Amylum bouwt ongestoord verder Politiek kafee in de Mikisklub Wijk Horebekeveld een illusie of desolutie PICCO BELLO 8 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 Daar Amylum maar altijd verder nieuwe gebouwen opricht in volle stadscentrum informeerde de pers op het maandelijks onderhoud met het stadsbestuur naar de meest recente bouwvergunningen. Aldus vernam men dat Amylum sinds medio 1983 volgende vergun ningen bekwam. Op 13 juni 1983 werd een vergunning afgeleverd voor het oprichten van een zetmeelafleveringsgebouw en zetmeelsilo's aan de Van Wambekekaai en Eilandstraat. hbh Zoals aangekondigd ging op 25 mei het "Politieke Kafee,, door in de Mikisklub, een meeting tussen pot en pint in het teken van de Europese van 17 juni a.s. Politick café in de Miki.sk/itb: .sprekers v./.n.r. Jos De (levter. Je/Turf Roger Caudron en Renaat De Waegeneer. (j.c.) Illegale bouw werken bij Amylum (j.c.) Op 19 december 1983 werd een bouwvergunning afgeleverd voor het oprichten van nieuwe kan toorgebouwen na de sloping van bestaande aan de Burchtstraat en Eilandstraat. Op 9 januari 1984 werden twee nieuwe vergunningen verleend. De eerste voor een gebouw voor het opdrijven van de tarwever- werkingskapaciteit gelegen aan de Eilandstraat en Burchtstraat, de tweede voor een nieuw zet meelafleveringsgebouw en silo's aan de Eilandstraat. Sindsdien volgden drie weigerin gen op 9 april 1984. Het betreft de aanvraag voor het bouwen van een gebouw zetmeelstocka- ge, het bouwen van een verdam- per-DX fraktie en het bouwen van een tarweuitbreiding en mas- sezolder, alle drie voorzien langsheen de Burchtstraat. Hierbij werd door schepen van Openbare Werken De Maght toegegeven dat de firma Amy lum reeds begonnen was aan de werken voor de massezolder zon der dat men over de nodige ver gunning beschikte. Nochtans wenst het stadsbestuur van Aalst, vooraleer nieuwe bouwvergunningen af te leveren eerst kennis te hebben van een algemeen ordeningsplan. Dergelijk ordeningsplan werd reeds aangevraagd op 20 juli 1983, op een vergadering waar de bouwperspektieven van de N.V. Amylum besproken wer den samen met afgevaardigden van de provinciale direktie en het hoofdbestuur van de Adminis tratie voor Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu (Arol), van het kabinet van de gemeenschapsmi nister voor Ruimtelijke Orde ning en van het Bestuur der Waterwegen. Er werd toen afgesproken dat Amylum, via het stadsbestuur aan AROL een nota zou voorleg gen met opsomming van de toe- komstperspektieven. Op basis van die nota zou de Administra tie voor Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu richtlijnen verstrek ken voor de behandeling van de bouwdossiers" van het bedrijf. Overeenkomstig deze procedure werd door AROL bij brief van 8 december 1983 aan het Aalsters stadsbestuur volgende medede ling gedaan «Het bedrijf dient haar toekomstperspektieven, zoals uiteengezet in de nota van 22 juli 1983 te vertolken in een ruimtelijk plan. Dat ordenings plan dient via het stadsbestuur van Aalst ter goedkeuring over gemaakt te worden aan de Admi nistratie voor Leefmilieu en Ruimtelijke Ordening. Nieuwe aanvragen tot uitbreiding van het bedrijf kunnen slechts aan vaard worden voor zover die aanvragen in overeenstemming zijn met het goedgekeurd orde ningsplan». Bij de ordening van dat gebied zullen volgende faktoren in acht genomen worden verkeer, inventaris van niet funktionele konstrukties, analyse en selektie van de verschillende funkties van het bedrijf, groenvoorzieningen, advies van de brandweer,...». De weigeringsbesluiten van 9 april jongstleden zijn gebaseerd op het feit dat kwestieus orde ningsplan nog niet was voorge legd, en ook op heden wacht het stadsbestuur nog altijd op dit plan. Ondertussen kreeg de stad wel reeds allerlei dokumenten, waar in feite de toekomstperspektie ven van Amylum tot het jaar 2000 in vermeld worden. Hierbij wordt ook melding gemaakt van eventuele nieuwe inplantingen langsheen de Tragel. Ondertussen werd door Amylum met het stadsbestuur afgespro ken dat de ambtenaren en beambten die aangesteld werden voor het toezicht op de naleving van de stedebouwwetgeving, op gelijk welk ogenblik toegang tot het bedrijf krijgen om de aan gang zijnde bouwwerken te kon- troleren. Deze ambtenaren kun nen misschien van de afspraak gebruik maken om vast te stellen dat de firma, ondanks een weige- ringsbesluit toch reeds begonnen is aan een niet-vergund bouw werk. (MP) Dat er een ernstig beroep werd gedaan op de ganse achterban van de K.P., getuigt het sloganeske: "De K.P. mag niet op T.V. (kom dus naar ons,,)! Blikvanger op deze politieke tribune (voor de gelegenheid verlaagd tot de demokratisch gelijke hoogte met de sympathisanten) was uiteraard Jef TURF. Vlaams voorzitter van de Kommunistische Partij en numero uno op de E.V.-lijst nr. 5. Het panel werd vervolledigd door de K.P.-Denderstreek met Jos DE GEYTER (nr. 3), Roger CAUDRON (nr. 1 1en René DE WAEGENEER (reserve nr. 10). in hun midden zetelde of stoelde als onpartijdig moderator. Roel Van de Plas. Hij was bereid gevonden om de harde bevragingln goede banen te leiden. Zoals in elke verkiezingskampagne gebruikelijk is, werd hier ook met veel lof over de andere partijen ge praat en werd de S.P., in het bijzon der bewonderd om zijn politiek opportunisme. (Alhoewel met de nodige nuances). Eens te meer werd ook betreurd dat er vooralsnog geen sprak kan zijn van een linkse of pro gressieve frontvorming, de verduide lijking dat rechts deze problemen niet kent omwille van het feit dat zij allen enkel en alleen "het kapitaal,, dienen, was overbodig, terwijl links verscheurd en verdeeld blijft, soms omwille van luttele of futiele ideologische meningsverschillen. De SAP (Socialistische Arbeiders Partij middag en 's avonds komt streekzanger Paul Roelandt met de Hitmasters onze avond opluisteren. Deze maandag is er koffietafel voor de dames van de ingeschreven leden en de muziek wordt verzorgd door D.J. Harry Tiger. Toch zitten we op onze wijk met een groot probleem Het plein waar onze tent moet komen is terug stilaan een klein stort aan het worden. Dit plein zou normaal dienst moeten doen als speelplein, maar ja, wanneer men over het speelplein praat, gaan de oren van vele mensen potdicht. Het bestuur van wijk Horebekeveld heeft al menige stappen ondernomen om klaar heid in deze zaak te krijgen, maar wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Geldgebrek wordt er gezegd. Goed, dat kan aanvaard worden, maar onze kinderen moeten blijven spelen op de openbare weg. Er zal eerst iets ergs moeten gebeuren om dan nadien geld te vinden om er onmiddellijk aan te beginnen, maar dan is het veel te laat Het is beter te voorkomen dan te genezen. Heren van de maat schappij en de gemeenteraad, zeg ons a.u.b. wat er van de kwestie is, want onze kinderen hebben het speelplein echt nodig. Problemen zijn er om ze weg te werken. Het bestuur van wijk Horebeke veld nodigt iedere lezer van dit artikel uit op hun Sinksenker- mis. Alle aktiviteiten zijn gratis inkom. Tot dan, op 8, 9, 10 en 11 juni. of de RAL in een nieuw kleedje) was door enkelg van zijn voormannen vertegenwdordigd maar onthield zich van verdere diskussie door een ijzige kalmte te bewaren. Onder de pertinente vragen die aan het panel werden gesteld, is deze over de zin of onzin van Europese verkie zingen zeker belangrijk omdat deze vraagstelling niet beperkt is tot deze of gene partij. De gewone man uit de straat heeft blijkbaar geen kaas gegeten van Europa (alhoewel deze aan spotprijzen te koop is en vraagt zich, misschien terecht, af: "Wat kan Europa mij schelen? Wat er in België of eerder in Vlaanderen gebeurt, ligt mij nauwer aan het hart!,, Deze tendens uit zich inderdaad binnen alle partijen, hiervan getuigen de doorgaans zwakke opkomst bij en interesse voor de manifestaties rond het thema "Europese verkiezingen,,. De partij, bij monde van Jef TURF, trok fel van leer tegen deze defaitistische houding en onverschilligeheid door er op te wij zen dat de bundeling of gebrek aan van linkse krachten binnen Europa, al even sterke reperkussies op nationaal en regionaal vlak kunnen hebben. De standpunten van de K.P. terzake zijn in drie krachtlijnen te vervatten. Primo: Een Europa tegen de krisis, met als drie deuidelijke strategieën verzet tegen het neo-liberaal beleid dat de Europese arbeiders tegen elkaar uitspeelt; nee aan de inlevering van de arbeid ten bate van het kapitaal; het breken van de macht van de multinationals en holdings ten voordele van het demokratisch openbaar initiatief. Hierin zit hun prerogatief van de 32- uren week (via de 35-uren), MET loonbehoud, vervat. Secundo: Vrede in Europa zonder kernwapens, zowel jangs Westerse als langs Oostblokzijde Tertio: Naar eendemokratischer Europa via de vorming van een progressief front en de kontrole van de kiezers op de verkozenen. Dit elektoraal gegeven werd afgesloten met de lezing van een passage uit Oriana Fallaci's "Een Man,, en werd ingeleid, verpoosd en afgerond met een vrolijk deuntje life New Orleans jazzmuziek, gebracht door het Jazz-kwartet Michel VERSTRAETEN. Ook waren er kartoons van GOAL te bezichtigen en karikatureerde Erik MONTSAERT ter plaatse de politieke en andere showfiguren. Dit Politiek Kafee mag alleszins een relatief groot succes genoemd worden zowel kwa opkomst, interesse als ambiance, alhoewel het ons toch sterk opviel hoe weinig jongeren er hierop aanwezig waren, of is de generatie K.P.'rs aan het uitsterven? (CL) De wijk Horebekeveld is gelegen aan de Bolermelkstraat op de paro chie SI. Paulus. Deze sociale woonwijk is een realisalie van de maat schappij Goedkope Woningen en behelsd op het ogenblik ongeveer een tweehonderdtal woningen. Toen over zes jaar een paar bewoners de hoofden bij mekaar staken kwam de eerste kermis tot stand. Het startsein was gegeven Door interne moeilijkheden namen verscheidene bestuursle den van het eerste uur ontslag. Maar overal zitten er doordrij vers. Bouckenooghe R., Dema- ret G., Petre R. en Carael R., bleven niet bij de pakken zitten. Ze zochten en vonden nog een paar bereidwillige mensen om mee te werken aan hun tweede kermis. Er werd een gans nieuw bestuur ineengetimmerd met als voorzitter Bouckenooghe R., o/voorzitter Petre R., De Ridder J., sekretaris en Demaret G. als schatbewaarder. Deze kermis werd een waar succes, dank zij het nachtbal met Ray Franky. Na dit succes was het maar nor maal dat er aan de uitbreiding van het toenmalig bestuur werd gedacht. Ook kwamen een tal van aktiviteiten o.a. St. Maarten voor de kleine sloebers. Het was werkelijk een plezier om te zien, hoe op korte tijd, deze wijk begon te leven en van zich liet horen buiten haar omgeving. (Kwade tongen beweren dat het meestal in de slechte zin was). Door eén honderd percent inzet van het bestuur t.t.z. Steenhout R. (voorzitter), Bouckenooghe R. (o/voorzitter), Petre R. (schatbewaarder), De Ridder J. (sekretaris), Christiaans K., De Troch P., Nevens H., Meert M., V.D. Meersch P. en met goed keuring van hun wederhelft zijn ze dan toch tot hun zesde kermis geraakt. Deze kermis gaat door in het weekend van Sinksen, dit op 8, 9, 10 en 11 juni. Met .op vrijdag een kaarting met 3.000 fr. aan geldprijzen en vele naturaprijzen. Op zaterdagvoor middag een vinkenzetting en 's avonds Nachtbal met Paul Severs en orkest. Op zondag voormiddag komt de 14 km. van de Moorselbaan door de wijk en om 11 u. is er een eucharistievie ring voor de overleden leden van de wijk. In de namiddag is er voor onze kinderen een spelna- Orofïxctl werk van Iemand Van kierde op de Volafeeslen. (j.c.) Restaurant Franse keuken Molenstraat 63 AALST s 053/78 45 52 dinsdagavond en woensdag gesloten

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8