Terjoden rukt op tot op een punt van de leider Gerrie Doms zegeviert voor eigen publiek Michel Igual Aalsterse sprinter met toekomst Van der Stichelen en Schelfthout elk twee titels Medische wereld neemt loopje met atletiek Atletiek, een unieke sport... 14 Nieuwe Gazel van Aalst 8 juni 1984 Kaatsen Gew. bevordering Motocross B.L.B. 20e Grote Prijs Resocub te Erembodegem Veteranenkaatsverbond der Denderstreek Wedstrijden van 2-6 -84 SERGANT Atletiek Provinciale kampioenschappen heren Terjoden deed een uitstekende zaak door zowel Hamme als Denderbelle met de drie puntenzege te kloppen. Leider Zele Durmen verloor met groot verschil van Baasrode en voelt nu Terfoden en Herdersem, dat een wedstrijd minder telt, naderen. teren en onaer impuls van de terug uit stekend spelende Chris Janssens won Herdersem tenslott met 15-11 cijfers. Terjoden dat titelambities koestert kwam vorige week nog tot een akkoord met Freddy Van Den Broeck van De Heuvel. Van Den Broeck was vrij doordat De Heuvel dit jaar forfait geeft en was er te Hamme, weliswaar als bankzitter, voor het eerst bij. Te Hamme liep Terjoden tot 3-10 uit, maar de thuisploeg kwam terug tot 6-11 zodat er zeker een punt inzat voor de Hammenaars. Terjoden won echter de vier daaropvolgende spelen zodat het de volle buit binnenrijfde. Aan huistegen Denderbelle werd het een propagandalutte waarin de erg jonge spelers uit Denderbelle zich vooral in de terugslag onderscheidden. Terjoden le verde echter bijzonder sterk, er werden amper acht ballen buiten geleverd, zodat de maturiteit van de thuisploeg de door slag gaf. Aan de rust luidde de stand 8-4, maar na de rust kon Denderbelle nog amper twee spelen halen mede door het gebrek aan ervaring, zo verloor men vijf spelen op 40 gelijk. Hoké stond bij Herdersem onmiddellijk met 5-2 in het krijt. De Erembodegem- naars herpakten zich echter flink en aan de rust luidde de stand zelfs 6-8. Na de herneming begon de Hokémotor te sput- Michiels Kerksken was geen partij voor Hoké dat zich niet eens hoefde in te spannen om het zwakke Kerksken pun- teloos huiswaarts te sturen. Cooman, Van Den Broeck en Nelis sloegen erg goed op en lagen dan ook aan de basis van deze riante ovèrwinning. Steven Moorsel won erg vlot van Puurs en Hamme en kan door deze duidelijke overwinningen aan de heropstanding toe zijn. (JVL) De stand 1Zele Durmen 10/22 - 2. Ter joden 10/21 - 3. Herdersem 9/18 - 4. Baasrode 10/18 - 5. Hoké 10/18 - 6. Ste ven Moorsel 10/18 - 7. Opstal 9/17 - 8. Denderbelle 10/14 - 9. Zele Lois 10/10 - 10. Kerksken 10/9-11. Hamme 10/6 - 12. Puurs 10/6. Programma voor 10 juni Hoké - Denderbelle Puurs - Hamme Baasrode - Opstal Herdersem - Zele Kerksken - Terjoden Moorsel - Zele Durmen 0p één van de Erembodegemse industrieterreinen had op O.L.H. Hemelvaart de traditionele moto- cross plaats. Waarschijnlijk voor de laatse maal, want het terrein zou binnenkort ingenomen wor den dcor de nijverheid. Geen regen, wel veel bewolking en een massa volk. Het leek wel op een Vlaamse kermis. Duizenden toeschou wers, tientallen piloten, talrijke eet- en drankgelegenheden en een feesttent waar zelfs een heuse muziekkapel de stemming op zenit bracht. Iets verde rop waande men zich op de wekelijkse markt Daar konden de motocrosslief- hebbers zich aan een van de kraamp jes, allerhande attributen aanschaf fen. Gaande van een helm, een aange past kostuum of een paar crossban den, tot zelfs een tweedehands cross motor, alles was daar te koop. Alle wedstrijden werden in 2 reeksen gereden. Na samentelling van de pun ten werd bij eventuele gelijkheid de tijd in aanmerking genomen om de deelnemers te rangschikken. Gerrie Doms, lid van de inrichtende club «De Modderduivels», waagde zijn kans bij de internationalen 500cc, De eerste reeks haalde Gerrie Doms het met 30" boni op Willy Van Baelen, nochtans goed voor 10 zegepralen dit Haaltert I - Drievelden 2-15 Het door de afwezigheid van Vonck Mi chel en de kwetsuur van De Saedeleer Paul fel verzwakte Haaltert kon op geen enkel ogenblik een homogeen Drie Vel den bedreigen. Belkens - Haaltert I112 -15 Een verstandig kaatsend Haaltert II won verrassend van het op eigen terrein moeilijk te kloppen vijftal van de Belskens dat beneden zijn normale peil speelde. Bij Haaltert was vooral Jan Bruylandt re gelmatig zowel in opslag als terugslag. Dressel - Tiptop 11 -15 Gelijkopgaande en spannende partij tot een 11-11 stand. Toen brak de veer bij Dressel, zodat Tip Top kon doorgaan tot 11-15. Bij Tip Top liet vooral Van De Meersche Freddy zich opmerken door zijn zeer sterke opslag. Den Blok - Kerksken 4-15 Een door de afwezigheid van meerdere titularissen verzwakt Den Blok - was bij de rust al kansloos 1 -8 tegen een sterk spelend Kerksken. Bij Den Blok waren alleen Van Belsen en Van Snick bij machte enige weerstand te bieden. Rapid - Panters 15-6 Een zeer goed spelend Panters hield ge lijke tred met Rapid nam op een gegeven ogenblik zelfs de leiding 4-5. Ruststand kwam met 8-6 voordeel voor Rapid - na de rust werden de panters onder de voe ten gelopen en haalden geen spel meer - eindstand 15-6. Bij Rapid was De Wever sterk aan de op slag. Van Den Broek liet zich opmerken bij de terugslag. 1Rapid Moorsel 9 135 64 2. Moorsel Bal Op 9 123 100 3. Aalst Drie Velden 8 113 73 4. Haaltert 2 9 113 106 5. Kerksken 9 108 102 6. Belskens Aalst 8 103 76 7. Moorsel Dressel 9 97 114 8. Aalst Tip Top 9 97 116 9. Aalst Panters 9 97 117 10. Haaltert 1 9 95 93 11Arend Aalst 9 85 126 12. Den Blok Aalst 9 58 133 seizoen. Alle aandacht van de sportliefhebbers ging dus naar de 2e reeks, die dan nog wel als slot van deze dag stond gepro grammeerd. Een valse start deed de spanning ten top stijgen. De renners werden terug achter het starthekken gedreven en het tweede vertrek was meteen het goede. De plaatselijke favoriet geraakte slechts als tiende door de eerste bocht. Geen nood ech ter, ronde na ronde maakte hij zijn achterstand goed. Zijn grote rivaal, W. Van Baelen had zich ondertussen in 2e positie genesteld en als hij ook de verzwakkende leider Martin De Wlnne voorbijstak, begon het er berooid uit te zien voor G. Doms. Opgezweept door zijn supporters, klom de man uit Denderhoutem na een geslaagde achtervolging tot in het spoor van de kopman op. Een filmre gisseur kon zich geen beter scenario bedenken. In de ultieme rechte lijn boden W Van Baelen, G. Doms en de Nederlander J. Scheele zich wiel aan wiel aan. In die volgorde kwamen ze over de streep, waardoor G. Doms het in de eindstand haalde omdat hij uit de eerste reeks genoeg boni overhield. Als omlijsting werden nog verschil lende andere proeven gereden waar van U hier ook de uitslag vindt. Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT De uitslagen Juniores 250cc: 1. D'Haerve, 2. Claus, 3. Bussens, 4. De Jonghe, 5. Thijs. 500cc: 1Scherlippens, 2. Dekkers, 3. Boesman, 4. Misplon, 5. Vercaute- ren. Nationalen 250cc: 1Schelfhout, 2. Her- 'mans, 3. Janssens, 4. Hopmans, 5. Goffin. 500 cc: 1. Sierens, 2. Van de Veire, 3. Mastbooms, 4. Lasat, 5. Patteuw. Zijspannen: 1 Ramon-Goethals, 2. Rohan-Van Renterghem, 3. Apers- Martens, 4. Lauwers-Maertens, 5 Vercruysse-Decostèr. Internationalen 250cc1Van Der Meer sche, 2. DeVijlder, 3. De Beukelaere, 4. Kaesemans, 5. Jochems. 500cc: 1.G. Doms, 2. Van Baelen, 3. Scheele, 4 Van de Klooster, 5 Joos. (GSX) Arend - Bai Op 15-10 De verrassing van het week-end komt van het vijftal van Arend - dat door zijn inzet en verrassend goed spel Bal Op kansloos versloeg. Ruststand was 8-6, toen kon de wedstrijd nog alle kanten uit maar Arend bleef goed en homogeen spelen en won tenslotte verdiend. Alhoewel de Aalsterse atletiek dit jaar gehinderd wordt door de werken aan de nieuwe Osbroekpiste, zorgden de jongeren recent voor enkele zeer opmerkelijke prestaties. Vooral de miniemen komen enorm sterk naar voor. Op hemelvaartsdag hadden te Lebbeke de provinciale pistekampioenschappen plaats voor juniores en seniores heren. De aanwezige Aalsterse atleten zetten er een aantal mooie prestaties neer, met 4 provinciale titels als resultaat. Bij de juniores was de opkomst eerder miniem. De examenperiode zal aan dit symptoom wel niet vreemd zijn. De Aal sterse polsstokbelofte Dirk Ledegen moest het stellen met twee zilveren me dailles. In zijn geliefkoosde specialiteit, het polsstokspringen moest hij tweede jaars Kris De Ridder van AC Lebbeke laten voorgaan. Positief was wel dat Dirk met 4m40 hoger sprong dan tijdens de interclubwedstrijden In het hinkstap- springen werd Dirk eveneens tweede, dit met een sprong van 12m81 Geert Verdoodt kon in de 800 m. zijn tijd gelopen tijdens de interclubfinale (1'58" 5 officieus) niet helemaal bevestigen. Met 2'01"0 bleef hij nipt buiten de prijzen. Bij de seniores kon Aalst vier titels weg kapen, gelijk verdeeld door Stefaan Van Der Stichelen en Guido Schelfthout. De laureaat van «Doelwit Los Angeles, Van Der Stichelen, deed zijn wederoptre- den op de 400 m. horden, en niet zonder succes. Met 53"5 vestigde hij een nieuw clubrecord. Jos Jacobs was met 55" 1 net drie tienden te laag om een podiumplaats te halen. Desondanks is 55" 1 zijn beste jaarprestatie. Yvan De Block plaatste zich voor de fina le van de 100 m. door zijn reeks te winnen in 11 "4. Yvan liet deze finale links liggen, maar trad wel aan in de reeksen van de 200 m. Met 23"6 kwam hij niet verder dan de derde plaats van de reeks. Guido Schelfthout won vrij gemakkelijk het ko gelstoten met 13m62. Eddy Coudron was in deze discipline zevende mèt Na een schuchtere eerste poging, vorig jaar te Willebroek, hebben ook in 84 de open «atletiekspelen» voor medici en paramedici plaats. Wenst U te constateren hoe sportief Uw dokter wel is of de verpleegster werkelijk zo snel is als ze er uit ziet, en hoeveel olympisch talent verloren ging aan de wetenschap op 29 september te Deinze wordt het allemaal duidelijk. 9m58. Van der Stichelen. blijkbaar ge prikkeld door zijn overwinning, nam ook de 110 m. horden voor zijn rekening, opnieuw met een provinciale titel als ge volg. Met 15"1 was hij beduidend sneller dan de concurrentie. In de 400 m. voch ten Johan Claus en Jos Jacobs een duel uit met de tweede plaats als inzet. Met 50"1 liet Claus een zeer goede in druk. Jos Jacobs, die wel al een 400 m. horden in de benen had was nauwelijks twee tienden trager. Guido Schelfthout behaalde zijn tweede provinciale titel van de dag in het dis cuswerpen. 43m70 was ruim voldoende om de concurrentie voor te blijven. Eddy Coudron met 34m.60 en Alfons Schelft hout met 30m.78 bezetten respectievelijk de derde en de vijfde plaats. In de 1500 liep Jaak Volkaert een nieuwe besttijd 4'22"4. Hiervoor was wel een nijdige eindsprint met Alex Buyle nodig (4'22"9). Walter Aelbrecht was in het speerwerpen zesde met 45m66 een voor hem wel matige prestatie. (PVB) Met Andy Buyle, Gunther Lanckman en Michel Igual beschikt Eendracht over drie waardevolle jongeren. Indien dit trio de volgende jeugdreeksen met evenveel brio kunnen doorlopen als nu het geval is, is de Aalsterse atletiektoekomst degelijk verzekerd. De Aalstenaar van Spaanse origine, Michel Igual liep onlangs een 80 m. in 10"0 een tijd waarmee hij niet enkel het clubrecord gevoelig verbetert. Het is een nieuwe provinciale besttijd en in 83 zou het tevens de beste jaarpresta tie geweest zijn. Michel bewees dat hij ook iets langere sprintnummers aankan. Te Geraardsbergen won hij, zonder enige vaardige tegenstand, een 200 m. in 26"5. Opnieuw een tijd die thuis hoort in de top tien aller tijden van de Belgische atletiek. Gunther Lanckman liet te Geraardsber gen eveneens een provinciale besttijd noteren. Met 2'29"7 verbeterde hij te vens zijn eigen clubrecord. Voor dit club record was Gunther dit jaar reeds in een strijd gewikkeld met Andy Lanckman, maar voorlopig moet deze laatste het on derspit delven. Anja Lanckman won tijdens dezelfde meeting een 200 m. in 30"4. Scholier Bart Meganck evenaarde voor de tweede maal jdit jaar zijn persoonlijk record 2'00"8. Dit record dateert overi gens uit 1983. (PVB) die misschien ook jou wel sportieve perspectieven kan bieden. Atletiek is immers zoveel meer dan lopen alleen. Er is de sprint, de fondnummers, het ver- en hoogspringen, de werpnummers, de tienkamp, de marathon... Kortom keuze genoeg. Atletiek is een individuele sport, deelnemen is hier nog belangrijk, al is winnen wel eens prettig. Atletiek een harde, maar toffe sport. Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst biedt U kansen om deze" sport te beoefenen. Wenst U meer inlichtingen, kom eens langs in het Stadspark, op een woensdagnamiddag. Onze secretaris Erik Coppens zal U graag tewoord staan. Voor verdere informatie kan U zich ook wenden tot Patrick Van Boxstael, Welvaartstraat 94 te Aalst (tel. 78.51.66) ...OOK VOOR JOU Alle medici en paramedici kunnen zich immers inschrijven voor de open atletiek spelen die door de Vlaamse Vereniging voor Specialisten in de Sportgeneeskun de (WSS) georganiseerd worden. Deze tweede organisatie vond onderdak bij Ajax zodat men gebruik zal kunnen ma ken van de prachtige kunststofbaan «De Brielmeersen» te Deinze. Volgende wedstrijden zijn voorzien Dames 100 m., 800 m., ver- en hoog springen, kogelstoten. Heren 100, 400, 1500, 5000, ver- en hoogspringen, speerwerpen, kogelsto ten en discuswerpen Er zal per proef een rangschikking opge maakt worden volgens leeftijdscatego rie onder 35 j; 35-44 jaar; 45-54 jaar; 55 jaar. Zowel de dames als de heren mogen deelnemen aan maximaal drie nummers. Ter gelegenheid van zijn 300ste w edstrijd met FC Wilskracht Gijzegem werd een beuefietwedstrijd "Willy De Coster,, gespeeld tussen de plaatselijke ploeg en een se lek fie van Oost-V/aanise clubs. (EL)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14