Café 't Stretje 5.355 fr^ opWf Remy DE DONDER MASSIEVE DEUREN Geert Ebraert laat dorpsgenoten juichen. Bart Heirewegh tiende palm Aanvalsdrift Yvo Asselman eindelijk beloond Een gezellige kroeg, een frisse pint Nona Galle Sluierstraat 5, AALST te kleuren als EIK HOUTHANDEL PARKET PLASTIEKE RAMEN HOUTEN RAMEN Stationsstraat 30,1890 OPWIJK 052/35 51 07 Toonzaal open tot 20 u., ook zaterdag. Bezoek onze stand nr 75. Je wenst een goede service KOOP DAN IN GROOT-AALST Zoveel beter 18 Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 Onder de 34 deelnemers noteerden we de plaatselijke renners Geert Ebraert, Rudy Saeys en de Aalstenaar Dirk Matthijs. De renners moesten 10 en een halve ronde, met telkens de beklimming van de V.D. Nootstraat overbruggen. In de be ginfase trachtte Patrick D'Hooghe te ont snappen. De anderen reageerden echter gepast, zodat de vroege vluchter terug werd gegrepen. Nieuwe uitlooppogingen volgden elkaar met de regelmaat van een klok op, tot ongeveer halfweg de goede trein, 13 eenheden lang, vertrok. Alle namen opnoemen zou ons te ver leiden, de mannen vindt U terug in de eerste regionen van de uitslag. Een ding was zeker, de plaatselijke favoriet Geert Ebraert maakte deel uit van de goede vlucht. Rudy Saeys probeerde eveneens zijn wagonnetje aan te haken. Een poging waarin hij slaagde. De sneltrein reed echter aan zo'n duizelingwekkende vaart dat de reus uit Moorsel, onmiddellijk terug moest afhaken. Bij de laatste door- tocht aan de aankomstlijn hadden twee renners, Patrick Van de Ven en Patrick D'Hooghe zich licht afgescheiden. Geert Ebraert, aangemoedigd door de talrijke toeschouwers, ontbond dan éch ter al zijn duivels en vloog de leiders achterna. In zijn spoor trok hij Tony De Ridder en Gino Steenssens mee. De rest van de kopgroep was door het spenvuur van demarrages helemaal uiteengespat. Inmiddels begon het te regenen, zodat de omloop er spekglad bijlag en waar door op een paar seconden tijd, liefst drie achtervolgers (waaronder D. Van Ister- dael) letterlijk op hun zitvlak door de bocht gleden. Gelukkig zonder erg, zodat ze hun wedstrijd konden uitrijden. Het bliksemde als de tenoren in het zicht van de toeschouwers verschenen. De daarop volgende donderslag werd echter overstemd door de luidruchtige vreugde kreten van de supporters, toen bleek dat Geert Ebraert er niet alleen was in geslaagd, de vluchters te vatten maar op de koop toe zich nog licht had weten af te scheiden. Vreugde alom in de Aalsterse deelgemeente dus. Geert Ebraert mocht dit seizoen al 6 maal met de zegebloemen zwaaien. Des te merkwaardiger als men daarbij weet dat de Moorselnaar het wielrennen slechts in het weekend en op de schaar se vakantiedagen kan beoefenen. Op de gewone weekdagen is hij immers boor- der in een Herdersemse machinefabriek en zijn schaarse vrije tijd offert hij op om zijn favoriete sport te bedrijven. De uitslag1Geert Ebraert, 2. T. De Ridder, 3. P. Van D. Ven, 4. P. D'Hooghe, 5. G. Steenssens, 6. F. Moonen, 7. L. Galle, 8. J. D'Hollander, 9. G. V.D. Abeele, 10. B. Peelman. (GSX) De inrichters van de 26e Grote Prijsuurwerken Roger De Grauwe, hadden alle reden om te glimlachen. Liefst 65 nieuwelingen daagden in hun wedstrijd, tellende voor de trofee Minister Mare Galle, aan de vertreklijn op. Alle tenoren uit de eerste gelederen van het klassement waren aanwezig. Dat wist kennelijk ook Bart Heirewegh. Van bij de start luidde hij de aanvalsbel. In L. Van Bussel, die uit het verre Moeskroen was overgewaaid, vond hij een bereidwillige partner. Na enkele van de tien af te leggen ronden (totale afstand 66 km.) konden Hans Goessens, Philip De Ridder, Tony De Leeuw en K. Feys aansluiten. De rest van de deelnemers reageerde eveneens, zodat het peloton verbrokkelde en tot een twintigtal eenheden werd herleid. Op de smalle landwegen deed zich een valpar tij, zonder erge gevolgen voor, waar een drietal renners, o.a. P. De Coninck, bij betrokken waren. E. Mincke beleefde kennelijk een mindere dag, want hij bevond zich zelfs niet bij de eerste groep achtervolgers. De vluchters hadden ondertussen niet stilgezeten, waardoor ook hier de over tollige gewichten werd overboord ge gooid en men nog slechts drie leiders, Heirewegh, Feys en Goessens ontwaar de bij het inrijden van de laatste ronde. Dat was het moment waarop K. Feys nogmaals aan de boom schudde, met het gevolg dat H. Goessens, nochtans reeds 15 overwinningen dit seizoen, moest afhaken. E. Mincke had onderwijl al zijn beste krachten teruggevonden, achterhaalde op zijn eentje het eerste peloton en wou er meteen vandoor. Dirk Van Mosse- velde sprong echter gepast uit het wiel, zodat deze poging geen succes kende. In de eindsprint toonde B. Heirewegh zich enkele centimeters sneller dan zijn vluchtgezel K. Feys en kon reeds voor de tiende maal, dit jaar, de zegebloemen mee naar Hamme nemen- Deze renner, eerder al briljant winnaar van het Aal sterse voorcriterium, kan slechts in de schoolvakantie aan wielerwedstrijden deelnemen. Hij verjaart op 28 augustus, en stapt dan als 17-jarige over naar de juniorescategorie. Op 1 september rijdt hij voor het eerst in zijn nieuwe reeks. Alweer een geducht mededinger minder voor de trofee, denken velen. De uitslag 1. Bart Heirewegh (Hamme) 66 km. in 1 u. 45 min. 2. K. Feys, 3. H. Goessens, 4. P. Verduyn, 5. S. Vermeersch, 6. Mamix De Mar- teleire, 7. Fr. Van Lippevelde, 8. T. De Leeuw, 9. Gunther Lievens, 10. P. Temmerman. De stand van de trofee vindt U in deze uitgave bij de wedstrijd te Erembode- gem. (G.S.X.) De plaatselijke renner Yvo Asselman is er te Erembodegem in geslaagd, zijn 25 mededingers op afstand te houden en meteen zijn eerste palm van het seizoen te veroveren. «Ik had het deze morgen aan mijn familieleden voorspeld» verklaarde een zielsgelukkige winnaar, na de toekomst. «Vandaag val ik van de eerste ronde aan, lukt het niet meteen, dan probeer ik het nogmaals, tot mijn laatste krachten ver bruikt zijn». De Erembodegemnaar hield woord en zijn wil geschiedde. De Grote Prijs Forum voor nieuwelingen BWB werd over 10 ronden of 50 km. verreden en kwam in aanmerking voorde trofee Minister Mare Galle. Van in de eerste ronde trok de Gilalsren- ner ten aanval. Hij kreeg aanvankelijk een paar medestanders in het wiel, die echter niet genoeg gewicht in de weeg schaal konden leggen, om van enig nut in de vlucht te zijn. Deze poging werd dan ook vlug verijdeld. Dan trok Aalstenaar Dirk Van Mosse- velde op avontuur. Yvo Asselman, bemerkte tijdig het gevaar en samen met Gert Maes, Daniel Vereist en Bart De Wolf sprong hij de eenzame vluchter achterna en pakte hem dan ook dra bij de lurven. Erik Mincke, de leider in het klassement, trachtte eveneens aansluiting bij de kopgroep te krijgen en vond in Frank Van Lippevelde, Kris Claessens, Mare Bracke en Erik De Wilde, de nood zakelijke bondgenoten. De toeschouwers aanschouwen nu een soort ploegenachtervolging tussen twee vijftallen. Een strijd die in het voordeel van de leiders beslecht werd, want de kloof werd ronde na ronde breder. De gele trui (of is het hier een rode ondervond te weinig steun in de achter volging, liet de slepers achter en trok de vluchters alleen achterna. Een gebroken spaak in zijn achterwiel, belette E. Mincke in zijn doel te slagen. Inmiddels was Yvo Asselman erin gelukt, zijn vluchtgezellen te verschalken en stevende alzo alleen op de eindstreep af. Dirk Van Mossevelde, demareerde nog tot tweemaal toe, zodat hij eveneens afgescheiden de meet bereikte. Om de winnaar te bedreigen, kwam hij echter vandaag wat krachten tekort. Toch een verdienstelijke koers van de Aalstenaar, die terug naar de grote conditie groeit. Bart De Wolf versloeg de rest van de kopgroep in een incidentrijke spurt, maar werd terecht naar de vijfde plaats verwezen omdat hij hierbij een te gevaar lijk maneuver had uitgehaald. De 16 jarige winnaar loopt school in het St.-Maarteninstituut te Aalst en mag nog heel het seizoen bij de jongste categorie rijden. Later op de namiddag had nog een wedstrijd voor juniores plaats over 80 km. en op dezelfde omloop. Er waren 27 deelnemers en de winnaar werd Frank V.D. Abeele voor Gunther Van Steen- landt, T. Thielemans, Geert Ebraert en B. Roekems. De uitslag 1Yvo Asselman, 2. D. Van Mossevelde, 3. G. Maes, 4. D. Vereist, 5. B. De Wolf, 6. E. Mincke, 7. F. Van Lippevelde, 8. E. De Wilde, 9. M. Bracke, 10. K. Claessens. De stand in de trofee 1E. Mincke 73 p., 2. D. Van Mossevelde 62, 3. H. Goessens 47, 4. P. Schiete- cat 45, 5. Bart Heirewegh 39, 6. D. De Schrijver 38,7. Yvo Yvo Asselman 28, 8. T. Nerinckx 26, 9. D. Sigin 25,10. Schepers 18. (G.S.X.)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 18