Kasseien te Meldert zijn niet (meer) van de stad jm 1 In hoever krijgen adviesraden en gemeenteraadsleden inspraak FRED'S VIDEOCLUB BOSCH MEERT niCUCDCL npp LimeeRaen 3e jaargang 29 juni 1984 25 fr. KUNSTPARADIJS VERZEKERINGEN Stationsstraat 1 AALST Tel. 053/21 22 02 053/70 00 15, UW PARTNER IN VÓÓR- EN TEGENSPOED MELDEU] Simon D'Hondt behoudt plaats in Jaarbeurs (X) 053/21 86 25 Gazet van ^al^t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Reeds verleden week hebben wij in dit weekblad bericht over de ruzie die op de jongste gemeenteraad ontstond tussen Danny Denayer (AU) en schepen van Openbare Werken Annie De Maght. Denayer wilde weten waar zich dc 2000 m2 kasseistenen bevonden, die voor het herstel van het wegdek van het Keizerlijk Plein weggenomen werden en die volgens het bestek op een stadsterrein dienden gedeponeerd te worden. Deze kasseien vertegenwoordigen een waarde van verschillende honderdduizenden. Denayer noemde de verdwijning "dubieus,,. Volgens de schepen, die een technische uitleg gaf over de noodzaak tot opbreken van de kasseien was ccn latere aanpas sing van het dossier mogelijk. Volgens haar was er niets duister aan hetgeen gebeurd was. Denayer bleek echter het dossier goed te kennen en het lastenkohier onderzocht te hebben. "Hier hebben we te ma ken met vervreemding van mate rialen. Ik weet meer van deze zaak en u minimaliseert ze "aldus het VU-raadslid, waarop schepen De Maght vuurrood werd en woest begon te schreeuwen,,. "U vertelt niet alles omdat ge denkt dat ik het niet weet, maar ik ben er toevallig opgekomen., aldus Denayer, die nog maar eens vroeg waar de kasseien waren. Hierop kwam geen antwoord, en burgemeester Uyttersprot beloofde enkel dat er een onderzoek zou volgen. Meldert Zonder het zelf te beseffen had SP-raadslid Louis Saerens het probleem van de kasseien. vroeger op de avond ook reeds aangesneden in een interpellatie. Hij had immers een voorraad kasseien ontdekt langsheen de Klaarhaag te Meldert, en meende dat deze dienden om er de l.ecs door blz. 'Jnia Si HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 DE LEEUW De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. Gentsestraat 155, Aalst s 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde ■S 02/251 81 66 Reeds in 1983 interpelleerde SP-raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh over de organisatie van de Jaarbeurs. Haar kritiek werd achteraf door schepen De Pauw weerlegt op basis van tijdsgebrek en wegens het feit dat hijzelf niet kon aanwezig zijn op de jaarbeurs. De schepen beloofde ook dat één deelnemer in de toekomst niet langer tussen de verbruikersstanden zijn stand zou kunnen opbouwen. "Nu blijkt dat de verdeling op precies dezelfde wijze gebeurde en dat alles al in kannen en kruiken was vóór de vergadering die het feestkomitee aan dit probleem zou wijden,, aldus Van Nieuwenborgh. Het kollege besliste trouwens reeds definitief zonder kennis te hebben van het officieel verslag van het feestkomitee. Volgens de interpellante had dit komitee dan ook geen reden van bestaan meer. Naar haar oordeel werd één persoon bevoordeligd ten nadele van één van de oudste exposanten, die nu een gewone verbruikersstand vraagt in de expohalle i.p.v. een bodega in de spektakelzaal. Het gevraagde aantal m2 is echter niet meer beschikbaar ondanks een vroegere belofte. "Ook de inspraak van de gemeenteraad wordt niet ernstig genomen,, aldus Van Nieuwenborgh, die hiervoor verwees naar het feit dat een kommissievergadering van financiën de dag voor de gemeenteraad plaats had. en naar de samenstelling van de jury voor het examen van politieagent. Ondanks de schepen voor personeel De Pauw vroeger beloofde dat deze kommissies zouden samengesteld zijn uit specialisten-neutralen, werd de jury voor het examen van politie agent samengesteld uit leden van de meerderheidsgroepen en kabinetsle den van de schepenen. Volgens Van Nieuwenborgh kregen sommige kandidaten ook meer kansen dan anderen. Bevoegdheid Daar schepen van financiën Etienne Bogaert akkoord was om de kommissiezittingen vroeger te hou den was er op dat vlak geen probleem meer. Wat het probleem van de standplaats in de jaarbeurs betrof deelde schepen van feestelijkheden Vinck mee dat hij vroeger niets kon beloven daar hij toen niet bevoegd was. Anderzijds was volgens hem een voorontwerp van standplaatsen opgemaakt werd door de bevoegde stadsdiensten. Dit werd eerst voorgelegd en besproken in het dagelijks bestuur van het feest komitee en nadien in de algemene vergadering. Dit feestkomitee keurde het plan uiteindelijk goed en dit werd bekrachtigd door het schepenkolle ge- De schepen sprak er ook zijn verwondering over uit dat er slechts gesproken werd over één verkoops stand en niet over de drie andere, die tussen de verbruikersstanden opgesteld staan. Anderzijds zou vroeger reeds beslist zijn van geen nieuwe verbruikersstanden meer bij te nemen om het karakter van de jaarbeurs zoveel mogelijk te behou den. Schepen van personeel en ekonomische zaken Robert De Pauw van zijn kant verklaarde dat de jaarbeurs niet meer tot zijn bevoegd heid behoort. Wat het eksamen van politieagent betrof was er niets veranderd tegen over vorige jaren. De schepen zat de eksamenjury voor en werd bijgestaan door een aantal leraren en ambtena ren. In tegenstelling met vroeger werd de eksamenstof nog verzwaard o.a. de fysische proeven. Daar waar men vroeger slechts 50 bij elke proef diende te behalen, werd dit percentage nu opgetrokken tot 60 De 30 kandidaten die overbleven waren volgens de schepen allen van grote waarde als toekomstig politieagent. Gracienne Van Nieuwenborgh kon zich niet helemaal akkoord verklaren met het antwoord van schepen Vinck, en wees nogmaals op de beloften die in het verleden gedaan werden door de schepenen De Pauw en Vinck. Ondanks alles werd volgens haar een grote vriend bevoordeligd. De interpellante bleef er bij dat er nooit gestemd werd in de algemene vergadering van het feest komitee over de verkoopstand van een bepaalde persoon tussen de verbruikersstanden. Hiertegen werd trouwens geprotesteerd door de SP- fraktie. (MP) Fbm hem bekijkenJfendaag nog. Dc nieuwe Mercedes 190Di De zuinigheid waarvan u droorrtL In de klasse-wagen waarover u droomt. Uw goede op alk wgen p.v.b.a. P. Corneliskaai 2 9300 AALST Tel. 053/78 33 55 Meer dan 700m2 toonzaal Meer dan 4.500 films Alle systemen Alle genres INTERIEURVERZORGING VAN DER WAERDEN MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Zie laatste pagina Kammenstraat 31 HOFSTADE s 21 93 93 Triplex spaanderplaten Plafonds Roofing Isolatie Hout DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1