pavem Gazet x>an Qaht Gilbert VERBEKEN-DE JONGE Vlaams Esperantokongres na 53 jaar weer te Aalst Ring 16 NINOVE dé fabrikant van kwaliteitssalons in echt leder en 100 massief eiken meubelen. Maatwerk op aanvraag. Gratis bestek 2 Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 Bevolking machteloos Gemeenteraad Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalstv; Fabriek van bureelmeubelen, deuren, meubelen en zetels Pas gezond slapen met DONSDEKENS REGINA. De specialist, het beste, de laagste prijs. Nooit te evenaren. Reeds prachtig dekbed 1-persoons 140/200 m. vanaf 699 fr. 2-persoons 200/200 m. vanaf 950 fr. 400 gr./m2 polyester. Alsook prachtige donsovertrekken aan minimumprijzen nlauaxL vervolg van p. 1 "La Pioniro,, is de naam van de wel zeer aktieve Aalsterse Esperantogroep. Net zoals dat S3 jaar geleden gebeurde, wil deze ook dit jaar hier een kongres inrichten. spanningslijn iets kunnen döen opschuiven Vraagteken...». Jozef Vermeir wijst erop dat dit de tweede aanslag is op het rus tige en landelijke karakter van de buurt, nabij het oude Sas van Wieze. Een van de laatste daden van het Herdersemse gemeente bestuur was het verbreden en betonneren van de oude smalle kasseiweg, die de Disgenaatdreef toen was. «Hoewel burgemeester Muylaert ons bezwoor dat er geen verhaalbelastingen zouden komen, hebben we er nadien toch mogen voor opdraaien 50.000 fr. om een snelverkeers- weg voor je deur te krijgen. Voor firma De Wit is dat natuurlijk interessant, die goeie verbinding via de nieuwe Denderbrug naar Gijzegem en Dendermonde toe vervolg van p. 1 meerderheid niet vermurwen. Over de verkoop van het stede lijk slachthuis was iedereen het eens alhoewel tal van raadsleden (Arijs, Denayer, Caudron, Mon sieur) wel tal van vragen over de verkoop hadden, zoals de prijs, de overname van het personeel, de waterzuivering, enz... Ondertussen had de klok al 11 maal geslagen en was de ver moeidheid bij talrijke raadsleden al duidelijk merkbaar. Klakson Bij het vaststellen van de voor waarden voor verhuring aan het «Jeugdcentrum Klakson» van een lokaal in het sanitair gebouw nabij de sporthal Ten Rozen bewees het SP-raadslid Patrick De Smedt dé specialist bij uitstek te zijn in zake jeugdproblema tiek. Hierbij kwam het zoals voorheen tot hevige woordenwis selingen met enkele leden van het schepenkollege, en het was dui delijk dat de burgemeester zeer verveeld was met het voorstel De hoogspanningslijn heeft behalve visuele en mogelijks elektrische storingen («maar men belooft kabelteve als iemands antenne zou gestoord worden») ook waardeverminde ring tot gevolg van het huis. Op onze vraag of de aanvanke lijke ligging (verderop in het natuurgebied) voor hem beter zou geweest zijn, antwoordt Ver meir dat dat in dit opzicht zo zou geweest zijn, maar dat hij er als wandelaar en natuurvriend toch steeds tegen geweest is. Onder grondse aanleg verdiende in zijn ogen de voorkeur. Zoals anderen hebben dhr. en mevr. Vermeir-Veldeman in elk geval dinsdag op de gemeente raad kunnen zien hoe zwaar of hoe licht hun probleem politiek wel ligt... (P.D.) van zijn eigen schepenkollege. Maar noch de verdediging noch de niet-goedkeuring werden door de CVP-PVV-meerderheid aan vaard. Dit gebeurde evenmin met het dossier nopens de princiepsbeslis sing tot het oprichten van een «Nationaal turncentrum» en fit nesscentrum in het oude zwem bad aan de Kapucienenlaan. Nochtans kwam dit dossier totaal als een verrassing gezien de raadsleden hier vooraf niet over geïnformeerd waren. Dik wijls waardevolle argumenten pro verdaging van Denayer- Monsieur-Dierick werden door schepen voor gezondheid André Doorns weggewuifd. Men kon blijkbaar geen 20 dagen, tot de volgende gemeenteraad, op 18 september eerstkomende, wach ten om het dossier opnieuw te bespreken. Waarom moet het meerderheid- minderheidsspel in Aalst toch altijd zo hard gespeeld worden, zeker als het om zulke belang rijke beleidsopties gaat (MP) Op vrijdagavond 31 augustus worden een honderdtal Esperantisten uit het ganse land en uit Nederland samen om kennis te maken of mekaar terug te vinden, 's Anderendaags richt Flandra Esperanto-Ligo een kollokwium in om te beraadslagen over de psychologische motieven die de groei van de Esperantobeweging bepalen. Zaterdagavond is er een (voor ieder toegankelijke) kulturele avond met kleinkunstenaar Herman Elegast, het Malufi-kwartet (negrospirituals), Louis Van der Paal en Kristiaan Van Ingeigem (koncert voor twee klavecimbels). Deze avond gaat door in de Belfortzaal om 20.30 u. Zondag 2 september wordt het kongres besloten met een officiële plechtigheid waar o.a. de letterkundige Karei Jonckheere het woord zal voeren, (pd) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. 3 Deken- en bedspreicentrale REGINA Brakelsesteenweg 22, bus 4 stand nr 107 9400 NINOVE Pnaihjnttup weekblad voot Ctooi Aalst - lm „.tgj,, AjiSirir «p, JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van1 1.000 fr en dan lees ik een vol |aar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente; Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2