Nel is Aan Liedekerke COOL'S GAS ELECTRO ACUPUNCTURE Danskursus voor jong en oud in «De Klup» JAARBEURSNIEUWSJES Het betere adres voor uw wijnen. Bent U prijsbewust Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 7 GB-1002 Enig in België Nu te Aalst in première: Ideaal middel tegen Artrose Rheuma Sinusitis Migraine... Tijdens de jaarbeurs op onze stand doorlopende demonstratie Wijjjevenkredi^ omhels en aaraga Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen VINOTHEEK Voor de twintig-en-zoveelste keer start er in het jeugdhuis «De Klup», Zonnestraal 20 te Aalst een danskursus voor jong en oud. Die danskursus van de groep «Kwiek in de maat» begint op zaterdag 15 september te 18 uur. 's Zondags vanaf 16 september te 16 uur wordt diezelfde les tel kens een tweede keer gegeven. Iedereen kiest dus de dag die hem het best past. Men hoeft niet per sé met een partner te komen, wel wordt er naar een even aantal dames en heren gestreefd. In tien samenkomsten van een paar uurtjes krijgt men een basiskennis mee in trage en vlugge wals, foxtrot, tango, rock- en discojive, chachacha, samba, rumba enz. Bezoek onze stand nr 37 Groothandel importeur wijnen i—üi^— p.v.b.a. UNICROWN s.p.r.l. p.v.b.a. J0PEC0 s.p.r.l. Aarschotsesteenweg 12A, ROTSELAAR Deurnestraat 190, M00RSEL 016/44 7516 03/449 74 55 Een fameuze dissonant bij de opening van de jaarbeurs was het niet uitnodigen van Luc Van Dorpe, gewestelijk Direkteur van het Algemeen Middenstandsverbond. Terwijl hij reeds uitgenodigd was voor de opening van de Jaarbeurs der Vlaanderen te Gent, vond men het in Aalst blijkbaar niet nodig dit in zijn aanwezigheid te doen. De heer Van Dorpe betreurde dat dit ook het geval was voor een aantal andere vooraanstaande leiders van zelfstandigen te Aalst. "Persoonlijk, zo schreef hij aan de burgemeester en aan (pikant détail) schepen van Middenstand De Pauw, hecht ik daar weinig belang aan, maar in naam van duizenden handelaars en ambachtslui vind ik deze toestand niet alleen erg betreurenswaardig, maar aanzie ik dit als een uiting van een negatieve ingesteldheid vanwege het organiserend komitee,,. De heer Van Dorpe schreef verder dat zijn organisatie alles in het werk zou stellen om in de toekomst nauwer bij dit gebeuren betrokken te worden. En tot slot"We zijn er nog steeds fier over dat wij, nadat de vroegere Aalsterse Handelsfoor in het Koninklijk Atheneum vervallen was tot een jaarlijkse fancy-fair (de drie eerste jaren) en in de hallen op het Esplanadeplein, het initiatief hebben genomen om dit Aalsters handelsgebeuren nieuw leven en impulsen te geven,,. Zo te zien is dankbaarheid dus soms ver te zoeken. Hierover ondervraagd zei Jan Doorns, verantwoordelijk voor het sekretariaat van de handelsbeurs, dat deze uitnodiging aan de aandacht moet ontsnapt zijn. Vorig jaar berustte de organisatie van de beurs immers bij het departement dat middenstand onder zijn bevoegdheid had (wat ons inziens normaal is), en nu is het opnieuw onder de bevoegdheid van feestelijkheden gekomen. Er is dus iets met de uitnodigingen scheef gelopen. Toch kunnen we ons niet van de indruk ontdoen dat er tussen beide departementen iets niet haaks loopt. Opmerkelijk in dat verband was dat Jacques Spitaels (ekonomische dienst) nergens te zien was, tenzij hij in verlof was. Toch werd ons verzekerd dat men Jacques Spitaels "hier zeker niet zou zien,,. Voor schepen De Pauw van Middenstand is dit niet zo'n verkwikkelijke zaak. Heeft hij zijn troeven uit handen gegeven, of heeft hij de "traditie,, haar rechten terug-gegeven, feit is dat de middenstand zelf hier toch een hakje werd gelicht. "Feestelijkheden,, hebben deze beurs van oudsher ingericht, maar in deze tijd verwacht men toch een beetje meer aandacht voor de economische collega's en vice versa. Frans Wauters over het avondprogramma«Je kan daar nu voor of tegen zijn, dit is een handelsbeurs, en de bedoeling van- het feestkomitee is het publiek er naartoe te brengen. Er zitten daar ook zaken tussen die me minder interesseren maar met de handels beurs hebben we een taak en die moeten we naar behoren vervul len». Frans Wauters vond dat men in de pers nogal denigrerend over het avondprogramma deed. En hij heeft gelijk. Gezien het welomlijnd opzet van deze soort handelsaktiviteiten, is het minder geschikt om hier bijvoorbeeld tienerpopkoncerten te geven, die op deze plaats aan de bedoelingen voorbijschieten. Daar zijn andere gele genheden voor. De vraag kan gesteld worden of een akademische zitting zoals deze die de opening van de jaarbeurs voorafging, wel de ideale formule is voor dergelijke manifestaties. Zonder hoegenaamd niet het minste afstand te willen doen aan de hoge kwaliteiten van o.m. Luk De Mot en Nelly De Ro, vinden we «weiden als wiegende zeeën» toch niet de ideale omlijsting om er een handelsbeurs mee te openen. Trouwens, dat opstapje van het stadhuis naar de Kei- zershallen breekt ook de openingsplechtigheid. Het is niet nor maal dat dergelijke zittingen niet ter plaatse kunnen gebeuren. Het stadsbestuur geeft hiermee onrechtstreeks toe dat de gewenste akkomodatie voor een kompleks als de Keizershallen nog verre van in orde is. Er is nog werk aan de Keizerswinkel. Misschien een volgend projekt voor na het kultureel centrum. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx Stationsstraat 23 3450 HAALTERT r.i 053 21 48 17 30 °/o kortl"® dgaskachels

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7