Starten Schrijfmachines reeds geleverd voor akkoord van gemeenteraad WLA bekeek talrijke Aalsterse toestanden Marlt mui JOLICOR Loog burgemeester Uyttersprot raadsleden voor? Paardenprijskamp IN DE FRUITKORF oud huis MEERT Residentieel parkeren is ingewikkeld probleem Ondanks protest milieubeweging is jacht op houtsnip opnieuw open Huis JOLICOR Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 5 Tijdens de gemeenteraad van 19 juni hebben de raadsleden de voorwaarden en de wijze \an gunnen vastgelegd voor de aankoop van zes schrijfmachines voor de administratie. Vier machines zijn bestemd voor de diensten van Mevr. De Maght en twee voor de diensten van schepen De Pauw. In het jongste nummer van haar infoblad geeft de Werkgroep Leef milieu Aalst traditiegelrou» in een aantal korte artikels haar stand punt weer over bepaalde Groot-Aalsterse problemen. Zo wenst men dat er een einde gemaakt wordt aan de moto- crosswedstrijden in Groot-Aalst en WLA rekent hierbij op de steun van schepen De Pauw. Zijn kollega Van Vaerenbergh van zijn kant zou moeten belet ten dat er nieuwe vestigingen van grootwarenhuizen komen. WLA vraagt een degelijke poli tie- en rijkswachtkontrole op het nieuwe fietspad Aalst-Gijzegem waar men op zondag 10 juni ji. tal van motor- en bromfietsen zag voorbij snorren. In de winst van Agalev bij de jongste Euro pese verkiezingen ziet men een aanzet van het milieuvriendelij ker worden van de andere par tijen. WLA protesteert ook tegen de manier waarop bepaalde merk waardige bomen in het stadscen trum verdwijnen. Als men een weigering tot kapping krijgt, lijkt men ze onderzoeken om te bewijzen dat ze ziek en gevaar lijk zijn. Dan moeten ze toch verdwijnen. WLA verzet zich tegen deze gang van zaken die op de duur een vorm van chantage wordt. Als recent voorbeeld citeert men hierbij de grote boom in de tuin van het geres taureerde huis De Vis op hel Sta tionsplein. Vervolgens wijsl de bekende leefmilieugroep op recente ver schijnselen van de firma Amy- lum. Na het sponseren van kar naval, Eendracht Aalst en Deke nijen heeft men op de jongste Topdag ook gratis snoepjes uit gedeeld aan het publiek. Na het stadsbestuur gefeliciteerd te hebben voor het laten afbre ken van tal van krotwoningen, wordt gepleit voor het beter bewegwijzeren van de Keizers- hallen en de stedelijke toeristi sche dienst. Ook de Aalsterse Broekstraat krijgt heel wat aandacht. Dit noemt WLA een monument van een straat, die in de huidige toe stand zou dienen bewaard te blij ven. De omgeving met de St. Jobkapel, de talrijke hoeven, het aanpalende kasteel Regels- brugge, en de dreven en velden wordt uniek genoemd in klein- Aalst. Na felicitaties voor de manier waarop de groendienst dit jaar nieuwe bomen aanplantte, wordt ook burgemeester Uyttersprot geloofd voor het feit dat hij na vele jaren opnieuw liet overgaan tot het herschilderen van de weg markeringen in de Nieuwer- kerkse Kwalestraat. (MP) 't Politiek leven valt nu even stil, al is er toch weer een en ander-op til. Maar d'Aalstenaars laten het niet meer aan hun hartje komen, die beginnen ai van zonneschijn en stranden te dromen. Er wordt nog eventjes gedebatteerd, en ook het cultureel centrum wordt nog maar eens bestudeerd. hier en daar hoor je het nog rommelen in sommige adviesraden, maar al dat kan de vakantiestemming niet meer schaden Zo liet schepen Vinck, ogenschijnlijk toch een eerlijk man. zich nog maar eens bepraten door, de even eerlijke, Cortland. Daardoor gaan er minder eerlijke praktijken door op onze komende volgende «handelsfoor». De ene schuift nu de schuld op «d'anderen» want allen «wilden» ze het wel veranderen Maar onderlussen blijft exposant D'Hondt toch nog maar een staan, waar hij ook vroeger stond. Dat hij de enige is die deze voorkeurbehandeling geniet, en dat zoiets oneerlijk is, ziet Vinck blijkbaar niet. Of ziet hij het wel en moeten we concluderen dat niet hij, maar Cornand, de jaarbeursorganisatie mag beheren Er wordt kwistig met geld gegooid. Een kiosk op de Houtmarkt werd opgesteld enkel om iemand door de microfoon te laten spreken. Gi De paardenprijskamp op de Houtmarkt tokte niet het grote publiek. Ondanks dit waren onze politieke vertegenwoordigers er toch bij om de prijzen te overhandigen. (Gi) Raadslid Dolores Baita (SP) vroeg of de man af of deze machines reeds ge leverd waren. "Nee,, was het korte maar duidelijke antwoord van burge meester Uyttersprot. Nochtans blijken er op de dienst administratie bestek van openbare werken vier nieuwe schrijfmachines in gebruik te zijn sinds half maart, en één nieuw respektievelijk op het kabinet van schepen De Pauw en op de Ekonomische Dienst. Alle machines zijn van dezelfde leverancier Latoir Luc van de firma F.E.M. computers uit Gijzegem. die een bekend personage is. in Aalsterse PVV middens. Na de gemeenteraad heeft raadslid Baita onderzocht of er een bestelbon, een kontrakt of een overeenkomst in verband met deze schrijfmachines bestond, maar nergens heeft zij iets gevonden. Mevr. De Maght verklaarde haar dat deze sinds enkele maanden volledig gratis ter beschikking gesteld worden van het stadsbestuur door de bovenvermelde firma en dit zonder enige vorm van overeenkomst of belofte van aankoop. In een brief aan het stadsbestuur, waarvan de pers een kopij kreeg zegt Mevr. Baita dat zij ervan overtuigd is dat het niet strookt met de waarheid dat een firma zomaar maandenlang dure schrijfmachines volledig gratis ter beschikking stelt zonder dat er enige belofte van aankoop zou zijn of zonder enige vorm van overeenkomst. "Wat indien deze schrijfmachines bij het gebruik, ervan beschadigd worden? Is dit voor rekening van de "bereidwillige leverancier?"zo vraagt Baita zich af. Iedereen weet volgens haar dat het hier een regularisatie achteraf betreft, en dat de procedure onaanvaardbaar DE VULDER Frans Moorselbaan 19b Tel. 7016 42 Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grole Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondseslwg 389 9300 AALST is en een feitelijk bevoordeligen van één bepaalde leverancier. Op de gemeenteraad werd ik door de burgemeester bewust misleid, toen hij mij antwoordde dat er geenszins reeds machines geleverd waren., zo Ondervraagd nopens het standpunt dat de stad zal innemen in verband met het residentieel parkeren deelde burgemeester Uyttersprot mee dat het hier een ingewikkeld probleem betreft. Zoals bekend gaat het hier om een nieuwe maatregel van verkeersminister De Croo waarbij inwoners van straten, waarin zich parkeermeters bevinden, een kaart zouden kunnen bekomen van het gemeentebestuur om er onbeperkt hun wagen te stallen. Niet alleen moet het eigenlijk minis- trieel besluit nog in het Staatsblad verschijnen, maar ook twee uitvoeringsbesluiten en een ministriële omzendbrief moeten daarop volgen. Wanneer dit alles zal gepubliceerd en onderzocht zijn, moet de gemeenteraad in Aalst dan op haar beurt een besluit nemen, dat voor goedkeuring moet overgemaakt worden aan het Ministerie van Verkeerswezen zelf. Hierbij komen dan nog allerlei problemen om de hoek kijken, zoals het feit dat men maar één kaart per gezin mag afleveren, dat gezinnen die over een garage beschikken niet in aanmerking komen voor residentieel parkeren enz. De burgemeester was dan ook van oordeel dat het nog enige tijd zal duren voor het residentieel parkeren in Aalst een feit zal zijn. (MP) staat er erder in de briefte lezen. Het SP-raadslid meent dan ook dat het schepen kol lege zich niet stoort onorthodoxe of zelfs onwettelijke praktijken toe te passen. Zij protesteert tevens openlijk tegen het feit dat het inzagerecht van de raadsleden bemoeilijkt worden en dat en onjuiste en onvolledige gegevens medegedeeld worden "om onwelriekende toestanden bedekt te houden... (MP) Zaterdag 7 juli 10 u. aan het Kultureel Centrum, Molen- straal te Aalststart van geleid bezoek in het Kultureel Centrum; toegankelijk voor alle belangstellenden. Zondag 8 juli van 8 tot 12 u. op de Houtmarkt te Aalstbloemen- en vogelmarkt. Woensdag 11 juli Oro te Markt, Aalst, te 20 u.11-julivie- ring met toespraken door Albert Cor nand, burgemeester R. Uyttersprot en Jean Pede, voorzitter van de Vlaamse Raad en optreden van vendelgroep Uilenspiegel, Luc De Mot, Koninklijke Fanfare Kunst en Vermaak en opvoering van wagenspel «De Klute van d'een en d'ander». Tijdens de maand juli is er geen ophaling van papier om organisatorische reden. Inwoners die tijdens de maand juli toch nog hel teveel aan oud huishoudpapier kwijt willen, kunnen dat melden aan dc dienst Volksgezondheid, Administratie Stedelijke Reinigingsdienst. Tel. 053/ 77 11 11, toestel 267, alléén in de voor middag. Volgende ophaling Aalst centrum, woensdag 1 augustus Deelgemeenten, woensdag 8 augustus Tijdens de vergadering van de Vlaamse Executieve van 26.6.1984 werd beslist over de opening en de sluiting van de jacht voor het seizoen 1983-84. Met 2 tegenstemmen van de S.P.-ministers M. Galle en R. De Wulf werd beslist om, net zoals vorig jaar, de jacht op de houtsnip opnieuw open te verklaren in de periode van 15 november tot 31 december. Deze beslissing zal ongetwijfeld kwaad bloed zetten in natuurminnend Vlaande ren en zal aangevoeld worden als een nieuwe aanslag op het milieubeleid dat destijds door Mare Galle werd ingeleid en die Vlaanderen aan de spits bracht van een natuurvriendelijke jacht wetge ving in Europa. Dat men de beslissing, i.v.m. de hout snip, die het symbool werd van de na tuurbescherming in Vlaanderen, heeft durven nemen kan er alleen maar op wij zen dat de huidige verantwoordelijken voor het natuurbehoud, de landschaps- zorg en het leefmilieu de klok willen terugdraaien of in elk geval verder pas sief blijven toekijken. Gevraagd om zijn steun, beloofde Minis ter Mare Galle zijn aktieve medewerking aan alle initiatieven van de leefmilieube weging die zullen genomen worden om enige ommekeer in het beleid tegen te gaan en verder te zullen ijveren voor de uitvoering en de toepassing van zijn vroe gere voorstellen en beslissingen. Moorselbaan 10, AALST 053/77 8739 Alles voor moeder en dochter. Specialiteit voor slanke als zwaardere personen Speciale aanbieding - 10 op strandkleedjes. -20 op kinderslaapkleedjes. Kom en overtuig U. Zegels Valois Korsetterie Lingerie Strandkledij

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5