Gewest Aalst telde in april 207 werklozen minder SPAAREN WORD EEN MILJOEN GEUUKKICER 25 MILJOEN FRA GRATIS ASLK'SMARWEDSTRIJD Belforttoren Onder de Speelplein van Nieuwerkerken is onvoltooide symfonie 1 WE DO Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 5 Uw ASLK-contactpunten S4 Esplanadepiein 7 - Aalst £2 De Bethunelaan 95 - Aalst <j Korte Zoutstraat 32-34 - Aalst Moörselbaan 152 - Aalst De Aalsterse kommunisten protesteren tegen het feit dat het nieuw blad van de PVV-jongeren eveneens 't Ajuintje noemt. Nochtans is het oorspronkelijk reeds jaren het overbekende maandblad van de Aalsterse K.P. Men vindt het gebruik van dezelfde naam voor een ledenblad dan ook onfatsoenlijk, en heeft aan de PVV-jongeren dan ook aangemaand de naam van het bestaand KP-maandblad niet verder te gebruiken. Aalst telt 153 bushalten, die geregeld moeten bijgeschilderd worden. Het hoeft dan ook geen verwondering dat het soms meer dan één jaar duurt voor bepaalde stopplaatsen bijgewerkt worden. Zaterdagavond rond 21.15 u. deed zich een ongeval voor in de Molensttaat. Een schijnbaar dronken zeer jeugdige bestuurder (zonder rijbewijs) ramde 2 wagens. De politie deed de nodige vaststellingen, (j c Traditioneel publiceerde de RVA zopas de statistieken van de werk loosheid voor de maand april 1984. Uit deze statistieken blijkt dat de werkloosheid in België met 6951 eenheden daalde tegenover maart 1984. Tegenover maart 1983 is er echter een stijging vast te stellen met 6550 eenheden of 1,30 Voor het gewest Aalst bedraagt het aantal werklozen 15.938 eenhe den of 3,13 van de totale werkloosheid. Tegenover de maand april 1984 betekent dit een daling van 207 eenheden of 1,28 T'oEen jaar geleden waren er echter 110 werklozen minder. De daling situeerde zich vooral bij de bedienden, waar er 117 werklozen 'minder geteld werden. Ook het aantal werkloze metse laars daalde met 36 eenheden. Daartegenover stelde men op één maand een stijging vast van 19 werkloze handlangers. In Groot-Aalst bedraagt het aan tal werklozen op dit ogenblik 4762, waarvan 1985 mannen en 2777 vrouwen. Klein-Aalst staat natuurlijk op kop met 2712 werklozen, gevolgd door Erem- bodegem met 577. Daarna komt Nieuwerkerken met 396 eenhe den, Moorsel met 280 en Hofsta- de met 276 werklozen. In Her- dersem zijn er 197 stempelende mannen en vrouwen eri in Mel- dert 124. Gijzegem telt er 116 en Baardegem tenslotte 84. Van alle werklozen van het gewest Aalst hebben er 9751 enkel lager onderwijs gevolgd, 5278 mannen en vrouwen volein digden één of andere vorm van sekundair onderwijs, terwijl er 643 hoger onderwijs volgden. Het verschil wordt gevormd door personen die een leerling schap voleindigden of andere studiën verrichten. Jeugd De jeugdwerkloosheid vormt ook in de regio Aalst nog altijd een groot probleem. 27,9 der werklozen is immers jonger dan 25 jaar, of 4453. Vervolgens zijn er 5122 werklozen tussen 25 en 40 jaar, 2666 tussen 40 en 50 jaar en 3697 zijn ouder dan 50 jaar. In verhouding tot het totaal van de aktieve bevolking bedraagt de werkloosheidsgraad voor het land 12,2 fo. Voor het gewest Aalst bedraagt dit cijfer 14 °7o. Het aantal werklozen in relatie met het aantal werkloosheidsver zekerden geeft voor gans het land een werkloosheidsgraad van 18,5 Voor Aalst bedraagt dit cijfer 22,4 °7o, zijnde 17,7 voor de mannen en 29,1 voor de vrouwen. Zoals nationaal merkt men ook in Aalst een steeds dalende trend van deze percentages gedurende de laatste 4 maanden. Buiten de uitkeringsgerechtigde werklozen zijn er nog een vijftal andere kategorieën, zoals BTK- ers, DAC-ers, tewerkgestelde werklozen. Het gewest Aalst telt aldus nog 1135 verplicht ingesch reven werkzoekenden, en 305 vrij ingeschreven werkzoeken den. Verder telt men nog 1413 jonge ren, die voltijds aangeworven werden als stagiair en 416 die halftijdse stage volgen. In april 1984 waren er ook 1225 tewerk gestelde werklozen in het gewest Aalst, 1694 bruggepensioneer den, 388 BTK-ers en 657 DAC- ers. 54 personen volgen dan nog een beroepsopleiding georgani seerd door de RVA zelf. De gedeeltelijke werkloosheid voor het gewest Aalst bedroeg voor april 84 4656 eenheden, waarvan 2340 mannen en 2316 vrouwen. Voor dezelfde periode werden 33.335 werkloosheidsda- gen genoteerd. Het verschil met de maand maart bedroeg 62 een heden in meer voor het aantal werklozen en 1450 eenheden in meer wat het aantal werkloos- heidsdagen betreft. (MP) De werken aan de Dendermondsesteenweg te Gijzegem zorgen voor heel wat verkeer sopstroppingen. De baan is nochtans breed genoeg om beide richtingen gelijktijdig Bij hevige regenbuien staat de spoorwegtunnen aan de Dendermondsesteenweg dikwijls onder water. Voor auto's minder problemen dan voor fietsers en voetgangers. Wanneer zal men hier een blijvende oplossing voor vinden (j.c.) Reeds jaren wordt gesproken over de inrichting van een nieuw stede lijk speelplein in de Brouwerijstraat te Nieuwerkerken. O.a. de Aal sterse kommunisten en de jongsocialisten hebben steeds sterk aange drongen op de realisatie van dit speelplein, maar dit zonder veel resultaten. Wel werden enkele oude speeltuigen geplaatst, en onlangs werd het oude stort dat in de Brouwerijstraat bestond genivelleerd. Nochtans is het terrein door de talrijke stenen, uitstekende stukken, plastiek, enz. niet bespeelbaar. Daarbij is er nog de gevaarlijke afwa teringsgracht, de onverzorgde haag, de toestroppende natuurlijke bron. Op de jongste gemeenteraad werd het dossier goedgekeurd voor de aankoop van nieuwe speeltuigen voor een totaal bedrag van 1 miljoen. Deze speeltuigen zullen gebruikt wor den voor het inrichten van de speelpleinen van Ressebeke (Erembodegem), St. Anna (Hof- stade) en Ten Rozen en Biekorf te Aalst. Voor Nieuwerkerken wordt dus voorlopig niets voor- De Aalsterse kommunisten wen sen ook de afwerking van het Nieuwerkerks speelplein, nu de grote vakantie opnieuw voor de deur staat. Van de plaatselijke verkozenen hoopt men dat ze «uiteindelijk wakker worden'en ook eens voor Nieuwerkerken in de bres zullen gaan springen. De Nieuwerkerkenaren hebben niet de gewoonte om zich te laten diskrimineren» aldus een artikel in 't Ajuintje, het maandblad van de Aalsterse K.P. Dorpsschool Ondertussen blijkt ook de oude dorpsschool verder te verkrot ten. Een deel ervan werd wel ingenomen door de politie. Vol gens de K.P. kan deze gewezen Nieuwerkerkse school met wat goede wil en weinig kosten wor den omgevormd tot een prak tisch bruikbaar geheel voor de gemeente. De plaatselijke klubs zouden er vb. hun vergaderingen kunnen laten doorgaan en een goede plaats van bijeenkomst vinden. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5