SPORT IN V the best one^ willocx video club ST.-J0RIS GADECO Videofilms 100 fr./3 dagen DERBY SPORT Optismisme troef bij voorstelling nieuwe ploeg S.K. Aalst Osiris legt troeven op tafel Dirk Vlassenroot, door val geremd BARBECUESEIZOEN KOOP IN EIGEN STREEK. Basket Zaterdag sloot de Belgische Baskettransfertmarkt Motorcross B.L.B. Molenstraat 59 9300 AALST Tel. 053/21 34 67 AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT De videoclub die weet wat video is Moorselbaan 78, AALST s 78 56 74 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst Ter gelegenheid van de officiële opening van het clubhuis en de overhandiging van de «Bacchus prijs» ter waarde van 50.000 fr. voor de schotvaardigste ploeg uit de provincie 0. Vlaanderen, wer den de nieuwe spelers en de nieuwe trainer voorgesteld. S.K. Aalst ontving vorige week de Bacchus-prijs Zij incasseerden de ronde som van 50.000 fr als meest schotvaardige ploeg van Oost-Vlaanderen. Zeker een reden om het glaasje te heffen (EL) Het bestuur onder leiding van hun dynamische voorzitter, Jozef Vermoe- zen, hoopt in tweede provinciale het eerste jaar goed mee te draaien om het jaar daarop door te stoten naar eerste provinciale Bart De Bruyn (E Aalst en 1 jaar Winnik), Patrick Van Laethem (Winnik) en Hugo Van Herre- weghe (Burst) zijn de nieuwe spelers, terwijl Rudy De Moor zijn optie gelicht is en Benny De Cooman als tweede doelman blijft Wilfried Van Royen wordt vervangen door Maurice Coopman die destijds bij Zottegem, Kortrijk, Geraardsbergen en Ninove aktief was als speler en nadien trainer was bij St. Lievens- Houtem, Borsbeke en Winnik waar hij vorig seizoen de titel in 2e provinciale behaalde. Over het komende seizoen hadden we met hem een kort gesprek «Het eerste jaar wordt wellicht een overgangsjaar waarin we ons eerst moeten aanpassen aan het ritme dat ongetwijfeld hoger ligt dan in derde. Met De Bruyn en Van Laethem is ons middenveld offensief goed versterkt. Hugo Van Herreweghe had ik graag in de ploeg omdat ik hem zowel achter aan als vooraan kan gebruiken. Aan de verdediging zal ik nog wat moeten dokteren en ik denk er zelfs aan Hugo Verbestel als back terug te trekken. Natuurlijk zijn de oefenwedstrijden er om allerlei dingen uit te proberen. We trainen tweemaal per week dinsdag en donderdag met woensdag en zondag een wedstrijd tussen Wanneer we niet in de eerste helft van de rang schikking zouden eindigen zou ik wel ontgoocheld zijn. Ik denk dat we mits een goede samenwerking een goed seizoen kunnen maken», aldus de kersverse trainer van S K Aalst. (JVL) Oefenprogramma S.K. Aalst 1/8: Mere - S.K. Aalst 5/8: S.K. Aalst - Eendracht Masse- men (Beker van Denderstreek) 8/8 S.K. Aalst - Pollare. 12/8: S.K Aalst - Letterhoutem (Beker van Denderstreek) 14/8: S.K. Aalst - Haaltert 19/8: Overmere - S K. Aalst (Beker van Denderstreek). 22/8. Olsa Brakel - S.K. Aalst 26/8: S.K. Aalst - R Wetteren (Beker van Denderstreek) Osiris Denderleeuw schoot zonder twijfel de hoofdvogel af Eerder had men al G. Cornand (voor één jaar), L. Lievens en Luc Famaey (definitief) van Okapi overgenomen. Over H.V.D Broeck, nochtans een dubbele meter, heeft men overgeschoten Geen nood echter, op de valreep werden Raman en Veldeman van Melda Gent aange kocht. Voorwaar een vijftal waar men alle goede kanten mee op kan. Uit de dit jaar aanwezige kern zouden slechts D. Ongenaet, R. Hendrickx en V. Hulle verdwijnen. Nationale Roland Vergeylen wordt na een mislukte inte rim vervangen door een andere coach-trainer. De namen van R Mar- chant, F Verhulst (nochtans bij Baas rode aangekondigd) en S. Buelens fluistert men luidop, als mogelijke opvolgers In ieder geval, de ploeg van R. Lecompte heeft nogmaals duidelijk haar ambities onderstreept. Ze willen hogerop. De laatste jaren greep men reeds al te vaak naast de titel, maar deze keer werd toch een buitenge wone inspanning geleverd. Een ding staat vast, Osiris is nu reeds kam pioen, al was het maar van de trans fers Bij Okapi bewaart men de stilte (hope lijk voor de storm). Benevens het trio aan Osiris, werden H.V.D Broeck en R Hendrickx (beide naar Zele) en E Schorreel (Erpe-Mere) van de hand gedaan De overeenkomst met C Schmitt werd met één jaar verlengd en coach G. Acke blijft aan het roer. Er is sprake van een nieuwe sponsor en dan kan misschien ergens, een ont slagnemende speler op de kop getik worden In de nationale pers werd een paar dagen terug, Okapi het vol gende seizoen op een podiumplaats verwacht Zonder opzienbare wijzigin gen lijkt een plaats in derde klasse echter meer realistisch. Laat ons echter hopen dat de storm, de onweerswolken nog bijtijds kan doen verdwijnen. D B.C. Aalst heeft wel een nieuwe betaalheer gevonden. 2 speelsters, C.V D Bosch en A Gijselinck, die toch geen eigendom van de club waren, zijn doorgestuurd Verder is An De Swaef ontslagnemend en pro beert op die manier een overgang naar een andere ploeg te forceren. Een Poolse speelster wordt in de nabije toekomst aangetrokken. The Tower Aalst heeft zich de dien sten verzekerd van V Ravijts, J.M. Van Branteghem en G. Thijs Een trio waarop men, in een provinciale reeks, toch kan bouwen U ziet het, ondanks de crisis, is er toch nog genoeg animo op de basket- markt te beleven (GSX) wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST De beoefenaars van motorcross waren ditmaal aan de slag op het terrein Denderland te Hofstade. De mannen aan de kassa keken ietwat wantrouwig toen ze op de perskaart van uw reporter «Aalst» ontwaarden. Begrijpelijk, een paar minuten tevoren hadden ze bezoek gekregen van afgevaardigden van de Gemeente. 13 taks te betalen a.u.b. Een bijkomende uitgave waarop ze blijkbaar niet gerekend hadden. wijls, gedreven door winningsdrang en aangemoedigd door supporters, een tikkeltje teveel risico's nemen, wat dan ook reeds menige valpartij tot gevolg gehad heeft. Ditmaal was het opnieuw zover. In de eerste reeks deed Dirk Vlassenroot een slippertje en vooraleer hij terug in het zadel zat, waren er al 22 concurrenten voorbij- gestoven Met de moed der wanhoop, het hoofd laag over het stuur gebogen, remon- teerde hij meerdere tegenstrevers, wat hem uiteindelijk nog een twaalfde plaats opleverde. Doordat in zijn reeks, de kwart- met de halfliters samenreden, rangschikte Dirk zich in zijn cilinderklasse op de 7de plaats. «De zwaardere motoren hebben, door de lange rechte stukken op deze omloop, voordeel» verklaarde hij na afloop. In de tweede reeks deed hij het heel- wat economischer, wat hem dan ook Reeds om 10u.45 werd de eerste start gegeven en wanneer U weet dat de laatste wedstrijd om 18u.30 was afge lopen en dit zonder onderbreking, dan mag wel gezegd worden dat hier waar voor de 200 fr inkomgeld werd gege ven In totaal moesten 12 reeksen van debutanten tot internationalen, side cars inbegrepen, gereden worden Een groep trok onze bijzonder aan dacht, nl de juniores 250 cc., omdat daar de plaatselijke favoriet, Dirk Vlas senroot bij betrokken was Deze 19- jarige student auto-mechanica aan het V.T I te Aalst, is woonachtig aan de Dendermondsesteenweg te Hofstade Voorlopig stond hij vijfde in de tussen stand van het Belgisch kampioen schap Hij lag er dan ook op gebrand om in zijn figuurlijke tuin, een tweede seizoenzege te veroveren Thuisrijders durven echter al te dik- bij p.v.b.a. op de laagste podiumtrede bracht In de eindrangschikking plaatste hij zich vierde. Met deze uitslag behoudt de Hofstadenaar uitzicht om zijn nu reeds verdienstelijke stand in het Bel gisch kampioenschap te verbeteren en eventueel de vierde stek te verove ren De laatste proef is binnenkort in Brakel, een circuit dat hem in het ver leden reeds lauweren heeft opge bracht. Financieel gesteund door M.C. Hof stade en in staat de eindjes aan elkaar te knopen met de opbrengst van een jaarlijks fanbal, waagt Dirk volgend jaar de overstap naar de Nationalen 250 CC. Bij deze Liefhebbersbond is Tiet immers zo dat de eerste tien in de eindrangschikking het in het volgende seizoen in een hogere klasse moeten 8 Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST ar 053/77.33.77 CönïiJ^ MOORSELBAAN 86 AALST OS3.21 Z475 Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor klubs In aanwezigheid van Minister Mare Galle stelde voorzitter jozef Vermoesen van S.K. Aalst zijn nieuwe spelers en trainer voor aan de pers (EL) waarmaken. Een knaap met toekomst dus. De uitslag: juniores 250 CC 1 Claus. 2 D'Hauwe, 3. De Pauw, 4 Vlassen root, 5. Bussems. (GSX) ffgcctrns iacchuS; Balbooxsch ie ting tijdens de marktammatie. JC

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8