Heeft politie zelf schuld aan slecht wagenpark? Markt«animatie» Kasseien van Keizerlijk Plein blijven vraagtekens oproepen SERAV Galle in USSR Stadsdiensten zijn bang voor vandalisme tijdens vakantie CHITA van Leolux Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 PICCO BELLO 3 Dat er de jongste tijd een aantal problemen waren met het wagenpark van de politie van Aalst is een publiek geheim. Ook VU-raadslid Willy Alloo waren deze problemen ter ore gekomen en hij interpelleerde hierover op de jongste gemeenteraad. De heer Alloo wees vooreerst op het belang van de beweeglijkheid van het politiekorps. Deze mobiliteit zou volgens hem binnenkort echter te vergelijken zijn met deze van een samenspraak met de leiding van het dat de toestand van net wagenpark van de politie allesbehalve in orde was, en dat ondanks de aankoop van twee nieuwe wagens de nood nagenoeg even groot blijft. Volgens de interpellant zijn er wagens met meer dan 200.000 km. op de teller en met een koetswerk waarin met de vinger gaten te duwen zijn. Zo hoorde hij de opmerking dat er weldra politiewagens zullen zijn zoals bij de Flinstones, waarbij de agenten door de gaten in de vloer kunnen meelopen. Eén van de huidige wagens was, nog steeds volgens Alloo, onlangs niet door de schouwing geraakt. Een ander voertuig was anderzijds meer dan veertig dagen buiten gebruik omdat er geen bestelbon was om een tubles-band te laten herstel len. Bestelbons voor kleine bedragen zouden anderzijds weken op zich laten wachten. Het Volksunie raadslid vroeg zich dan ook af, of het de bedoeling was om keihard te besparen op de politiewerking. Der gelijke bezuinigingen vond hij, gezien de funktie van veiligheidskorps, niet op zijn plaats. Alloo pleitte voor sauiciispitjdk met de leiding van het politiekorps en voor het bij voorrang behandelen van dringende herstellin gen en van de aanvulling en vernieuwing van het wagenpark. Het rijdend materiaal moest volgens het oppositieraadslid degelijk en funktioneel zijn. Hij beloofde tot slot de zaak op de voet te zullen volgen. Bestelbons Wat U vertelt strookt niet met de werkelijkheid, aldus het antwoord van burgemeester Uyttersprot, die eraan herinnerde dat de aankoop van twee nieuwe wagens voor de politie Restaurant Franse keuken Molenstraat 63 AALST S 053/78 45 52 dinsdagavond en woensdag gesloten ingeschreven was in de begroting, en dit op vraag van de politie zelf. Het bestek werd aanvaard op 28 februari 1984, en op 26 april jl. dienden de prijsaanbiedingen binnen te zijn. Na onderzoek van de stedelijke technische dienst, zal tot de aankoop overgegaan worden. Vervolgens somde de heer Uyttersprot een tiental bedragen op van bestelbons variërend van 15.000 fr. tot 30.000 fr. waarmee de politie dringende herstellingen en aankopen kan doen in garages van Aalst. Voor deze aankopen en herstellingen tot een globaal bedrag van 205.000 fr. moet de politie dus niet de gewone administratieve weg volgen. De andere aankopen en bestellingen worden volgens de burgemeester door de stadsdiensten steeds bij voorrang behandeld. Over het feit dat men 14-dagen diende te wachten op de aankoop van een nieuwe tublesband, meende Raymond Uyttersprot dat iemand "de politie ook kan saboteren,,. Men weet volgens hem toch op voorhand wanneer een band versleten is. (MP) Tijdens een kort officieel bezoek dat de Minister van Binnenlandse Aangelegenheden bracht in de USSR. werd hij ontvangen door de Minister van Justitie van de Russische Republiek en door de Burgemeester van Moskou. Op het Departement voor buitenlandse wetenschappelijke en technische samenwerking werd hij uitgenodigd om te spreken over zijn decretale en andere verwezenlijkingen op het gebied van de bescherming van het leefmilieu en van de natuur, o.m. over zijn afvaldecreet. zijn decreet betreffende de waterzuivering en zijn maatregelen ter bescherming van landschappen en bossen. Door de Russische instanties werd gevraagd dat vroegere verdragen afgesloten tussen beide landen, die nu verband houden met in 1980 geregionaliseerde materies, zouden worden geactualiseerd, opdat men duidelijk zou weten welke de betrokken minister is tot wie mén zich voorde samenwerking moet wenden. Minister GALLE heeft beloofd dit probleem zo spoedig mogelijk ter bespreking voor te leggen aan het Ministerieel Comité voor Buitenlandse Betrekkineen. Reeds enkele weken zijn de kasseien van het Keizerlijk Plein, die uitgebroken werden door een aannemer uit St.-Niklaas naar aanleiding van de voorziene overlagingsvverken volop in de Aalsterse aktualiteit. uitbreken van de kasseien niet in het bestek voorzien? Hoe komt het dat een aannemer uit een andere stad reeds de eerste dag van de werken weet waar hij een partikulier in Meldert een lot kasseien kan In het vorig nummer van dit weekblad gaven wij reeds uitvoerig verslag van het standpunt dat het schepenkollege, en inzonderheid schepen van openbare werken Annie De Maght, formuleerde op de laatste perskonferentie vóór de grote vakantie. Hierbij weze nogmaals herhaald dat volgens schepen De Maght dat gezien de werken niet mochten stilgelegd worden er een dringende beslissing diende getroffen te worden tussen de bevoegde stadsingenieur en de aannemer. In ruil voor het uitvoeren van meerwerken. kreeg deze een grote hoeveelheid kasseien ten geschenke. Deze overeenkomst werd achteraf goedgekeurd door het schepenkollege, dat in feite voor vol dongen feiten gesteld werd. Ondanks alle uitleg blijven vele Aalstenaars toch nog met tal van vragen zitten: Waarom werd het deponeren? Waarom werden deze kasseien niet eerst naar een stadsmagazijn vervoerd, tot wanneer het schepenkollege zich met de mondelinge overeenkomst akkoord verklaarde?, Hoe kan een aannemer vrij beschikken over kasseien, die wettelijk nog niet zijn eigendom zijn? Dat de schepen zelf blijkbaar met deze zaak verveeld zit. moge blijken uit het feit dat zij bekende dat er een bijkomend onderzoek zal plaatsgrijpen, teneinde de juiste toe dracht van de gebeurtenissen te kennen. Dit roept meteen een bijkomende vraag op: Wat is het resultaat van dit nieuw onderzoek? (MP) Via een persbericht formuleren een aantal stadsdiensten hun vrees voor vandalisme tijdens de komende vakantie. In deze periode hebben de mensen meer dan ooit nood aan vrije tijd, ruimte, groene ruimte, wandelen, enz. Gelukkig beschikt Groot-Aalst nog over heel wat groen, en natuurschoon, waarover door de stad trouwens een zestal wandelbrochures gepubliceerd werden. Oplossing vorige week Zenne kop loten hangen. Dank zij een DAC-projekt "Verbete ring van het leefmilieu,, kreeg de stad de kans om in enkele natuurgebieden een paar niet-storende akkomodaties aan te brengen. Aldus werden in het Kravaalbos en de Gerstjens een tiental vuilnisbakjes gemaakt, bestaande uit een put in de grond, waarrond een latwerk van hout. Veertien dagen nadat deze vuilnisbakjes geplaatst werden in de Gerstjens was de helft ervan reeds beschadigd. Moet men nu werkelijk alles uit beton vervaardigen om van dalen de pas af te snijden? zo vragen de stadsdiensten zich af. Tevens werden er houten sassen geplaatst om rijwielen uit de Gerstjens te houden. Nochtans vind men nog steeds motorrijders in dit stilbehoevend natuurgebied. Op dit ogenblik worden door de stad Aalst mooie houten banken gemaakt om in het Kravaalbos en de Gerstjens te plaatsen, maar zullen deze banken wel lang standhouden. Ook met de straatgeveltuintjes, waarvan er een 50-tal nieuwe tijdens het Paasverlof aangelegd werden, zijn er problemen. De eigenaars die in een drukke straat wonen, vinden er bijna ieder weekend een pak frieten in. zodat men de indruk heeft dat groen enkel aandacht trekt om er zijn afval te deponeren. "Zijn dat de symptomen van overbevolking, van een wegwerpmaatschappij, van meedoen met je tijd? zo besluit het persbericht yan de stadsdiensten. (MP) Neen, je bent niet in Frankrijk, al doet een petanquebaan op onze grote markt daar wet aan denken. (JC) Wat hout, verf en koperstaven, en je maakt zelf kunstwerkjes. (JC) 'erden op afstand bestuurd, tot groot De eenden van de modelbouwclub Speedy jolijt van de kinderen. (JC) Een heuse houtdraaibank waarop fraaie werkstukken werden gemaakt had veel bijval. (JC) Chita levenssty voa i Molenstraat 70 Aalst s21 76 08

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3