ONZE JUNI-REKLAME Willy Vernimmen «Mijn Europees mandaat en de weerslag ervan op ons arrondissement» MANTELS- 20 OVERGORDIJNEN: - 10 NIEUWKUIS SUPER SHOP Dieren van personeelsleden werden uit stadspark verwijderd doet het beter Kattestraat 78, 9300 AALST 053/21 38 65 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 7 Wij halen af en En steeds: hemdendienst, bestellen bij U thuis I verhuring van tapijtreinigers, enz. Enkele maanden geleden was er heel wat beroering omtrent een artikel dat verschenen was in het info-blad van de Werkgroep Leefmilieu Aalst en waarin allerlei praktijken met dieren in het stadspark aangeklaagd werden. Schepen De Maght verklaarde toen een onderzoek te zullen verrichten naar de gepubliceerde aanklacht. Hierover opnieuw ondervraagd deelde zij nu mee dat "op dit ogenblik., geen enkel dier meer eigendom is van het personeel. Hierdoor verdwenen o.a. een ezel en twee berggeiten uit het park die toebehoorden aan leden van het stadspersoneel. Alle dieren die men nu nog in het stadspark aantreft, zoals twee herten, 6 ganzen, 3 pauwen. 3 witte zwanen. 8 barberies, enz. zijn allen eigendom van de stad Aalst. Een gevolg van de vermindering van het dierenbe-Ntand is het feit dat men dit jaar minder zal moeten uitgeven v oor de aankoop van voeder. In 1983 bedroeg de kostprijs voor dierenvoeding nog 64.500 fr. daar waar dit bedrag voor 1984 nog 42.500 fr. zal bedragen. Voor deze prij^ krijgen de dieren, die zich in het park van het kasteel Terlinden bevinden, ook regelmatig voedsel. Schepen van openbare werken De Maght was eveneens van oordeel dat er in het verleden geen misbruiken terzake geweest waren door het stadspersoneel. Deze hadden volgens haar enkel de bedoeling de attraktiviteit van het stadspark te verhogen door er een aantal privé-dieren te laten rondlopen. Deze dieren waren door de werknemers met eigen financiële middelen aangekocht, gekweekt en eventueel geruild, aldus de schepen. Wat tenslotte het eendenbestand betreft werd nog medegedeeld dat het stadsbestuur, ondanks tegenkanting van een aantal buurtbewoners overging tot het verwijderen van een honderdtal bastaardeenden. Deze werden achteraf te gelde gemaakt, maar volgens schepen van leefmilieu Doorns werd achteraf bekend dat een aantal gemeenten zoals Eeklo bereid zijn om dergelijke bastaardeenden op te vangen en te plaatsen in eigen parken. Met dit gegeven zal in de toekomst, wanneer men opnieuw tot het vangen van bastaardeenden zal moeten overgaan, rekening gehouden worden. (MP) Het schilderen van de wegmarkering is in Aalst schijnbaar aan J voorwaarden verbonden. Vorige week waren deze voorwaarden vervuld: er was verf. er was personeel en er was vervoer, l.r werd dan ook heel wat gespoten op de Aalsier.se straatstenen, (j.e.) In de Nieuw e Madeion ging vorige w eek een fijne plav-back wedstrijd door waarin punten konden worden behaald voor originaliteit, plankenvastheid, ligging en gelijkenis. Op de foto werd "girls pist w ant to have fun., op een voortreffelijke w ijze vertolkt, (/.c.) In deze antieke waterpomp logeren 5 jonge veltlnnissen. Hun ouders kontien geen betere en steviger nest bedenken. Meten hoe tie eerste vlieglessen zullen verlopen blijft een open vraag. (j.e.) Woensdag 16 mei werden we in Hostellerie Ter Linden opgewacht door S.P.-Europarlementslid W. Vernimmen, S.P.-minister M. Galle en S.P. voorzitter voor arrondissement Aalst A. Van den Bos sche. Samen met een tiental verslaggevers van de Aalsterse, Ge- raardsbergse- en Ninoofse pers, namen we plaats aan een goed gevulde tafel. Tijdens aperitief «Pino» en inlei ding vertelde Willy Vernimmen over de geringe interesse van de man in de straat omtrent Europa, zijn pariement, zijn ver kiezingen... De onmacht van het Europees parlement is volgens hem te wij ten aan de beperkte inzet van wege vele mandatarissen na de verkiezingen en hun kumulatie met nationale en andere manda ten. In praktijk is het Europarle ment eerder herleid tot een soort adviesraad, al dan niet voor nationale- en deelregeringen. Vernimmen ziel in de steeds gro ter wordende moeilijkheden, ruzie's, commissies... ergens een mogelijke jdem voor een nood zakelijke Europese solidariteit ter bestrijding van de Euro-kri- sis. «Als de nood het grootst is, is de redding misschien nabij, daarom mijn sloganVOOR MEER EUROPA OF... GEEN EUROPA». De hoofdschoteleen 34 bladzij den tellend Vernimmend-dossier was niet licht verteerbar. Het koud buffet wel In een eerste hoofdstuk werd de noodzaak van een vernieuwd Europees industriebeleid bepleit. Samenwerking en de uitwisseling op wetenschappelijk en tech nisch gebied, moeten de achter stand t.o.v. de V.S. en Japan verminderen. Dan pas kan het Europees (Aalsters aandeel op de wereldmarkt verhogen. Wat op zijn beurt een oplossing moet zijn voor de schrijnende werk loosheid en de dalende koop kracht. De vernieuwing moet gepaard gaan met een ernstige arbeidsduurverkorting en een W. Vernimmen tijdens de persconfere grotere inspraak voor de werkne mers. Op 28.02.1984 werd het ESPRIT-programma goedge keurd door de E.E.G.-minister raad. Dit herstelplan beslaat nieuwe werkgebieden als micro- elektronica, software technolo gie, computer-geïntegreerde pro- duktie. Er is 70 miljard te verde len. Voor ons arrondissement zit er niets in. Vooreerst moet er voldoende gewestelijke belang stelling zijn die resulteert in kon- krete plannen. Bovendien moe ten- Vlaamse en nationale rege ringen akkoord zijn om deze plannen op Europees niveau te verdedigen. Er is evenwel nog plaats-op de Aalsterse industrie terreinen Iedereen is het er over eens dat de Europese landbouwproble matiek (politiek) reeds ruim de aandacht van de kiezer trok. W. Vernimmen ziet vooral toekomst in de uit de landbouw voort spruitende industrie agro- Dat volkelansen ietsts voor jong eil oucl werd bewezen door het KA V H. Hartparoehte. Mevr. Maria Coppens 179 jaar) kan nog l ustig met tie jongeren mee "Hoewel ik soms een rondte oversla, zegt ze, kan ik het hier zeer goetl vinden. Volksdansen is voor mij een ontspanning en een.on lont heerlijke fysische beweging, (j.e.) ■mie in Hostellerie Terlinden. (.IC) enige discussie tussen W. Ver nimmen en de verslaggever van de Rode Vaan omtrent voorbije syndikale akties op dit bedrijf. W. Vernimmen stak een verma nende vinger uit en zei«Zulke bedrijven hebben wel eens inte resse voor lage-loonlanden». Vanwege een groot aantal fond sen en andere financiële instru menten van de E.E.G. kreeg ons arrondissement steun. Uit de bekomen dokumenten blijkt een complexe soep, weinig konkrete cijfers en duidelijk omschreven projekten. De voorbije vijf jaar was er geld voor verbetering van de Aalsterse landbouwstruktuur (landbouw- wegen, draineren, verbetering van landbouwbedrijven...) verbetering van de landbouw- produkten en hun afzetmarkt. ontsluiting van de Aalsterse industriezones bouwen van arbeiderswonin gen in het arrondissement bouw van een vleesverwer kend bedrijf te Erembodegem (1977). Onze uitgedunde textielindustrie kreeg ook nog aandacht. On danks de vele S.P.-inspanningen om Aalst te erkennen als gewest voor regionale steunverlening of als T-zone... blijven onze stem pellokalen overbevolkt. W. Vernimmen«Het is klaar dat ons werk niet af is. Ook mor gen zal het nodig zijn om in te spelen op nieuwe toestanden en zal met volharding verder gewerkt moeten worden aan de verdediging van de belangen van de Vlaamse textiel- en kleding- werknemers» (W.G.) voedingsindustrie). Europese aandacht voor deze sektor is noodzakelijk alleen al om zijn stijgend aantal arbeidsplaatsen. In deze optiek werd N.V. Amy- lum vermeld. Er ontspon zich

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7