Moet er gi zaat op Renovatieprojekt voor stadscentrum wordt gewijzigd Zwembadlaan door gemeenteraad aanvaard Zelfde diskussie als maanden geleden Nieuwe Gazet van Aalst 28 september 1984 3 NIE 'K, Wij geven 10 op klantenkaart 'k hem der niet va gezing Hoe Awei ja, van de spel verleide zoterdag geer in Brissel, van de groeit hawelèk woor da z'al zu lank va klappen... Ja, van die Prinsjès en dennen dingen, hèrtog zc'kes. 'k Weit dat er gralèk veil mensjen zitten nor zing hemmen op den teivei, mor ik na ni, zé Alia, es da na 'n ier ver dad ooit te zennen As eiken ierlèkken hooisvooir goe beizeg es meh soep te maoken en patat ten te schellen... En doboy, as ekkik getraad ben 'n es 't er eh van die familje oeik nimmani nor ons komme zing... En zeggen dagge mensjen hetj die ghiel die stamboeimen azoei mor kennen afram melen. Ikke ni zee, 'k weit dor vried woyneg af. Van aal die kei- ningen en prinsjen en ghiel de rest. En van den andere kant, 'k hem attoyd opg'hat dat Habsburgers iet was ver op t' eiten; of zen dad Hamburgers Zé, 'k ben verom abies En ierlèk gezeid, ver Hab... nie, Hamburgers, 'n ben ek ni. Ge moetj doveir iest mor azoei ne kier verboy eh kraom passeiren woor da ze die dinges on 't bakke zen, meh de stank van de verbrand vet en die oonge- brande ajooinen. Aanja, kwestje van ajooinen... tèn s' aoves hem ek wel in 't nies ienegte stikskes gezing van dinnen traa. En van aal die groeite koppen die dor allemol woren. Keiningen, keiningin- nen, prinsjen en prinsjessen, aartsburgers en groeitbiskoppen of hoe hoeitj dad allemol mor Onze Koyzer 'n was eh dor ni En gin ienen van ons Prinsjen oeik ni Jaja, 't woren hamburgers zonder ajooin... En wa da 'k oeik gzing, allei, g'hoeird hem, dad es dat on de traan oeik al 't ien en 't ander veranderd es. Ik, in moynen toyd most nog antwoeren on de PasterJa, ik wil En naa moste ze ant- woeren Woei, Ja lest in 't frans en dorachter in 't vloms. Al pertank da 't geldj womei dammen dad allemol betolen toch van 't miest van hier zal kommen, peis ek... Mor nor da'k g'hoeird hem zol de maan van ons Prinsjes geer iveranst in Bazerl 'n bank hem men. Nie ver op te zitten, nie, ver in te zitten. Meh ghiel daogen in 't geldj... En wajjeer hier, meh ghiel joren in de schildj Mor god weit 'n zol ons niev' oongetrade familje ons ni kennen 'n betje He nen, on eh siviel intresteken Zolle ze door al iensj op gepeisd hemmen Wa zolle ze En doby, binnen acht daogen 'n werd er nimmer oever geklapt. En ik gon oeik oever iet anders klappen oever ons pompiers, 't Es nog mor ienegte weiken lein da 'k hier «'n lans gebroeken» hem oever die jongens, die toch, da moe gezeid werren, attoyd gralèk in de weer zen. En van deis weik hem ek da nog insj meh mén oygen oeigen gezing. Die sirenen van de pompiers, da hoeirde va veiren hein en 'k hoy z' hoeiren opkommen. 'k Zag: door es iet, en iet da 'k anders ni gaa 'n doeng'k gink insj zing. En ja, ne pompiersotto, nog ienen, nen 900, 'n groeite lier en 'k weit ni zjust nimier ofda 't er noding ni nog ienen gekommen es. En den brand 'n was ten nog ni veir va men deir, mor ik 'n hooi nog niet gezing of niet geroeken. 'n Schaa in brand. Dennen ieste waogen stopt, 't er springen dor nen diel jonges ooit, zetten zu rap as tellen 'n lier recht, krooipen dor op meh 'n spiet en... heer kroon 'n stond nog niet goed oepen of de schaa was al geblist Goe weirk jonges Den 900 was 't er intissen al verom vanonder, ja, wa kost 'n dor doeng En de gebieren die iest nog heer schoenen willen oon- doeng hooin, kwampen oeil al te loot. Mor... 't was toch rap gewerkt van ons jonges. En da 't er veil ottos te veil gekommen woren... de zjest was 't er toch... PETJEN via haar eigendommen in De Ridderstraat een voorbeeld stellen inzake renovatie, maar de realisatie van de zogenaamde model- en doorgangswoning bleef uit. Het plan van Veilig Wonen kon volgens hem enkel gerealiseerd worden als de stad haar eigendommen nr. 40, 44, 46 en 52 in De Ridderstraat aan deze maatschappij verkocht. Gezien de gemeenteraad daarover nog geen beslissing nam is de nieuwe beslis sing voorbarig. Volgens Roger D'Hondt was een totaal beeld dan ook noodzakelijk. BBL Het minderheidslid kantte zich zoals de heer Nijs van Veilig Wonen tegen de plannen van de Bank Brussel Lambert om de huidige likeurwinkel in de Ridderstraat aan te kopen en om te vormen in een administratief gebouw met parkinggarage voor 60 wagens. Het gebouw zou verbonden zijn met het kantoor in de Nieuwstraat. "Wat blijft er dan nog over van de verkeersarme Ridderstraat?,, zo vroeg D'Hondt zich af, die van oordeel was dat het projekt van BBL de plannen van Veilig Wonen, om enkele tientallen meters verder inspanningen te doen om het woonklimaat te verbeteren, verpestte. In zijn antwoord wees schepen Doorns erop dat het projekt van BBL niet van de stad is en een negatief advies kreeg van de stuurgroep voor stadsrenovatie op de linkeroever. Volgens hem waren de plannen voor de stadseigendommen 30, 32 en 34 in de Ridderstraat klaar voor renovatie. De toegang tot de binnentuin wordt nu in het projekt van Veilig Wonen verlegd naar nr. 52. In de Peperstraat, 15 wordt een doorgangswoning voorzien voor gezinnen die hun eigen woning willen renoveren. Volgens Burgemeester Uyttersprot zijn de besprekingen met BBL nog aan de gang. "Wij zullen onze verantwoordelijkheid nemen,, aldus de burgemeester. Raadslid Denayer (VU) herinnerde eraan dat zijn voorstel van enkele maanden geleden om een open doorgang te voorzien voor de achterliggende nieuwe woningen toen weggelachen werd maar nu toch overgenomen werden. Tenslotte werd het projekt door alle raadsleden aanvaard, met uitzondering van de SP-fraktie die zich onthield. (MP) Ruime gamma papierwaren schoolsnufjes tekengerief registers rekenmachines Het renovatieprojekt voor de Ridderstraat wordt opnieuw gewijzigd. Over de nieuwe plannen diende de gemeenteraad zich op 18 september jl. uit te spreken. Het onderwerp kwam reeds ter sprake bij de bespreking van de begrotingswijziging van de stad toen SP-raadslid Roger D'Hondt opmerkte dat de oorspronkelijk voorziene uitgave van 87.472.000 frank teruggeschoefd werd met 56 miljoen. Hierin zag de heer D'Hondt het bewijs van de mislukking van het projekt en van het feit dat de schepen zich enkele maanden voorheen zwaar had vergalopeerd en luchtkastelen had gebouwd. Later op de avond dienden de raadsleden hun goedkeuring te hechten aan een vernieuwd plan van Veilig Wonen. Deze bouwmaat schappij had beslist dat de 1ste en 2de fase stedebouwkundig als één geheel bekeken werden en vastgelegd werden in een struktuurplan. Het door Veilig Wonen opgesteld struktuurplan voldoet aan de eisen gesteld door de algemene vergadering van Veilig Wonen. Bij de bespreking van dit punt verweet de heer D'Hondt schepen Doorns een improvisatiepolitiek te voeren van dag tot dag. De stad kon le land-, tuinbouw- en leefmilieutentoonstelling in Aalst. Een ruime interesse, voorat vanuit de alternatieve kring. Heet van de naald was natuurlijk de plaatsing van de hoogspanningslijn, hét toonbeeld van landschapsvervuiling, (fotoF. Bollaert). In de Aalsterse gemeenteraad gebeuren soms zonderlinge dingen. Sommige belangrijke agendapunten worden zonder diskussie door iedereen aanvaard terwijl andere, minder belangrijke, wel eens tot ellenlange diskussies leiden. Typisch voorbeeld hiervan was het voorstel van het stadsbestuur om de nieuwe laan tussen de Aelbrechtlaan en de Hof ten Bergestraat zwembadlaan te noemen, refererend naar het aanpalende nieuwe zwembad. verwarring in de naamgeving van straten moet vermijden. In Groot- Aalst zijn er immers tal van straten, die dezelfde naam dragen. Voor de jonge generatie en voor inwijkelingen zijn alle deelgemeenten gewoonweg Aalst. Dit kan vaak tot verwarring leiden en eventueel schade vb. bij brand. Voor de burgemeester zal men dan ook identieke straatnamen niet langer kunnen blijven behouden. (MP) In de gemeenteraad van 7 mei wer de naamgeving, op vraag van Lambert Van de Sijpe (CVP) afgevoerd voor nader onderzoek. Op de zitting van 18 september jl. werd hetzelfde voorstel geformuleerd, zonder dat er blijkbaar wijzigingen aan het dossier werden aangebracht. Te oordelen naar zijn kommentaar had de heer Van de Sijpe zijn vroegere bezwaren tegen de nieuwe naam ingetrokken. Naar zijn oordeel was de naam "Bergemeersen,, niet meer te verdedigen naar de meersfunktie van de aanpalende weiden en het uitzicht van het gebied gewijzigd en verdwenen waren. Hij pleitte dan ook niet meer voor gebruik van het oude toponiem. Dat deed wel VU-raadslid Denayer, die verwees naar oude landkaarten. Zijn partijgenoot Willy Van Mossevelde die het voorbrengen van een ongewijzigd dossier een gebrek aan respekt van het schepenkollege tegenover de gemeenteraad noemde. Verwijzend naar een slogan, die op de muren van het nieuw zwembad geschilderd waren: "Het parlement is een zwamkom,, en gezien het parlement en de gemeenteraad dikwijls over dezelfde kam geschoren worden, stelde hij voor de straat de naam van "Zwamkomlaan,, te geven. Schepen Van Vaerenbergh gaf droogweg een opsomming van de administratieve procedure, die tussen november 1983 en mei 1984 gevolgd werd, en vond het niet nodig het ganse dossier nog eens in een kommissie van gemeenteraadsleden te bespreken. Namens de SP keurde raadslid Baï ta de voorgestelde naam "die praktisch is en geen verwarring in de hand werkt,, goed, maar stelde zich toch vragen over de verdaging die bij andere belangrijker punten niet aanvaard wordt door de meerder heid. Vooraleer het agendapunt door een grote meerderheid, met uitzondering van de Volksunie, aanvaard werd, wees Burgemeester Uyttersprot nog op het feit dat de gemeenteraad GEZOCHT Iemand om zelfstandig te werken in de ledersektor. Met ervaring Tel. 053/77 48 54 of zich aanbie den Geraardsbergsestraat 1 te Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3