Geert Van Roy «Geef jonge spelers krediet en we kunnen de eindronde halen». DERBY SPORT Vraagtekens omtrent ploegopstelling blijven 8 Nieuwe Gazet van Aalst 24 augustus 1984 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Moorselbaan 78, AALST 78 56 74 E. Aalst - Sportul Boekarest 2-4 Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor klubs Na de wedstrijd is Geert Van Roy niet veel van zeg tegen de pers. Heb je daar soms een reden voor Na een match geef ik liever geen com mentaar. Het speelt geen rol of ze nu goed was of slecht. Ik kom liever tot rust i.p.v. uitgebreid verslag te geven. Ik relativeer dat eerder, voetbal is niet het belangrijkste in het leven. Wan neer je nu het voetbal vergelijkt met de miserie in de kliniek, begin je na te denken. Zo bvb. als er iemand sterft van 30 jaar en daartegenover bete kent een 2-0 nederlaag toch niets. Wat niet wil zeggen dat het me niet kan schelen als we verliezen. Ik heb de mogelijkheid gekregen om te voet ballen op een zeker niveau en dat wil ik dan ook waarmaken, maar altijd met het voetbal bezig zijn is niets voor mij. Er zijn nog andere dingen in het leven. (JVL) De verdediging werd meerdere malen te grazen genomen en doelman Moyson flaterde terug bij het tweede doelpunt en ging niet vrijuit bij het derde. De onzeker heid omtrent het doelwachtersprobleem blijft dus. Sommige supporters begonnen reeds de naam van Horvat te skanderen. Trainer De Grote zit duidelijk verveeld met het keepersprobleem. Toen we vroegen of Van Wilderode nu zijn kans kreeg antwoordde hij ons dat Hans tegen Brakel in het doel mocht staan. Een echte kans kunnen we dat moeilijk noemen. Tegen een tweedeprovincieër zal de ploeg wel ongestimuleerd op het terrein staan en maar het dan maar waar. Moyson kan wel een goed doelman zijn, maar wanneer hij geen zelfvertrouwen heeft bewijst men hem geen dienst op te stellen. Wie de beste doelman is blijft een open vraag, maar biede doelmannen ver dienen evenveel krediet. Trainer De Groote overweegt ook nog een ver andering aan te brengen in zijn verde diging. Als Deroy terugkeer zou Droes- saert wel eens een rij achteruit kunnen schuiven. Het viel ons wel op dat Droessaert offensief minder aan zijn trekken kwam. Is hij dan toch van nature uit een ver dediger De sterkste indruk liet Joël Crahay terug na. De van Vorst overgekomen verde diger wordt misschien wel de beste aankoop sinds jaren Na de rust draaide het elftal beter. Dit had wel iets te maken met de wissels die de roemenen uitvoerden. Het bleek toch wel dat de aanval de beste verdediging is en dat het Eendrachtbestuur er goed aan deed Geert Van Roy in de eigen rangen te houden. (JVL) Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 uen 13-18 u zaterdag 8-12 u en 13-15u De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 opgebeld dat alles wel in orde zou komen wat dan mede door bemidde ling van zijnentwege gebeurd is. Dat ik in het verleden niet getransfe reerd ben naar een eersteklasseklub hing eerder af van de omstandighe den Je moet nu éénmaal een keuze maken tussen een profbestaan en een semi-professionatisme. Toen ik afge studeerd was tekende ik voor Ant werp, maar dat ging dan ook niet door. Eerste klasse zou ik wel nog eens wil len meemaken. Het zou bijna met E. Aalst moeten zijn want ik heb nu voor 2 jaar getekend en ben er dertig als dit ten einde loopt. Je speelt dus terug voor Aalst en je bent reeds flink op dreef. Is er dan niets blijven «hangen» na die mislukte transfer. Kun je het terug opbrengen om met volle overgave voor Aalst te spelen Zeker en vast. Het bestuur deed een inspanning en ik apprecieer dat. Ik heb het naar mijn zin te meer daar ik in Aalst woon, werk en voetbal. Boven dien moet ik als kapitein het voorbeeld geven. het komende seizoen Ik vind dat de aénkopen in het alge meen wel meevallen. Natuurlijk moet iedereen zich kunnen aanpassen en moet het samenspel nog verbeteren. Wanneer de jonge spelers voldoende krediet krijgen zit de eindronde er wel in. R.W D.M. zal waarschijnlijk wel het beste elftal hebben en dan volgen een hele reeks ploegen zoals R. Meche- len, St. Truiden, Winterslag, Beveren, Charleroi en Eendracht die in aanmer king komen voor de eindronde. Soms verwijten bepaalde supporters je een gebrek aan inzet, wat denk je daar zelf over Ik zal me als kapitein altijd inzetten. De ene dag is natuurlijk de andere niet en je mag vooral niet vergeten dat je in tweede klasse erg weinig ruimte krijgt als aanvaller, je krijgt altijd minstens één mannetje op jou geplakt om je het voetballen te beletten. Soms doe je tien spurten na elkaar zonder dat het iets opbrengt Wanneer je dan de elfde maal blijft staan verwijten ze je van luierik. Tussen het publiek heb je altijd voor- en tegenstanders, je moet dat altijd met een korreltje zout kun nen nemen. Salvador was in zijn beginperiode de god en nadien werd hij uitgefloten. Zoals verwacht was het Europees voetballend Sportul Boekarest een klasse te sterk voor Eendracht. Aan de rust stond Aalst reeds 0-4 in het krijt, wat eigenlijk niet zo erg was. De manier waarop die achterstand op het bord kwam stemt ons echter wel tot nadenken. Er is heel wat te doen geweest rond Geert Van Roy tijdens de transferperiode. R. Mechelen had heel wat belangstelling voor de gevreesde Eendracht-aanval- Ier en Geert kwam zelfs tot een akkoord met de maneblussers. Het Eendracht bestuur dat zich aanvankelijk eerder onverschillig had opgesteld, kon de over gang echter verhinderen en kwam tot een overeenkomst met hem voor twee jaar. Hoe alles verliep in de transferperiode en hoe hij de toekomst van hem en Eendracht Aalst ziet, vertelt het vol gende gesprek Tijdens het tussenseizoen stond het zo goed als vast dat Van Roy naar Mechelen zou gaan, hij zou zelfs geen stap meer op «de Eendracht» zetten. Het nieuwe seizoen is inmiddels gestart en je speelt terug voor Eendracht. Hoe kwam het dat de transfer dan toch niet doorging Ik had reeds getekend voor Mechelen. Racing was met Aalst eveneens over eengekomen over de prijs die 2.500.000 fr. bedroeg Eendracht deed er nadien een half miljoen bij orftdat ze me wilden houden. Hiermee was Mechelen natuurlijk niet akkoord en zo sprongen de onderhandelingen af Aanvankelijk verliepen de onder handelingen over een nieuw kontrakt tussen voorzitter Matthijs en mij erg stroef. Ik was wel bereid in te leveren, maar de eerste voorstellen die men me deed waren zo slecht dat ik er samen met de wedde van mijn werk eigenlijk niets zou van overhouden Tenslotte ben je vijf avonden van huis weg en moet je er toch heel wat voor doen zodat je er toch nog iets mag aan ver dienen. Als ik dus niet akkoord was, moest ik naar een andere klub uitkij ken. R. Mechelen belde me op en ik heb zelf tweemaal naar Mechelen geweest, waar ik tot een akkoord kwam. Het Eendrachtbestuur beweerde dat R. Meche len eigenlijk niet fair handelde omdat ze je een goed kontrakt aanboden, maar nog geen twee miljoen over hadden voor uw transfer. Hoe oor deel je daarover Men moet beide klokken horen luiden om objektief te kunnen oordelen Ik was bij de voorzitter van R. Mechelen, Meuleman, toen hij kontakt opnam met De Croock, die toen nog deel uit maakte van het hoofdbestuur De Croock zei dat de prijs 2.500.000 fr. bedroeg en dat dit eventueel tot 2 mil joen kon teruggebracht worden. Dan vind ik het maar normaal dat Mechelen probeert af te bieden Nadien kwam er dan een half miljoen bij i.p.v. een half miljoen af. Je bent dan in verlof geweest en je was nog steeds niet tot een akkoord gekomen niette genstaande je bij je thuiskomst onmiddellijk één helft aantrad tegen Gent. Wanneer en hoe is alles dan in kannen en kruiken gekomen Voor ik op reis vertrok had ik wel met voorzitter Matthijs gepraat en er Was nog wel een klein verschil, maar alles was toch bijna in orde. Na de match tegen Gent bleef het verschil nog steeds hetzelfde en ik was nog steeds niet akkoord Tenslotte had Eendracht met het mooie kontrakt van Mechelen ontnomen. Nadien is alles dan gere geld. Hoe verklaar je eigenlijk dat je nu weg wou en je enkele seizoenen geleden naar eerste kon en je toch bleef Ik speel reeds 12 jaar in het eerste elf tal en heb toch reeds wat verdiensten. Toen het Eendrachtbestuur me ge woonweg duidelijk maakte dat ik naar een andere klub moest als ik niet akkoord ging met hun voorstellen, voelde ik me eerlijk gezegd gekrenkt. Ik was toen echt van plan geen stap meer op «de Eendracht» te zetten. Meneer Van de Water heeft me toen Er zijn zeven nieuwe spelers aangeworven en zowel de trainer als de hulptrainer zijn even eens nieuw. Wat zijn uw verwachtingen voor De A-kern van Eendracht Aalst (E.L.) - Deze keer had keeper Moyson sukses. hij had toch de man... voor de bal moeten we nog een paar weken geduld hebben, na de opendeurdagen. (E.L.)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8