DE MEERSMAN DE MOL REMI namaakjuwelen 4 Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 Staatssecretaris, Mevrouw D'Hondt, wenst een afgevaardig de van de firma METALEN GAL- LER veel succes bij de opening van de 37e Jaarbeurs van Aalst. Het moet inderdaad een gouden handdruk zijn want deze geves tigde firma uit Antwerpen, gespe cialiseerde in ijzer en staal, gereedschap voor de industrie, bouten en vijzen, bouwbeslag en vele andere industriële artikelen kan reeds rekenen op het vertrou wen van vele klanten uit deze streek die wekelijks beleverd wor den. Breng een bezoek aan stand 41 of telefoneer naar 03/231 46 00. BINNENHUISINRICHTING balken plafonds deuren Jaarbeursouverture suite in 152 standen Langestraat 1 79, AALST Tel. 053177 61 03 nu ook op de jaarbeurs HOUTHANDEL Kaftel in nestraat 61 Tel. 053/21 50 87 9410ERPE vervolg van p. I 40 tot 50.000 bezoekers telt. De grote aantrekkingskracht van de Aalsterse beurs noemde hij de sfeer van vertrouwen tussen ver koper en koper, die hier ten volle de gelegenheid krijgt om een prijsbewuste keuze te maken tus sen de aangeboden koopwaar. Hij wees er ook op dat in Aalst de kleine en middelgrote onder nemingen (KMO's) een groot deel van de werkloosheid in de industrie hebben opgevangen, terwijl deze hun sociale en fiscale lasten zagen verhogen. Hij pleitte voor een nieuwe fiscali teit, meer rechtszekerheid om de risico's te kunnen dragen, en een aanpassing van het vennoot- schaps- en het faillissements- recht. Ook vroeg hij maatregelen tegen concurrentievervalsende elementen. Hij noemde de KMO's een noodzakelijke scha kel («kleinschaligheid») in ons ekonomisch gebeuren, een reme die tegen de heersende ekonomi- sche doemdenkerij. Ook staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenboseh zei als «individu» met 1000 draden verbonden te zijn met de stad Aalst, en noemde het een eer te mogen deelnemen aan de ope ning van deze handelsbeurs. Ook zij zwaaide de lof van de KMO's die nog niets van hun dynamisme ingeboet hadden. Ze wees op de stabiliserende invloed ervan, en de maatregelen die deze regering voor de KMO's al heeft geno men. O.m. de erkenning van de centra voor voortdurende vor ming. Het was overigens ook staatsse kretaris D'Hondt die na een wandelingetje van het stadhuis naar de Keizershallen, begeleid door de muziekkapel van de brandweer, het lintje mocht doorknippen. Bij de rondgang viel het al dade lijk op dat deze jaarbeurs door de eksposanten met zorg was voorbereid. Hoewel de zon als een heet spiegelei boven de Kei zershallen hing, gaven de stands toch een frisse indruk. De ekspo santen bleken ook deze keer veel van de beurs te verwachten. Meer dan 150 stands is niet niks, en ook nu moest men een appen dix in tentvorm bijbouwen om iedereen te kunnen plaatsen. Het gaat dus zeker niet achteruit met ,de Aalsterse 'handelsfoor'. Een oase in deze warme drukte was wel de infostand van de stad, in samenwerking met de groen- dienst. Een rotonde met midden in een tuintje, en rondom veel visuele informatie over de stad. Een heerlijk paviljoen. Over die andere nieuwigheid, de kinder opvang, hadden we het al. Ook dit blijkt voor velen een goeie formule te zijn. Heel wat kin deren bleken het er goed te stel len, en de ruimte waar video filmpjes voor de jeugd werden getoond, zat goed vol. Bij de twee mooie, witgejaste jongeda mes die toen van dienst waren, konden de kinderen trouwens niet anders dan in goeie handen zijn. Zo, dat was het dan. De Aalste- naar is zijn handelsbeurs al bijna veertig jaar gewoon. Ze lijken elk jaar wat op elkaar. En toch kan hij ze niet missen, want elk jaar trekt hij er opnieuw naar toe. En terecht. De start maakt deze keer alvast een goeie indruk. Maar als U dit leest is het al bij na voorbijElwee

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4