BERNARD grasmaaiers tegen Nationale kampioenschappen reeksen of finales Van 9 tot 14 juli kampioenschap van Vlaanderen Terjoden in kampioenestijl Zele Durmen IJZERWAREN Tony De Geyter «KASTANJEHOF» Patrick Evenepoei wint met voorsprong Eenzaat W. Tackaert sluit solovlucht zegevierend af Nieuwe Gazet van Aalst 6 juli 1984 9 Atletiek Kaatsen Gew. Bevordering Moorselbaan 157 AALST DE KEUZE VOOR ALLE TUINEN. BijWilly Alloo Yvette Alio° Keizerlijk Plein 12 9300 AALST 78 59 80 RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Wielrennen Zaterdag 7 en zondag 8 juli vormt de Heizelkuip opnieuw het, stilaan traditioneel geworden, decor voor de nationale kampioenschappen atletiek. Ook enkele Eendrachtatleten zijn te vinden op de inschrijvingslijsten, doch het valt te betwijfelen dat zij zich dit weekend allen in de schijnwerper zullen kunnen lopen. Nationale kampioenschappen brach ten het kieskeurige Belgische publiek zelden in beroering wat zich dan ook ieder jaar uit in een ondermaatse publieke belangstelling. Dit laatste wordt dan ook jaarlijks geïllustreerd door de leegte van de enorme Brus selse tribunes. Er gaan dan ook ieder jaar steeds meer stemmen op om het kampioenschap te organiseren in een kleiner stadion waar ook een minder groot aantal toeschouwers nog voor enige gezelligheid kan zorgen. Een argument dat zeker het overwegen waard is, maar voorlopig van bonds- wege weinig bijval geniet. Momenteel blijven de kampioenschappen een pri vilegie van het Heizelstadion, al rijst de vraag hoe lang dat nog zal duren. Het aantal Aalsterse deelnemers aan de kampioenschappen blijft ook bijna traditiegetrouw aan de lage kant, Dit jaar zullen Stefaan Vander- stichelen, Jean-Pierre De Visscher, Dirk Ledegen, Katinka Pottie, Gode- lieve Roggeman, Martine De Pauw en Marie-Jeanne De Ridder hun geluk beproeven. Vanderstichelen, eerder dit jaar reeds provinciaal kampioen in de beide hor dennummers, opteerde voor de 400 meter horden loop. Zonder al te veel tegenslag moet hij in staat worden geacht zich te plaatsen voor de finale. Daar zal hij dan wel kloppers ontmoeten zoals Zimmerman en Tommelein, zodat de kans op een podiumplaats wel aan de kleine kant is. Jean-Pierre De Visscher loopt zijn beste seizoen sinds jaren. Zaterdag is hij eerste reserve in de 400 meter vlak. Dat betekent dat hij net niet in aanmerking kwam om zich te plaatsen voor de reeksen. Indien echter een deelnemer forfait geeft, mag Jean- Pierre toch de baan op Ter verduide lijking, bij nationale atletiekkampioen- schappen mag niet eender wie deelne men. De deelnemers worden geselek- teerd aan de hand van hun eerder dat jaar reeds geleverde prestaties. Daar door is deelnemen aan de kampioen schappen reeds een prestatie op zich zelf. De eerste selektie in de bure len van de KBAB is dan reeds ach ter de rug. Eerstejaarsjunior Dirk Ledegen mag in het polsstokspringen met de oudere atleten mee het veld in. Ledegen die dit jaar reeds enkele malen over 4m.50 ging en indoor zelfs 4m 60 liet noteren, zal zich in dit selekte gezel schap zeker niet belachelijk maken. Sinds Patrick Désruelles in deze disci pline minder ging presteren is er bij de seniores nog maar weinig te beleven. De opvolging lijkt een problematische zaak te worden. Kris De Ridder, aan gesloten bij AC Lebbeke en momen teel tweedejaarsjunior, werd reeds vooropgesteld als mogelijke vaandel- De kaatsliefhebbers uit het Aalsterse worden de komende dagen verwend met kaatsen van het hoogste niveau. Tijdens de tweede week van juli zijn 's lands beste kaatsploegen te gast op de Aal sterse Houtmarkt. Miel Van Den Broeck en zijn secretaris Alfons Baeyens zijn er terug in ge slaagd voor de zoveelste maal het kampioenschap van Vlaanderen in te richten waaraan de 12 eersteklasse- ploegen van Belgiè deelnemen. De eerste dag wordt meteen het klap stuk van de schiftingen. Tollembeek en Buizingen moeten het dan samen met Horrues tegen elkaar opnemen Wel een beetje spijtig dat beide ploegen tegenover elkaar staan in de schiftingen, zo wordt reeds een hoogstaande club uitgeschakeld voor de finale. Dinsdag nemen Pont a Cel les, Naast en Braine het tegen elkaar op. Woensdag komen Nijvel, Ottignies en Rebaix aan de beurt en donderdag sluiten St. Servais, Wélar en Feluy de schiftingen af. Zaterdag wordt dan de grote finale betwist tussen de win naars van de vier reeksen. Voor wie topkaatsers als Marc Van Hasselt, Marc Van Snick, Guy Decle- ves, Guy Leclercq en andere tenoren aan het werk wil zien, echt een buiten kansje. (JVL) Terjoden is er in geslaagd de topper tegen Zele Durmen glansrijk te win nen. Er werd nochtans met fameus gestart Vooral de opslag liet te wen sen over zodat de Zeienaars tot 0-2 uitliepen De thuisploeg herpakte zich echter flink zodat de rust met een 8-3 stand bereikt werd Zowel de opslag als de terugslag waren na de rust gewoon perfekt zodat de Zeienaars vlug op een 11-3 achterstand geplaatst werden Het werd nog wel 13-6 maar de thuisploeg kon uiteindelijk de kostbare drie pun ten binnenrijven. In het sterke Terjodense geheel werd de ongelukkige De Schrijver naar het einde toe nog vervangen door De Vroe die eveneens zijn duit in het zakje deed. De derby tussen Moorsel Steven en Hoke Erembodegem kende een boeiend verloop. De thuisploeg liep tot 3-0 uit, maar Hoké leidde aan de rust reeds met 6-8 cijfers. Hoké speelde na de rust erg regelma tig en won uiteindelijk verdiend na een sterke prestatie van het keerdersduo De Man-Nelis. Bij Moorsel Steven lie ten Van Der Jeught en Van De Velde het ietwat afweten, zodat een uitste kend spelende Steels met bij machte was zijn ploeg naar de overwinning te loodsen Herdersem is in een erg zwakke periode belang Tegen het sterke Baasrode werd er terug geen enkel punt gehaald De wedstrijdaanhef was nochtans gelijkopgaand Via 1-4 werd het 4-5, maar toen begon het slechter te gaan bij S V De bezoekers liepen uit tot 5- 13 en bij een 6-13 stand en 40 gelijk keerde Marcoen buiten zodat Baas rode de weg vrij had naar een driepun tenzege Herdersem was vooral zwak in de opslag In de terugslag kon men enigszins wedijveren met Baasrode, vooral Van Herreweghe onderscheid de zich. (JVL) Programma voor 8 juli: Zele Durmen - Zele Lois Denderbelle - Hamme Baasrode - Moorsel Kerksken - Opstal Puurs - Herdersem Hoké - Terioden drager. De Ridder lijkt, vooral geremd door ernstige rugkwetsuren, niet in staat alle verwachtingen in te lossen, zodat alle ogen nu gericht zijn op Ledegen. Later dit jaar zal Dirk ook nog deelnemen aan de junioreskam- pioenschappen en aan de tienkamp. Deze laatste discipline, gespreid over twee dagen moet hem wel liggen want vorig jaar stak hij reeds de nationale titel achtkamp voor scholieren op zak. Bij de dames opteert Martine De Pauw zowel voor de 100 als voor de 200 meter. Voor Martine worden deze kampioenschappen een belangrijke test met het oog op de junioreskam- pioenschappen waar zij enkel de 200 m. zal lopen. Zondag moet zij wel in staat zijn de finale te halen van de 200 meter. Veterane Godelieve Roggeman komt opnieuw uit op haar favoriete afstand, de 800 m. Vorig jaar overleefde zij de reeksen niet, maar toen verkeerde ze duidelijk in een off-day. Het blijft dan ook een raadsel of zij zich deze maal wel kan plaatsen voor de ultieme wed strijd. Marie-Jeanne De Ridder ontmoet in de rechtstreekse finale van de 3000 meter o.a. Magda Hands en Kristel Jennis. Voor De Ridder komt het er dan ook op aan haar eigen tijd over deze afstand mogelijks te verbeteren. Katinka Pottie tenslotte ging vorig jaar roemloos ten onder in de 100 m. hor den. Pottie die in de jeugdreeksen diverse provinciale en nationale titels wist te vergaren kon deze prestaties de laatste jaren niet meer evenaren. Het dient wel gezegd dat zij ernstig geremd werd door zware knieblessu res die zelfs een operatief optreden noodzakelijk maakten. Dit jaar liep ze wel reeds enkele mooie wedstrijden, zodat we van haar zeker een beter kampioenschap kunnen ver wachten. Wie het allemaal eens zelf wil meema ken kan zaterdag vanaf 14 uur en zon dag vanaf 14u.30 terecht in het Brus selse Heizelstadion. (PVB) Eigen hersteld ienst 21.13.10. Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan mati9e P"i«n. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. Wielrennen Juist op de grens met Erembodegem werd de 3e Affligemprijs voor Nieuwelingen ingericht. Een organisatie met enkele schoonheidsfoutjes. Zo was de bezemwagen niet voorzien van een groene vlag, noch van een verplichtend «wedstrijd»-bord en stonden er b.v. aan de aankomstlijn voor 3 straten slechts 2 seingevers. Gelukkig liep deze keer alles goed af. De kanonschutters blajten er mei hun zware pistolen op los. De klub heejt een utym- pische kampioene pistoolschieten, weinigen vonden echter de weg naar de schietbanen in de KapeUestraat. (JC) Slechts 17 renners meldden zich aan de start Tot overmaat van ramp kon rugnummer 13 niet vertrekken. Bij de opwarming stelde Erik Bellemans immers vast, dat een klein schroefje aan zijn versnellingsapparaat ontbrak. Herstellen kon niet meer zodat de koers zonder hem vertrok. 13, dan toch een ongeluksnummer Deze jon geman gelooft het in ieder geval. Bij de deelnemers waren er een twee tal uit Erembodegem, Yvo Asselman en Wim Arijs, en een duo uit Moorsel, Frank en Phillipe De Coninck. Laatst genoemde, een eerstejaarsnieuweling fietste voor het eerst met een nieuwe racemachine Tot halfweg volgde hij het opgelegde tempo, om dan eervol uit de wedstrijd te verdwijnen Toch een goede prestatie van deze jonge kerel. Er moesten 8 ronden of 63 km., met telkens de beklimming van de Affli- gemberg, gereden worden. Dus geen ongemakkelijke omloop, temeer door de sterke wind die zaterdag eens te meer over dit land blies. Geen noemenswaardige ontsnappin gen in de beginfase. Er waren wel een paar vogels die probeerden te vliegen, zonder succes evenwel. Halfweg gingen de plaatselijke man nen, Yvo Asselman en Eric Stijlemans aan de haal. Niet voor lang echter. Ze namen wel 100 m. maar Wim Arijs zorgde ervoor dat ze dra terug bijge- beend werden. In de vijfde ronde waagde Patrick Eve nepoel zijn kans. In een mum van tijd pakte hij een twintigtal seconden. Wim Arijs ging in de tegenaanval en trachtte de vluchter bij de lurven te nemen. Tevergeefs, de raket was opgestegen. P. Evenepoel bouwde zijn voorsprong verder uit en de enke len die nog het peloton vormden, gaven de achtervolging op en dachten nog slechts aan de tweede plaats. De Anderlechtenaar P Evenepoel bereikte dolgelukkig, afgescheiden de eindmeet en pakte meteen zijn 2de zege van het seizoen. Vorige week had hij gewonnen in Molenbeek. Een paar dagen tevoren reed hij eveneens aan de leiding, toen een overlopende kat hem ten val bracht en tot opgave dwong. Maar met de vakantie kwam de goede konditie zodat om die ene tegenslag niet langer meer hoeft getreurd te worden De uitslag: 1. Patrick Evenepoel; 2 P Sergoris; 3. GinoWillems; 4. E. Stijle mans; 5. Y. Robijn; 6. J. De Visscher; 7. P. Maes; 8. W. arijs; 9. P. Bul- teryst, 10. P. Joos. (GSX) Reeds voor de 23e maal werd te Lede de Grote Prijs Frans Melckenbeeck gereden. Velen zullen die dag nog eens teruggedacht hebben, aan de tijd dat Frans zijn tegenstrevers met een allesgevende sprint versloeg. In totaal 45 renners kwamen hun rugnummers afhalen. Geen klein aan tal gezien de concurrentie van de Ronde van Frankrijk en een andere beroepsrennerskoers in ons kleine land. Onder de vertrekkers heel wat gekende namen. Twee grote teams vielen direkt op. Aan de ene kant, de brouwerijmannen van F. Van Vaeren- bergh, met L. Colijn en R. Van Holen, in totaal 14 eenheden sterk en aan de andere zijde, de schoonmakers van sportbestuurder P. De Baerdemacker met o.a. Johnny De Nul en E. V.D Helst De eerste vluchter was A Van Neste. Hij kreeg echter geen hulp uit de ach tergrond en werd dan ook vlug terug ingerekend. Een serieuze uitlooppoging noteerden we al in de 2e ronde, toen W. Baeyens aan de haal ging en tot een minuut voorsprong nam Ook hij werd na een paar kilometers door een jagende groep opgeslorpt. Ernstig werd het toen een vlucht ont stond waar 15 man bij betrokken waren. De Nul, Pollentier, L. Desmet, Van Avermaet, Cocquyt, Devos, Meersman, V.D. Helst, Desaever, De Meyer, Colijn, Van Geel, Dalgal, Tac kaert en F. Van Impe, trokken op avontuur. Korte tijd na'dien sloten Heirweg, De Decker en Durant even eens hun wagentje aan. Dus met 18 man, waarvan 7 Safirs, aan de kop. De blauwe ketting bleek echter niet stevig genoeg gesmeed en na 90 km. braken de eerste zwakke schakels. W. Tackaert had een uitval gewaagd en slechts 2 renners. W. Dalgal en R Van Avermaet konden aanpikken De rest van de kopgroep brokkelde ver der af, toen nog eens acht renners reageerden. De Nul, Colijn, Van Geel, Desmet, Devos, Van Impe, Desaever en Meersman probeerden wel maar konden de aansluiting toch niet meer bewerken Vooraan was W. Tackaert nog niet gerustgesteld. In de slotkilometers speelde hij alles of niets, liet zijn met gezellen in de steek en verwierf zowaar zijn vijfde bloementuil van het seizoen. Wanneer 2 groepen vechten voor éen palm, loopt er één derde een zaat mee heen, bleek weer eens de aangepaste waarheid te zijn. R Van Avermaet, nog altijd privé ge sponsord door «Het Brusselse Huis» werd knap tweede. Deze jonge prof kan de ereplaatsen waarschijnlijk niet meer bijhouden. Een succes zal niet lang meer uitblijven Eens lukt het toch. De uitslag 1 W Tackaert; 2. R. Van Averamet; 3. W. Dalgal; 4. R. Meers man; 5. A De Saever, 6 L. Colijn; 7 W. Devos; 8 R Desmet; 9 M. Van Geel; 10 Fr Van Impe GSX

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9