BERNARD grasmaaiers De Wolf wint Portiers Luc Van Den Driessche back in Town IJZERWAREN Tony De Geyter 10 Nieuwe Gazet van Aalst 3 augustus 1984 Moorselbaan 157 AALST DE KEUZE VOOR ALLE TUINEN. Eigen hersteldienst 21.13.10. Koffie DE PAEPE Café frituur snack St. Annalaan, AALST s 77 57 30 De zomervakantie voor uw krant zit er weer op. Het duivenseizoen gaat ook onverbiddelijk door. Deze week terug uitslagen. Deze zijn nog niet volledig. Sommige lokalen bleken nog niet voor bereid op ons telefoontje. Vanaf vol gende week zal jé echter terug de vol ledige uitslagen van alle Aalsterse bonden terugvinden. Deze week geen uitzonderlijke uitsla gen. De jonge melker E. Redant uit Aalst is na een lange periode van inac tiviteit blijkbaar bezig een nieuw hok met toekomst op te bouwen. Deze week werd hij primus op 446 düiven met zijn jonge kroost. Ook proficiat aan Hugo De Wolf voor- zijn 1e plaats uit Portiers. Jaarlingen met klasse en toekomst. Eendracht, Keizerlijk Plein, Aalst Vlucht van zondag 29 juli uit Portiers 68 jaarlingen 1H. De Wolf; 2. V.D. Meersche Jan; 3. G. Van Malderen, Hofstade; 4. Goevaerts Herman; 7. V.D. Meer sche Jan; 8. Van Malderen P., 13. Goevaert H.; 15. H. De Wolf; 18 en 19. De Wael Leo, Wieze. 118 oude 1.4 7. H. Rutsaert, Lede; 12 13. Bruyland en zn.; 14 M. Goevaert, Aalst; 17. G. Van Malderen, Gijze- gem; 26 29. Slots, Lede; 32. Bruy- landt; 33. Leo De Wael. De Jonge Liefhebber, A. De Cockstraat Herdersem Vlucht van 29 juli uit Quiévrain 284 jonge 1De Caluwe Gebr. (1600 m.); 2. Ael- brecht A., Wieze; 3. Goossens-Wil- lockx, Lebbeke; 4. Goossens Pros per, Lebbeke; 5. Goossens-Willockx; 6. Goossens Prosper; 7. De Wael Frans; 8. De Smedt Clement, Wieze; 9. Aeyels Adolf, Lebbeke; 10. Vinck Willy, Moorsel. 45 jaarlingen I.Sens Octaaf. Wieze (1605 m.); 2. Bosteels Paul; 3. V.D. Abeele Fr., Lebbeke; 4. V.D. Velde Fr., Wieze; 5. De Saert Willy, Buggenhout. 28 oude 1. V.D. Velde Fr., Wieze (1623 m 2. Beeckman Jos.; 3. Bosteels Paul; 4 Van de Velde Fr., Wieze; 5. Pieters Benoit. De Vriendenkring, Dorp 7, Moorsel en Quiévrainbond, Molenstr. 2, Moorsel Vlucht van 28 juli 1984 uit Quiévrain 167 jonge 1. Schoof Eduard, Herdersem (1541 m.); 2, Callebaut Jozef; 3. Fiermans Kamiel; 4. V.D. Steen Alfred; 5 De Croock André, Herdersem; 6 7. Wauters Arnold; 8. Cami Hector, Lebbeke; 9 10. Fieremans Kamiel. 11 jaarlingen 1 2. Uytersprot Kamiel, Lebbeke (1569 m 3. De Croock André, Her dersem. 12 oude 1 2. De Croock André, Herdersem (1501 m.); 3. Uytersprot Kamiel. Leb beke. De Toekomst, Oude Gentbaan, Aalst Vlucht van 29 juli 1984 uit Noyon Jonge duiven 1 Van Nieuwenhove J., Lede; 2 V.D Candelaere G., Lede; 3 Valkenborgh R.; 4. Corthals Albert, Erpe; 5 Roe- landt Frans, Aalst, 6 Everaert Karei, Hofstade; 7. Raes Remi, Lede; 8 Uytersprot R., Aalst; 9. Raes Remi, 10. V Huyck-Eeckh., Lede; 11 Eve raert Karei, Hofstade; 12. Volckaert Gustaaf, Erpe; 13. V Huyck Joegl, Lede; 14. De Wilde Remi, 15. V.D Candelaere G.; 16. Roelandt Frans; 17. Raes Remi; 18 V Huyck-Eeckh 19 Valkenborgh R 20. Everaert Karei; 21. Nys Herman, Lede, 22 V Hauwermeiren Mare, Lede; 23. V Huyck Joel; 24 25. De Corte A. en zn., Lede. De Toekomst, Oude Gentbaan, Aalst Vlucht van 29 juli 1984 uit Quiévrain 244 jonge 1 Tas Benoit, 2 Hoffman Kam 3. Bastiaens Fr 4. De Koninck Kam 5. Hoffman Kam 6. Roelandt Vict 7. Aelbrecht Rene; 8. Borms Paul; 9. Tas Benoit; 10. Borms Paul. 52 jaarlingen 1 Callebaut R., 2 Roelant Louis, Hofstade; 3. Wachteleer R Nieuwer- kerken; 4 De Croock P., Hofstade; 5 Merckx Gust, Hofstade; 6 Van Geert Em.; 7. De Croock P., Hofsta de; 8. Baeyens AlfAalst; 9. Roels Frans, Hofstade; 10. Seminck Ach Aalst. 73 oude 1 +2. Rogiers en zn., Hofstade; 3. Baeyens Alf., 4. Wachteleer R., Nieuwerkerken; 5. Rogiers en zn.; 6. Robijn Leop., 7 8. De Croock P., Hofstade; 9. Merckx Gust, Hofstade; 10. Wachteleer R., Nieu werkerken. De Kleine Melker, Ninovestr. 13, Erembodegem en Eerlijk en Vrij, Binnenstr. 218, Aalst 446 jonge T. Redant Emiel (1523 m.); 2. V.D. Haegen R., Nieu werkerken; 3. De Wolf P.; 4. Schockaert H.; 5.Bruy- landt Th.; 6. V.D. Haegen R., Haal- tert; 7. De Wolf P.; 8. Van Gucht J 9. Ledegen D.; 10. Bruylandt Th. 45 jaarlingen 1De Vadder Jen MHaaltert (1585 m.); 2. De Sadeleer J.; 3. Petit I.; 4. De Vadder J. en M.; 5. Thienpont B 6. Wwe. Heiremans; 7. Eeckhout, Nieu werkerken; 8. Vinck R 9. V.D Bremt R.; 10. Schutijser K. 35 oude I .Troch J. (1581 m 2 Eeckhout M., Nieuwerkerken; 3 Eeckhout; 4 Scheerlinck P Haaltert, 5. De Vadder J. en M 6 Schandevijl H., Haaltert; 7. Scheerlinck P 8. Eeck hout, Nieuwerkerken; 9 De Sadeleer J.; 10. De Wolf P Beschouwingenjonge duivenschitte rende zege van Emiel Redant uit Aalst; jaarlingen en oude duivenhet verbond heeft duidelijk zijn beste duiven deze week in het lokaal te Erembodegem Eerlijk en Vrij, Binnenstr. 289, Aalst Vlucht van 29 juli 1984 uit Noyon 411 jonge I. Van Cauter J (1505 m 2. V.D Velde M 3. Ganzeman D.; 4. V Cauter-Plas; 5 V.D Velde M., Moor sel; 6. BeerensE., 7 8. Pauwels J Moorsel; 9 10. De Kerpel H IIDe Cock A Haaltert; 12. Verley sen F 13. Schockaert Ph., Haaltert 14. V. Cauter-Plas; 15. De Kerpel H. 16 Van Roy J.; 17. Van Cauter J. 18. Verhasselt zn., Moorsel 19. Arijs J.; 20. Schollaer.t A. 31 jaarlingen 1. V Cauter-Plas (1454 m.); 2 Cami R.; 3. J. Schelfhout; 4. De Smet B., Haaltert; 5. Cami R.; 6. De Smet B., Haaltert; 7. Cleemput P.; 8. De Wilde R.; 9. Vinck R.; 10. Pauwels J., Moor sel. 21 oude h Schelfhout J. (1528 m.); 2. De Wilde R.; 3. Gillis J.; 4. V. Cauter- Plas; 5. V. Cauter-Plas; 6 7. Cami R. Eind augustus 1983 vertrok op Zaventem een groep jongelui, allen ongeveer 18 jaar oud, voor een verblijf van 11 maand, bij diverse pleeggezinnen in de Verenigde Staten van Amerika. Onder hen waren er 2 Aalstenaars, één meisje en één jongen. Deze laatste zochten we op in het ouderlijk appaoertement aan de Nieuwstraat. Ondanks het vroege uur was Luc toch bereid uw medewerker van de N.G.v.A. een gesprek toe te staan. Vertel ons eerst wat over de vereniging, die het verblijf mogelijk maakte? De naam van de organisatie is A.F.S. (American Field Service). Vorig jaar werden 9 Oostvlamingen uitgekozen. De kostprijs bedraagt 3500, waarmee ze de reis, verzekering enz. betalen. Hierin was ook 20 zakgeld per maand begrepen. De bedoeling is, de jongeren, een andere cultuur en levenswijze te leren kennen. Daarom tracht men tot een uitwisseling te komen, door b.v. Amerikanen naar Europa te laten overkomen, om onze levenswijzen te ervaren Het is zeker niet de betrachting, dat de uitgekozene na een jaar verblijf, de nationaliteit van het gastland zouden aanvragen. Het gastgezin krijgt geen cent. Ze beschouwen het opvangen van een buitenlander, als een eer. Hoe gebeurt de selektie? Men wordt gedurende een paar dagen getest door Returnees, t.t.z. mensen die het avontuur zelf beleefd hebben. Ze moeten, gesterkt door hun eigen ervaringen, uitmaken wie niet en wie wel geschikt is. Kijkt men ook naar de talenkennis? Moet men perfekt Engels spreken? Niet noodzakelijk. Wij, Vlamingen hebben over het algemeen, geen moeite met de taal. De Spanjaarden hebben er meer problemen mee. (van heelwat andere landen wordt de jeugd uitgestuurd). Ze hebben meestal 6 maanden nodig, eer ze zich behoorlijk in het Engels kunnen verstaanbaar maken, wat dan natuurlijk, de nodige moeilijkheden met zich meebrengt. Waar verbleef jij precies? Mijn Amerikaanse pleegouders hadden zelf 3 zonen van 21, 18 en 15 jaar oud De vader was manager in een graanverwerkend bedrijf en de enige kostwinner van het gezin Ze woonden in een buitenwijk van Milwaukee. De buren behoorden tot de Upper middle class, dus zeker geen arme wijk. De streek had de naam, voornamer en rijker te zijn dan Beverly Hills, wat toch al iets wil zeggen. Er was in de omgeving een groot meer, waar de boot van superrijken aan de privésteiger lag Hoe was het klimaat? In de winter kan het vriezen tot 40 graden C. met heel wat sneeuw, maar 's zomers had men dagen dat de thermometer plus 40 graden aanwees, ledereen wordt daar natuurlijk in ledereen woont daar natuurlijk in grote, weelderige huizen? Geloof dat maar niet, soms staat men als Europeaan versteld, in welke krotten de mensen ginder leven Sommigen hokken in een soort houten huisjes, die men hier op de vakantieverblijven aantreft, met het verschil dat daar een grote Amerikaanse slee voor de deur staat Dus in de nieuwe wereld hecht men meer belang aan de wagen? Zonder twijfel. De aanschaf van een Europese auto is het symbool van rijkdom Daarom hun jaarkontrakt supersterren uit de sportwereld, bovenop hun jaarkontrakt nog b.v. een Rolls-Royce, een Mercedes of dergelijke. Veel kontrast tussen de verschillende levensstandaarden bemerkt? Het verschil tussen arm en rijk valt het meest op in steden zoals New York, waar aan de ene zijde van de straat, limousines met chauffeur op een baas staan te wachten, terwijl 10 m verderop, de mensen in lompen gekleed lopen en 's nachts in de goot slapen. Leven van de openbare onderstand wordt in de States als een grote schande aanzien. Liever, voor de helft van het gebruikelijk uurloon, een smerige job aanvaarden, dan van de dop te moeten leven, denken velen. Welk onderwijs heb je ginder gevolgd? Ik had in het Aalsterse St.- Jozefscol lege, de Moderne Humaniora met succes doorlopen. In Amerika studeerde ik aan een High School, de 12 grade of senior grade genoemd. Men mag dus stellen dat ik het laatste jaar van het Middelbaar onderwijs overgedaan heb. Verschil tussen beide leermethoden ondervonden? Ja zeker, over de grote plas is het studieniveau beduidend lager. Men moet al heel zwak zijn om niet te slagen. Anderzijds geeft men de leerlingen, meer verantwoordelijk heid. De studenten hebben de grootst mogelijke vrijheid om hun studiepakket zelf samen te stellen. Wie natuurlijk, een gemakkelijk programma kiest, is er later dan ook de eerste dupe van. Hoe ziet een schooldag er uit? De lessenrooster is gewoonlijk van 8 tot 15 uur of verdeeld over 10 lessen van 40 min. 's Middags heeft men slechts 25 min. pauze. Na de schooltijd krijgt men dus nog ruim de tijd om zijn hobby of sport te beoefenen. Ik zelf speelde in de schoolbasketbalploeg. We trainden dagelijks van 15 tot 18 uur. Wat doet de jeugd als vrijetijdsbeste ding? Een wagen besturen, mag al op 16 jaar. De controles door de wegpolitie zijn echter strenger en veelvuldiger dan bij ons. De snelheid is beperkt tot ongeveer 80 km. per uur. Het gebruik van alcoholische dranken, waaronder ook bier, is verboden tot 19 jaar. Men probeert het nu zelf te verhogen naar 21 jaar. Volgens mij gaat men daarmee echter het druggebruik stimuleren In kontakt gekomen met drugs? Zoals overal biedt men je soms iets aan. Wanneer men echter resoluut weigert, wordt er niet verder op aangedrongen. Op feestjes geeft men Koffie - wijnen - likeuren honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 AALST ar 21 40 66 Eendracht, Keizerlijk Plein, Aalst Vlucht van zondag 29 juli 1984 uit Saint-Denis 184 jonge 1V.D. Snickt, Wichelen; 2. Goevaert M.; 3. V.D. Bossche P.; 4. Brondeel R.; 5. D'Haese, Lede; 6. V.D Haegen J., Hofstade; 7 8. Goevaert M.; 9. D'Haese; 10. Brondeel, Wanzele. 32 jaarlingen 1M. Rutsaert, Lede; 2. Goevaert M.; 3. G. Van Malderen, Gijzegem; 4. Goevaert M.; 5 6. Van Malderen G., Gijzegem; 7. Van Malderen G.; 8. Rutsaert M.; 9. Van Malderen G 10. De Wolf Hugo 30 oude 1. Rutsaert M. Lede (1382 m.); 2 3. Goevaert M; 4 5. Brondeel R., Wanzele; 6. Rutsaert M.; 7. Goevaert M.; 8. V. Malderen G., Gijzegem; 9. Brondeel R., Wanzele; 10. De Wolf H. bijwijlen een joint of drugsigaret rond, maar dan alleen aan de liefhebbers, dus zonder verplichting voor de andere aanwezigen. Wordt er door de teenagers veel uitgegaan? Door de alcoholwet vindt men de jongeren niet in de zogenaamde bars. Er worden wel veel parties gegeven. Wie op dergelijke feesten is uitgenodigd, betaalt zelf zijn bijdrage in de kosten. Met het ingezamelde geld koopt de gastheer dan drank en eten. Andere eetgewoontes gekregen (Bij deze vraag moet Luc even glimlachen) Van ons denkt men dat we heel de dag door bierdrinken, zelf bij het ontbijt, 's Morgens eet men gewoonlijk een stevig ontbijt. Corn flakes, eieren, toast met melk of fruitsap. Het middagmaal is eerder bescheiden. Omdat we in de school slechts 25' schaftijd hadden, beperkte de maaltijd zich tot een pizza, een hamburger of een paar boterhammen met vlees. Het avondmaal bestond dan weer uit warm eten. De ons bekende keuken met aardappelen, groenten en veel vlees. Tussen de eetstonden door, durft men wel eventjes een vleestent binnenwippen om daar vlug een vleesbroodje te verorberen. Binnengespoeld met de nodige hoeveelheden frisdranken. Zo is het bekend dat op de Olympische Spelen, de Amerikaanse atleten, de helft van de calorieën, tussendoor verzamelen, door allerlei zoetigheden te snoepen. Belgische chocolade wordt beschouwd als een echte lekkernij en kost ginder 2000 fr. per kilo. Persoonlijk vond ik de melk bijzonder lekker. (Een mening die ik ook al van Amerikanen heb gehoord). Heb je zelf iets geleerd uit je buitenlands verblijf? Natuurlijk, zo b.v.b. bij redetwisten, probeer ik mezelf meer in de hand te houden. Geen deurengekletter meer bij de minste onenigheid. Ook op sportgebied nemen de Amerikanen, de voorbereiding ernstiger op. Trainen met de schoolploeg betekende elke dag hard werken om beter te worden dan de tegenstander. De meeste sportievelingen zijn ook veelzijdiger. Zo spelen ze in de winter basketbal en schakelen 's zomers over op American Football of Baseball enz. Daardoor alleen al is het voor mij geen verloren jaar geweest Zou je er ooit willen wonen? Dat denk ik niet, wel terugkeren voor een paar weken, in de verlofperiode. Maar voor ginder definitief te gaan leven, neen daarvoor heb ik het hier nog te goed." Oost West, thuis best, geldt nog altijd en mooiere meisjes dan in Aalst, vindt men niet in het land van Uncle Sam. De ouders van huwbare dochters zijn dus gewaarschuwd1 GSX

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10