Frans Jansegers Groot-Aalst stopte ophaalzakken goed vol Kledingophaling door Lions club bracht 150.000 fr. op Verfraaiing gemeentehuizen stapsgewijze aangepakt Brandverzekering Zakenkantoor fff Misschien uw belangrijkste verzekering Hoe lang is het geleden dat U die polis hebt bekeken Voor welke waarde bent U verzekerd Welke prijs moet U daarvoor betalen Goede raad is goud waard Vraag prijs bij Pontweg 57, 9390 Herdersem S 053177 51 34 B.T.K.-projekten dagcentrum Levensvreugde goedgekeurd Eten, drinken, film en diskuteren met de S.A.P., V.Z.W. Hoop richt wedstrijd gehoorzaamheid in. Nieuwe Gazet van Aalst 1 juni 1984 9 12 13 p Is. '4 Herdersem (j.c.) In het raam van de stads- en dorpsherwaardering werd, naast de studie van de herwaarderingsgebieden, aan de dienst leefmilieu opdracht gegeven om een voorstel te doen ter verfraaiing van alle vroegere gemeentehuizen. Op 24 mei 1983 nam het CBS kennis van dit voorstel en besliste tot de prioritaire uitvoering van een aantal werken zoals het opfrissen van de lokalen van de veldwachters van Baardegem en Herdersem, en van de lokalen van de verantwoordelijken van dc dicnstccntra van Moorsel, Erembodegem, Nieuwerkerken, Gijzegem en Hofstade. Ook werd beslist dat er bloembakken zouden geplaatst worden op de vensterban ken van alle gemeentehuizen, naast voorkomen. Het betrof o.a. de herstelling van daken in Erembodegem, Hofstade, Meldert, Moorsel en Nieuwerkerken en de herstelling van luiken en ramen en een afgebroken dakgoot in Nieuwerkerken. Ook deze beslissing werd voor dringende uitvoering overgemaakt aan openbare werken. Het hele dossier werd opnieuw voorgebracht in 1984 voor verdere uitvoering. Toen dit onlangs gebeurde, bleek dat de hogervermel- Erembodegem (i.e.) het verzorgen van tegeltuintjes en het plaatsen van houten bloembakken nabij de ingang van de gemeentehui zen, zoals voorzien in het voorstel. Volgens schepen van leefmilieu André Doorns werd het dossier, voor uitvoering van die prioritaire punten, overgemaakt aan openbare werken op 2 juni 1983. Op 6 juni 1983 werd door het kollege ook beslist tot dringende uitvoering van herstellingswerken, om verdere schade aan de gemeentehuizen te Moorsel (j.c.) de werken wel gepland maar nog niet aangevat werden. Er wordt nu gewacht op uitvoering vooraleer het dossier verder te behandelen. Dit dossier zal aan de pers overhandigd worden zodra het behandeld werd in het schepenkollege. Naar schepen van openbare werken De Maght verklaarde zullen de geplande werken aan de gemeentehuizen stapsgewijze uitgevoerd worden binnen de financiële en materiële mogelijkheden. (MP) Baardegem (j.c.) «a m :1 If! Hofstade (j.c.) Meldert (j.c.) Nieuwerkerken (j.c.) Dinsdag 22 mei werd op een perskonferentie (in Restaurant Torenhof, Jan Jeiiestraat 38 te Aalst) de uitslag meegedeeld van de ophaling van oude kledij, die door de beide Lions Clubs van Aalst in samenwerking met de Leo Club werd georganiseerd op 31 maart II. Op die avond werden ook de cheques overhandigd aan de verantwoordelijken van de sociale werken in het Aalsterse die door de aktie werden gesteund. Organisatorische moeilijkheden Na een welkomstwoord door Dhr. Eric Vijverman, opende vice- gouverneur Leo Stoops de konferentie. Hij benadrukte het sociaal engagement dat het lidmaatschap van de Lions Club met zich meebrengt, vooral de dienstbaarheid zonder eigenbelang. Dhr. Jozef Couck, zonevoorzitter, vertelde over een soortgelijke aktie in Ninove, die 10 ton opbracht. Hij meende dat de opbrengst van Groot- Aalst (15,5 ton) daarbij vergeleken niet zo denderend was. Dat er veel voorbereidend werk en nog meer vergaderingen nodig zijn voor een dergelijke promotor. Het Dat er veel voorbereidend werk en nog meer vergaderingen nodig zijn voor een dergelijk aktie, werd duidelijk gemaakt door Dhr. Patrick Jaenen, de eigenlijke promotor. Het plan ontstond in september 1983. Een werkgroep van 4 leden uitgebreid met de Leo-Club (de Lions-jongeren) zorgde voor de organisatie. De aktie werd grotendeels gefinancierd door de Bank Brussel Lambert, de Generale Bankmaat- schappij en de Kredietbank. Tevens werd een bijdrage geleverd door de Bank J. Van Breda. Voor het vervoer van de opgehaalde zakken naar de opkoper in Waregem bood de firma Edmond Depaire gratis het gebruik van 2 grote trailers aan. De Lions Club kon ook rekenen op gratis publiciteit in de stadsberichten en de Streekkrant. De uitgangspositie was dus wel gunstig. Hoewel men 6 maand tijd had voor de voorbereiding en ettelijke vergaderingen en bijeenkomsten onder dit thema doorgingen, werd het toch een spurt tegen de tijddoor de laattijdigheid van de drukker kon de verdeling van de ophaalzakken pas de dag voor de ophaling gebeuren. Dit heeft de opbrengst waarschijnlijk wel verminderd. Als bijkomende oorzaak verwijzen de leden van de Lions Club naar de andere ophalingen in de weken vóór hun aktie. Deze ophalers werden dan ook als "piraten,, bestempeld. Enthousiaste medewerkers van Le vensvreugde Op 31 maart fungeerde de garage Van der Haegen als inzamelpunt. Jongens van Levensvreugde hielpen zeer enthousiast mee bij het overladen van de opgehaalde zakken n de trailers. Deze brachten de kledij naar de opkoper in Waregem, die wegens de goede kwaliteit ervajn bereid was zijn prijsaanbod te, verhogen. Wij stellen ons hierbij \yel' sterk de vraag of er dan met deze (in veel gevallen nog waardevolle) kledij niets nuftiger gedaan kon worden, vb", i.v.m. tweedehandskledij. Temeer daar de Lions Club beweert obk Teledienst te steunen. Het totale ingezamelde gewicht bedroeg 15.500 kg. Na het aftrekken van de kosten (nl. verzekering, aankoop zakken, drukken zakken, uideling, stadspians Aalst) bedroeg de netto winst 150.000 fr. De Groot- Aalstenaars worden dan ook zeer hartelijk bedankt voor hun steun. Bovendien worden ze reeds verzocht hun oude kledij op te sparen voor de tweede grote ophaling ten voordele van sociale werken in het Aalsterse, gepland voor de lente van '85. Overhandiging van de cheques: het streefdoel Op deze uiteenzetting van Dhr. Jaenen volgde de uitreiking van de cheques door de voorzitters Gilbert Abbeloos en Michel Van der Haegen, respectievelijk van Lions Club Dirk Martens en Lions Club Aalst. Dhr. Van Neck mocht een cheque ontvangen voor de Beschuttende Werkplaatsen van Aalst. Ook de Leo Club ontving een cheque voor zijn sociale aktiviteiten, die echter niet nauwkeurig omschreven werden (de medewerking aan de aktie heette pro' deo te zijn). Men haalde enkel de steun aan die verleend wordt aan een kindertehuis in Gijzegem. Vervolgens mocht pater Jozef Van den Broeck een ereteken ontvangen voor zijn 15-jarig lidmaatschap van de Lions Club en een cheque ten gunste van Levensvreugde. Deze man sprak dan ook zijn oprechte dank uit, want zonder steun van buitenaf zou Levensvreugde nooit geworden zijn wat het nu is. (Wie er een kijkje wil gaan nemen, kan er terecht op de opendeurdagen op 23 en 24 juni, voorafgegaan door een belotting op 22 juni). Wij vragen ons wel af waarom de Lions Club de respektievelijke bedragen van de cheques geheim hield. Vooraleer de conferentie afgesloten werd met een video-film over de ophaling, werd door de voorzitters nog eens benadrukt dat de beide Lions Clubs van Aalst door deze aktie dichter naar elkaar gegroeid waren in vriendschap. Niettegenstaande de initiatieven van de Lions Club lovenswaardig zijn. stemmen ze tot nadenken. Doen deze welstellende lieden aan liefdadigheid om hun eigen geweten te sussen? Ze leggen wel zeer sterk de nadruk op hun dienstbetoon en steunverlening. Zichzelf moeten ze daar voor echter niets ontzeggen... (M.L.) De vereniging voor hondenopleiding, V.Z.W. HOOP, houdt op haar terreinen. Kraai winkelstraat NIEUWERKERKEN een wedstrijd voor gehoorzaamheid op maandag 11 juni vanaf 10 uur, dit onder de reglementen van de K.K.U.S.H. Bij deze gelegenheid wordt voor de eerste maal de Pinstertrofee in betwisting gesteld. Deze werd ontworpen door de bekende Aalsterse beeldhouwer Mare DE BRUYN. Dat het gehandikaptenbeleid ernstig te leiden heeft onder de krisis is wel geen nieuwigheid. Verhogingen dagprijs, achterstallige subsidies, personeelsstop, reconversie... werden reeds ruim besproken in de nationale pers. Dat Aalsterse instellingen dan ook te kampen hebben met deze problemen, zal U dan ook niet verwonderen. Het dag- en bezigheidscentrum van de V.Z.W. Levensvreugde staat in voor een zinvol dagverloop (8 tot 18 uur) van een zeventigtal volwassen mentaal gehandikapten. Gebrek aan personeel, bekommernis omtrent medische en sociale begeleiding, de nood aan meer individuele begeleiding leidde reeds vorig jaar tot de indiening van een B.T.K.-projekt. De ministeriële goedkeuring maakte het toen mogelijk dat het personeels kader uitgebreid werd met een opvoeder-tuinman, een kinder verzorgster en een sociaal verpleegster. Zoals in dit land som> veel goede zaken gedoemd zijn, zo dreigden ook de resultaten en de tewerkgestelden van dit éénjarige projekt te verdwijnen. Samenwerking tussen syndikaal afgevaardigden, direktie, leden van de beheerraad en Aalsterse vak bondsleiders resulteerden in de indiening van een nieuw projekt. Meer personeelsleden werden gevraagd om een nog nauwere samenwerking van ouders-dagver- blijvers-opvoeders te bekomen en de mogelijkheid van nog zinvollere be- zigheid te creeëren. De-goedkeuring was voor iedereen een ware opluchting. De dagverblijvers zijn gelukkig terug te kunnen samenwerken met hun vertrouwde B.T.K.-ers. B. F.K.-ers worden ook wel eens witte produkten genoemd. De arbeid van deze personeelsleden is evenwaardig doch minder betaald. Een volwaardig statuut en plaats binnen het personeelskader zou je rechtvaar dig kunnen noemen, maar dit lijkt eerder stof voor parlementairen en aanverwante producten. Niet alleen op Levensvreugde maar ook op andere plaatsen en sektoren zijn mensen nodig. De stempelloka len zijn overbevolkt. Dit is geen opruiende taal maar trieste werkelijkheid. (W.G zaterdag 2 juni 1984. Aanvang 20 u. Kafee «De Industrievrienden», Ninovesteenweg 238, Erembodegem. 1. Smullen: brochetten150 fr. gar naalkroketten 130 fr. Gegarnierd en stokbrood tombola. 2. Voorstelling van de 4 Aalsterse kandi daten programma van de S.A.P. (met video). 3. Filmflitsen van «De Witte» met kom- mentaar van Cineast Robbe De Hert (lijstduwer van de S.A.P. voor de Euro pese verkiezingen).

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9