ROVANA u SUPERKORTING 'u van - 10 tot - 50 en meer... MODE GERMAINE Woonparkeren en verkrotting Is Aalst een autoscooter Vele artikelen aan de helft van de prijs van woningen opnieuw in belangstelling Winkelpanden voorlopig uitgesloten van herwaarderingspremie Brand in Gijzegem ALGEMENE ZONNEWERING AANBIEDING TUINMEUBELEN CAMPING Geraardsbergsesteenweg 74 Erembodegem-T erjoden einde van de maand vanaf donderdag 5 juli tot 4 Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 Meester André-Emiel Bogaert trok zopas de aandacht van het Aalsters stadsbestuur op twee aktuele problemen met name het woonparkeren en de leegstand en verkrotting. Voor de bekende Aalsterse advokaat zijn beide onderwerpen niet zo nieuw. In de afgelopen twee jaar heeft hij aldus kontakt gehad met het kabinet van de Minister van Verkeer en met de studiediensten van verschillende verenigingen zoals Touring Wegenhulp en KACB over het woonparkeren. Steeds werd er zeer geheimzinnig geantwoord omtrent deze materie, hoogstwaar schijnlijk omdat men het slechte voorbeeld van de verkeersdrempels voor ogen had, waarbij de wet de feiten achterna hinkte. Het woonparkeren werd als probleem slechts met bekwame spoed behandeld nadat de stad Blankenberge een gemeentelijk reglement terzake had ingevoerd, dat niet in overeenstemming bleek te zijn met de bestaande verkeerswetgeving. Dit reglement diende dan ook te worden ingetrokken, doch wel onder de ministriële belofte dat het probleem een nationale oplossing zou krijgen. Dit is ondertussen gebeurt en om deze reden heeft A.E. Bogaert het stadsbestuur gevraagd om nu reeds de nodige beslissingen voor te bereiden, teneinde het woonparkeren te kunnen invoeren van zodra de wet die zou toelaten. Wat het standpunt van het Aalsters stadsbestuur op dit probleem is, kunt U elders in dit weekblad lezen. Leegstand en verkrotting Als medeontwerper van het struktuurplan Aalst-centrum werd de heer Bogaert met het probleem van leegstaande en verkrotte wonin gen gekonfronteerd. Ook in de periode van het ontwerpen van de BPA's Aalst-Centrum werd de pro blematiek zeer aktueel. Volgens André-Emiel Bogaert hebben de opeenvolgende besturen nooit daadwerkelijk ingespeeld op de bestaande behoeften aan een a dek waat reglement terzake. Nochtans moet het stadsbestuur zich met deze zaak van algemeen nut bezighouden, daar verkrotting een kankergezwel is en leegstand het leven in een stad niet bevorderd. De burgers zouden daarom moeten Onder deze titel publiceerde de werkgroep Leefmilieu Aalst zopas een artikel over het probleem van de autoherstelwerkplaatsen in onze stad. Sinds 1978, datum waarop de groep de openbare onderzoeken commodo et incommodo volgt ontdekte men een 30-tal vergunnin gen die afgeleverd werden aan garages. Nochtans heeft WLA haar twijfels of alle bestaande werkplaatsen over een wettelijke vergun ning beschikken. Op 21 concessiehouders van merken ontdekte men sinds 1978 zes die een nieuwe of vernieuwde vergunning kregen. Maar daarnaast bestaan er tal van zelfstandige autoherstellers. Meteen wordt gewezen op het ekonomisch belang van deze KMO's. Volgens de bekende leefmilieu- groep kunnen deze werkplaatsen in bepaalde omstandigheden wel hinderlijk worden. Daarbij wordt gewezen op het lawaai na bepaalde uren, op het gebruik van spuitkabines, en op de gevaarlijke verfprodukten die in de carrosserienijverheid soms gebruikt worden. Waakzaam heid blijft dus geboden. Daarom vindt men het opvallend dat er sinds meer dan vijf jaar maar twee weigeringen afgele verd werden, een in de Eerde- gemstraat 20 te Baardegem en een in de Fonteinstraat 5 te Erembodegem. Daarbij zijn de werkplaatsen vaak gekoppeld aan benzinestations, waar de risikofaktor voor brand, ont ploffing, enz. nog verhoogd. Om eens en voor altijd orde op zaken te zetten wenst WLA daar om dat het Aalsterse stadsbe stuur dringend een aantal maa tregelen zou nemen. Aldus zou men een inventaris moeten opmaken van alle bestaande ver gunde en niet-vergunde auto werkplaatsen en garages. Tevens wenst WLA een kontrole op de naleving van de reeds vergunde inrichtingen, en een regularisatie van alle niet-vergunde werk plaatsen na een onderzoek commodo et incommodo. Tot slot vraagt de leefmilieu- groep een sluiting van alle inrich tingen waarvan de hinder voor de omgeving bewezen is en die om deze reden geen regularisatie- vergunning kunnen bekomen. :mp) aangespoord worden om ook hun eigendomsplichten te kennen. Om de aandacht te vestigen op de twee bovenvermelde problemen schreef advokaat Bogaert op 25 juni 1984 twee brieven naar hel schepenkollege. Het is nu wachten op het antwoord van het stadsbestuur op deze brieven. (MP) Sinds 1935 Sinds 1935 Zonnetenten Korfmarkiezen Lengte onbeperkt. Eigen fabrikaat Eigen ontwerp. HOGE RUG ZETEL 5 standen VOLLEDIG KUNSTSTOF AANBEVOLEN PRIJS: 3.850 Tot uitputting voorraad. Barbecues Geschenken ii> Allibert Darolet Kurz Dima Haka Ami Sieger A-Camp Freetime Porta-Potti Camping Gaz Geraardsbergsesteenweg 129-133, Erembodegem-Terjoden - 21 25 04 Op 2 mei jl. erkende de Vlaamse Executieve het gebied van Aalst- linkeroever, met o.a. de Grote Markt, de voornaamste winkelstraten, de Keyserstraat, de Ridderstraat, enz. als herwaarderingsgebied. Amper een achttal maanden voorheen had de Aalsterse gemeenteraad het herwaarderingsgebied afgebakend en de betrokken stuurgroep opgericht. Op 31 januari 1984 werd het dossier overgemaakt aan de Vlaamse Executieve voor erkenning. Zoals reeds eerder in dit weekblad gemeld werd de beoogde herwaarderingsoperatie aanvaard met uitzondering van de deeloperaties, die betrekking hebben op het potentieel woonbestand boven de winkelpanden. Volgens de be voegde schepen Doorns was er over dit punt binnen de Vlaamse regering nogal wat discussie. Daarom werd aan Minister Akkermans de toelating gegeven om het probleem van de win kelpanden nader te onderzoeken. Als gevolg hiervan kreeg het Nationaal Instituut voor Vestigingsbeleid en Bcdrijfsadvies vzw een onderzoeks opdracht, waarmee ondertussen gestart werd. Afhankelijk van de resultaten van dit onderzoek zal de Vlaamse regering een beslissing nemen in verband met het onbenut potentieel woonbestand boven de winkels. De stad Aalst hoopt alleszins op een positief antwoord "opdat de middenstanders niet weer uit de premieboot vallen,,. Aan Minister Akkermans werd tevens de vraag gesteld wat er onder "winkels,, begrepen wordt. Zijn dit immers alle handelspanden of moet men het begrip "winkel,, volgens de strikte beschrijving van het woorden boek begrijpen waardoor drankslij terijen, restaurants, banken e.d. wel in aanmerking komen voor een renovatiepremie in verband met het inrichten van woonruimte boven hun handelshuis. Op dit ogenblik onderzoekt de dienst stads- en dorpsherwaardering van de stad hoe de bewoners van het herwaarderingsgebied, het best gesti muleerd kunnen worden om samen met de stad te renoveren. Hierbij wordt gewerkt aan een duidelijke en verstaanbare informatiebrochure "Je buurt vernieuwt,, die eerstdaags gedrukt wordt. De bewoners, eigenaars en huurders die binnen het erkende herwaarde ringsgebied van een renovatiepremie gebruik willen maken, kunnen ondertussen reeds terecht bij de bevoegde stadsdienst Huisvesting Kapellestraat, 8, 2de verdieping (Tel. 77.11.11 toestel 262). Vermelden wij tot slot dat schepen van leefmilieu, Dooms bevestigde dat de bekendë leefmilieugroep RALDES, ondertussen opgenomen werd in de stuurgroep Aalst linkeroever eh dit als "eigenaar,, van een pand binnen het herwaarderings gebied. Maanden geleden werd Raldes echter niet aanvaard als lid van de stuurgroep. (MP) Vorige week brak door tot op heden onbekende oorzaak brand uit in de stacaravan met bijbehorende opslagplaatsen van Herman Hofman aan de Driesstraat te Gijzegem. In de stapelplaatsen von den de vlammen een gretige voedingsbodem aan zeer brandbare produkten. Daardoor ontwikkelde zich boven de plaats van de ramp een enorme zwarte rookwolk die van kilometers ver kon gezien worden en honderden nieuwsgierigen naar de Dries lokten. Na een kwartier spuitwerk hadden brandweermannen van Aalst het vuur onder kontrole. Met nablussen moest echter nog gewacht worden tot de elektriciteit in de caravan werd afgekoppeld. Een zware stroomkabel zorgde voor een spektakulaire steekvlam aan de achterkant van de meer dan 10 meters lange stacarvan. De poli tie stelde een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Een branddeskundige werd door het parket van Dendermonder ter plaatse gestuurd. (Piet)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4