Gazet oanQal^ De lottomiljoennairs Nieuwe Gazet van Aalst 8 juni 1984 GERECHTSDEUR WAARDER EIST SCHULDEN OP, woedende vrouw steekt huis in brand DE OOIEVAAR Weer terreuraanslag Dezelfde dader(s) Straatstenenkultuur Onafhankelijk weekblad 'Voor Groot-Aalst:v niauccxL Vervolg van blz. 1 Echtgenote O.D., woedend omdat haar man opgepakt was, goot benzine op een brandende kachel. De benedenverdieping brandde volledig uit. De angenten konden op het nippertje uit de vuurhaard ontsnappen via een deur, waarvan het glas door de hitte was gesprongen. De vrouw die door een ingeslagen venster naar buiten kon gehaald worden, liep snijwonden op. De twee begeleidende agenten raakten eveneens licht gewond. De aangeslagen meubels bleven in de brand. Het parket kwam ter plaatse en het echtpaar werd aangehouden en ter beschikking gesteld van de onderzoeksrechter. (C.D.) Brandweer en politie bekijken de schade, (pdw) Vervolg van blz. 1 Vier van de zeven gelukkige Lotto-w innaars, zaterdagavond in hun stamcafé "The Wembley,, (J.S.) en cafébaas H. Brijs. Iedere week werden dezelfde cijfers gespeeld, zonder veel succes echter. Eerst P. Van de Meerssche en even later stichter F. Horvat lieten het afweten. Gustaaf Sonck was echter bereid de groep te vervoegen. Zo ontstond de huidige bezetting. Week na week werden acht formulieren met evenveel nummers ingevuld. Rekening Er werd zelfs een heus bestuur opgericht naar analogie met wat vele klanten van hen zegden werd de club "De wijsheidsbank Wembley,, gedoopt. Men opende tevens een rekening. Hierop zou men de wekelijkse winsten storten. Op het eind van ieder jaar kon men hiermee dan een etentje offreren aan de echtgenotes. Etentje vervroegd Men diende slechts te wachten tot vorige zaterdag. De zes goede cijfers leverden aan elk lid ongeveer anderhalf miljoen op. Hiermee kunnen ze vast nu reeds een dineetje betalen aan moeder de vrouw. Zondagmorgen De voorzitter aan het woord Zondagvoormiddag waren alle miljonairs dan ook aanwezig in café Wembley. We laten de clubvoorzitter Piet Rimbaut zelf zijn leden voorstellen Ik ben Piet Rimbaut, gekscheert hijVvan nu af aan zal mijn vrouw er zich dienen bij neer te leggen, want ik ben nu baas in huis. De ondervoorzitter, Louis Van Roy, een moeilijke kastaar, maar een kraan van een assistent. De cafébaas Hugo Brijs is schatbewaarder. Hij is trouwens den enigsten die te betrouwen is zegt Bert Meert (gewoon werkend lid)Frans Vinck, dat is het moeilijk lid. Ge moet al meer dan een bierhandelaar zijn wilt ge die kunnen tevreden stellen. Paul Kiekens is het zwijgend lid. Stille genieter??? En laatst is er nog Stafken Sonck, invallend lid. Die heeft dat goed gezien l\é„. Terwijl Piet Rimbaut zijn betoog herhaalt voor steeds bijkomende klanten, rijdt uw verslaggever naar huis, hopend dat hij dit ook nog eens kan meemaken. specialiteiten doopdozen doopsuiker Molenstraat 29 9300 AALST 053/21 24 54 4 Vervolg van blz. 1 gebroken ties en sporen van benzine. Gelukkig ontstond er geen brand. De achtergelaten sporen vertonen overeenkomst met de aanslag op het Volkshuis, enkele weken geleden. Een goed geplande preventie dringt zich dus op Dergelijke terreurdaden dienen ten stelligste voorkomen en dit, in het belang van de ganse Aalsterse bevolking (C.D.) Kultureel centrum staat te Aalst allang niet meer voor een centrum van kuituur maar van geldverspilling. Nu zijn ze zelfs achteraan het gebouw de straatstenen aan 't vernieuwen op een plaats waar nooit vanzeleven iemand zal komen kijken. Aan het achterdeurtje van ons aller paleis hangen weliswaar reeds de plaatjes voor de diensthoofden en de twee direkteurs, jawel, maar verder zal nooit een kat langs die kant voorbijkomen. Nu stel ik graag vast dat de nieuwe en dure straatsteentjes er veel mooier en gelijker liggen dan die van onze Grote Markt, maar het gedruis der werken overstemt zelfs de Amylum-decibels. Binnen in de aanpalende school in de Onderwijsstraat stelt men daarbij dagelijks vast dat er uitsluitend tijdens de lesuren gedaverd, gespoten en geklopt wordt, zodat men er uitkijkt naar een interpellatie van een zekere Danny Denaeyer in de gemeenteraad. Meteen gaan alweer een twintig parkeerplaatsen verloren in het stadscentrum, op een plaats waar auto's nooit storend zouden zijn. Met dit genre van irrationele en geldverslindende beslissingen maken ze het de gazettemensen moeilijk om bravo te zeggen. Vorige week werd in alle kranten verteld over de onteigeningsprocedure voor de handelshuizen Eemans en Van Poelvoorde die aanleunen aan het kultureel centrum langs de kant van de Molenstraat. (Eigenlijk is het veeleer het kuituurpaleis dat aanleunt tegen die twee huizen want de barsten in binnen- en buitenmuren liegen er niet om). Die twee dames zijn al twee generaties vergroeid met het stadsbeeld in de Molenstraat en het zou raar doen indien zij verdwenen. Nu werd beweerd dat de twee gebouwen zouden afgebroken worden om er een pleintje te maken. Dat zou dan een beter zicht toelaten op ons aller paleis. Helaas moet ik mijn lezers eraan herinneren dat men nooit mag geloven wat er in de gazet staat, want van een onteigeningsprocedure werd nog geen letter op papier gezet. Laat staan een cijfer. De minzame dames zullen voorlopig dus niet verdwijnen, en fotografen hebben nog al de tijd om er een stukje-geschiedenis-voor-later vast te leggen. Wat men evenmin uit de pers van vorige week mag geloven is dat bericht dat van ons stadhuis uitging. Daar had een onervaren deskundige luidop het openingsjaar van ons kultureel centrum aangekondigd. Ik dacht dat gokspelen verboden waren. Maar 't is wel opvallend hoezeer de politiekers momenteel aandacht schenken aan de buitenkant van het glazen paleis: het vensterglas we.rd in april voor de eerste keer gereinigd en langs drie straten tegelijk worden kassei en voetpaden vernieuwd. Ze zouden beter langs de binnenkant voortdoen. De Panoramist Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redakfie, publiciteit en abonnementsdienslRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Qnaltijnkeli|K weekblad «ooi Gioot Aalst - ten ,ir i - ««trif "o—vr JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v z.w Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; D Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2