Inspraak GADECO Osiris Somati dames naar volgende ronde. DBC Aalst bouwt langzaam aan een topclub Uitwerking verkeersplan nog niet voor morgen De kolenkachel "Bremen" van SAEY 10 Nieuwe Gazet van Aalst 28 september 1984 Osiris - St.-Servais 62-59 Aalsters stadsbestuur nog niet uit verlof SERGANT Café frituur snack warme traditie en spitstechnologie De traditie is gietijzer van de hoogste kwaliteit, warm en stevig, geëmail leerd aan de buitenkant. Dat is ook het rustieke uitzicht, dat past in elk inte rieur, samengaat met elke stijl en het komfortabel gevoel geeft van warme gezelligheid. De technologie is de programmeerbare termostaat, die zorgt voor een kons tante warmte op maat dank zij een permanente kontrole van de luchttoe voer. Maar het is vooral de vultrechter waardoor zuinig kan gestookt worden met drie soorten antraciet: 6/12, 10/20 en 20/30. En om de behaaglijkheid nog te ver groten kunt U door een panoramisch venster in vuurvast glas dromend kij ken naar het spel der vlammen. Te koop bij Molenstraat 59, 9300 AALST Tel. 053/213467 Nadat de Osirismeisjes, eerderal Zele en Strombeek hadden uitgeschakeld, moesten ze het nu opnemen tegen tweedeklasser St.-Servais, dit allemaal in het kader van de beker van België. Beide teams begonnen uiterst zenuw achtig aan deze match. Balverliezen, gemiste doelpogingen werden in ae be ginfase, veelvuldig genoteerd. De ver meende topspeelster bij de tegenstan der, Framerie, bracht er, met slechts 4 punten, niet veel van terecht in de eerste helft. Gaggiano daarentegen, zorgde met 5 gelukte op 6 ondernomen vrij- worpen ervoor, dat de gasten voorsprong namen, 9-15 na 12 minuten. De laatste vijf minuten kwamen de Somatidametjes echter terug aansluiten. Deze remonte hadden ze vooral te danken aan de punten van Vera Vincke, die zich na een moeilijk begin, degelijk herpakte. De rust werd bereikt met een 21-22 stand. Na de herneming bleef de score ge- li jkopgaand, 31 -32 na 5'. Dan ontwaakte echter Framerie. Met 6 opeenvolgende treffers, teisterde ze de plaatselijke verdediging, 41-48 na een halfuur. Een weinig later, liep ze echter haar 4e persoonlijke fout op. Er was eventjes tumult aan de officiële tafel, omdat de verantwoordelijke aldaar, voor deze jongedame, een fatale vijfde fout had opgetekend. Een vergissing die echter vrij vlug, rechtgezet werd Toch oor deelde de bezoekende coach het aan gewezen, om zijn vedette eventjes naar de bank te halen. Deze beslissing bracht de ommekeer in Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Er zijn in Aalst niet alleen grie ven i.v.m. «deskundigen-zonder- diploma's» die in bepaalde stra ten gevaarlijk tweerichtingsver keer willen doorgevoerd zien, maar er is meer. Ik wil me echter beperken tot twee aktuele problemen. Deze van de Aalsterse werklozen ener zijds en de slechte verlichting in de Eugeen Bosteelsstraat ander zijds. Enkele dagen geleden was ik immers getuige van de bijzonder slechte behandeling van de Aal sterse werklozen. Daar het doplokaal in de Hoveniersstraat véél te klein is (het aantal werk lozen is in België afgelopen twee maanden met 30.000 eenheden toegenomen en zal door de falende liberale ontvettingspoli- tiek blijven stijgen) waren de werklozen verplicht buiten in de regen in de rij aan te schuiven. Wanneer neemt het stadsbestuur eens haar verantwoordelijkheid op Zijn werklozen slechts var kens Mijn tweede probleem vormt de verlichting in de Eugeen Bos teelsstraat. Twee slecht funktionerende lam pen hebben 's nachts al heel wat kwaad bloed gezet. Het valt op dat het juist de twee verlichtings palen betreffendie het dichtst bij mijn huis gelegen zijn. Toch geen kwaad opzet van Schepen De Maeght Wanneer komt openbare werken deze lampen eens vervangen of zal het een jaar duren Aloïs Van Nijverseel, Aalst. V.M.O. Mijnheer de hoofdredakteur van de Nieuwe Gazet van Aalst, De lezersbrief in uw geëerd blad van 21.09 van de heer William De Beul kan ik onmogelijk onbeantwoord laten. Steller herinnert zich een uitspraak van volksvertegenwoordiger Jan Caudron waarin deze stelde dat de VU zich distancieert van verenigingen als V.M.O. en dat V.M.O.-ers wandluizen zijn die aan uw lijf blijven plakken. In tegenstelling met de heer De Beul acht ik verdere kommentaar helemaal niet overbodig. Jan Caudron heeft immers overschot van gelijk Als regelmatig deelnemer aan Vlaamse betogingen erger ik me regelmatig aan het provocerend en kompromiterend gedrag van zogenaamde "stoere,, groepjes zoals V.M.O., ODAL, Voorpost en Were di. Zij kunnen namelijk het vechten niet laten, ook onderling niet,zelfs als daar helemaal geen reden toe is. Eerst de rijkswacht uitdagen en met stenen bekogelen, en dan de vermoorde onschuld uithangen wanneer diezelfde rijkswacht moegetergd eindelijk optreedt en een paar belhamels inrekent. Ik heb het scenario zo dikwijls meegemaakt en niet alleen in Voeren! En dan maar janken over het brutale optreden van de ordehandhavers en maar steunfond sen oprichten om de boetes van de "slachtoffers,, te betalen. Ik herinner mij de VU-betoging tegen In de gebouwen van de Generale Bankmaatschappij werd vrijdag l.l. de persvoorstelling van Dames Basketbal Club Aalst gehouden. de wedstrijd. De thuisspeelsters kregen plots het vertrouwen en vooral Korrie De Moor rende als een gazelle door de defensie van de bezoekers en rondde heelwat aanvallen succesvol af. Haar stoppen leek onmogelijk, leverde de gasten slechts persoonlijke fouten op, want de haar toegekende vrijworpen, jaagde de echtgenote van Dirk Temmer man met verbazend gemak door het net. 54-49 na één kwartier. Omdat niet Eva maar Adam, eveneens aan de penaltylijn, goed geïnspireerd bleek, bleef de spanning nog even in de zaal. De gastvrouwen, inmiddels door foutenlast geplaagd, deden het in de ver dediging wat voorzichtiger aan, maar aan de overzijde bracht M. Rooselaer, in de laatste seconden, de tegenstanders vanop de vrijworplijn de doodsteek toe. Eindstand 62-59. Een moeizame maar oververdiende zege van de witroden. Hun volgende slachtoffer in de bekercompetitie is tot op heden niet bekend. Volgend weekeind, op de eerste speel dag van het seizoen 84-85 doen de Somati-ladies de verplaatsing naar Gil- by, om dan de daaropvolgende zondag 7/10 op het thuisfront, Grivignée te ont vangen De punten N. De Rycke 8, V.d. Spiegel, Mortier 4, Vincke 21, Rooselaer 7, De Moor 16, De Saedeleer, Anckaert, Naessens 4, Wojtal 2. G.S.X. Dankzij DBC Aalst heeft onze stad bekendheid tot ver over de grenzen verworven. Om u daarvan te overtuigen, overlopen we even haar palmares. In 1960 werd de club als damesafdeling onder de vleugels van Okapi opgericht. 12 jaar later verkreeg men de onaf hankelijkheid en sedertdien volgden de suksessen elkaar op. Al tweemaal kampioen van België, even veel keren bekerwinnaar en reeds 26 wedstrijden betwist in de Europabeker, een internationale competitie waar in 1976 zelf de kwartfinales van werden bereikt. Bij de beste acht van ons werelddeel dus. Dat zijn adelbrieven, die slechts weinigen in ons landje kwamen voorleggen. De laatste jaren werd wat gas terug genomen maar de verleden seizoen veroverde nationale Cup bij de kadetten, toont aan dat DBC Aalst terug op de goede weg is. Wat zijn nu de toe komstperspectieven Volgens voorzit ter G. Bocqué wil men eerst en vooral, uit de grijze middenmoot weggeraken, door de seniorenkem voor tenminste drie jaar toe te vertrouwen aan een competente coach, n.a Geert Vermassen en een doorgedreven jeugdbeleid voeren, door het aantrekken van schoolkinderen en die onder de deskundige leiding van Lise Kasprovicz en Annemie De Schrijver laten openbloeien tot sportieve en ge zonde jongelui, naar geest en lichaam. DBC Aalst wordt in dit edel streven financieel gesteund door de Generale Bankmaatschappij, Administratieve zetel Aalst. Amylum schonk eveneens een klein bedrag. Op 30 september 1984 staat de eerste speeldag van het seizoen 84-85 op het Happart te Hasselt. Wie pronkte op de ereplaats op het podium in uniform met vlag en wimpel? Inderdaad, de ongevraagde, opdringerige en arrogante V.M.O. En dan maar klagen over de term "wandluis die gij van uw lijf niet kunt krijgen,,. Eigenlijk moet ik de houding van Jan Caudron bewonderen die terecht de V.M.O. niet in zijn hart draagt omdat zij de Vlaamse zaak niet dienen; maar anderzijds diezelfde V.M.O. niet in de steek laat wanneer een van hen in de puree zit. Hij heeft V.M.O.-er Jan Vandecauter tot drie maal toe gaan bezoeken in de gevangenis van Dendermonde en wekenlang loopmarkt gehad met het oog op een vervroegde vrijlating. Op de fameuse betoging van 2 augustus, ingericht door het H.N.G. was ik er andermaal getuige van dat tegen het uitdrukkelijk verbod van de inrichters de slogan "V.M.O.,, toch werd meegedragen. Alweer die kleverige wandluizen dus Wie heeft er buiten Jan Caudron en het H.N.G. Jan Vandecauter in den bak moed gaan inspreken? Waar waren de mandatarissen van het Vlaams Blok? Zelfs nog geen briefje kon ervan af!! De Volksunie doet er goed aan zich openlijk te distancièren van dergelijke groepjes die het imago van Vlaanderen alleen maar blammeren en in het buitenland doen overkomen als ultra rechts. Ik meen trouwens te weten dat voorzitter Eriksson de V.M.O. ontbonden heeft. Het moet zijn dat wandluizen zichzelf niet kunnen ontbinden. Met de meeste hoogachting en dank voor het opnemen van dit schrijven in uw weekblad. Jan Tach, Pontstraat 27, Aalst Maandenlang werd door een subkommissie van verkeer gesproken over het wijzigen van de verkeerssituatie in het Aalsters stadscentrum. De lezers van dit weekblad werden hierover reeds uitvoerig gedokunienteerd. Het betreft hier vooral het invoeren van tweerichtingsverkeer op de Wallenring. Sinds juni jl. bestaat er een gemeenteraad onderworpen worden eindrapport, waarin naast de Volgens Burgemeester Uyttersprot adviezen van de raadsleden ook deze van het departement van openbare werken gebundeld werd. Dit dokument is een werkdokument, dat als basis zal dienen voor de beraadslaging in de Verkeerskom- missie en voor de bespreking in de Verenigde Sekties van de gemeenteraad. Nadien zal het eventueel ter goedkeuring van de mag er geen overhaaste beslissing getroffen worden en is er dus ook geen termijn te zetten op de uiteindelijke beslissing. Er is zelfs nog mogelijkheid dat het werkdokument besproken wordt in tal van stedelijke adviesraden. Dit kan gebeuren hetzij op initiatief van de schepen voorzitter zelf, hetzij op initiatief van één of andere politieke fraktie. (MP) programma. In de Denderhal te Erem- bodegem nemen de invalsters om 13.45 u. en de eerste ploeg te 15.30 u. het dan op tegen Mosa Jambes Fem. Titelambities koester en de Generaaltjes niet, dat laat men liever over aan Charles V, Monceau en Koksijde, maar een plaats in de bovenste regionen van de rangschikking behoort tot de verwachtin gen. Ann De Swaef voor een jaar naar Eikenlo en Marleen Beeckman voor één jaar naar Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT Vlierzele verlieten de club, terwijl Lisa Kasprowicz van Loyola University Chi cago en Frieda Heireman definitief van Osiris Denderleeuw werden aangewor ven. Daarenboven vertrok Ann Schelck voor één jaar naar de Verenigde Staten van Amerika waar zij de studies kom- bineert met het basketbal. De seniores- kern bestaat uit Lisa Kasprowicz, Anja Wiertz, Mitsy Stokx, Caroline Audenaert, Carine Van Gestel, Greet Heireman, Inge De Moor, Kristel De Ruyck, Myriam Martens, Frie da Heireman, Ingrid Geerinckx. G.S.X. St. Annalaan, AALST s 77 57 30

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10