Spektakelzaal Keizershallen vernieuwd tegen april 1985 St.-Jozefskerk verkeert in vervallen toestand Moet er gi zaat op Amylum gebruikt kernenergie Aalstetse zegswijze ARZONI Gino GASTEL Molenstraat 23, AALST ©21 47 77 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 10 vraogen is 100 proyzen! Caudron SPORTWEARS SPORTVESTEN BLOUSON BROEKEN llHIlllllllllfllilllllIllllllll 3 Toen het nieuwe stadsbestuur nog maar pas geinstalleerd was, werd met veel tamtam aangekondigd dat de spektakelzaal van de Keizershallen dringend zou gerestaureerd worden. Deze restauratie zou plaatsgrijpen in samenwerking met de brouwerij De Gheest, die zou instaan voor de vernieuwing van de binnenruimte. Eén jaar later zijn de werken echter nog niet aangevat, maar alles laat voorzien dat men dit jaar wel nog zal starten. Hierover ondervraagt deelde schepen van' openbare werken Annie De Maght mee dat het dossier in feite uit twee onderdelen bestaat, enerzijds het vernieuwen van het dak van de spektakclzaal, anderzijd.N het afwerken van de binneninrichting. De kostprijs van de dakwerken, die ondertussen goedgekeurd werden door de gemeenteraad, worden ge raamd op 5 miljoen waarvan 30 betoelaagd wordt door de Vlaamse Gemeenschap. Op dit ogenblik werd er een beperkte offertevraag uitge schreven. Volgens het dossier hebben de aannemers de keuze tussen twee mogelijkheden: een dak bestaande uit een stalen gebinte of een dak uit houten spanten. Tussen deze twee mogelijkheden zal het stadsbestuur kiezen in de tweede helft van juni, zodat de toewijzing van het werk nog voor de grote vakantie kan gebeuren. Als alles verloopt naar wens hoopt men dan met de werken te starten in de tweede helft van oktober. Deze zouden moeten beëindigd zijn in maart of april 1985, wanneer de stad Aalst een nieuwe Week voor de Vrijetijdsbesteding wil organiseren in de Keizershallen. Met de oprichting van het nieuwe dak zullen hoogstwaarschijnlijk de huidige oude en bijwijlen vervelende .steunpilaren uit de spektakelzaal verdwijnen. Binnenafwerking Zoals reeds gemeld wil men van de gelegenheid gebruik maken om ook de binneninrichting te vernieuwen en aantrekkelijker te maken. Hiervoor werden besprekingen gevoerd met de (aanpalende) brouwerij De Gheest, die bereid schijnt te zijn de kosten van materialen ten haren laste te nemen. Hiervoor zal men echter wel een aantal eisen stellen o.a. inzake levering van drank. Volgens burgemeester Uyttersprot verklaarde blijft het beheer over de Keizershallen zelf echter naar alle waarschijnlijkheid in stadshanden. Schepen De Maght deelde anderzijds mee dat de nieuwe inrichting geen wijziging -zal meebrengen in de kapaciteit van de spektakelzaal. Wel wordt middenin een soort gordijn voorzien, zodat de zaal zonodig in twee kan verdeeld worden. Ook enkele andere minder belangrijke veranderingen en verbeteringen staan op het programma. Hierbij wordt gedacht aan het inrichten van een nieuwe ingang naar de spektakelzaal, aan het vernieuwen van het sanitair, aan het aanbrengen van een aantal akkomodaties voor de optredende artiesten, en aan het plaatsen van nieuwe tafels en stoelen, die echter steeds zullen kunnen verwijderd worden indien noodzakelijk. Alles bij elkaar blijft de vernieuwing van de spektakelzaal van de Keizershallen een funktioneel maar niet luxueus projekt. Dank zij de samenwerking met een privé-firma is de stad er ook in geslaagd om de kostprijs te drukken. (MP) Het is geen geheim meer dat de St.-Jozefskerk te Aalst in een vervallen toestand verkeert. Vooral de toestand van de toren en de kantelen lijkt problematisch te zijn, in die mate dat hier en daar reeds scheuren merkbaar zijn. Ook het stadsbestuur is van deze toestand op de hoogte en op 17 mei jl. hebben afgevaardigden van de provinciale technische dienst, van de bevoegde stadsdiensten en de plaatselijke kerkraad, die eigenaar is van het gebouw een bezoek gebracht aan de St.-Jozefskerk. Er werd-beslist dat de kerkraad een dossier tot restauratie van de kerk zou opmaken dat dan achteraf zal voorgelegd wor den aan het schepenkollege en de gemeenteraad voor advies. Het grote probleem zijn de hoge kosten, die met de herstelling zouden gepaard zijn en die automatisch ten laste zullen vallen van de stad Aalst. als het dossier goedgekeurd wordt. Hierbij komt nog dat de kerk die dateert van 1868 (de toren is van 1901) niet geklasseerd is als monument zodat men op een maksimale subsidie van 60 zal kunnen rekenen. Ondanks alles zal men toch een be slissing moeten treffen, daar de huidige toestand niet langer houdbaar is, en een gevaar kan opleveren voor de voorbijgangers of omwonenden. Of men echter ooit zal durven of kunnen overgaan tot de afbraak van deze kerk, zoals sommigen suggereren, is echter weinig waarschijnlijk. (MP) Jejoot, 't es echtProysvraogen, konkoers en kwissen, ge 'n hoeirt of ge'n zie ni ander nimier. 'n Es 't in de radio rii, 't es in de gazet of op den teivei. Op d'ien plosj kejje schoein proyze winnen,op d'ander scheppe z'a af meh 'n sjik. Mor alia, 'k hem gepeisd: wajjer 'n meigen dor ni bleiven ba afsteiken, wajjer moeten oeik azoei ne kier ne konkoer ooitschroyven. En hier zemmen der mei. Ge'n moetj ni anders doeng as antwoere vanoyges op de ting vraogen die zelle gon kommen en dad allemol op 'n postkoort schroyven. 't Koleir 'n speldj gine rol, want 'k vraog meh af worom dat dad attoyd 'n gele moe zèn. En da stierde tèn binnen hien, nor 't adres van ons gazet. Mor ja, zejje vraogen wa kaan ek winnen? Awei, 't es gelèk as ba Pien in da sjik program va Mimi van de Makro, ge wetj wel hein, 't zèn allemol royzen. En ni d'ieste de beste zeê. Haafd a vastieste proys 'n roys nor Loerde. Twieden en derde proys, 'n roys nor Scheppeneivel. Virden, voufden en zesde proys, 'n roys nor Halle. Aal de rest - en da zen der toch nog 94, 'n roys nor de grot van Moylebeik Da kaan nogal tellen hein? En hier kommen de vraogen Ver 't gemak hemmen 't sisteem gekoezen van de multippel-sjoois, 't gein dad a ni oon 'n stoot moeje mor ooitkrabben. Hierzè. leste vraog: Wie trèkt er 't best op den berremiester van Olsjt? Es da Fernandel, es da Margerit (da bizjeken ooit ien van de fillemen van Fernandel) of es da Remong Ooitersprot? Twiede vraog: Wie heit er Ierebérger geweist van Olsjt?Tipken Vermeren, Vosse Kilo of't Katsjoeken? Ni gemakkelèk hein? Dèrde vraog Wie van de*droy Belzjen stond er verleide joor den beste geklasseird in de Ronde va Frankerèk Wilfrid Martens, of Dirk Martens, of was 't Romain Maes? 'n Sportvraog most er oeik boy zen hein Virde vraog: As ge wildj 'n moy-serenade geiven, on wie moeje de toelotingk vraogen: on de Pei-Tei-Tei, onden Bei-Er-Tei of on Armaan Pien? Voyfde vraog: As "Petjen,, zen veirdeir oepentrèkt en hè ziet dat er nog drippelkes aQoeipen en dat er nen dikke koter zjust zè gat in zennen eirem pakt en der vanonder mooist, wa zeit 'n tèn aah mèn bizjeken, stinkord of vooile kattendager? Zesde vraogAs ge 3,5 mintjes ooit hétj en ge moetj nog nor hoois en g'hetj schrik van in 't zaksken te blozen, wa doeje tèn? Te voet goon, in 't kafei bleive slaopen of ne loeiktrip opeiten? Zeiveste vraogAs ge nen boeim wiltj ooitdoeng in annen hof, on wie moeje dad iest vraogen? On Annieken, on den Bei-O-Bei of on anne gebier? Achtste vraog: Ge komt booiten en ge ziet dat er ne zattekloeit teigen annen otto on 't flossen es, was doeje tèn? Loten dagge 't nie 'n ziet, den 900 bellen of zè krontjen afsnoyn? Neigeste vraog: Ze bringen anne kiesbrief ver die kiezink van deis mondj, wa zegde teigen den dienen die a dad afgeift? Zegde, hier zè jongen, twintjeg ballen, of zegde, gralèk bedankt, 'k ben toch zu bloy, of zegde: foert En de tindje vraog, omdat d'ander toch allemol reidelèk gemakkelèk woren, moe dienen as schiftingsvraogHoeveil moljeren hei "Petjen gezing binsjt de gepasseirde schoeine Moy-mondj? Ginienen, twie, of alledroy dedie die der nog oeverschieten? Zé, da was 'tAanja, 'k zol nog vergeiten te zeggen, die honderd royzen hein, die zen te voet zee PETJEN Enkele jaren geleden verscheen in een plaatselijk weekblad een arti kel waarin gesteld werd dat Amylum in zijn produktieproces gebruik maakte van een bepaalde vorm van kernenergie. Dit artikel zorgde in bepaalde kringen voor een zekere opschudding en het bedrijf ont kende indertijd de inhoud van het artikel. Via een bericht dat zopas aan de gevel van het stadhuis uitgehan gen werd, wordt nu officieel bevestigd wat jaren geleden reeds gepubliceerd werd. De Besten dige Deputatie van Oost-Vlaan- deren verleende immers bij be sluit van 6 april 1984 de toelating aan de N.V. Amylum om een radiometrische densiteitsmeter van type Krohne DM 80 F. te plaatsen. De kenmerken van de radioaktieve bron zijn volgens de vergunning: soort: CS 137-akti- viteit500 mi Ci. Beroep tegen deze beslissing is mogelijk bij de Speciale Kom missie inzake ioniserende stralin gen, Belliardstraat 53 te Brussel. Het bovenvermelde besluit bete kent niet dat er plotseling paniek moet uitbreken bij de bevolking. De toepassing van dergelijke vormen van industriële appara ten op basis van kernenergie komen immers steeds frekwenter voor (vb. ook in de genees kunde), en de veiligheidsvoorzie ningen zijn steeds zeer streng. Het bevestigt enkel dat de over heid niet voorzichtig genoeg kan zijn bij het toekennen van nieuwe uitbatings- en bouwver gunningen aan de N.V. Amy lum, die nog altijd in volle stads centrum van Aalst gelegen is. Als er ooit een ramp gebeurt dan zal men toch moeilijk kunnen ver klaren dat men van niets wist. (MP) Oplossing vorige week Zèn kat stieren.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3