Perj-versje Nieuwe rijksweg Aalst-Ninove open voor verkeer Speeltuigen worden pas in lente geplaatst Plesj-kerremis Erembodegem hoopt op zon Wijziging reglement dancings nog niet aanvaard idroogkuis A «EftHOÉKÉN Laat nu uw OVERGORDIJNEN kuisen TOT EIND OKTOBER - 10 V Arbeidsstraat 31 9300 AALST (053)784 754 kantoormachines kantoormeubilair Nieuwe Gazet van Aalst 28 september 1984 5 Hiermee komt een belangrijke wegverbinding tussen twee cen tra tot stand. De uitvoering van deze werken gebeurde in verschillende fasen. De eerste fase omvatte de bouw van de brug over de spoorlijn Kortrijk-Brussel te Erembode- gem. Ze startte op 15 juli 1976 en was voltooid op 7 september '978. Daarna werd de brug over de spoorlijn Oostende-Brussel even eens te Erembodegem, gebouwd in de periode tussen 4 december 1978 en 10 september 1981. Ondertussen waren ook reeds de eerste wegenwerken gestart, namelijk op 8 augustus 1980 met de aanleg van het vak tussen de oude rijksweg Aalst-Ninove ter Op 7 mei 1984 besliste de Aal- sterse gemeenteraad een- aantal nieuwe speeltuigen aan te kopen voor het inrichten van de speel pleinen Ressebeke (Erembode gem), St. Anna (Hofstade, Ten Rozen en Biekorf) te Aalst. Zopas deelde schepen van de jeugd Gilbert Bourlon mee dat deze speeltuigen pas in de vol gende lente zullen geplaatst wor den, daar de winter toch in aan tocht is, en daar men eventueel vandalisme tegen het volgend speelseizoen wil vermijden. Ondertussen worden wel nivelle- ringswerken uitgevoerd voor de sport- en speelpleinen in de wijk Harding te Herdersem en aan het de Schietbaan te Aalst. Nadien bewerken en zaaien de stads diensten deze terreinen zoals gebeurd bij de aanleg van een voetbalveld. Wat het uitgeruste speelplein van Nieuwerkerken betreft werd medegedeeld dat men hier reeds te kampen had met allerlei vor men van vandalisme, lil het ver leden werd een deel van dit park- gebiedreeds genivelleerd, maar verdere werken bleven uit. De stad beloofde nu, bij monde van schepen van openbare werken De Maght, in de komende jaren het terrein verder uit te bouwen. Op de begroting van 1985 zou daarvoor trouwens een bedrag ingeschreven worden. (MP) hoogte van het kruispunt «Den Doorn» te Ninove en de Hoog straat te Denderleeuw. De vol tooiingsdatum ervan was 17 mei 1982. Als vierde fase werd het vak tus sen de rijksweg Aalst-Geraards- bergen te Aalst en de Driesstraat te Haaltert aangelegd in de periode tussen 13 april 1982 en 24 januari 1983. Tenslotte werd de laatste fase, meer bepaald het vak tussen de Driesstraat te Haaltert en de Hoogstraat te Denderleeuw aan gevangen op 15 april 1983. Ook deze werken zijn nu voltooid, zodat de weg over zijn volledige lengte (8 km.) kan opengesteld worden. In totaal kostten de werken alle fasen samen 453 miljoen frank. De nieuwe wegverbinding werd aangelegd op 2 X 2 rijstroken, 2 pechstroken, 2 fietsstroken en een middenberm. De verhardin gen werden verwezenlijkt in cementbeton. De uitvoering gebeurde onder leiding van de Direktie van Brug gen en Wegen van het Ministerie van Openbare Werken te Gent, met uitzondering van de brug over de spoorlijn Brussel-Oos- tende waarvan de werken werden beheerd door de N.M.B.S. Het laatste weekeinde van september... tijd voor de kermis in Erembodegem, de grote die met de jaarmarkt, het eivolle programma en animatie allerlei, 't Kan een topper worden als de weergoden... - maakt U de zin maar zelf verder af. Zaterdag 29 september stelt schilder Karei Govaert doorlopend z'n werk tentoon in het BAC-kantoor in de Stations straat. Als U wil kopen kan U vermoe delijk ter plekke lenen. Veteranen in de kaatssport (en dat ben je als je 45-er bent) mogen om 15 uur naar café Sportkring komen voor een kaatswedstrijd. Belangstellenden ook. Om 20 uur animeert d.j. Mark Van der Steen in sporthal Denderdal de tweede Plesj-kerremis T.D., ten voor dele van Z.V.C. De Kluizen. Wat Z.V.C. betekent verneemt U ter plekke. Zondag 30 september is Karei Govaert er nog steeds. Vanaf 14 uur doet de Kredietbank iets met komische fietsen voor kinderen. Doorlopend lachen geblazen in de Denderstraat. Eveneens doorlopend, maar dan vanaf 15 uur is er verder dit reuze barbecue van Dekenij Dorp in het centrum, animatie door V.K. Post aan café Sportkring, demonstratie hondendressuur op het kerkplein (mits enige aanpassing kan men er zijn schoonmoeder leren africhten), ballonwedstrijd in de Stationsstraat en aldaar ook barbecue met kip, en voor de fijnproevers pannekoekenslag van VKSJ in het centrum. U zal wel ruiken waar zich dat precies afspeelt. Om 16 uur wordt U geboeid door superman en stuntkerel Joe Alcatraz, die voor een vertoning zorgt met sen satie in de Stationsstraat. Overleeft hij z'n eerste optreden, dan kan U hem om 18 uur nog es gaan bekijken. De St.-Maartensgilde en de (nog altijd heel interessante) volksmuziekgroep 't Kliekske, spelen vanaf 17 uur op diverse plaatsen des dorps. De aloude Kon. Fanfare Niets zonder Arbeid start om 18 uur een muziekoptocht door het Dorp (parcoursalle straten met taveernen). Met de St. Maartens gilde kan U vanaf 20 uur op kroegen tocht, zo U die al niet zelf was begon nen. Maandag 1 oktober: vanaf 9 uur ('s mor gens dus) de 37e Grote Jaarmarkt met allerlei schone beestenzwaar trek- ras, warmbloed en rijpaarden, Shet landers en pony's. Er zijn in deze categorieën nog diverse soorten merries, ruinen, veulens, zadelpaar- den met of zonder volwassen tanden. Algemeen inschrijvingsrecht 40 fr. per dier (in 't voormalig Gemeente huis). U kan overigens nog eens bij Karei Govaert terecht, bij de animatie van VK Post in Café Sportkring en geanimeerde barbecue in Café Tijl (damesbasketbalklub Erembodegem) U ziet het zelf wel't wordt leuk of nog beter, zeker als komt. (k.n.) Sinds maanden voert de bekende en voor sommigen beruchte André Emiel Bogaert strijd om het stedelijk taksreglement op de dansgelegenheden te laten wijzigen. Hierover handelden wij reeds vroeger in dit weekblad. In mei 1984 was het stadsbestuur blijkbaar bezig met het opmaken van een lijst van de verschillende dansge legenheden in de stad Aalst. Meteen werd een enquête georganiseerd voor bijkomende informatie. Het is deze enquête die de heer Bogaert opnieuw naar de pen doet grijpen. Aldus is hij verwonderd dat er nooit met hem kontakt opgenomen werd vanwege het stadsbestuur.(tenzij enkele algemene brieven) alhoewel meester Bogaert sinds november 1982 met het dossier bezig is. Niemand weet blijkbaar ook op grond van welke adressenlijst de Geraardsbergsestraat 100, Aalst dansgelegenheden het bezoek krijgen van stadsambtenaren. Advokaat Bogaert is van oordeel dat het heel wat kostenbesparend zou zijn indien de stad gewoon een enquêteformulier per brief had verstuurd, in plaats van dit werk door twee ambtenaren te- laten uitvoeren ter plaatse. Tot slot weze vermeld dat de vragenlijst zonder afdoende uitleg onmiddellijk diende ingevuld en beantwoord te worden. Volgens de ambtenaren mochten de cijfers trouwens "ongeveer,, kloppen. Daarom wenst A.E. Bogaert o.a. dat de betrokken adressenlijst zo vlug mogelijk bekend gemaakt wordt, alsook een zo vlug mogelijke berekening van de bekomen gegevens. Tot slot wil hij dat er voor het einde van het jaar een nieuw taksreglement op de vermakelijkhe den zou gestemd worden. Dat voor sommige dancinguitbaters het hier om een belangrijk probleem gaat wordt bewezen door een aantal cijfers, die de heer Bogaert publiceerde. De pvba Hopsael bptaalde in 1983 140.000 fr. aan de stad ondanks de sluiting ervan van 1 juni tot 31 december 1983. De Shakespeare Pub betaalde 160.000 fr., de Midway 145.080 fr. The Kings 192.510 fr. en de Fats 354.330 fr. In totaal betaalden vijf dancings dus bijna 1 miljoen per jaar. (MP) De verwarring van schepen Vinck is groot 't wordt nog eens de brave man zijn dood Eerst was 't zijn 'beurs en nu een andere expositie die in 't College aanleiding gaf tot een discussie. Zo bestierf de goedmoedige man de lach hij weet niet meer wat hij wél nog doen mag Hij werd eerst scheef bekeken door De Pauw en nu is Doorns ook al van woede extra-blauw. De Pauw is over de jaarbeurs groen van nijd dat wist Vinck echter al een tijd en Dooms is kwaad omdat de landbouwtentoonstelling zonder 't vernoemen van zijn naam, openging. Vinck wordt het zo stilaan beu wat, als hij die tentoonstelling cadeau moet doen aan leefmilieu en wat als hij ook de jaarbeurs nog af moet geven wat valt er dan voor hem nog te beleven Hij is dus bij de Burgemeester zijn nood gaan klagen maar die vond dat hij geen reden had om te zagen Hij zei«Je hoeft echt niet zo te vitten Met carnaval mag je immers weer bij Cornand in de koets gaan zitten» I- XI K kantnnrmanhinps Perikelen rond het kleuterschooltje in de Hopstraat. Wat primeert: anciënniteit of de tevredenheid van de ouders (foto: F. Bollaert). Verdienstelijk werk van leerlingen van de A kademie, nog te zien in de Belfort kelder (fotoF. Bollaert). Heel veel volk op de jaarlijkse prondelmarkt aan 't Apostelken. (foto: F. Bollaert).

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5