnaars afgevaardigd worden naar het jeugdkamp van de olympische spelen. Vier jaar geleden werden deze plannen wel enigszins gewijzigd door de boycotakties. De eindbestemming was niet Mqskou maar Griekenland. Stefaan Van Der Stichelen, vier jaar geleden reeds van de partij, nam ook dit jaar deel aan deze kompetitie. Zon der vrij veel problemen kon hij door dringen tot de halve finales die zater dag op de sportterreinen van de VUB te Brussel gehouden werden. Van de 12 kandidaten die aan de halve finale deelnamen werden er 6 toegelaten tot de finale op zondag die trouwens nog diezelfde avond via de BRT in beeld gebracht werd. Voor Stefaan begon het zaterdag vrij slecht. Gezien de examens had hij zich theoretisch helemaal niet kunnen voorbereiden en dat was ook te mer ken aan zijn antwoorden op de overi gens aartsmoeilijke vragen. Hij moest het stellen met 15 op 40, daar waar zelfs iemand het maximum haalde. Na deze theoretische ronde was het kalf echter nog niet verdronken voor de Eendracht-atleet. In de eerste praktische proef, het boogschieten, startte hij zijn remonte en verbeterde zijn klassement tot de 7de plaats. Ondanks zijn aanzienlijke lengte was Stefaan de snelste met de BMX-fiets en ook in de ultieme proef met een hockey-stick kon hij uitblinken. Door deze laatste resultaten was hij opge rukt naar de leiding van het klasse ment, zodat hij zondag aan de grote finale kon deelnemen. De nacht had blijkbaar raad gebracht, want theoretisch kwam onze stadsge noot reeds heel wat beter uit de verf. Met 20 op 40 was hij echter nog niet bij de uitblinkers. Het werd dan ook afwachten hoe de stand onder invloed van de praktijkproeven zou evalueren. Opnieuw werden de esbattementen geopend met boogschieten, met als resultaat een vijfde plaats. Dat een atletiekliefhebber ook aardig met een bal kan omgaan bewees Van Der Stichelen door eerste te worden in een hindernisparcours dat afgewerkt werd met een voetbal/ Voor de laatste twee groeven kregen de deelnemers de assistentie van een vrouwelijke artiest 'bekend van radio en TV' zoals dat heet. Stefaan verkoos het gezelschap van Alida Neslo (TV-Touché-' medewerkster), niet omwille van haar rasta kapsel, maar omdat volgens hem «alle zwart jes snel zijn». Later verklaarde hij ons dat de Surinaamse er nog het spor tiefst van al uit zag. De keuze bleek nog niet zo slecht te zijn want in het volgende spel werd de zwart-blonde combinatie derde. Ook de laatste dis cipline, een avontuur met twee hoola- hoops en een zweedse bank liep vrij goed af. In de totaal stand veroverde Stefaan de tweede plaats zodat hij samen met twee jongens en de drie winnende meisjes de olympische spelen van nabij zal kunnen meemaken. Waarom Van Der Stichelen naar L.A. wou Om Carl Lewis 9 m. ver te zien springen natuurlijk. Stefaan Van Der Stichelen, vorig jaar nog provinciaal kampioen hoogsprin gen en één van de beter Belgische hordenlopers, is tweedejaars student kinesitherapie aan het HIPB te Gent. Hij kan alvast zijn Engels beginnen bij te schaven. (PVB) De N.M.V.B. laat weten dat vanaf 3-6-,84 een wijziging wordt doorgevoerd in de dienstenregeling van de AB-lijn 271 Aalst-Lede-Overmere. Deze rit wordt als volgt gewijzigd Er staat 101 Overmere Kerk 6.38 Uitbergen Kerk 6.44 Wichelen Station 6.48 Lede Pastorijstraat 6.55 Hofstade Station 7.02 Aalst Station 7.09 Een beetje vroeger vertrekken dus Vanaf 3-6-"84 moet dit zijn: 101 Overmere Kerk 6.19 Uitbergen Kerk 6.25 Wichelen Station 6.29 Lede Pastorijstraat 6.36 Hofstade Station 6.43 Aalst Station 6.50 en uitkijken geblazen(M.L.) Stefaan Van Der Stichelen naar Olympiade. (PVB)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13