Het Cultureel Centrum opent op 1 december 1985 Dames van Maria Gazet van Qaht De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Onderwijsstraat 2 AALST Tel. 053/21 1 3 46 77 47 06 (technische afdeling) 1BASISSCHOOL: kindertuin lagere afdeling. 2. TECHNISCHE AFDELING boekenfonds in alle klassen HANDEL: lagere en hogere cyclus: 12 tot 18 jaar TECHNIEK-WETENSCHAPPEN hogere cyclus 15 tot 18 jaar SECRETARIAAT-TALEN hogere cyclus: 15 tot 18 jaar. Kleding lagere en hogere cyclus12 tot 18 jaar (op technisch en beroepsniveau) SCHOON HEI DSZORGEN Esthetiek3de jaar lagere cyclus en hogere cyclus Haartooi3de jaar lagere cyclus en hogere cyclus HUMANIORA: Oude Humaniora Latijn-Grieks Latijn Wetenschappen Latijn-Wiskunde Moderne Humaniora: Algemeen vormend Wetenschappelijke A Wetenschappelijke B Economische 3. Adresverandering redaktie op 1 augustus 75-jarige weduwe beroofd Onafhankelijk weekblad Voor Grool-Aalsl nicuooG- 2 Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 Vorige week zaterdag ging in kasteel Ter Linden een informatiever gadering door over de exploitatie en inrichting van het Cultureel Cen trum. Deze 'hearing', die doorging om 10 uur 's ochtends, werd voorgezeten door de schepenen De Maght en Lievens-Borms en de architekten De Laere en Van Herreweghe (de ontwerper van het Cul tureel Centrum). Ligt de doorsnee Aaistenaar nog wakker van 'zijn' Cultureel Centrum Waar schijnlijk niet. Ten slotte is de turbulente geschiedenis van de Aalsterse cultuur tempel straks 20 jaar oud en het onder werp aansnijden ontlokt niet zelden cynische kommentaren. Het was in ieder geval opmerkelijk dat weinig 'gewone' Aalstenaars naar de informatievergade ring gekomen waren al kon het ochte- lijke uur daar wel voor iets tussen zitten. Wel aanwezig waren flink wat perso neelsleden van de Stedelijke Bibliotheek en vertegenwoordigers van diverse cultu rele verenigingen. Het zijn die 2 partijen die in het Cultureel Centrum de dienst zullen uitmaken en daardoor met elkaar een machtsstrijd uitvechten. Men besprak zaterdag het nieuwe, lijvige dossier over de funktionele afwerking en ingebruikname van het Cultureel Cen trum. Wat daarin de aandacht trekt is de verdere timing van het projekt. Op 1 december 1985 zal het Cultureel Centrum (eindelijk) geopend worden. Architekt De Laere, die het verslag toelichtte, nuanceerde die datum veiligheidshalve. Onverstandig is het allerminst. Technisch kan men het Cultureel Centrum tegen eind volgend jaar gemakkelijk afwerken. Mogelijke problemen zullen, aldus De Laere, eerder van administratieve kant te verwachten zijn. Men moet immers nog de nodige officiële goedkeuringen krij gen en indien de bureaukratische molen ergens blijft haperen, komt de streefda tum op de helling te staan. December '85 dus. Het is eigenlijk akelig dichtbij. Flauwe grappen en dito zinspelingen zijn hier evenwel niet op hun plaats. De story van het Cultureel Centrum sleept al véél te lang aan en het is te hopen dat het komplex zo spoedig mogelijk in gebruik kan worden genomen. De uiteindelijke kostprijs van het Cultu reel Centrum zou uitkomen op 99.918.000 fr. Architekt De Laere legde er echter de nadruk op dat dit cijfer enkel van toepassing blijft indien men erin slaagt te openen op 1/12/1985. Van zodra er de minste vertraging optreedt in het werkschema, dreigt de rekening op te lopen stijgende levensduurte en infla tie spelen hier vanzelfsprekend hun rol letje mee. Het is duidelijk dat men hier voor 2 uitdagingen staat. Enerzijds de streefdatum halen en anderzijds onder de psychologische kostenbarrière van 100 miljoen frank blijven. Aangezien beide zaken in wisselwerking staan met elkaar, wordt het quitte of dubbel. Een bespreking geven van de voorstellen die in het verslag geformuleerd worden is tamelijk moeilijk. Het betreft hier name lijk een materie die voor de niet-ingewij den nogal dor en abstrakt overkomt. Men krijgt een overzicht van de aanpas singen aan het gebouw t.o.v. het plan uit 1982, de klimaatregeling komt ter sprake, evenals de belichting en scène- techniek... Voor personen die nauw bij het projekt betrokken zijn ongetwijfeld allemaal erg boeiend en zo klaar als een klontje, voor anderen iets minder. Maar die vaststelling houdt natuurlijk geen waardeoordeel in. Boeiende zijn dan wel de bemerkingen van hoofdbiliothekaris Etietine Buvle. Deze kon slechts gedeeltelijk akkoord gaan met het door de werkgroep opge stelde verslag en bundelde dan ook zijn kritiek in 2 bijlagen De meeste van die bemerkingen zou bibliothekai is Buyle trouwens herhalen tijdens de informatie vergadering van 27 juni. Buyle waarschuwde tegen een té lichtzin nig omspringen met de bepalingen uit het bibliotheekdekreet. Dat zou wel eens kunnen leiden tot het verlies en terugvor dering van respektievclijk toekomstige en reeds verleende subsidies. «De Openbare Bibliotheek van Aalst kreeg haar erken ning onder voorbehoud van het indienen van plans die een verantwoorde huisves ting van de bibliotheek in de nabije toe komst zouden waarborgen. De plans werden begin 1981 ingediend op vraag van Minister De Backer. Wijzigingen aanbrengen in deze plans zou «afwen ding van bestemming» betekenen en zou kunnen aanleiding geven tot het terug vorderen door de overheid van de einde 1980 ontvangen toelagen en de toelagen in de toekomst. Bij wijziging van de be stemming moet alleszins een nieuwe pro cedure worden ingediend bij de Dienst voor Culturele Infrastruktuur». Tol zover hoofdbibliothckaris Buyle in bij lage V van het dossier. Men zou er zeker geen kwaad aan doen om die waarschu wingen eens te checken, ten einde achter af het deksel niet op de neus te krijgen. Blijkens het nieuw voorgestelde inrich tingsplan van het Cultureel Centrum zou de Stedelijke Bibliotheek met een kleiner deel van de beschikbare ruimte dan voo rheen genoegen dienen te nemen. Inleve ren dus. Dat doet niemand graag en de mensen van de Stedelijke Bibliotheek vormen daarop geen uitzondering. In de marge mag vermeld worden dat het spel met de beschikbare oppervlakte een kurieuze kwestie is. In het nieuwe voor stel ziet Buyle voor zijn instelling een oppeivlaktevcrlies van 2902. Architekt Van Laere houdt het evenwel bij 182 m2 verlies aan totale oppervlakte, maar ter zeifdertijd zou de Stedelijke Bibliotheek er 85 m2 nuttige oppervlakte bijkrijgen. Ieder verdedigt natuurlijk zijn opvattin gen en belangen. Maar wanneer men prioriteiten stelt, lijkt het toch logisch dat de Stedelijke Bibliotheek, een voetje voor krijgt. Zij zal namelijk permanent resideren in hel Cultureel Centrum en het is dan ook van belang dat dit in zo gun stig mogelijke omstandigheden kan gebeuren, zodat men na een paar jaren niet moet beginnen improviseren. De culturele verenigingen zullen maar naar de Molenstraat afzakken wanneer ze oen aktiviicii plannen en mogen dan ook flexibeler geacht worden wat de gebruikmaking van de bestaande modali teiten betreft. Een nuttige opmerking die vanuit het publiek geformuleerd werd was om nieuw aangekochte boeken rechtstreeks naar het huis De Bolle te sturen en niet .naar het Cultureel Centrum zoals nu voorzien. Men bespaart daarmee niet alleen overbodige drukte in het C ultureel Centrum. De nieuwe boeken zouden tevens een verplaatsing minder maken indien ze onmiddellijk in het huis De Bolle geregistreerd en ingebonden wei den en daarna hun eindbestemming te weten de hoofdbibliotheek of 1 van de filialen bereikten. Zoals het nu voor lopig op papier staat, zullen nieuwe boe- üuMl (de praktijk haartooi wordt door beroepskapsters gegeven) Na het beëindigen van de studie zijn de leerlingen in orde met de vestigingswet. ken eersl naai hei Cultureel Centrum gaan, vandaar naar hei huis De Bolle voor versteviging en registratie en daarna terug naar het Cultureel Centrum of een filiaal van de Bibliotheek. De interpellant vond dit nogal omslachtig en met reden. Schepen Lievens-Borms deelde verder mee dat het schepenkollege de principiële beslissing genomen heeft om enkele per sonen (uit het bestaande kader) staee te laten lopen in andere culturele centra, ten einde nuttige ervaring op te doen. In liet verslag dat nog ter goedkeuring aan de stedelijke en nationale instanties moet voorgelegd worden staat ergens te lezen dat men vóór 15 augustus 1984 een aktie tot 'enihousiasmering' van de Aalsterse bevolking wil opstellen. Om daarin te slagen zal een overvolle PR- trukkendoos nodig zijn, vrees ik. (WDCi) We willen onze lezers er altent op maken dat onze redaktie vanaf 1 augustus 1984 verhuist naar Geraardsbergsestraat 52 te 9300 Aalst (Papierboetiek «De Kaft»). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, nl. 053/ 7762 94. Het nieuwe redaktielokaal zal vanaf 17 augustus picco bello geïnstalleerd zijn. Kom gerust even langs Vervolg van biz. i Verder dan haar slaapkamerdeur kwam ze echter niet. Daar stond ze oog in oog met het duo bandieten. Eén van hen nam haar op en smeet haar erg brutaal terug in bed. De andere haakte de telefoon af en kwam nadien tot aan het bed van Valentine met een vod die tegen de mond van het oudje werd gedrukt. Onmiddellijk eiste het tweetal al het geld dat de vrouw, sinds 22 jaar weduwe, bezat. Toen de man met wit haar (E.B.) haar brieventas had gevonden, zei Valentine «Ge hebt nu alles gevonden wat ik heb, laat me nu met rust». Dat was echter voor de twee pas het startsein om heel de woning overhoop te halen. Valentine De Ridder moest lijd zaam toezien hoe haar belagers nog op vier plaatsen geld vonden en zo aan de haal gingen met al haar spaarcentjes. Erger nog: ook een gouden horloge, drie gouden hangertjes en een paar gouden ringen van haar man zaliger werden meegenomen. Eens de dieven buiten waren kroop Valentine behoedzaam uit haar bed. In de voorplaats kon ze via haar telefoon de hulpcen trale 900 van het gebeurde ver wittigen. Die stuurden de politie ter plaatse. Valentine De Ridder zei al van bij het begin van het onderzoek naar de daders dat één van hen een maand voordien bij haar gewerkt had. Hij had samen met een paar anderen de daklijst aan de achterkant van de woning met plastieken latten bekleed. Toen het oudje een persoonsbeschrij ving van haar overvallers had gegeven en de politie die via haar boordradio aan de patrouille rende ploegen doorgaf ging bij een der ploegen een lichtje bran den. E.B. werd door de politie uit zijn bed gelicht en ter plaatse van de feiten gebracht. Valentine aarzelde niet en ondanks het feit dat E.B. bleef loochenen wees de vrouw hem formeel als dader aan. Woensdagnamiddag kwam het parket van Dendermonde ter plaatse, vergezeld van onder zoeksrechter Troch en prokureur Nieuboer. E.B. werd aangehou den. Later werd zijn trawant eveneens voorgeleid. (Piert) Een uilgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienslRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 lot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. (Hunkpluk weekblad vaat Groot Aalst - lm mtn.i«» „ar Aanren» mm,mar.» JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v z,w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Gemeente Adres Postnummer schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Handtekening

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2