S.K. AalstEen nieuwe uitdaging Onder de toeschouwers in L.A. zijn ook Aalstenaars aanwezig Wilskracht Moorsel ambieert de titel Voefbalkompetitie der Aalsterse jeugdhuizen Wilskracht Hofstade dingt mee naar kampioenstitel Beker van de Denderstreek 8 Nieuwe Gazet van Aalst 10 augustus 1984 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT SERGANT GROTE BELOTTING GROTE VERKLEDE DANSPARTIJ D.J. WEDSTRIJD GRATIS PANNEKOEKEN- SLAG voor alle Klanten. MOTOCROSS Tweede Provinciale S.K. Aalst, de succesploeg van vorig jaar in de derde provinciale (kampioenstitel en zowat alles wat daarnaast nog kon worden gewon nen), speelt dit seizoen opnieuw in tweede provinciale, samen met de andere streekclub Eendracht Meldert. Dat de oranje-groenen ook dit jaar een vooraanstaande rol willen spelen, blijkt alvast uit de activiteiten van het S.K.-bestuur tijdens de voorbije transferperiode. Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en13-15u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST ar 053/77.33.77 Om te beginnen gaat S.K. Aalst van start met een nieuwe oefenmeester. Zijn naam Maurits Coopman, ex-trainer van Eendracht Winnik (kampioen van vorig jaar in diezelfde reeks). Hij volgt speler trainer Wilfried Van Royen op, die op zijn beurt overstapt naar S.K. Vlierzele. Op aanraden van trainer Coopman snoepte voorzitter Jozef Vermoesen van Winnik twee van hun beste krachten af. Vooreerst is er Bart De Bruyne. Deze aanvallende miaaenveiaer was eigen dom van Eendracht Aalst, maar werd vo rig seizoen omwille van zijn studies (li centiaat lichamelijke opvoeding) voor een jaar uitgeleend aan Winnik. De tweede ex-Winnikspeler is Bart Van Laethem. Hij komt oorspronkelijk van Olympia Burst, waar Winnik hem even eens leende. Ook hij is een middenvelder en S.K. nam hem definitief over van Burst. De derde en tevens laatste aan winst aan de Haring is Hugo Van Herre- weghen. Deze 1m96 lange spits van Olympia Burst zal bij S.K. waarschijnlijk als... voorstopper worden uitgespeeld. Eerder was Hugo actief bij Verbroedering Denderhoutem en bij Eendracht Meldert. Bij de huidige kern werd ook Stefaan Ca- rael gevoegd. Deze talentvolle jonge speler werd vorig seizoen door S.K. Aalst uitgeleend aan V.K. Ninove, waar hij aantrad met de reserven. Neem daarbij nog het feit dat van de kampioenenploeg Hebt U ook last van dichtvallende ogen en een gevoel van loomheid gedurende de dag Dan lijdt U zonder twijfel aan de ziekte van Holympias. Niet te verwonderen als U 's nachts de Olympische spelen rechtstreeks wilt meeleven. De symptomen zullen volgende week, door meer nachtrust en zonder medicatie als vanzelf verdwijnen. Een paar Aalstenaars zijn bij de gelukki gen, die de manifestatie, ter plaatse kunnen bijwonen. Zo zijn de B.R.T. me dewerkers Roger Moens, Louis De Pels- maeker en Paul Borms allen min of meer verbonden met onze Keizerlijke Stede. Wat ze U niet vertellen, leest U nu in de N.G.v.A. Naast E.A. Atleet V.D. Stichelen (win naar van een B.R.T.-wedstrijd, zoals U vroeger in dit blad kon lezen) is ook Fran- gois Vertongen in Los Angeles te vinden. Laatstgenoemde, omnipresent op de Aalsterse sportgebeurtenissen, (het maakt niet uit of het nu basket, voetbal, wielrennen, motocross of een andere sport is) gebruikt de gelegenheid om zijn verre familie te bezoeken en terzelfder- tijd, de grootste sportshow van het jaar bij te wonen. Op zijn programma waren al vast enkele basketmatchen voorzien, voor zover er nog betaalbare kaarten be schikbaar waren natuurlijk. Basketbal wordt in «The Forum» ge speeld. Een zaal die in 1967 werd ge bouwd en tijdens het jaar als thuishaven Vierde Provinciale Het pas gedegradeerde Wilskracht Moorsel wil duidelijk snel weg uit de onderste regionen van ons provinciaal voetbal. Na een ronduit slecht seizoen 1983-1984, waarin paars-wit van meet af aan in een verloren positie werd gedrongen, wil het vernieuwde Wilskrachtbestuur met een propere lei herbeginnen. Als trainer werd Gustaaf Blanckaert in gehaald ter vervanging van speler-trai ner Jan Monsieur. Reeds jaren geleden maakte Gustaaf Blanckaert furore aan 't Hof Texel Nadien trainde hij F.C. Oen- derleeuw en S.K. Aalst. Twee jaar ge leden belandde hij wat op het achterplan maar nu is de Aalsterse haarkapper térug van weggeweest en met wat één ploeg I Vooreerst is er doelman Freddy De Sae- deleer. Deze komt voor één jaar over van Eendracht Winnik, waar hij vorig jaar bij na niet speelde wegens een zware ziek te. Fred is nu echter volledig hersteld en te Moorsel verwacht men nu een knap seizoen van de man die vroeger nog junioresdoelman van Eendracht Aalst en doublure voor Luc D'Herde bij S.K. Aalst was. Een tweede bekende speler uit het Aalsterse is Luc Van Hauwermeiren, een vijftal jarèn geleden door Henk Houwaert bij Eendracht Aalst in het fanionteam ge dropt maar nadien geleidelijk aan uit de belangstelling verdwenen. Hij speelde later nog voor S.K. Lebbeke en F.C. Denderleeuw, waar hij vorig jaar na een conflict wegbleef. Als Luc er zich dit sei zoen wat op toelegt, moet hij ontegen sprekelijk dé patroon van Wilskracht Moorsel worden. Verder kwamen met trainer Blanckaert ook Ben Allal, Affit Chara en Gino Bour- lau mee naar Moorsel. De eerste is een 'aanvaller van F.C. Denderleeuw en de andere twee vormen het centraal duo in de verdediging. Het zijn stuk voor stuk spelers die het klappen van de zweep in de provinciale reeksen kennen. Tenslotte zijn er ook nog Rudy De Wolf (broer van Eddy, die er reeds jaren speelt) en Henk Ruysseveldt als nieuwe spelers. Met daarbij nog de vasie waarden als De Neef en andere Keppens heeft Wils kracht Moorsel met zo'n ploeg niet mo gen ontglippen. Als aanloop op de komende competitie neemt Wilskracht Moorsel deel aan de beker van de Denderstreek met wedstrij den tegen Sparta Buggenhout, Sparta Appels, Red Star Opdorp en S.K. Grem- bergen. Tevens zijn er nog oefenwed strijden gepland tegen Verbroedering Denderhoutem, F.C. Denderleeuw, S.K. Lebbeke en de reserven van S.K. Beve- ren. van vorig jaar niemand S.K. Aalst verliet en men krijgt meteen een meer dan de gelijke ploeg bij de orange-groenen Ook al wordt men bij S.K. Aalst niet graag als één van de kanshebbers op de titel naar voorgeschoven, toch menen wij dat S.K. er ook dit jaar niet ver naast zal zijn. S.K. Aalst liet ook dit jaar verschillende spelers voor een plaats in de eerste ploeg in aanmerking komen, vertrekken. Vincente Pedrogoza en Julian Diaz gaan naar F.C. Lutterzele. Enrique Rivera speelt bij Eendracht Massemen. Dirk Leroy (vorig seizoen in-actief( gaat naar T.K. Meldert, Jozef Troch naar F.C. Edix- velde en Louis Van Den Hauwe naar Wilskracht Hofstade. Twee jongeren, Eduardo Sobrino (1 j.) en Raphael Con stant (3 j.), gaan naar S.C. Anderlecht. Luc De Backer gaat naar Eendracht Nieuwerkerken. De trainingen startten reeds op 26 juli en ondertussen haspelde S.K. reeds twee wedstrijden af. Op F.C. Mere werd met 1 - 3 gewonnen en vorige zondag won S.K. met 2-0 aan huis tegen Eendracht Mas semen, in het kader van de beker van de Denderstreek. Het verdere programma 08/08 V.K. Pollare - S.K. Aalst (19.15 12/08 S.K. Aalst - Letterhoutem (16 u.) 14/08 S.K. Aalst - R.C. Haaltert (19.15 uur) 19/08 Valentino's Overmere - S.K. Aalst (16 u.) 22/08 Olsa Brakel - S.K. Aalst (19.30 u.) 26/08 S.K. Aalst - R.C. Wetteren (16 u.) De competitie begint voor S.K. Aalst met de thuiswedstrijd tegen S.K. Nevele op zondag 2 september. Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT dient voor de profbasketclub «The Los Angeles Lakers» waar o.a. Kareem Ab dul Jabbar en Earvin Magie Johnson deel van uitmaken. De eigenaar is ene Dr. Jerry Buss, een Doctor in de scheikunde, die in de immobiliënsector verzeilde en het gebouw, samen met de Lakers en een IJshockeyclub «The King» in 1969 kocht voor 4 miljard. Reeds meer dan 32 miljoen mensen hebben er één of ander spektakel bijgewoond. De capaciteit bij een basketwedstrijd bedraagt 17505 toeschouwers en bij een popconcert on geveer 19.000. Pavley Pavillion is de ruimte waar het turnen plaatsgrijpt. Hier kunnen 12.800 kijkers plaatsnemen. De zaal behoort bij het sportcomplex van U.C.L.A. (Univer sity of California, Los Angeles). Een school waar ongeveer 32.000 leerlingen zijn ingeschreven en die vooral bekend is in sportmiddens. Zo zijn Kareem en Bill Walton, twee van 's werelds beroemdste basketters, oud-leerlingen van deze in stelling. G.S.X. Sinds verschillende jaren bestaat er een kompetitie voor voetbalploegen van de Aalsterse jeugdhuizen. Deze kompetitie ge beurt in een vriendschappelijke en sportie ve sfeer. De leeftijd van de meeste spelers ligt tussen de 18 en 30 jaar. Officieel aan gesloten spelers worden strikt geweigerd. Er wordt gespeeld op zondagnamiddag op de terreinen van de Osbroek of op andere terreinen in het Aalsterse. De aftrap ge beurt telkens om 14.30 uur. Voor de start van het seizoen 84-85 is het aantal ploegen teruggelopen tot een tien tal. Voor een goedgevulde kalender is dit een beetje weinig en de kompetitie wordt daarom opengesteld voor nieuwe ploe gen. De voorkeur gaat naar ploegen van jeugdhuizen of jeugdgroepen maar ook andere ploegen kunnen in aanmerking komen. Ploegen die geïnteresseerd zijn kunnen hun kandidatuur insturen tegen uiterlijk 10 augustus. Enkele gegevens over de ploeg zoals gemiddelde leeftijd, de naam van het jeugdhuis of lokaal, de hui dige kompetitie, kontraktpersoon, het be schikken over een eigen terrein enz. zijn wenselijk. Er is ook een behoefte aan scheidsrechters voor deze wedstrijden. De vergoeding hiervoor bedraagt 400 fr. per match. Alle kandidaturen en/of vragen naar in formatie zijn te verkrijgen bij Jan De Decker, Stationsstraat 24, 9322 Gijzegem - tel. 77.96.18 (LI) 0p het einde van een bijzonder geslaagd seizoen 1983-1984 miste Wilskracht Hofstade (tweede in de eindstand) maar net de promotie naar de derde provinciale. Ook de daaropvolgende nacompetitie leverde voor de blauw-witten niets meer op, zodat Wilskracht ook het komende voet balseizoen uitkomt in de laagste provinciale reeks. Het bestuur behield vanzelfsprekend het vertrouwen in speler-trainer Julien Geld hof en diens assistent Julien Parewyck voor het komende seizoen. Na de korte Boskampperiode kweet dit duo zich bij zonder goed van hun taak. Ook over de twee geleende spelers, doelman Bart Strinckx van S.K. Wichelen en Luc De Smet van Standaard Denderleeuw, was men tevreden, zodat men hun optie de finitief gelicht heeft. Dé transfer van het jaar bij Hofstade was natuurlijk die van Rudy Haleydt. De ex- internationaal en gewezen speler van S.V. Waregem, Cercle Brugge en Een dracht Aalst werd definitief van Cercle Brugge overgenomen. Een tweede «ouwe rat» is Herman Oosterlinck van Jong Lede. Deze zit op het ogenblik ech ter nog een schorsing uit tot het einde van het jaar, zodat Wilskracht pas na Nieuw jaar over hem kan beschikken. Karei Bonsink (ex.-F.C. Luik en R.W.D.M.) wordt echter niet gekocht. Verder komt ook Louis Van Den Hauwe naar Wils kracht voor één jaar. Louis speelde vroe ger o.a. met S.K. Aalst en F.C. Dender leeuw, waarna hij in het liefhebbersvoet bal terecht kwam. Hij is echter nog steeds aangesloten bij S.K. Aalst. Rudy Van Den Brempt, vorig jaar uitgeleend aan S.K. Herdersem, keert terug naar Hof stade. Het bestuur liet ook verscheidene spe lers vertrekken. Freddy De Backer en Dirk Boemans gaan definitief naar S.K. Herdersem, terwijl Johnny en Dirk De Man voor één jaar bij datzelfde Herder sem tekenden. Dirk Fruythof en Guy De Munck vertrek ken voor één jaar naar Jong Lede. Verder werden ook nog een hele reeks jeugd spelers getransfereerd. Als voorbereiding op de competitie neemt Wilskracht Hofstade deel aan de beker van het «Burentomooi», met Wils kracht Gijzegem, S.K. Herdersem, F.C. Wieze, Oudegem en T.K. Meldert als deelnemende ploegen. Vorige zondag werd reeds gestart met de derby tegen en op Wilskracht Gijzegem. Het verdere programma 12/08 S.K. Herdersem - Wilskracht Hofstade 15/08 Wilskracht Hofstade - F.C. Wieze 18/08 T.K. Meldert - Wilskracht Hofsta de 26/08 Wilskracht Hofstade - Oudegem Café-Feestzaal WEMBLEY Bredestraat 78, AALST Tel. 053/7713 90 KERMISPROGRAMMA 1984 vrijdag 10 augustus te 20 u. 5.000 fr. vooruit plus inleg zaterdag 11 augustus te 19u.30: Prijzen voor de beste ver kleden. zondag 12 augustus: 14 uur: Schiftingen. 19u.30: Finale. Meer dan 15 deelnemers. Het bekiiken waard I maandag 13 augustus te 18u.30: GEVRAAGD: JONGE MAN met diploma Mecha nica A2 en rijbewijs C. Vrij van legerdienst. Tel. afspraak: 053/62 2057. Het Klaverken, Provincieweg 245, Herzele. In Aye heeft Guy Van Gysegem, de 2 reeksen gewonnen van de open voor wedstrijd op de G.P. 500 cc. van België. Hiermee bewees de Aalstenaar nog maals tot de talentrijkste jonge piloten van dit land te behoren. GSX De trojeewinnaars van de eerste schieting op de liggende wip in de Eekhoorn, ingericht door de Koninklijke handboogmaatschappij hendracht Erembodegem. (JC) Zoals reeds jaren de gewoonte is, orga niseerde de Gewestelijke Vereniging der Clubs van de Denderstreek. Het gaat hier om wedstrijden voor eerste ploegen, ■scholieren, knapen, miniemen en pré miniemen, Nieuw voor dit jaar is even eens een competitie voor reserven, die 's zondags vóór de eerste ploeg spelen. Speeldag afgewerkt. Opvallend is echter dat steeds minder ploegen gaan deel nemen en starten met een eigen tomooi. Zo nemen Eendracht Nieuwerken, F.C. .Edixvelde, Wilskracht Hofstade, S.K. Herderssem, Wilskracht Gijzegem en T.K. Meldert (zes van onze streek- clubs) aan deze competitie niet meer deel in tegenstelling tot vonge jaren. De uitslagen van de eerste speeldag F.C. Doggen - Sporting Heldergem 1/2 Schroevers Moorsel - F.C. Mere 0/0 S.K. Welle - S.K. Erembodegem 1/2 S.K. Aalst - Eendracht Massemen 2/0 Sparta Buggenhout - Wilskracht Moorsel 1/2 S.K. Grembergen - Eendracht Meldert 2/2 V.J. Baardegem - Rapid Lebbeke 0/0 Programma van zondag 12-08 S.V. Outer - Schroevers Moorsel S.K. Erembodegem - F.C. Doggen S.K. Aalst - V.K. Letterhoutem Wilskracht Moorsel - Sparta Appels Eendracht Meldert - Juventus Schoon- aarde F.C. Lutterzele - V.J. Baardegem Aftrap om 16 u. (reserven om 14 uur)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8