Aalsters Pmorarm Gazet \>an ^al>t Solidariteitskampagne «Victory to the miners» B allonetj es wedstrij d voor jong en oud Pluimveeslachterij Voerbetoging Onder de Belforttoren Zware jongens Ontwaken Onafhankelijk weekblad voóV Groot-Aalst niauax*. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 10 augustus 1984 Vandaag zijn de Britse mijnwerkers aan hun 22ste stakingsweek bezig. Ze verzetten zich tegen de geplande sluiting op korte termijn van 20 mijnen met 20.000 mijnwerkers. Op middellange termijn zou den nog eens 50 mijnen met 50.000 mensen er moeten aan geloven. De mijnwerkers gaan ook daad- menswaardig bestaan dat de werkelijk in de tegenaanval tegen regering hen probeert te ontzeg de sociale afbraak die door That cher wordt georganiseerd. Ze pikken ook niet de aanvallen op vakbonden en op progressieve militanten, vaak onwettelijk maar soms ook met een wettelijk sausje overgoten. Wellicht zag U op TV reeds staaltjes van het brutale optreden van de politie tegen de stakers. Oudere Britse vakbondsleden spreken over een echte vooroorlogse terreurkam- pagne. Als weten dat een stakersgezin (vader, moeder, 2 kinderen) moet rondkomen met een scha mele 1000 frank per week, dan weten we dat die mensen nu in de bitterste armoede leven. En toch blijven ze op een bewonderens waardige manier voortvechten voor het behoud van hun jobs, voor hun rechten en voor het Vervolg van blz. 1 pluimen en ander slachtafval werden als argumenten gebruikt om de overheid te overhalen geen vergunning toe te kennen. Meteen werd erop gewezen dat het bedrijf reeds jaren illegaal werkt. De argumenten van de leefmilieuvereni gingen zijn blijkbaar overtuigend geweest want op 15 juni jl. besliste de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen de toelating te weigeren tot het exploiteren van een werk- en opslagplaats voor het versnijden van kippen. Deze nieuwe beslissing zal misschien het einde betekenen van een_ jarenlang aanslepend milieukonllikt in Moorsel. (MP) Vervolg van blz. 1 tijdje duurde eer een beperkte delegatie werd binnengelaten. De leiding van het H.N.G. samen met kamerlid Caudron werden door de geyangenisdirekteur hoffelijk ontvangen. Daar werd de petitie overhandigd waarin -om de onmiddellijke vrijlating werd verzocht ondermeer omwil le van de gezondheidstoestand van de echtgenote. De heer direkteur beloofde de brief te zullen overmaken aan het kabi net van justitie. Nadien werd de betoging zonder incidenten be sloten met een daverende Vlaam se Leeuw, gezongen vanop de Ringlaan vanwaar Vandecauter zijn simpatisanten kon zien en met een doek goeie dag tegenz- waaide. Inmiddels vernamen wij dat VU-kamerlid Raf De Clercq bijna dagelijks kontakten heeft met justitieminister GOL eri dat zijn kollega Caudron de procu reur des konings zou benaderen om de vrijlating te bespoedigen. Door onze redaktie ondervraagd waarom hij zich beijverde voor de vrijlating van een politiek tegenstrever die aktief is als V.M.O.- en Vlaams Blokmili- tant, antwoordde Jan Caudron dat hij zich wil inzetten voor alle verdrukten in onze maatschappij en dit boven alle partijgrenzen heen. Hij hekelde de misselijke houding van het gerecht die Vlaamse idealisten voor lichte vergrijpen overdreven zwaar straft terwijl echte kriminelen elders in bescherming worden genomen. Caudron stelde tens lotte dat straffen van drie maand meestal voorwaardelijk worden uitgesproken en dat het een schande is dat hierop nu een uit zondering wordt gemaakt. (RVdP) gen. Want wie de Britse situatie kent, weet dat een putsluiting onverbiddelijk werkloosheid betekent voor de mijnwerkers. Er zijn immers geen andere jobs voorhanden en er worden er ook geen voorzien. De Aalsterse kommunisten vin den het hun plicht om wat in hun mogelijkheden ligt te doen om de Britse mijnwerkers te ondersteu nen. Daarom worden steunkaar- ten verkocht aan 50 frank. Die zijn te verkrijgen bij de militan ten. Ook worden kleren en niet-be- derfbare eetwaren ingezameld in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst (tijdens de kantooruren en op vrijdag- en zaterdag avond). Financiële steun is uiter aard ook welkom. Wie aktief wil meewerken neme kontakt op met hetzelfde adres, telefoon 21 13 27. Uiteraard gaat de opbrengst van de kampagne integraal naar de National Union of Mineworkers. (Op 1 augustus werd een eerste zending overhandigd te Londen. Het pakket bestond uit 200 kilo voedsel, 20 zakken kleren en een check van 1000 pond (70.000 frank). De volgende zending ver trekt op 20 augustus naar Zuid Wales). In het jongste nummer van 't Land van Riem, het blad van het Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, met zetel op de Grote Markt wordt nog eens nagekaart over de jongste Europese verkiezingen. Hierbij wordt vooral gewezen op het gunstig resultaat van de CVP vergeleken met de jongste parlementaire verkiezingen van drie jaar geleden. Hieruit blijkt dat de CVP 0,4 won en bij de nationale zetelverdeling stationair zou zijn gebleven op 43 Kamerzetels. In het arrondissement Aalst is er ten overstaan van 1981 een stijging van 2,41 hetgeen de grootste terugwinst is van alle Vlaamse arrondissementen. Ook dc Nieuwe Gazet van Aalst komt hierbij ter sprake vermits ons blad bij de analyse van de jongste verkiezingen vergat te vermelden dat de VU-zetel van volksvertegenwoordiger Caudron verloren zou gegaan zijn ten voordele van Agalev. Meteen wordt onze vergetelheid goedgemaakt. Vervolg van blz. 1 Een addertje onder het gas(pedaal)... «Vanwaar komen die vooroor delen dan Draps«Tja, de media werken daar nogal ijverig aan meeals er iemand met een leren vest en een helm niet zo netjes handelt, wordt er algauw verwezen of geïnsinueerd naar een motor- klitb. Geheel ten onrechte in ons geval trouwens, want we heb ben strenge reglementen... Mes sen en kettingen zijn bij ons uit den boze, zoals je ziet is ons embleem geen duivelskop of een ander agressief motief, maar een onschuldig grappig regenworpje met z'n motortje, en weren we ook gelijk welk politiek embleem op onze uitrusting geen haken kruisen, geen Vlaamse Leeuw, geen Belgische vlag... Niets Het valt trouwens op dat nieuwe leden die met een hele ijzerwin kel gekleed lopen, algauw die attributen én hun agressief karakter afleggen, en inzien dat die hele poespas niet thuishoort in een motorenklub als de Cobra's. Wie bij ons ooit durft vechten, vliegt er onmiddellijk uit... Nee, van zodra we voelen dat er herrie op til is, omdat we uitgedaagd of ergens geweigerd worden (voor Aalstde Fats), gaan we liever op een ander plekje iets drinken dan boel te maken...». Charlie's Angels «En dan die zware mannen met hun T-shirt van de Cobra's Draps«Ach, ja, üat scnetst een beetje ons financieel probleem. Om de klubkas wat te spijzen, verkopen we T-shirts met onze naam erop, en helaas komen die soms wel in handen van boelzoe kers die onze naam bekladden, maar er verder niets met de Cobra's te maken hebben. De echte Cobraleden dragen hun rugembleem dat ze bij ons na zo'n 1500 km. verdienen... Dik- Traag trekt het leven weer op-gang na die lange vakantie. Veel is erin Aalst niet gebeurd. Het lijkt of wij een maand geslapen hebben en we wrijven onze ogen nog uit. Het weinige juli-nieuws is er eigenlijk geen geweest, want wie had er nu iets aan die zogezegde herdenking van de guldensporenslag op onze Grote Markt? Tenzij het stedelijk feestkomitee zelf dat blijkbaar in het Guinness-book wil komen met een rekord aantal keren hetzelfde jaarlijks programma teveel woorden, teveel liedjes, teveel vlaggengezwaai. Van jaar tot jaar groeft dan ook het aantal teveel stoelen. Wie zeker niet in slaap viel in juli is André Emiel Bogaert, die het zich liet kosten om het stadsbestuur onder druk te zetten met het zogenaamd dringend probleem van het woonparkeren. Twaalf jaar geleden werd ten stad huize in verband met verkeer en parkeren zodanig geklungeld dat-er op een advokaat beroep moest gedaan worden om de struktuurplanvervalsingen bij de kiezers te vergoelijken. Dezelfde advokaat gaat nu het geschapen probleem voor eigen rekening exploiteren maar ik vrees dat hij er niet veel zal aan verdienen. Toch blijft deze man onze belangstelling waard en ik kijk verlangend uit naar zijn volgende stunt. De marktanimatie die al sedert 1972 in 't vooruitzicht werd gesteld begint nu schuchter van de grond te konten. Met het renovatiegebied van de rechteroever gaat het minder goed. Eind juni moest het bevolkingsadvies op de dagorde van de gemeenteraad staan maar achter de schermen werken krachten die meer houden van beton, silo's en lawaai dan van mensen. Nee, ik ben dit jaar niet naar de traditioneel-prachtige Pikkeling kunnen gaan. en weet dus niet of ze daar weer lekkere boterhammen verkochten met heerlijke vlaaien daarop, maar tussenin een schep smout. Die grappenmakers zouden nog ovenkoeken als nieuw streekgerecht durven lanceren, met konfituur langs binnen en mayonaise langs buiten. Deze gastronomische akrobatie is echter het allerénige negatieve dat daar jaarlijks vast te stellen valt. Wandelend langs de Capucienenlaan vond ik zowaar nog altijd de opvallende stoomontsnapping die er nu al acht maand te zien is boven de inkom van het oud zwembad. Een wakkere man of vrouw van Openbare Werken heeft de kraan nog niet gevonden. Doch ik merkte ook dat de bomen niet meer gesnoeid worden, en de verdwenen bomen niet vervangen. Op 't zelfde ogenblik sloeg mij de reuk van het nabije WC-bedrijf in de neus, en dat deed mij huiverend denken aan de lopende geruchten over een fusie of alleszins samenwerking tussen De Wolf-Cosyns en... Amyium. De Panoramist wijls zie je zelfs zo'n brute gast jes met leren jekker na een avondje herrie wegdruipen per fiets, en niet eens per brommer Wij Cobra's vragen niet liever dan dat men harder gaat optre den tegen zulke mannen. Echte motortoeristen hebben dat imago van stoere bink niet nodig,' en we haten het dan ook om er steeds mee geassocieerd te worden De slimmerikken die trouwens ooit iemand bedreigen met iets in de aard van «pas op of ik haal mijn vrienden van de Cobra's om de tent hier eens kort en klein te slaan», riskeren van mij persoonlijk geen ramme ling, maar wel een rechtzaak wegens het besmeuren van onze naam en werking Zulke gast jes geven samen met de media een totaal verkeerd beeld van onze klub...» Terug naar Mare Stassijns op de motor... «Bieden jullie nog wat anders dan de vriendschappelijke sfeer die jullie ritten en treffens eigen is Draps«Jawel, we richten regel matig vormingskursussen in, die onderwerpen omvatten als «EHBO», «nieuwe verkeersre glementen», «veilig motorrij den» en «ongevallen». Meestal blijven de belangstellenden beperkt (helaas tot de 50-tal leden tussen 16 en 45 jaar, wel licht ook weer door die vooroor delen... Verder is er nog wel eens een barbecue of iets in die aard...». Een dagje meetoeren op zo'n motor valt voor uw reporter enorm mee, 't is iets heel aparts, en het heeft inderdaad niets te maken met de bendetjes die soms het stadscentrum onveilig maken. Vandaar dan ook een tip«Zeg niet te gauw 't is weer een Cobra...» ('t zou wel eens een vrouw kunnen zijn...). CC Op zaterdag 25 augustus organiseert de Vriendenkring van de Rijks-technische school. Welvaartstraat 70 te Aalst een ballonetjeswedstrijd tijdens de markturen van de zaterdagmarkt. De aanleiding daartoe is de opening van de stedelijke jaarbeurs waaraan de HRITO deelneemt met een infostand. De deelnemingsprijs is gratis en er worden waardevolle prijzen zoals een bloemenserre, boeken enz. geschonken. De uitslag zal eind september in alle Aalsterse weekbladen bekend gemaakt worden. (LI) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente; Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2