AALST De bouwkundig tekenaar en de computer Nieuwe Gazet van Aalst 24 augustus 1984 KONINKLIJK TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, 101 .TEL.053 21.99.76 Studiemogelijkheden Bedrijfsleider Openbare Werken Bouw en automatisatie 15 jaar karnavalgroep De Lodderoeigen 5 In het V.T.I. bestaat sinds 1973 een opleiding bouwkundig tekenen (hoger secundair technisch onderwijsmeisjes/jongens). In haar beste jaren werden in deze afdeling een 90-tal leerlingen opge leid. Ook hier heeft de bouwkrisis zich laten gevoelen. Zoals het een goede bedrijfslei ding past zijn de voorbije jaren de nodige voorzorgen genomen om samen met het «hernemen van de bouw» te zorgen dat dank zij een aangepaste opleiding straks bouwkundig tekenaars gevormd worden die voorbereid zijn op hun taak in de toekomst. Inderdaad hebben we kortelings niet enkel een bouwkrisis achter de rug maar ook een krisis in de werkzaamheden van de bouw kundig tekenaar. Wie dit nog niet zag zou er de komende jaren wel op een vrij harde wijze mee gekonfronteerd kunnen worden de AUTOMATISATIE. De funktie van de bouwkundig tekenaar zal evenwel in de toe komst blijven bestaan hij (zij) is de rechterhand van de aanne mer, de architekt of de ingenieur voor wat administratie of teken werk aangaat. Het is echter evident dat voor deze werkzaamheden ANDERE MIDDELEN zullen aangewend worden. Deze middelen zijn in het V.T.I. aanwezig: een com puter met 12 gebruiksposten en een automatische tekenmachine. Het nodige reken- en tekenwerk alsook administratieve taken kunnen zodoende geautomati seerd worden. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid aan tekst verwerking te doen. Helaas is apparatuur alleen onvoldoende. Jarenlang zijn een aantal leerkrachten zich aan het bijscholen en twee jaar terug is een aanvang genomen met de opbouw van de nodige program matuur voor de realisatie van een aangepast pakket voor de bouw. Vanaf volgend schooljaar 84-85 zal in de opleiding «bouwkundig tekenen» AUTOMATISATIE ingevoerd worden. Hierbij zullen vooral het tekenwerk en admini stratieve taken aan bod komen. V.S.O. V.B.S.O. 1' graadObservatiegraad 12-13 j. 1e en 2e jaar Moderne Mode en kleding Fersonenzorg Algemene voeding Hotel Kantoor-Verkoop Kleding-Textiel Voeding-Verzorging Haartooi-Verzorging Flastische en dekoratieve beroepen Hotel-Bakkerij 2' graad Oriënteringsgraad 14-15 j. 3e en 4e j. Kunst Kleding Flastische Kunsten Fersonenverzorging Schoonheidsverzorging Fubliciteit Sociaal Technische/ Verkoop en Verpleegaspirant(e) Mode en kleding Hotel-Voeding Haarverzorging kantooractiviteiten Haartooi Hotel Bakkerij-Banketbakkerij 3' graad Determinatiegraad 16-17 j. KunstFlastische Kleding 5e en 6e j. Opvoeding Gezins-en Sanitaire hulp Flastische Kunsten Kinderverzorging Schoonheidsverzorging Fubliciteit Sociaal technische Kantoor Verpleegaspirant(e) Haartooi Mode en kleding Hotel-keuken Hotel-restaurant 7e jaar Esthetische verzorging Herenkappen Onderwijs voor Sociale Promotie Fotografie, Kleding, Koken. Haartooi en schoonheidsverzorging Hotelbedrijfkeuken, kelner, traiteur. Inschrijvingentot 5 juli en vanaf 16 augustus van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. (behalve op zaterdagnamiddag) De directrice G. Gowie-De Block De studieprefect G. Ghysels Wij kunnen dan ook de toe komst van onze afgestudeerden in de komende jaren vertrou wensvol tegemoet zienzij zullen degelijk voorbereid zijn op hun taak. Bovendien kan deze opleiding vervolledigd worden met een 7de specialisatiejaar «Bouw en Auto- matisatie», waarin de leerlingen nu reeds twee jaar lang grondig in kontakt gebracht worden met automatisatie in het bouwwezen. Verdere inlichtingen: V.T.I., Vakschoolstraat 41, 9300 Aalst, tel. 053/77 3826. Reeds geruime tijd wordt in het VTI een 7de jaar «Openbare Werken», welk een vervolg is op het Hoger Secundair Technisch Onderwijs richting «Openbare Werken», «Bouwkundig Teke nen» en «Bouwkunde» inge richt. Vele jaren is het VTI hiermede de enige school geweest in het Vlaamse land die deze mogelijk heid bood aan afgestudeerden HSTS om zich in een specialisa tiejaar verder voor te bereiden op hun taak in het bedrijfsleven. Dat deze taak door de jaren heen is gaan evolueren hoeft geen betoog. Ook op het bouwwezen heeft de automatisatie een diep gaande invloed uitgeoefend en zal de komende jaren nog veel aan invloed winnen. Het VTI beantwoordt deze uit daging en biedt voortaan haar leerlingen in dit 7de jaar een ste vige «informatica-basis» aan gericht op toepassingen in de bouw. Dit betekent dat in de ver schillende deelgebieden van het bouwwezen onderzocht wordt welk de invloed is van automati satie en hoe deze daarin verwerkt wordt. Zo zal de aandacht besteed wor den aan sterkteberekeningen, planningstechnieken, adminis tratie alsook aan het verrichten van tekenwerk door middel van de computer en een tekenma chine. Hoeft het nog gesteld dat deze afgestudeerden hun kansen op tewerkstelling aanzienlijk verho gen Verdere inlichtingen VTI, Vak schoolstraat 41, 9300 Aalst, tel. 053/77 38 26. Inschrijvingen tijdens de vakantie doorlo pend tijdens het schooljaartot 30 september. Als inzet van hun 15e karnaval- jaar, organiseren «De Lodder oeigen» hun 5e Reuze Barbecue. U wordt verwacht op zaterdag 8 september 1984 vanaf 18 u. en zondag 9 september 1984 vanaf 12 u. op de parking van «Café Corner», Leo de Bethunelaan 1 (Rond Punt) te Aalst. Voor 200 fr. kunt U een keuze maken uit vier verschillende schotels. Opgelet, kaarten aangekocht in voorverkoop geven recht op deelname aan gratis tombola. De feestleider van onze geliefde stad heeft nog nooit zoveel schrik gehad Met die krisis en al die mensen aan «den dop» wordt de jaarbeurs misschien een grote flop Met de publiciteit die men, zoals elk jaar, mocht voeren, gebeurde er ook al rare toeren, een jaarbeursmagazine verving de jaarbeurskrant, maar dat werkte geen kwaliteitsverhoging in de hand. In plaats van informatie over de (povere) shows en de banden zag de bevolking een soort verkiezingspamflet in de bus belangen op de eerste bladzijden tronen twee schepenen, en daar bovenop is er ook nog een pagina met feestleiders kop. Deze vond zelf de overtuigingskracht van 't geval te klein hij dacht«Er moet nog een ander middel zijn om het volk naar de jaarbeurshalle te trekken zodat het er mijn belangrijkheid kan ontdekken. Cornand kreeg voor één keer een lumineus idee «Ik rijd rond met een reclamewagen en neem mijn vrouwtje mee En zelfs al komen de Aalstenaars niet naar de «handelsfoor», op die manier gaat mijn persoonlijke public-relation-actie toch nog door Papierboetiek De Kaft opende vrijdag haar deuren. Ook de redaktie van dit weekblad vindt daar in een modern kader onderdak. Kom eens langs. Steeds is de redaktie bereikbaar van 8 u. tot 19 u. 's zater dags van 9 u. tot 19 u. 's Zondags gesloten. (JC) Wie zaterdag verkleden zag lopen zal zich wel midden de zomerkarnavalgewaand hebben. Die weggelopen "zotten,, waren echter wel leden van onze bloedeigen karnava/groepen die deelnamen aan de door hel AKV op touw gezette kroegentocht. Deze eindigde in een zeer bedenkelijke maar wel verstaanbare toestand in het Kapelleken in de Meuleschettestraat. (JC) Wie eens een gróót natuurspektakèl wil meemaken kan elke dag tussen 20 en 20u.45 terecht aan de Geraardsbergsesteenweg t.h.v. de brug over de autosnelweg. In het door de afrit van de strook richting Gent en de steenweg omsloten bosje, vinden vele tien- duizende spreeuwen er hun slaapplaatDe vlucht naar die slaap van de talloze zwer men is een fascinerend schouwspel dat de moeite loont om gezien te worden. Ingang GR A TIS (JC) Registers,

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5