Ruzie om wekelijkse stadsberichten Per-versje Erembodegem's kerkhof krijgt nieuw gemeenschapsgebouw E3 Groot-Aalst publiceert gratis Minister GALLE ijvert voor verkeersveiligheid Aalsters Vrijetijdskomitee aktief Koffie DE PAEPE Nieuwe Gazet van Aalst 8 juni 1984 5 Reeds maandenlang zijn de bekende stadsberichten in de aktualiteit. Sinds de stad Aalst met dit initiatief startte, werden deze berichten in de Aankondiger gepubliceerd, ook nadat dit weekblad door de N.V. Media Data uit St. Niklaas overgenomen werd. Deze publikatie kostte de stadskas 2.500 fr. per blad en per week. In het kader van haar bezuini- mee te doen, «omdat men geen gingsbeleid en om de kosten zo mogelijk te kunnen drukken be sloot het nieuwe stadsbestuur een openbare aanbesteding uit te schrijven voor de publikatie van de wekelijkse stadsberichten. Deze aanbesteding had plaats op 1 september 1983. Aan deze aan besteding hadden drie firma's deelgenomen met name De Aan kondiger (NV Media Data) uit St.-Niklaas, de Voorpost-Het Gouden Blad uit Dendermonde en De Streekkrant-filiaal Aalst (NV Roularta) uit Roeselare. Daar waar de eerste twee firma's hun inschrijving langs officiële weg deden, had de Streekkrant haar aanbesteding aan schepen van financiën Etienne Bogaert zelf overgemaakt. Toen de enve- loppes officieel geopend werden, was schepen Bogaert juist afwe zig. Hij kwam enkele minuten later opdagen met de gesloten omslag van de firma Roularta, die uiteindelijk de laagste prijs bleek aangeboden te hebben. De uitgeverij van De Aankondiger was het met deze procedure niet eens en stelde een eis in voor de Rechtbank van Dendermonde. Deze verklaarde zich onbevoegd en de ingestelde eis werd dan ook afgewezen. Ondertussen werd ook klacht ingediend bij de Goeverneur. Na onderzoek van het dossier werd de beslissing van de stad Aalst door de goeverneur teniet gedaan, zodat een nieuwe aanbe steding" uitgeschreven werd. Ondertussen werden de stadsbe richten doorgegeven aan de ver schillende bladen met verzoek deze gratis en totaal vrijblijvend voor de stad te publiceren, wat dan ook meestal gebeurde. Op 20 april verliep de tweede:. aanbesteding. Ditmaal waren er slechts twee inschrijvingen deze van het Gouden Blad en deze van De Streekkrant. De Aankondi ger had ondertussen beslist niet zin had het spelletje tweemaal te spelen». Gezien De Streekkrant bereid was de Stadsberichten iedere week gratis te publiceren, had zij automatisch het laagste bod en kreeg zij dan ook de exclusiviteit van de publikatie. Sinds 17 mei jl. kan iedere Aalstenaar de ver trouwde stadsberichten terugvin den op bladzijde vier van het gekende advertentieblad. Zoals voorheen vindt men er opnieuw de wachtdiensten, dienstbetoon, nieuws van de stad en van vereni gingen, het sportleven, de vrije tijd enz. Verrassend is wel dat De Streekkrant, om de exclusiviteit van de Aalsterse Berichten te bekomen, in haar offerte bereid was om iedere maand een klein bedrag te betalen voor een doel dat door het stadsbestuur zelf zou aangeduid worden. In tegenstelling met een artikel dat in de editie van 30 mei jl. in de Aankondiger verscheen, wor den alle stadsberichten niet aan één enkel medium toevertrouwd. Ook de andere media, zowel national als regionaal krijgen verder alle mogelijke informatie van de stedelijke dienst informa tie en organisatie, zodat zij zoals in het verleden kunnen publice ren wat zij willen. Alles bij elkaar schijnt de herrie van de jongste maanden rond de Aalsterse stadsberichten zich toe te spitsen tot een rivaliteit tussen de uitgeverijen Roularta en Media Data. In allerlei publika- ties van Roularta verschenen de jongste maanden een aantal arti kelen over de financiële moeilijk heden van de firma Media Data uit St. Niklaas en de oplossing die aan deze moeilijkheden gege ven werd via subsidiëring en allerlei politieke steun. (MP) In alle stilte wordt verder gewerkt aan de verfraaiing van een aantal Groot-Aalsterse begraafplaatsen. Het kerkhof van Erembodcgem krijgt hierin een belangrijke plaats. Dit kerkhof is 80 aren groot, maar in het afgelopen jaar wer den onderhandelingen afgerond voor de uitbreiding met een 30 aren. Op dit ogenblik is de begraving in gewone grond tot eind 1986 verzekerd, terwijl er nog plaats overblijft voor 200 graven in volle grondconcessies en privaat kelders. In 1982 werden er 122 begravin gen verricht, en eind september 1983 beliep dit aantal 75. Onder het vorig stadsbestuur werd ook een kolumbarium met 21 nissen gebouwd, waarvan er nu reeds 3 bezet zijn. Op de 110 m2 strooi- Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar Wauters Molenstraat 77 9300 AALST 21 40 66 weide werd anderzijds de as van 2 lichamen uitgestrooid. Onlangs werd gestart met de bouw van een nieuw zogenaamd «gemeenschapsgebouw». Op het kerkhof ontbreekt immers een dodenhuisje, een wasplaats en een bruikbaar bureel. Wel zijn er openbare toiletten en leidingwa ter ter beschikking van het publiek. Door de bouw van het nieuw gemeenschapshuisje zal de begroeting en bedanking door de familie kunnen gebeuren terwijl men beschermd is tegen slecht weer. Nog andere plannen staan op stapel. Zo wil het stadsbestuur een parking aanleggen waarop ook autobussen (vooral komen de uit Terjoden) een plaats zou den kunnen vinden. De moge lijkheid tot aanleg van deze par king wordt overwogen op een terrein dat toebehoort aan de NMBS en dat gelegen is aan de overkant van de zijingang van de begraafplaats. Hiertoe zijn wel onderhandelingen noodzakelijk met de Belgische spoorwegen. (MP) De Aalstenaars zagen verleden week op de Dender een schuit Ze dachten: «Weer mosselen Maar die tijd is toch uit 't Was echter een andere boot die nu was te zien bemand en bevrouwd met een persoon of tien. 't Was 't College dat de Dender wou inspecteren. Dat hij vervuild is, moesten ze nochtans niet meer leren. We denken dat ze van hun zware taken aan 't bekomen waren en ze daarom eens lekker gingen spelevaren. Vooral schepen Borms heeft enorm veel te doen sinds ze de behoedster speelt van het Aalsters fatsoen. Zo wil ze nu zelf eerst alles lezen en keuren vóór het mag verschijnen of gebeuren. Het feestcomité zit daarmee wat verveeld. Het zag graag een middeleeuws stuk op 11 juli gespeeld. Maar de repetities mochten nog niet beginnen omdat Borms zich zelfs over die inhoud wil bezinnen. Geef toe, Aalst maakt het dan ook echt wel te bont met een «tetten»-toren, een «bezze» en een «kont». Om het schandalige hiervan een beetje te milderen wil Borms er witte vierkantjes laten op schilderen. perversje Door tussenkomst van Minister Mark Galle bij zijn Collega L. Olivier, Minister van Openbare Werken, werd in samenspraak met het Aalsters stadsbestuur en de politie een voorlopige oplossing uitgewerkt i.v.m. de pas aangelegde verbindingsweg tussen de N 719 - Aelbrechtlaan en de Bergekouter. Met de aanleg van deze verbindingsweg (nieuw Aalsters zwembad) ontstond een nieuw kruispunt op de N 719 waardoor bijkomende veiligheidsmaatregelen zich opdringen. De definitieve herinrichting voor voornoemd kruispunt werd opgenomen op het goedgekeurd programma Wegenfonds 1984. De aanleg van een middenberm over de volledige lengte van de Albrechtlaan blijkt aangewezen. N.a.v. de tuinfeesten van het RIBSO - Hofstade had een tentoonstelling plaats van tekenaar en karikaturist Frans Wauters. Minister Galle sprak het openingswoord. Vooral de Aalsterse spreekwoorden vormden de trekpleister van deze geslaagde tentoonstelling. (J. S.) Het Aalsters stedelijk komitee voor vrijetijdsbesteding is steeds een zeer aktieve adviesraad geweest. De tweejaarlijks ingerichte week voor de Vrijetijdsbesteding in de Keizershallen is hiervan een treffend voorbeeld. Het vrijetijdskomitee be.staat uit afgevaardigden van vrijetijds- en ontspanningsverenigingen en individuele hobbyisten. Het komitee bestaat uit tien sekties, met name deze van de vinkeniers, hengelmaat- schappijen. verzamelaars, gesofisti keerde hobby's, hobbyklubs, levende hobby's, sportverenigingen met re- kreatieve inslag, duivenliefhebbers- maatschappijen, zangkoren en individuele hobbyisten. Uit deze tien sekties werden twaalf sektieafgevaardigden gekozen, die de verenigingen vertegenwoordigden in het dagelijks bestuur van de adviesraad. In samenwerking met het stadsbestuur werkt de adviesraad ini tiatieven uit ter bevordering van een nuttige vrijetijdsbesteding en- bele ving. Alle verenigingen of individuele hobbyisten die wensen aan te sluiten bij het stedelijk komitee voor vrijetijdsbesteding, kunnen kontakt opnemen met het sekretariaat van het komitee, dienst Vrije Tijd, Kattestraat. 33 te Aalst. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5