Het kopieertoestel met verstand 3M Onder de Belfort toren Dekenij De Ridderstraat Miaauw. Poppen groeien in nieuw SP-jeugdlokaal I .0. W. p.v.b.a. VERZEKERIN GEN Frans Jansegers BELEGGINGEN Frans Jansegers LENINGEN Frans Jansegers BOEKHOUDING Frans Jansegers Het 3M gamma kopieertoestellen op gewoon papier... 516 526 566 576 - groot- en kleinhandel Kouterbaan 22, 9370 LEBBEKE 052/21 63 55 St.-Martinuskerk wordt hersteld 4 Nieuwe Gazet van Aalst 28 september 1984 Morgen, zaterdag, zal het de vierde keer zijn dat men in de Ridderstraat de sfeer van "the good old days,, weer tot leven probeert te brengen, toen dat straatje nog 13 kafé's en een balzaal onder z'n bakstenen telde. Voor ae vierde keer zal de straat autovrij gemaakt worden, zullen de terrasjes (zelf eentje met biologische groenten) buiten staan en zal de straat versierd worden. Dit jaar gaat "dekenij De Ridderstraat zelfs nog een stapje verderop het pleintje achter de C en A, dat al jaren als sluikparking dienst doet, wordt op die zaterdag vanaf 20 uur niet minder dan een bal populaire georganiseerd. 's Namiddags al kunnen de kleinsten een ritje maken op een ezel (een beest; geen politikus) en zal er een orkestje voor de swinging ambiance zorgen, en 's avonds dan... lampionnetjes in de bomen, orkestje, dansvloer, speenvarken aan 't spit en gratis inkom. Waar het eigenlijk om gaat... is nog steeds hetzelfde: de organisatoren willen de aandacht vestigen op een aantal problemen waarmee de Ridderstraat en de De Keyzerstraat (nog steeds) te kampen hebben. En die problemen zijn genoegzaam bekend: die twee straatjes zijn druk bezig te verkrotten en onleefbaar te worden, temeer daar vooral de De Ridderstraat steeds meer op een toevoerstraat gaat lijken. Eén en ander werd uit de doeken gedaan op de perskonferentie van Centrum Netwerk, gisteravond dus. Daar werd niet alleen het jaarprogramma van Netwerk voorgesteld; ook de groep van Dekenij De Ridderstraat kwam aan het woord om de plannen die de Bank Brussel Lambert met de Ridderstraat voorheeft (althans volgens de Dekenij) aan het licht te brengen. BBL zou zinnens zijn het laatste huis van de Ridderstraat op te kopen en er burelen in te richten, evenals een parking (60 plaatsen) voor het kliênteel. Tegen Dekenij De Ridderstraat, gesteund door de Stuurgroep Stadsherwaarde- ring Linkeroever, kant zich tégen deze plannen die, zo vertelde men ons, aan de Ridderstraat nog meer het uitzicht van een toevoerstraat zouden geven. Sommige van de initiatiefnemers van de Kattekermis maken zich overigens blijkbaar ook zorgen over het hoekperceel zelf: gaat dat een "eeuwig tijdelijke,, parking blijven? De dekenij is tégen alle parkings in de Ridderstraat, De Keyzerstraat en het hele herwaarderingsgebied, maar men vraagt zich met een lichte onrust af wat dergelijk onooglijk verenigingetje vermag tegen een reus zoals bijvoorbeeld BBL, die dankzij z'n vele zakenbelangen misschien toch een gunstig advies van stedebouw uit de brand zal weten te slepen;.. Vragen te over dus, en die zullen nu zaterdag, samen met de geur van geroosterd speenvarken, amper overwogen worden op de barbecue van de Kattekermis, op 't pleintje in "de De Keyzerstraat (vvk. 80 fr.) (lv) Na de langgerokken doodsstrijd van het socialistisch jeugdhuis Tanu in en vervolgens buiten het Volkshuis na de pogingen tot een MJA-jeugdhuis die tot niets leidden, na de nodige diskussies binnen de S.P. is het nu zoverop 5 oktober wordt in Aalst een nieuw socia listisch jeugdlokaal geopend. Eén adres Pont weg 57 HERDERSEM 053177 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM ■B 053/77 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM ■St 053/77 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053/77 51 34 Niet direkt een zelfstandig cen trum, maar veeleer een info- en dokumentatiecentrum dat bo vendien aan de diverse socialis tische jeugdorganisaties (zoals het S.J.A. en Socialistische Soli dariteit) een onderkomen zal ver schaffen. Met de nodige ope ningstoespraken door socialisti sche notabelen en een animatie- act door MJA-Aalst, overgoten met receptiedrankjes wordt het lokaal ingehuldigd. Mais d'abord reeds zaterdag 22 september is er een poppenkasts pel voor de 4-14 jarigen. Als mensen kleiner worden en pop pen groter., waarom zijn kinde ren dan onmisbaar En waarom krijgen die dan allemaal een pan- nekoek Om 14u.30 in het SJA- lokaal, in het Volkshuis, Hout markt 1, Aalst. Kopieersnelheid 12 kop./min. 12 kop./min. 15 kop./min 28 kop./min. Sensitron Ja Ja Verkleining 71 en 82 71, 82 en 86 Vergroting 1 22 122 Max. afmetingen origineel A4 B4 A3 A3 Max. kopielengte A4 B4 B4 A3 By-pass Ja Ja Ja Ja Sorteerinrichting in optie 10 vakken in optie 10 vakken in optie 10 vakken in optie 20 vakken Automatische voeding Standaard op 576 ADF tot 30 dokumenten Afmetingen (B x H x D) 368 x 255 x 405 mm 505 x 535 x 358 mm 505 x 535 x 358 mm 678 x 444 x 595 mm 3M biedt een uitgebreid gamma tafelkopieertoestellen op gewoon papier aan om te voldoen aan de meest uiteenlopende eisen. Neem kontakt op met uw 3M vertegenwoordiger om een analyse te maken van het model dat het best aan de eisen van uw firma voldoet. De watering Osbroek wordt afgeschaft, door Minister Akkermans. Van overheidswege is men immers van oordeel dat deze watering geen reden van bestaan meer heeft en er dan ook geen aanleiding bestaat om deze in stand te houden. Het ontwerp-besluit van de opheffing werd onderworpen aan een openbaar onderzoek van 1 juli tot 31 juli 1984. Er werden geen bezw aren of opmerkingen geformuleerd zodat de gemeenteraad unaniem gunstig advies voor de afschaffing verleende. Het stedelijk politiekorps krijgt nieuwe wapens, daar de huidige bewapening moet aangepast worden aan de normen voorzien in het K.B. van 30 juli 1981. De raming van deze uitgave bedraagt 750.000 fr. De rooilijn van de Kapelleommegang te Herdersem is goedgekeurd bij K.B. van 14 maart 1955. Vermits over een bouw aanvraag diende beslist te worden waarbij verbouwingswerken voorzien zijn aan een gebouw, dat getroffen is door de rooilijn werd advies gevraagd in verband met de realisatie van het rooilijnplan. Artikel 50 van de stedebouwwet laat immers toe dat werken worden vergund indien uit het advies van de bevoegde instanties blijkt dat dë rooilijn ter plaatse van het gebouw niet voor ten minste vijfjaar te rekenen van de afgifte van de vergunning tot stand zal worden gebracht. De St.-Stefanuskapel te Moorsel wordt vernieuwd. Het gebouw is niet als monument geklasseerd. De financiering van de werken zal vermoedelijk met 30 staatstoelagen en 10 provincietoelagen gebeuren, terwijl de rest van de kosten ten laste vallen van de stad Aalst. Alvorens de begraafplaats van Erembodegem kan uitgebreid worden, diende eerst de ligging van de begraafplaats goedgekeurd te worden wat de gemeenteraad aanvaardde. De jongste gemeenteraad diende heel wat administratieve punten goed te keuren wat dan ook zeer vlot verliep. Aldus krijgt de politie een bijkomende draagbare zender-ontvanger met een kostprijs van 93.000 fr. Voor de aanpassing van de centrale verwarming in verschillende stadsgebouwen worden regelapparatuur aangeschaft. Dit kadert meteen in het programma voor energiebesparing. De kostprijs van deze apparatuur wordt geraamd op 894.850 fr. In de Erembodegemse gemeenteschool in de Gaston de Schepperstraat wordt de verwarmingsinstallatie vernieuwd. Hiervoor worden 8 radiatoren aangekocht, terwijl de installatie door de eigen stadsdiensten gebeurt. De gemeentehuizen van Moorsel, Nieuw erkerken, Herdersem en Hofstade worden vernieuwd. Het betreft hier vooral dringende vernieuwings- en herstellingswerken aan daken en kroonlijsten. Ook materialen voor mastiekbedekkingen voor platte daken aan dezelfde gebouwen worden aangeschaft. Alles samen raamt men de uitgave op 1.579.213 fr. De stad zal ook om 295.510 fr. nieuwe bomen aankopen om beschadigde, zieke of verdwenen exemplaren verspreid over de ganse stad te vervangen en om bijkomende beplantingen te kunnen uitvoeren. Voor het verleggen van de Hoeze- en Siesegembeek is een voorafgaand grondonderzoek nodig. Dit vergt een bijkomende uitgave van 246.495 fr. Zonder enig kommentaar werd een leegstaand magazijn, gelegen aan de Alfred Nichelstraat 16. verkocht aan Amylum vor de prijs van 2 miljoen. Deze firma zal er een parking aanleggen. Van 1 tot 5 oktober richt de stad opnieuw een vijfdagenplan in om te stoppen met roken. Dit wordt georganiseerd samen met de Liga Leven en Gezondheid, en heeft ditmaal plaats in de zaal \an het Dienstcentrum Erembodegem. Vrijdag 26 oktober wordt door de stuurgroep "Aalst voor de Derde Wereld., een "Derde-Werelddag,, georganizeerd, dit in het kader van de sensibilisering en voorbereiding van de komende 11.11.11-aktie. Father Sarath, die het 11.11.11-projekt te Sri Lanka begeleidt, zal eveneens aanwezig zijn. Dit projekt wordt door Aalst gesteund. Verder voorziet men nog tal van andere aktiviteiten o.a. op de Grote Markt, in de feestzaal van het stadhuis, een doorlopende tentoonstelling in de Belfortzaal en een Derde Wereld-café. Het aantal glas, dat nu via kontainers opgehaald wordt blijft stijgen. In januari waren er 93 ophalingen met een totaal van 53.899 kg., in februari 91 met een totaal van 46.777 kg., in maart 116 met een globaal gewicht van 53.351 kg., in april 91 met 45.814 kg., in mei 97 ophalingen met 44.852 kg. en in juni 94 met een gewicht van 48.039 kg. In totaal hadden er aldus 582 ophalingen plaats in het eerste semester van 1984 met een globaal gewicht van 292.732 kg. Vergeleken met de eerste helft van 1983, toen het glas nog aan huis opgehaald word door de stedelijke reinigingsdienst is er een stijging van zowat 40.000 kg. Toen kwam men immers slechts tot 252.740 kg. Het voorlopig dak van de dekenale St.-Martinuskerk dateert van 1947. In 1955 werden de vernieuwingswerken aan het dak aangevat, die driejaar duurden. Nu zijn bijna dertig jaar verlopen zonder dat verdere restauratiewerken gebeurden. In oktober 1983 werd het dossier voorgelegd door de kerkfabriek, en hierover werd nu ook het advies van de gemeenteraad gevraagd. Daar het hier een geklasseerde kerk betreft kan de stadstussenkomst doorgaans op een 20 a 25 geraamd worden. De voorgestelde werken aan de binnen- en buitenmuren zijn verdeeld in drie loten en gespreid over vijf jaar. De kostprijs ervan wordt geraamd op 83.900.000 fr. In het kader van de werken, die in Groot-Aalst aan kerken moeten uitgevoerd worden, beschikt het stadsbestuur nu over een totale inventaris, opgemaakt aan de hand van de door de kerkfabrieken ingediende voorstellen. Dit totaaloverzicht zal het verder noodzakelijke werkinstrument zijn voor de gemeenteraad. Tevens werd advies gegeven inzake de ontwerpen, die door de kerkfabriek - eigenaar en opdrachtgever - wordt aangesteld. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4