30 jaar verwarming te Aalst Eerste LP van Michel en Antoine weldra te koop Eert seintje... Onze publiciteitsadviseurs staan paraat 776294 Bezoek onze stand op de Aalsterse Jaarbeurs. Stand nr 65. 4 Nieuwe Gazel van Aalsl 24 augustus 1984 Een weinig Interstoom-geschiedenis. Menig Aalstenaar zal waarschijnlijk verwonderd opkijken bestaat «den Intervapeur» al zo lang Inderdaad, de aanleg van de eerste stoom buizen dagtekent zelfs van veel vroeger. De eerste stoomverbruiker, nl. de Brouwerij ZEEBERG werd reeds aangesloten voor de 2e wereldoorlog, nl. in 1938. Hoeveel bedragen de venesiiiingskosten Gevolgd door de breigoederenfabriek «DE VEYLDER-HENDRICKX» (Zee berg kaai). De definitieve ontplooiing van InteFStoom kan echter juister gesitueerd worden in het begin der vijftiger jaren, toen veel industriëlen in plaats van hun verouderde stoomketels te vervangen, aansloten op het Interstoomnet. Enige voorbeelden 1952 Brouwerij De Blieck 1953 Filature de Canal 1954: S.u.l.b.b. - Brouwerij DE GHEEST, F.F.R., TEINTURIA La Geor gië 1956: AMYLUM, Roos Geerinckx-De Naeyer, enz. enz. Het sukses van Interstoom bij de indus triële stoomverbruikers, rechtvaardigde in 1955 de bouw, in de Intercom centrale, van een moderne hoge drukketel met tegendrukturbine, waardoor de produktie van elektriciteit en stoom gekoppeld werd. Naargelang het Interstoomnet zich meer en meer uitbreidde naar de industriële vestigingen toe, werden ook openbare gebouwen, scholen, hospitalen, enz. voor de verwarming hierop aangesloten. Bijv. 1952Stadsmagazijn - Hoge Vesten 1953Het Stedelijk Hospitaal en St.- Lieven 1954Het Stadhuis - Kon. Atheneum, St.-Józefcollege, enz. In 1954 - werden de eerste partikuliere woningen aangesloten op het Inter stoomnet, nl. op het Keizerlijk Plein en in de Nieuwstraat. Na dertig jaar zijn haast alle industriële bedrijven en gebouwen uit de handels- en diensten sektor alsmede de meeste appartementsgebouwen aangesloten op het Interstoomnet. Daarbij rekening houdend met de aan gesloten honderen partikuliere wonin gen, kunnen wij zeggen dat heden zich ongeveer 1.500 gezinnen verwarmen met Interstoom. Bij de aansluiting van een huis op Interstoom wordt de stoomleiding in de straat afgetakt naar het gebouw toe. De bestaande ketel der centrale ver warming wordt door de Interstoomdien- sten vervangen door een warmtewis selaar. Door dit toestel wordt de warmte van de stoom afgestaan aan het door stromende water van de centrale ver warming van het huis. Aan de bestaande centrale verwarming dient verder niets gewijzigd te worden. Wanneer de stoom in de warmtewis selaar zijn warmte afgegeven heeft aan het water van de centrale verwarming, loopt de gecondenseerde stoom (in feite gedistileerd water) weg naar de riolering. Ook de regeling van de warmtetoevoer, die de bewoner wenst, kan met de bestaande kamerthermostaat geregeld worden. De warmtewisselaar neemt ook minder plaats in dan de traditionele verbran dingsketel. Kan in een hoek van de kelder of garage geplaatst worden, zon der hinderlijke geur. Brand- of ontplof fingsgevaar volledig uitgesloten. Er is ook geen schouw nodig waardoor jaar lijks ook de reinigingskosten ervan be spaard worden. De soms hinderlijke mazouttank, die zich eventueel in de kelder bevindt en soms veel plaats inneemt, kan ook op vraag van de verbruiker weggeruimd worden. Hoeveel kost een hrterstranaasteftiag Evenals bij de verbrandingsketels be staan er ook verschillende types van warmtewisselaars, aangepast aan de grootte der te verwannen gebouwen. De kosten van de InterstoomaansJuiting zullen dan ook afhangen van het type warmtewisselaar die er dient geplaatst te worden alsmede van de moeilijkheids graad der uit te voeren aftakking van de stoomleiding. Voor een partikuliere woning schomme1 len de aansluitingskosten heden rond de 110.000 fr. plus 6% BTW. Daarbij moet echter rekening gehouden worden met een nog niet genoemd zeer belangrijk voordeel onderhoudsdienst steeds GRATIS ter beschikking staat. Tijdelijke voordelen bij aansluiting in 1984 of 1985 - het B.T.W. toepasselijk op Inter- stoomaansluitingen van privé woningen werd van 17 naar 6 verminderd. - bij aansluiting van woningen, in gebruik genomen vóór 1 januari 1960, geniet de eigenaar of huurder een belastingsvoor deel, nl. 20 van de aansluitingskosten mogen afgetrokken worden van het belastbaar inkomen. - Vanzelfsprekend zijn de Interstoom- verwarmingskosten zoals ook bij de verwarming met mazout of aardgas sterk verschillend van gebouw tot gebouw, naargelang de verwarmingsgewoonten van de bewoners, de isolatie van het gebouw, enz. - Zelfs zonder rekening te houden met de bijkomende besparingen, zoalsgeen kosten meer voor jaarlijks onderhoud, schouw kuisen, elektriciteitsverbruik van brander, enz. kan aangetoond worden dat de Interstoomverwarming sedert 1979 werkelijk goedkoper is dan ver warming met traditionele verbrandings ketels. Naargelang het rendement van de ver brandingsketel die bij aansluiting ver vangen wordt, kan het verschil heden zelfs 20 belopen. Wie kan aangesloten worden op Inter stoom - Wanneer de woning of gebouw zich bevindt in een straat waar het Inter stoomnet reeds ligt, kan meestal on middellijk een prijsopgave opgemaakt worden betreffende een eventuele aan sluiting. - Indien echter het gebouw ver van het bestaande net gelegen is, zal vooraf moeten onderzocht worden of de verho ging van de stoomverkoop door de netuitbreiding, opweegt tegen de be langrijke investering die de aanleg van stoombuizen in een overvolle stedelijke ondergrond vereist. Dit is dan ook de reden, en ook de enige, waarom aan bepaalde aanvragen geen gunstig gevolg kan gegeven worden. Een goede raad - Als de verbrandingsketel aan vernieu wing toe is of bij de inrichting van centrale verwarming in een bestaande of nog te bouwen woning, vraag steeds vooraf inlichtingen betreffende de aansluitings mogelijkheid. Tel.: (053)21.52.11 - INTERCOM - Centrale - Erembodegemstraat 4 te 9300 AALST INTERSTOOM Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden In beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten De reeds Icing aangesloten klanten zul len zeker kunnen bevestigen, dat in geval van defekt, van de door Interstoom geplaatste apparatuur, de Interstoom- Aan PBB, schrijvelaar in de publiciteitsuitgave van de Nieuwe Gazet van Aalst Geachte PBB, Toevallig bevond ik mij in hel kleinste lokaaltje van mijn woonst toen ik uw artikel «Heeft Aalsterse jaarbeurs patent op platsvloers showgebcuren onder ogen kreeg. Mijn beste PBB, U bent er aardig in geslaagd een dave rend stukje ANTI-REKLAME tegen de jaarbeursspcktakels te realiseren. Ik wens mij in mijn reaktie niet uit te laten over uw verre van realistische kijk op het aangeboden spektakel, evenmin zal ik in detail treden, alleen druk ik de hoop uit dat U z.eer binnenkort uw pen aan de haak hangt opdat ik niet langer uw onzin ongevraagd onder mijn neus zou geschoven krijgen. Wanneer U dergelijk «platvloers» kom- mentaar in uw weekblad opneemt deert mij dat allerminst ieder koopt wat hij wil maar dit artikel opnemen in een publiciteitskrantjc dat aan iedereen bezorgt wordt, duidt alleen op sensatie zucht en verzuchting naar negatieve kri tieken. Omdat ik uw artikel wagclijk vind heb ik uw krantje laten doorspoelen in de riole ring... Heb ik mij nu schuldig gemaakt aan milieuvervuiling Het ga U verder goed, geachte PBB. Antoine Van der Heydcn. Antwoord van de redaktie Beste Antoine Van l)er Heydcn, Niet zo toevallig bevonden wij ons in ons redaktiebureau toen de postbode ons uw lezersreaktie, op PBB's jaarbeursartikel, binnenslak. Mijn beste Antoine, ondanks uw meermaals geslaagde spiri tualiteit, bent (J er ditmaal niet in ge slaagd om een daverend stukje pleidooi l.o.v. de jaarbeursprogrammatie neer te pennen. Nogal logisch eigenlijk, want hel verdedigen van wansmakelijkheden ver eist op zijn minst een advokaal van zwaar kaliber. Wij vinden het echter jammer dal li niet in detail treedt want aan een reaktie zon der argumenten heeft de lezer ook maar weinig. De platvloersheid van hel aangebodene deert ons wèl en nog erger is hel teil dal dergelijke «programmatie» in de vorm van een magazine over gans Crool-Aalst verspreid wordt. Hetgeen duidt op slechte smaak en commerciële verzuch tingen «met-de-minsle-moeile» van de organiserende instanties. Ondanks hel feit dal li blijkbaar een broertje dood hebt aan argumentatie publiceren wij uw brief en lieten wc ze niet in de riolering doorspoelen. Maken wij ons nu schuldig aan een pers- misdrijf Nog veel succes, Antoine. Geachte Heer, Vrijdag 10 Augustus gaf ik voor de eerste maal 25 fr. aan de Gazet van Aalst en ik geloof ook voor de laatste maal. Ook mijn gesprek per telefoon maandgmorgent met Roel Van de Plas, was alles behalve goed. "geslaagde Voerbetogin voor gevangenis Dendermonde,,. Dit is uw naam voor een betoging van één man die 14 jaar lang Kernleider V.M.O. Aalst is. En waarvoor hij ook gestraft is, de voeren is maar bijzaak, gans de V.M.O. is gestraft niet alleen voor voeren, dit bent U zeker vergeten, of is men U vergeten te vertellen. Hoe durft U dit schrijven U was zelf niet aanwezig op deze betoging. Deze artiekel gaat bijna enkel over de Volksunie, die nog nooit of nooit iets goed gedaan hebben voor de V.M.O., en zeker Jan Caudron niet. Zelfs nu doen zij ook geen goed als enkel valse propaganda maken. In hun eigen weekblad de "Wij,, van Donderdag 9 Augustus 1984 schrijven ze geen woord over deze betoging ofover jan Vandecauter waar de Volksunie zelf een voer betoger van gemaakt heeft in plaats van een V.M.O.er. U artiekel is werkelijk een grote schande, U durft schrijven dat de gevange zelf heel tevreden was en blijk gaf van moed, hoop en vertrouwen. Ik zijn beste Kameraad krijg 2 a 3 brieven per week en daar kan ik U het tegen bewijs geven wat U schrijft. Vertrouwen heeft hij zeker niet in dc Volksunie en ook niet in Jan Caudron, hij noemt ze zelfs smeerlappen juist zoals ik ze noem. Jan Vandecauter is een pracht mens en zet zich vooral eerst in voor de V.M.O. nu Odal groep genoemt, en U durft tegen mij dan nog zeggen dat de V.M.O. niet meer bestaat. In de tweede plaats ze hij zich in voor het Vlaams Blok. U schrijft dan over Jan Vandecauter en maakt de V.M.O. en het Vlaams Blok slecht, begrijpt U dan niet dat zoiets niet kan U hebt dan nog de moed om op foto V.M.O. er af te laten. Deze spandoek werd gemaakt door de V.M.O. en voor de V.M.O. want Jan is toch gestraft voor de V.M.O. De V.U. en tak waren zeker niet de meerderheid zoals U schrijft maar dat was wel-: De Familie van Jan zelf20 man. V.M.O. Aalst11 man. 5 man wettig afwezig. Vlaams Blok: 14 man. en dan spreek ik nog niet over V.M.O.ers en Vlaams Blok mensen van ergens anders. De brief aan het gevang werd afgegeven door H.M.G. en Jan Caudron ook hier vergeet U weer iemand want de brief werd ook mee afueven door Nand Verbeek nieuwe De fel gesmaakte «Toe men show» van Michel Cleemput en Antoine Van Der Heyden ligt vele Aalstenaars nog vers in het geheugen. Tijdens de voorbereiding en de repetities van die show ontstond de idee om de liedjes uit die produktie op plaat te verza melen. Een LP maken is echter niet eenvoudig. Er werd op zoek gegaan naar mensen die in het initiatief geloofden. Die werden ook gevonden in de personen van Tony Van Den Steen (Discoclub Nieuwstraat) en Firmin Timmermans (de man achter o.a. de jac- camacca joggers die op donderdag 24 augustus tijdens het jaar beursprogramma optreden). Naast ambiance-nummers en carnavalliedjes die reeds gekend zijn zoals Hei Alloo, Aerobic, Smatj Ze Booiten, Woo es zen flooit en de Visosje bevat de nieuwe LP succesnummers uit de Toe Men Show op de preekstoel, Vervloegen Daugen, Bompapa, Weir Gommen Doppen, in de stad en danke. Musicaal werd de produktie ondersteund door een gelegenheid sorkest samengesteld uit de volgende musici Mare De Cock (trompet, basarrangement en directE) Firmin Timmermans (Percussieinstrument en producer) Luc Van Mossevelde (Orgel, synthesiser en speciale effecten) Eddy Francois (drums) Alex Mortier (basgitaar) Eric (ritmegitaar) De algemene leiding, produktie en mixing was in handen van Fir min Timmermans, terwijl An van der Haegen de platenhoes ont wierp. Deze hoes zal iets speciaals zijn, hoe ze eruit ziet zal men pas weten op vrijdag 31 augustus, dag van de «Oilsjterse Ouvend», waar de plaat zal gepresenteerd worden tijdens de jaar beurs. Overigens wordt de show nog eenmaal opgevoerd op vrijdag 12 oktober om 20 u. in de H. Hartkring, Dr. de Moorstraat te Aalst.. Kaarten aan 150 fr. (voorverkoop) en 200 fr. (aan de kassa als er nog plaatsen zijn), zijn te verkrijgen in de H. Hartkring zelf bij Michel (Gentsesteenweg 180. Aalst) en bii Antoine (Koolstraat 54, Aalst) en de leden van AKV De Strootloeipers, welke de inrich ters zijn. Vanaf 31 augustus zal de nieuwe LP te koop zijn op de jaarbeurs, stand nr 80 van Disco Club. Terloops weze ook opgemerkt dat naast die LP, de muziek ook op cassette te verkrijgen is. (J.C.) leider V.M.O. Fn zo zou ik nog kunnen door gaan want gans IJ artiekel staat vol leugens. Ik als dienstdoende Kernleider van V.M.O. Aalst nu Odal groep kan dat niet aanvaarden daarom deze klacht. Ik hoop dat U zo spoetig mogelijk U fouten zult inzien en deze artikel veranderen. Hoogachting Staf Vermeylen Binnenstraat 90 Aalst 9300 Tel: 053-78 33.23 Neem een jaarabonnement aan speciale voorwaarde.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 16