Tony De Geyter Reglement land- en tuinbouw tentoonstelling roept heel wat vragen op S.B. MEDICAL EQUIPMENT Naaimachinecenter LOUIES ijzerwaren Moorselbaan 157, AALST ETIENNE VERMEIR (decorateur), zaakvoerder ORIENT GALLERY prezenteert één-, uit het rijke gamma Chi nese tapijten, tentoon gesteld tijdens de jaarbeurs. Parklaan 29, AALST ui Een naaimachine voor uw leven. PFAFF hoog in kwaliteit, laag in prijs. Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 5 voorhanden is» Artikel 6.7.2. zegt dan weer dat «bepaalde standen kunnen aan gesloten worden op het waterlei- dings- en rioleringsnet». Artikel 5, dat bestaat uit zes onderdelen, behandelt de kandi daturen. Daarin staat o.a. dat de kandidaturen ingediend worden op het daartoe ter beschikking gestelde formulier. Deze formu lieren dienden aan de stad terug gestuurd te worden voor zater dag 30 juni 1984. De ontvangst van het deelnameformulier wordt binnen ten hoogste 14 dagen schriftelijk bevestigd, enz. Niet iedereen kan echter mee doen want artikel 5.5. vermeldt dat de organisatoren zich het recht voorbehouden kandidatu ren te weigeren zelfs indien er tentoonstellingsruimte beschik baar blijft. Waarop men zich baseert om kandidaturen te wei geren kan blijkbaar in artikel 4 teruggevonden worden, waar men zegt «De standen en de ten toongestelde informatie mogen niet indruisen tegen de openbare orde en de goede zeden». Dat voor een land-, tuinbouw- en leefmilieutentoonstelling Dat dergelijk gedetailleerd regle ment vaak tot dubbelzinnighe den leidt moge blijken uit het volgende. In artikel 4 wordt ver meld dat op de standen geen publiciteit mag gevoerd worden voor kommerciële firma's tenzij mits toelating van de stuurgroep, opgericht door het stadsbestuur. De vermelding van een firma die steun verleende aan de vereni ging mag niet groter zijn dan 100 cm. x 40 cm. Artikel 9 vermeldt anderzijds dat het de organisato ren echter vrij staat firma's die hun medewerking verlenen aan de tentoonstelling toe te laten de naam van hun firma te vermel den volgens de richtlijnen hun gegeven in een schriftelijke toela ting». Het zou ons te ver leiden om alle artikels van het reglement in detail te bespreken, maar het toppunt vinden wij wel de arti kels 22 en 23. Wij citeren letter lijk artikel 22«de organisato ren behouden zich het recht voor, indien zulks nodig is, dit reglement te wijzigen en aan te vullen». Artikel 23 zegt dan op zijn beurt«Door hun inschrij ving verbinden de deelnemers er zich toe alle voorwaarden van dit reglement na te leven en te eer biedigen». (MP) Geraardsbergsestraat 19 9300 AALST 053/77 71 24— 78 33 16 Verband, kleine mediscche apparatuur, bloeddruk meters, W.C.-stoelen, rolstoelen, krukken, bed den. Open van 8u.30 tot 12 uur en van 13u.30 tot 17 uur. AL WAT NODIG IS OM AL WAT KAN TE LASSEN laspost 150 A - last 3,2 mm. - Thermische veiligheic - alle toebehoren Standen Uit het reglement kan men opmaken dat alles vooraf tot in de puntjes geregeld werd. Men heeft blijkbaar aan alles en nog wat gedacht, vaak tot in het extreme toe. Zo vermeldt artikel 6.2 dat de organisatoren het via het deelnameformulier gevraag de materiaal voor opbouw en inrichting van een stand ter be schikking stellen «voor zover dit Gratis toegangskaarten voor jaarbeurs te verkrijgen bij bezoek aan de toonzaal. TOEGANG VRIJ ORIENT GALLERY is alle dagen toegankelijk van 14 tot 19 uur zaterdag van 10 tot 12u.30 en van 14 tot 18 uur. Als U gewoon eens komt kijken, bent U ook welkom. Service. Alle stukken worden eventueel vrijblijvend aan huis gepresenteerd. Toegangsprijs Het reglement leert dat er drie verschillende toegangsprijzen zullen gevraagd worden. De indi viduele bezoekers betalen 40 fr. Aan de gepensioneerden en min- dervaliden wordt 20 fr. ge vraagd. De scholieren in school verband en de kinderen jonger dan 12 jaar onder begeleiding van hun ouders moeten slechts 10 fr. betalen. De begeleiders van de scholen mogen wel gratis binnen. De scholieren, studenten en dienstplichtigen ouder dan 12 jaar, de werklozen enz. betalen de volle pot. en waarbij men vaak van deze ene verbazing in de andere valt. Allereerst dient eraan herinnerd dat deze tentoonstelling een gezamenlijk initiatief is van de diensten van land- en tuinbouw en van leefmilieu respektievelijk onder de bevoegdheid van de schepenen Vinck en Doorns. Zonderling is wel dat de land- en tuinbouwverenigingen alle brief wisseling moesten richten naar de desbetreffende dienst en de leefmilieuverenigingen naar de stedelijke leefmilieudienst. Bei den zijn echter op een verschil lend adres gevestigd; de eerst op het Keizerlijk Plein, de tweede in de Kapellestraal. Ten behoeve van de deelnemers is er dan nog vanaf 10 september een sekreta- riaat geïnstalleerd in de Keizers- hallen zelf, waar de tentoonstel ling plaats grijpt. Uren De tentoonstelling zal gedurende vijf dagen toegankelijk zijn van 10 tot 21 uur. Zelfs de jaarbeurs was dagelijks zoveel uren niet toegankelijk. Daar waar de deel nemers in theorie wel moeten ter beschikking zijn gedurende deze elf uur (zonder onderbreking) is het sekretariaat van de stad ge sloten tussen 12 uur en 13u.30. Mogen de deelnemers misschien niet gaan eten De Keizershallen zijn anderzijds toegankelijk voor de deelnemers van 8 tot 22 uur. Van 22 tol 26 september organiseert het stadsbestuur een groots opgezette land-, tuinbouw- en ieefmilieutentoonsteiling. De details van deze tentoonstelling, die een uniek evenement schijnt te worden, zullen pas medegedeeld worden op een perskonferentie van 5 septem ber. Maar ondertussen konden wij reeds inzage krijgen van het zeer gedetailleerde tentoonstellingsreglement dat heel wat vragen oproept, Geraardsbergsestraat 55, 9300 AALST 053/70 42 52 Herstelling alle merken. Een PFAFF kan er nog af.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5