FRANCIS SMET Jansegers en Co Gazet van ^al>t auïiiïiM!3 Restauratiewerken Sint Jobskapel te Aalst Selektief ophalen van papier bijna zelfbedruipend Hugo Verrieststraat 3 Onafhankelijk weekblMApnf Groot-Aalst -. - 2 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 ■mmerzeeldreef 31, AALST - Tel. (053J21.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Verdwenen bomen Klassering monumenten P.V.B.A. 9470 Denderleeuw Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnemenlsdienstRoel Van de.flas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. niaucDO. Vervolg van blz. 1 1984 van de Rechtbank van Eerste Aanleg van Dendermonde door de stad verloren. In het vonnis staat dat de aanne mer geen schuld treft. Een des kundige van de rechtbank was van oordeel dat het afsterven te wijten was aan externe oorza ken, zoals slechte ondergrond, invloeden van nutsleidingen, in vloed van het ingieten van aller hande vloeistoffen door omwo nenden, verdichten door lopen van het wortelstel enz. De stad die van oordeel was dat de kwali teit van de bomen en de voorbe reiding van het planten onvol doende waren verloor dus het pleit. De stad dient nu aan de firma Arbor een bedrag te betalen van 418.§60 fr., zijnde de faktuur van 30.9.1981 plus de conventio nele intrest en meer de gerechte lijke intrest op een bedrag van 688.724 fr. vanaf 2.2.1982 en mits een schadeloosstelling van 68.872 fr. Tijdens de procedure werd reeds een bedrag van 269.864 fr. betaald. De gerechts kosten van 39.289 fr. zijn ook ten laste van de stad. Deze bedragen komen bij de reeds betaalde som van 539.864 fr. De gemeenteraad was op voorstel van het schepenkollege akkoord om in dit vonnis te berusten. Zoals reeds vermeld wordt nu een voorstel besproken in tal van kommissies en adviesraden. Men denkt'er aan stenen bakken te metselen waarin later jonge traaggroeiende bomen zouden ingeplant worden. (MP) In 1982 daalde het aantal kg. onmiddellijk tot 654.150 kg. om in 1983 nog .slechts 617.794 kg. te bereiken. De eerste drie maanden van dit jaar schijnt deze dalende trend trouwens verder te gaan. Uit de gegevens blijkt duidelijk dat de vermindering van het aantal ophalingen een ongunstige evolutie Vervolg van blz. 1 innering gestuurd aan de Rijks dienst met de vraag de klassering van het stadhuis en het Oud- Hospitaal bij voorrang te behan delen en tevens de klasserings procedure in te zetten voor het kasteel Terlinden en het aanpa lende park. Op 18 mei jl. informeerde de dienst leefmilieu telefonisch naar de huidige stand van zaken. Aldus werd bekend dat de li jst van een 60-tal gebouwen te uitge breid gebleken is om in zijn geheel te behandelen. Hij zal nu opgesplitst worden, waarschijn lijk per straat en dan per kleiner pakket voorgesteld worden zon der globaal stadsgezicht, wel eventueel als straatgezichten. Er werd nogmaals beloofd dat het stadhuis, het Oud Hospitaal en het' Kasteel Ter linden bij voorrang zouden behandeld worden. Om de zaak te bespoedigen vraagt men nu van het stadsbestuur foto's van exterieur en interieur van het kasr teel Terlinden en kadastrale uit treksels van alle drie de vermelde stadsgebouwen. Na de grote vakantie zou het dossier dan met spoed afgehandeld worden, zodat men op het stadhuis hoopt dat de klassering van deze monumenten tegen het einde van dit jaar zal rond zijn. (MP) teweeg bracht. De daling van de jongste maanden werd anderzijdb mede veroorzaakt door sluikopha- lers, waartegen opgetreden wordt. Anderzijds maakt een recente prijsverhoging voor oud papier van 1.10 kg. per kg. naar 1,50 fr. per kg. de papierophaling interessanter. Uit cijfers, die door leefmilieuschepen Doorns medegedeeld werden blijkt de ophaling van oud papier bijna zelfdruipend te zijn. De kostprijs bedraagt ongeveer 1 miljoen per jaar terwijl de stad Aalst anderzijds zowat 900.000 fr. ontvangt van de papierverkoop. Kontainerpark Op dit ogenblik wordt ernstig gewerkt aan een voorstel tot het inplanten van een kontainerpark in Aalst. Met dit park wordt de recyclage van meerdere materialen beoogd zoals tuinafval en snoeihout, papier, steengruis, afvalolie, enz. In de begroting van 1984 werden trouwens de nodige kredieten voorzien voor de realisatie van dergelijk park. In eerste faze zal aan de gemeenteraad de aankoop voorge steld worden van een hakselmachine voor de recyclage van tuinafval en snoeihout. Glas Op de maandelijkse perskonferentie van het schepenkollege raakte ook nog bekend dat de nieuwe glaskon- tainers stilaan het beoogde sukses kennen. Het publiek blijkt ook, mede ingevolge een oproep via de pers, zich te houden aan de opgelegde uren, waarbinnen men lege flessen in de kontainers mag deponeren. Ingevolge klachten van geluidshinder worden een aantal ervan wel van plaats veranderd, en ook op het feit dat deze kontainers niet evolueren. Naar eventuele sluikstorten wordt nu drukker toegezien. In de mate van het mogelijke worden daarom alle lege dozen, die gebruikt werden voor het vervoer van de lege flessen verwijderd. Bij dit alles weze er nogmaals aan herinnerd dat de opbrengst van de verkoop van het glas ten goede komt aan de privé-firma die de kontainers plaatst. Daartegenover staat dat deze kontainers de stad niets kosten. (MP) van de algemene toestand van het gebouw. Een face-lift als het ware. De werken-behelzen vooral het droogmaken van de muren tegen opstijgend vocht, het herstellen van de gevels in metselwerk en dan vooral de steunberen aan de zuid-westzijde, herstel en ver vanging van de plint in Bale- gemse steen die momenteel be pleisterd is, aanleg van een riole ring, nazicht en herstel van de dakspanten en de bedaking in leien; herstel van de toren en tot slot het herschilderen van bin nenpleisterwerken en de buiten gevels. De voorziene uitvoeringstermijn bedraagt 100 werkdagen zodat principieel, rekening houdend met de verlofdagen en uiteraard afhankelijk van de weersomstan digheden, de werken op26 november e.k. dienen beëindigd te zijn. Tot die tijd zal de kapel in stei gers staan om nadien in alle luis ter haar plaats in het stadszicht opnieuw in te ifemen. Op 4 juni e.k. starten uiteindelijk de restauratiewerken aan de ge klasseerde St. Jobskapel te Aalst. Het is de firma Vandekerkhove uit Ingelmunster, bekend om zijn res tauraties van o.m. de Sint-Niklaaskerk te Gent, het stadhuis te Mechelen... die met een aanbestedingsprijs van 3.283.707 fr. btw inclusief, de werken in de wacht sleepte. ongeveer 450.000 fr. diende gevonden te worden. Gesprekken dienaangaande wer- Het voorontwerp van de restau- ratie werd bij de bevoegde dien sten van Monumenten- en Land- schapszorg ingediend op 19 maart 1981 en dit na overleg met de diensten van de stad Aalst, Dhr. Baert, de provincie, Dhr. Robijns en de Rijksdienst voor Monumenten en Landschaps- zorg, Dhr. Van den Bossche. Na. een lange administratieve weg, soms wel een echte dool hof, werden de plannen defini tief goedgekeurd op 7 juli 1983. De aanbesteding had plaats op 22 november te Gent, waarna de Gemeenschapsminister van Kui tuur, dhr. Poma, zijn handteke ning plaatste onder de definitieve belofte van toelage op 15 maart 1984. De werken worden dus gesubsi dieerd door het Rijk, de provin cie Oost-VIaanderen en de stad Aalst en dit voor een bedrag van 2.327.403 fr. zijnde ruim 70 van de totale kosten. De eigen inbreng van de vzw «De vrienden van de St. Jobskapel», een vere niging van buren en vrienden die het welzijn van de kapel en haar omgeving ter harte neemt, be draagt 500.000 fr., zodat nog den gevoerd door de ontwerper, architekt Peter Blanckaert en de heer W. Corluy, afgevaardigd lid van het comité van beheer van de Generale Bankmaatschappij Volgens de heer Corluy heeft de bank niet enkel een commerciële en dienstverlenende funktie maar dient zij ook haar bijdrage te leveren aan het kulturele en het algemeen maatschappelijk welzijn van de gemeenschap waarin zij werkt. In die optiek besliste de directie van de zetel Aalst van de Gene rale Bankmaatschappij, na gron dige studie van de voorgelegde plannen en de bestekken, haar steun te verlenen aan dit projekt door de ontbrekende gelden ter beschikking te stellen van de vzw de vrienden van de Sint-Jobska pel. Waar de financiële instellingen en de Generale Bankmaatschap pij in het bijzonder, reeds bekend stonden als mecenas in de wereld van de kunst en de muziek, geeft deze tussenkomst een totaal andere en ruimere dimensie aan het mecenaat als dusdanig en aan de bescherming en de waardering van ons bouw kundig erfgoed in het bijzonder. Waar eerst gedacht werd aan een grondige restauratie, besliste de R.M.L.Z. over te gaan tot een «zachte» restauratiehet herstel van de verweerde delen, grove onderhoudswerken, sanering Sinds jaren wordt in Aalst papier selektief opgehaald. Daar waar de eerste jaren de ophaling tweemaal per maand plaats had, werd deze sinds 1982 beprekt tot éénmaal per maand. Meteen daalde automatisch het aantal kg. opgehaald papier. In 1979, 1980 en 1981, toen de reinigingsdienst nog twee ophaalbeurten per maand organiseerde, werd aldus respektievelijk 870.780 kg., 957.900 kg. 1.043.300 kg. vergaard. >;i \y/ isolatie hout multiplex houtbescherming planchetten VERHURING HOUTBEWERKINGSMACHINES toonzaal deuren Verantwoordelijke uilgever; v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. 0nainankeii|k weeKDiad voor Groot Aalst - (en u* JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) ft* Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2