RIBSO - RLSBO Denderland wordt overspannen Het herfstoffensief van de toeristische dienst m 4 Nieuwe Gazet van Aalst 24 augustus 1984 Infodagen Vlugge jongens op 't stad Informatienamiddag De Weide Rijksinstituut Buitengewoon Secundair Onderwijs Molendreef 57,9300 AALST Tel. 053/21 89 50 78 64 94 Hebt U probleemkinderen dan is het R.I.B.ST). ^nplaats. ULTRA MODERN COMPLEX «SCHOOL V.H. JAAR 2000» De opleidingsvorm I Afdeling Bezigheidstherapie. De opleidingsvorm li Afdeling voorbereidend op tewerkstelling in een Beschut Werk milieu. De opleidingsvorm III Jongens Hout Schilderwerken Behangen Garmeren Ruwbouw Tuinbouw Groepskoken Meisjes Textiel Gezins- en Nijverheidstechnieken internaat R.i.B.S.0. Aalst Zijpstraat 36, 9308 Hofstade Tel. 053/21 37 03 R.L.S.B.0. 3 tot 6 jaarKLEUTERAFDELING 6 tot 13 jaarLAGERE SCHOOL OUDERS, HET R.I.B.S.0. WIL U HELPEN TELEFONEER ONS: 053/21 89 59 -78 64 94 Toen Reinhoud D'Haese, waarnemend konservator van het Daens- museum, een paar maanden terug uitvoerig werd geïnterviewd in dit blad, had hij het terloops over de toeristische opendeurdagen die in september te Aalst zouden doorgaan. Deze promotionele aktie, die in en om het belfort plaats vindt, is een initiatief van het Daensmuseum, de Diensten voor Toerisme en Kuituur van Aalst en de stadsbeiaar- dier. De betrachting van de opendeur dagen is het belfort het oudste schepenhuis der Nederlanden beter bekend te maken bij het grote publiek. Daar is weinig op tegen, want het belfort is zonder meer een prachtig gebouw dat bovendien voor vele niet-Aalste- naars dé visualisering is van deze stad. De toeristische aktie zal door gaan tijdens het weekend van 8 en 9 september. Op die dagen zal men geleide bezoeken kunnen brengen aan het Daensmuseum en aan het belfort, waar men delen van het gebouw zal kunnen betreden die anders voor het publiek niet toegankelijk zijn. Tijdens de beide infodagen zal stadsbeiaardier P. De Smedt een beiaardkoncert verzorgen. Op zaterdag 8 september om 17 uur en op zondag 9 september om 11 uur. Bijzonder aan deze koncer- 'en is dat men ze rechtstreeks kan vvzx0- c. 0 immers bereid'"^ Scala werd videoscherm te plaatsen in tR. benedenzaal van het belfort, zodat men de stadsbeiaardier 'en direct' aan het werk zal kunnen Zondagnamidag, om 16u.30, heeft in diezelfde benedenzaal van het belfort een koncert plaats met Kristiaan Van Ingel- ghem (clavecimbel) en Frank Hendrickx (dwarsfluit). In tegenstelling tot alle andere manifestaties, die gratis zijn, kost dit koncert 150 fr. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar op het Toeristisch Infobureau, dat zich bevindt in het gebieds- huisje van het belfort. Wie iets meer wenst te weten over de ontstaansgeschiedenis en de kunsthistorische betekenis van het belfort, mag de voor dracht van Dhr. P. Devos op zaterdagavond (19u.45) beslist niet missen. Devos is cultureel attaché bij de Dienst voor Cultu rele Aangelegenheden van de provincie Oost-Vlaanderen en hij zal zijn voordracht illustreren aan de hand van een aantal dia's. De toeristische opendeurdagen vormen een zeer gelukkig initia tief dat eenieders appreciatie ver dient. Men kan het slechts toe juichen dat de stad haar bouw kundig erfgoed promoot. Aalst mag dan wel geen toeristische schatkamer zijn zoals bijvoor beeld Brugge, maar dat neemt niet weg dat de stad aan bezoe kers méér te bieden heeft dan alleen maar karnaval. (WDG) Twee weken geleden publiceerde dit blad een foto van een oude drukpers, blikvanger op Flanders' Printing, maar verkommerd buiten achter de Keizershallen met enkel een zeildoek erover. Onze inkt was nog niet helemaal droog, of de drukpers werd (huis- -ui naar het stadsmagazijn halfzeven reeas nJ geklaard Als de pers zich druk maakt over een drukpers... (pd) Maandag 27 augustus, van 17 tot 20 u., organiseert de ervaringsgerichte school De Weide een informatienamiddag voor nieuwe ouders. Belangstellenden kunnen er met al hun vragen terecht. Een laatste °£legenheid dus vóór het nieuwe school- weg 159,Aalsfffh°o1 van nabij eens te J~a<:Brusselsesteen- Een eerste hoogspanningsmast ontsiert reeds het prachtige natuurgebied van Herdenen, (foto boven). Een tweede ligt ook al klaar om gemonteerd <e worden terwijl een niets vermoedend paard tussen de onderdelen graast, (foto onder) (JE) De 150 KV-Hoogspanningslijn tussen Aalst en Dendermonde is in aanbouw. Intercom laat er geen gras over groeten. Hoe mooi het landschap erop wordt, merkt men op deze foto, genomen te Herdersem, aan de kapel. In een brief, hoofdelijk verstuurd aan alle leden van de gemeenteraad vraagt RALDES om alsnog een annulatieberoep bij de Raad van State in te stellen, hetgeen het schepenkollege op 16 juli geweigerd heett, mogelijks op grond van foute gegevens, (pd-jc) De Gijzegemse dorpsraad kwam vorige vrijdag opnieuw samen. Veel nieuws kwam er niet meer uit de bus, tenzij men de organisatie van de ommsportdag onder de loupe nam, voorwaar geen sinecure voor deze hoofdzakelijk jeugdige ploee. Een voorzichtig tasten naar de toekomstige activiteiten leerde ons dat zij in navolging van de reeds bestaande dorpsraden in de Falluintjes voor de mensen van hun dorp wal wilden doen. Ons viel levens op dal men er nogal allergisch was tegenover al wal met politiek te maken heeft, maar dat men er toch hel inzicht had om bepaalde gemeenteraadsbeslissingen in verband met Gijzegem wat nader te gaan volgen om desnoods in te grijpen wanneer die beslissingen legen hun belangen zouden indruisen. Hoe ze dit zullen klaren zonder daarvoor de politiekers aan te spreken blijft voor ons een groot vraagteken. In de Gijzegemse dorpsraad maakt men er zich echter nog niet al te druk over. eerste de omnispondag. en dan zien we wel. Heren van het schepencollege, een nieuwe raad is geboren, en er zal er moeten rekening mee gehouden worden, zoals trouwens door onze burgemeester reeds is beloofd. (.IC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4