SPORT IN AALST the best orvsr*^ willocx video club ST.-JORIS Paleisrevolutie bij de liefhebbersbasketploegen Rijwielen Nuelant Sport Basketdingt Osiris, streek genoot Okapi naar de kroon Dirk De Schrijver, wielerbelofte uit Nieuwerkerken «KASTANJEHOF» Videofilms 100 fr./3 dagen F.C. Edixvelde Boordevol vertrouwen SERGANT AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Bij Willy Y vette Alloo Keizerlijk Plein 12 9300 AALST s 78 59 80 RIST0RANTE Dl ROMA DA BRUNO De videoclub die weet wat video is Het liefhebbersbasket heeft dit jaar, in het tussenseizoen, een grondige wijziging ondergaan. Hieuwe spelers en sponsors doen ook ditmaal hun intreden in deze competitie. We zullen proberen U wat wegwijs te maken in de jungle. Twee ploegen (Car Service en Terlinden) gaan het in provinciaal proberen. Dus zouden nog 9 teams in de run blijven. Andere geldschieters betekenen ook naamswijzigingen. Zo wordt De Hoorn nu Berger Du Nord-Bristol, Olfit krijgt Euro- was als hoofdsponsor, St.-Antoon gaat scheep met Norge en 't Snoepertje, dat op een weinig elegante manier aan de dijk werd gezet noemt zich nu Café De Paris. Al bij al een eigenaardige zaak, als men daarbij bedenkt, dat gevestigde waarden als Okapi, alle moeite van de wereld hebben om aan een mecenas te gera ken. Het gaat dan natuurlijk om grotere bedragen, maar toch, vele kleintjes ma ken nog altijd één grote. (Het moet niet altijd omgekeerd zijn). Het strijdtoneel wordt eveneens ver plaatst. De clubs die voorheen meestal de Okapizaal als thuishaven hadden, von Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Vic NUELANT Dames-, heren-, kinder- en koersfietsen. Sportkledij. Sporttrofeeën Alfred Nichelsstraat 2 9300 AALST Tel. 053/21 15 75 den nu een ander onderdak. Wat hier de juiste reden van is, blijkt moeilijk te ach terhalen. Elke aangeboorde nieuwsbron geeft een verschillende versie van de fei ten. Het staat echter vast dat slechts 2 ploegen (Eurowas en Terlinden) in de Okapitempel blijven. De anderen zouden uitwijken naar HRITO (Berger Du Nord- Bristol) en Vlierzele of Denderleeuw. Een slechte zaak alleszins voor de nieu we uitbater van de Okapibar. De competitie wordt nu al voorbereid in Tomooien, waarin de tegenstanders nogal dikwijls provincialers zijn. Zo won The Tower Aalstal het tornooi van Berger Du Nord-Bristol en zondag II. zegevier den deze laatsten in de finale van het St.- Antoon-Norge tomooi tegen de ploeg van Vlierzele. Hier toonde Erpe-Mere zich in de troosting voor de 3e en 4e plaats, dank zij de one man show van speler-coach E. Schorreel, de betere van Eurowas. De eeist confrontatie tussen beide teams heeft inmiddels ai plaats gegrepen. Op half oogst speelde Okapi namelijk tegen de plaatselijke club in Denderleeuw. Meer daarover in een volgende uitgave van de N.G.v.A. Okapi gaat alvast een nieuwe speler tes ten. Voor 't ogenblik loopt tijdens de Aalsterse oefenstonde, een nieuweling tussen de rangen. Het zou gaan om Ray mond Hall, een 22-jarige vleugelspeler, ontslagnemend bij Union maar verleden jaar uitgeleend aan provincialer Enghien. Deze franstalige jongeman, 1,90 m. groot zou volgens insiders over een goed afstandsschot beschikken en wil het nu eens hogerop proberen. Afwachten wat het wordt. Osiris staat te dringen om Okapi als eer ste streekploeg van de troon te stoten. Ditmaal probeert men de tegenstander met eigen middelen (lees spelers) te overwinnen. Zo versterken Gunther Cor- nand, Luc Famaey en Ludwig Lievens, allen ex. Okapiers, te samen met Velde- man en Raman de Denderleeuwse club. Een welgekend coach, Robert Marchant, ooit nog kampioen met Racing Meche- len, volgt nationaal trainer R. Vergeylen op. Hij moet trachten van deze indivi duele stukken, een prachtig geheel te smeden. Alvast geen gemakkelijke taak. Een gevaarlijke concurrent van Osiris, zal in derde klasse, zeker Zele zijn. Deze ploeg trok naast dubbele meter H. V.D. Broeck (ex Okapi, sommige Aalstenaars zouden hem nu al terug willen roepen) ook nog Ronny Hendrickx en Dirk Onge- naet, beide verleden jaar nog bij O. Den derleeuw, aan. King Hendrickx, de spek takelman, speelde 2 seizoenen terug al bij Zele en nu wordt hij hier met bazuin geschal, als de verloren zoon, heringe haald. Een speciale attraktie in de reeks is ook Wilrijk met oude gloriën als Keizer W. Steveniers en J. Van Thillo. Dit jaar heeft men René Stevens aangetrokken. Een ploeg, dus met spelers van de derde leeftijd, die afgelopen seizoen nog het T.V.-scherm haalde, iets wat de eerste klassers te weinig lukt. Bavianen Vilvoor de en Haantjes Leupegem zouden wel eens in derde klasse A, de rol van hond in het kegelspel kunnen vertolken. De Tower Aalst van zijn kant komt terecht in 2e provinciale met heelwat streekge noten. De Aalstenaars zijn goed uit de transferperiode gekomen. Vooral V. Ravijts zou een serieuse aan winst kunnen zijn, evenals J.M. Van Branteghem trouwens. Lede, Erembodegem en Erpe Mere zijn allen in dezelfde reeks ondergebracht. Erpe Mere met E Schorreel als speler coaph zou hier de rol van titelkandidaat kunnen vertolken. Lede, dat teert op de familie Van Driessche met zonen Hans en Geert als spelers en vader Frans als trainer zou eveneens gevaarlijk kunnen zijn. Een ding staat vast. Er komen vol gend seizoen weer interessanter wed strijden op de kalender voor. GSX Het is reeds lang geleden dat men in Aalst nog een wielertalent bezat. Nu schijnt dan toch in Nieuwerkerken een jonge renner op te staan, waar genoeg wielerstof in zit om tot een kampioen uit te groeien. We vroegen aan André De Schrijver, ons wat te vertellen over de jongste telg uit zijn gezin. «Dirk werd, als het ware, op een koers- fiets geboren. Reeds in zijn prille kinder jaren reed hij wedstrijden tegen zijn leef tijdsgenoten uit de buurt van onze wo ning. Zijn oudere broer heeft eveneens het wielrennen beoefend, zelf in compe titieverband, maar hij dacht het te rooien zonder trainen en dat is nog niemand gelukt natuurlijk. Nu is hij zijn broers grootste fan en gelegenheidsmekanie- ker». Het is dan ook niet verwonderlijk dat Dirk al vanaf zijn 12de, aan koersen deelnam. (Omdat in België, wielrenners slechts vanaf 15 jaar wedstrijden mogen rijden, omzeilt men de wet door, vooral in W- Vlaanderen, competities op privé-terrei- nen of gesloten omlopen te organiseren). In zijn vijfde race werd hij al overwinnaar uitgeroepen. Zijn volledige erelijst bij het jeugdwielrennen zou ons tever leiden, la ten we ons beperken tot de voornaamste wapenfeiten 3 jaar kampioen van Oost- Vlaanderen en tweemaal vice-kampioen van België. Op zijn vijftiende deed hij zijn intreden bij de nieuwelingen B.W.B. met vijf zege pralen in zijn eerste jaar tot gevolg. Dit seizoen veroverde hij al een dozijn pal men bij de jongsten (waarvan 6 achter eenvolgende) en reeds één bij de juni ores, waardoor hij in Groot-Aalst, onge twijfeld de zegekaper nr. 1 is. De knaap is aangesloten bij de wielerklub «De Werkers» uit Bellem. Een beschei den ploeg die weinig eisen stelt aan zijn leden, die ze integendeel de grootst mo gelijke vrijheid van handelen gunt en ze, via een regelmatigheidsklassement, een kleine geldelijke tegemoetkoming geeft. De pas 17 jarige renner heeft een op leiding voor meubelmaker achter de rug, maar is voor het ogenblik werkloos. Een belangrijk man in het leven van deze sportman is zonder twijfel, Patrick Arijs. Deze kinesist uit Nieuwerkerken, zelf voetballend in het eerste elftal van de plaatselijke club, staat Dirk wat betreft 10 Nieuwe Gazet van Aalst 17 augustus 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13*18 u zaterdag 8-1 2 u en13-15u30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST ar 053/77.33.77 Het Aalsterse liefhebbersbasket trekt ook ditmaal vers bloed aan. Zo komen Frank Callebaut (ex. Black Boys), Jan V.D. Bulcke (Hemaco) en Fred dy Walgraef (Erembodegem) de rangen vervoegen van Eurowas en hetTowertrio P. De Smedt, J.P. Heyvaert en Dirk De Schaepdrijver, alsmede D. Podevijn gaan Berger Du Nord-Bristol, de nodige armslag bezorgen. Een volgende confrontatie tussen de ploegen is voorzien voor 26 augustus, wanneer Eurowas als gastheer optreedt op het terrein van de HRITO, Welvaart straat 70 Aalst. Het programma ziet er als volgt uit 10 u.Eurowas - Cockpit 11.15 u. Berger Du Nord - Bristol - St.- Antoon Norge 15 u.Troosting 3-4 16.30 u.Finale 1-2 Dit alles toont dan toch aan, dat in Aalst een basketmarkt van spelers en toe schouwers aanwezig is. nsx Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan ma,i9e p"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. MOORSELBAAN 86 AALST 053.ZI247S Na reeds vorig seizoen een goed figuur te hebben geslagen - 5e plaats - wil Edixvelde het met de nieuwe kompetitie evengoed doen en liggen de verwachtingen zelfs nog iets hoger. Voorzitter Jozef De Spiegeleer is de me ning toegedaan dat men hiervoor de vooropgestelde versterking heeft gevon den. Niet minder dan zes nieuwe spelers wer den aangeworven. Samen met de ove rige jongens die er al bij waren mag Edix velde dus tot een der toonaangevende ploegen gerekend worden. Van Standaard Denderleeuw kwam Er- win Sonck (vrije transfer) 1 jaar, deze 23- jarige spits speelde zich bij zijn nieuwe ploeg onmiddellijk in de kijker met een pracht van een doelpunt die hij scoorde tegen Kerksken. Johan De Backer (E. Aalst) 1 jaar, is een verdediger die gere geld met de reserven van E. Aalst aan trad. Verder komen ook Ivan Smet (J. Lede) 1 jaar; Jozef Troch (S.K. Aalst) definitief; De Vos Eric (Mere) en doelman Wemer Haerens. Bij F.C. Mere werd libero Roger Van Im- pe definitief overgenomen en slechts William Van Impe werd voor één jaar af gestaan aan Appelterre. Met Pierre Comelis als nieuwe trainer, die vroeger ondermeer bij E. Aalst uit kwam en de Heizelschool volgde heeft men alvast de geschikte oefenmeester gevonden om met succes in de clinch te gaan. Als voorbereiding op de competitie neemt Edixvelde deel aan het tomooi «Ankerhof» met Ede-Nieuwerkerken- Kerksken en Terjoden. Aanvang der wedstrijden om 16 uur (re serven 14 uur). De uitslagen van de eerste speeldagen 5/08 Edixvelde - Kerksken 2/2 12/08 Edixvelde - Ede 3/2 oefenschema's en verzorging, met raad en daad bij. Op donderdag traint Dirk, een honderdtal kilometers. Kracht of speciaal voedsel is aan hem niet besteed, hij eet alles wat de pot schaft. De wielerhoop uit de Aalsterse deelgemeente schuwt parkoers noch te genstrevers. Een tijd geleden, in een wedstrijd met 8 beklimmingen van de gevreesde Haal- terse Gotegemberg zagen zijn concur renten hem slechts na de aankomst te rug. Weer of geen weer, het kan hem geen moer schelen. Verleden week, zag ik hem nog een koers uitrijden in een echt hondenweer Zijn tegenstanders zochten één na één de kleedkamer op maar op geven staat schijnbaar niet in De Schrij vers woordenboek. Een strijder die zijn supporters zelden of nooit teleurstelt. Zonder het vel van de beer voortijdig .te verkopen, de weg is immers nog lang en moeilijk, kan toch nu al gezegd worden, dat Nieuwerkerken met Dirk De Schrij ver, een wielerbelofte in huis heeft, waar men nog veel plezier zal aan beleven. GSX De Aalsterse nieuweling Dirk Van Mos- sevelde is erin geslaagd om vrijdag te Merelbeke en zondag te Liedekerke, de palm mee te nemen. Hiermede brengt hij zijn zegetotaal dit jaar op 4 stuks. Geert Ebraert onderstreepte zijn goede conditie, door in Lebbeke een tweede plaats te veroveren. Proficiat aan beide renners. GSX

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10