FRANCIS SMET 'JUst&t-touL&ta 2yji/iüLi3 Okapi uitgeschakeld voor de beker DBC Erembodegem kijkt hoopvol uit naar kompetitiestart. Osiris blaast warm en koud Osiris Aalst titelkandidaat Jean-Marie De Nil uitstekend in Ronde van Mallorca B.C. Alloo - Blomberg komt sterk uit eerste konfrontatie ï&mmg, i «KASTANJEHOF» Nieuwe Gazet van Aalst 28 september 1984 9 Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC en AlU-ramen - dubbel glas Okapi - Sgolba Aalter 77-74 Krachtbal h RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Bij Willy Y vette Alloo Keizerlijk Plein 12 9300 AALST s 78 59 80 De pessimisten onder de supporters hadden het al voorspeld. Okapi wordt door derde klasser Sgolba Aalter, uit de beker gewipt. Wat dan ook geschiedde. Men was nochtans niet onvoorbereid aan deze opdracht begonnen. Nog dinsdag II. hadden de Aalstenaars een algemene repetitie tegen Sijsele gehouden. Eind stand 64-62. De tegenstander in de Belgische beker was geen onbekende voor de ajuinen. In de voorbije oefencampagne werd reeds tweemaal, met wisselend succes, tegen Aalster uitgepakt. Dat ditmaal, de tweedeklassers het moesten stellen zonder P. Campbell, die de vorige wedstrijden als testspeler had opgetre den, maakte de zaken alleen maar moeilijker. Met 5 punten voorgift gestart, nam de thuisploeg dadelijk het heft in handen, 24-10 na 10'. Het Aalsterse duo Schmitt, De Neve vocht echter, met hun jeugdig enthousiasme terug, zodat de achterstand binnen de perken bleef en men zelfs dichterbij tot 32-29 kwam. De van Hellas Gent overgekomen dub bele meter De Meyer zorgde ervoor dat de thuisploeg in het zicht van de rust terug zijn voorsprong aandikte, 40-33. In de tweede helft pakte Mare Elias dan uit met een 8 op 8 shotprestatie. Daarbij nog rijkelijk assits uitdelend en menige terugkaatser veroverd, kortom hij maakte er een one man show van. De cafébaas stond echter te prediken in de woestijn en als hij dan nog in de laatste minuten het veld met 5 fouten moest verlaten, was het pleit definitief beslecht, voor de bezoekers. Een collectief sterke thuis ploeg stelde de kwalificatie veilig. Okapi ging dus roemloos ten onder in het bekeravontuur. Waar is de tijd, dat de blauwwitten nog de finale haalden in deze veldslag Gedane zaken hebben geen keer, dus laten we liever in de toekomst blikken. beoefenen kunnen altijd terecht bij Hilde D'Hondt, Mimosastraat 35, 9308 In Groot Aalst is ook nog een tweede damesbasketclub actief. Ze heeft misschien niet de anbitie van haar grotere zus, maar tracht toch ook op haar beurt, de jeugd een sportieve, aangename en gezonde hobby te verschaffen. DBC Erembodegem verblijft reeds een vijftal jaren in 2de Provinciale afdeling Oost-Vlaanderen (de laagste verworven reeks). Een moeilijke reeks, omdat er soms ploegen terecht komen, die nood gedwongen door allerlei omstandighe den (bv. tijdelijk speelsterstekort) naar de onderste regionen zijn geduikeld, maar nog steeds het materiaal en de eerzucht bezitten om hun verloren plaats terug in te nemen. DBC Erembodegem kan rekenen op speelsters die enerzijds vroeger tot een grotere club behoorden maar nu op lager niveau willen uitbollen en anderzijds op de jeugd die niet het talent of de ijver bezit om het in een sterker team waar te maken. De kern omvat volgende leden A. Pollet, M. Cl. Huylebroek, N. Schollaert, A. D'Hondt, A.M. Callebaut, A. De Smet, S. Willem, C. Kindermans, A. Van Vae- renbergh, V. De Kegel, M. Van Hoefs, J. Van Malderen. Uit de groep verdwijnen dit jaar H. D'Hondt en L. Troch wegens zwangerschap. Men kan dus gerust stellen dat DBC Erembodegem ook als kweekschool voor aanstaande basket ters zijn nut bewijst. Eenmaal in de week, op woensdagavond van 20.30 u. tot 10 u. wordt er getraind in de Denderhal. De oefeningen gebeuren onder het waakzaam oog van Philip Renders, zelf speler in het Aalsterse Basketliefhebbersverbond bij St.-An- toon. Hij neemt eveneens de post van coach waar. De broodnodige geldelijke inbreng werd gevonden bij sponsor Drankencentrale Van Vaerenbergh uit Erembodegem. Voor het komende seizoen werden B. Lievens en A. Cammu van DBC Aalst overgenomen, zodat men nu beschikt over een ruime kern en zowel reserven als eerste ploeg in een kompetitie wer den ingeschreven. Als de prijzen worden uitgedeeld, verwacht men de ploeg in de eerste vijf. Ook hier wordt dus hoopvol uitgekeken naar de eerste kompetie- match tegen Batavo. De tegenstander is een voorbeeld van een vereniging, die al betere tijden heeft gekend en nu van op de grond de succesladder terug wil beklimmen. De wedstrijden worden betwist op zon dagavond 30/9 in de Denderhal te Erembodegem. De eerste ploeg speelt om 17.30 u. en de reserven om 19.15 u. Het dynamisch bestuur van DBC Erem bodegem staat onder de leiding van voorzitter Michel De Gols en ondervoor zitter Mare Sterck. De secretaresse en de penningmeesteres zijn respectievelijk H. D'Hondt en A. Callebaut en de werkende bestuursleden zijn C. Corthals R. Sterck, J. Willem en Ph. Renders. Meisjes die belangstelling hebben, om op een aangename manier basketbal te De tendens van het voorseizoen blijft zich doorzetten. De tot kapitein gepromoveerde M. Elias speelt zijn rol naar bestbehoren en is zonder twijfel de huidige vedette van onze stadsgenoten. De jeugdige lichting, met Schmitt-De Neve aan het hoofd vervullen eveneens hun opdracht met succes. Dirk Schellinck geraakt dit seizoen moeilijk in de goede conditie, maar vooral M. Minnebo laat het voorlopig afweten. Coach Acke zal deze week, heelwat uit zijn mouw moeten schudden om met dit team uit de malaise te geraken. Vooral het afstandsshot moet bijgewerkt worden. Volgende zaterdag geeft Okapi, de ploeg van Runxter Hasselt, partij. Bij de Limburgers is Reekmans ver dwenen, maar is nu H. Reynders uit Aarschot komen opdagen. Een moeilijke wedstrijd wordt het alleszins voor de thuisploeg. De opkomst van een talrijk publiek in de «Jules Heremans» zaal zou alvast een hart onder de riem voor de Aalstenaars zijn, die alle steun voor 't ogenblik kunnen gebruiken. De punten tegen AalterMinnebo 4, Schmitt 18, D. Schellinck 6, Elias 21, D. De Neve 17, V.D. Bosch 8, P. Van Impe, Hellinckx. G.S.X. Gijzegem, tel. 77.51.36 of in het lokaal, Café Tijl, J. Willem, Dorpstraat 7, 9440 Erembodegem, tel. 78.43.26. G.S.X. Als ultieme voorbereiding op de aanstaande competitie in derde klasse A, speelde Osiris Seven Up op zondag nog 2 oefenwedstrijden. De eerste tegenstander was 4e nationa- ler Edingen. Ons bekend omdat bij deze ploeg, verleden seizoen, R. Hall optrad, die nu bij Okapi na een minder geslaagde test werd doorgestuurd. De bezoekers, in een met veel sterren en strepen versierde uitrusting, leken wel en Amerikaanse ploeg. De kleurling in het gezelschap versterkte nog die indruk. Temeer omdat ze erg sterk begonnen. Met veel inzet en snelheid lieten ze de thuisploeg niet toe er een gezondheids wandeling van te maken, 23-21 na 10 minuten. Mooie liedjes duren echter niet lang en via Temmerman, Cornand en De Gheest namen de witgroenen de match in handen. Ruststand 45-32. De tweede helft was slechts een forma liteit. Osiris beperkte de bezoekers tot 17 punten en bracht er zelf 48 op het scorebord. Het Gentse duo Veldeman- Raman nam nu de vedetterol over. Eindstand 93-49. De 2e partij van de namiddag, waarin Osiris Seven Up tegen 2e klasser Runxter Hasselt uitkwam, gaf een heel ander beeld. Onder ruime belangstelling van een Okapi-afvaardiging van Celle V.D. Kee- re, als dienstdoende scout van Brakel (eveneens een reeksgenoot van Runx ter), kon de thuisploeg nooit de indruk geven, de tegenstander aan te kunnen. Na de vlotte overwinning die Osiris tegen Beernem behaalde is de Aalsterse formatie plots in het kransje van de titelkandidaten opgenomen. En Beernem, door nationaal trainer Timmerman als kampioen getipt, verliest meteen heel wat krediet. Met de jonge Maarten Bogaert als nieuweling in de ploeg klom Osiris naar een vroege 7-1 voorsprong. Beernem kon zich niet herstellen van die opdoffer en werd met ruime 21 -12 cijfers huiswaarts gestuurd. Aanvalsleider Chris Eelbode scoorde veertien maal. De ploegHanssens J., Eelbode C., Geeroms J., Boghaert M. De reservenploeg, een jonge formatie, kon Beernem weinig weerwerk bieden. De ervaring en de werpkracht van de Westvlamingen braken na een kwartier de oranjeblauwe weerstand. Toen Hans Huybrechts met een schouderblessure uitviel slaagde Osiris er niet langer in een vuist te maken. Beernem won vlot met 7-22. De ploeg Dockers J., Huybrechts H., Neckebroéck B., De Kegel R., Boghaert C. De derde Osirisploeg, die in derde natio nale uitkomt, was aan een eerste... forfait toe. Slechts één speler zag de mogelijk heid om aan te treden. Waarheen zijn nu die wilde titeldromen (J.G.) Wielrennen Amateurs De Erembodegemnaar Jean-Marie De Nil, dit seizoen reeds goed voor elf overwinningen, betwistte vorige week de Ronde van Mallorca met zijn club Jette Sportief. Het werd voor hem meteen een eerste kennismaking met het gebergte. Niettegenstaande Jean-Marie als ras spurter gekatalogeerd wordt stond hij zijn mannetje in de colls tussen Spanjaarden, Fransen, Zwitsers en Nederlanders. Van de zes ritten eindigde hij vijfmaal in de eerste tien waarvan een derde en een vierde plaats als mooiste ereplaatsen. Een ritoverwinning kwam er niet uit de bus deels doordat hij zich een paar maal voor zijn clubmakkers moest opofferen. Zo haalde Mare De Visscher wel een eerste plaats en werd Rudy Van Der Haegen met een banddikte geklopt. Jette Sportief eindigde vierde in het clubklassement, won een rit en had Patrick Jacobs als derde in de eind rangschikking. De Nil werd elfde in de eindstand en finishte derde in het pun tenklassement, toch wel een flinke pres tatie te meer dat hij nog geen ervaring had in het zware werk. Na dit succesrijke seizoen wil De Nil het volgend jaar waarmaken bij de profs. Er zijn reeds contakten met profteams, maar er is echter nog niets getekend. Wanneer Lom me Driessens scheep gaat met een Amerikaans bedrijf zou er wel plaats zijn voor hem in dit nieuwe team. Over enkele weken valt de definitieve beslissing. (JVL) De gasten daarentegen speelden een sterke wedstrijd. Langs L. Bogaert en Wathion bombardeerden ze de plaatse lijke verdediging. Doordat P. De' Gheest aanvallend goed uit de verf kwam, bleef het verschil nog beperkt. Ruststand 42-45. Na de appelsientjes bleven de Limbur gers domineren. Nu deponeerden F. Bogaert en Pluym menig balletje in het net, zodat Hasselt steeds verder uitliep. 60-72 na 13'. Comand ontbond toen al zijn duivels maar stond tegen een te grote overmacht om het tij te doen keren. Zeker omdat de vermoeidheid zich bij de gastheren liet gevoelen. Eindstand 69-82 of een gemakkelijke overwinning voor de gasten. Ook hier nog veel werk op de plank voor coach Marchant. Volgend weekeind start Osiris het nieu we seizoen op Sgolba Aalter. De Okapikillers worden alleszins een taaie brok om te verteren, voor de ploeg uit Denderleeuw. De daaropvolgende speeldag wordt dan in de thuishaven tegen Bavianen Vilvoorde aangetreden. Nog zo'n boeman voor Osiris. De punten van Osiris (Edingen en Hasselt) Temmerman 8 13, De Gheest 17 1-0, Comand 16 12, Lievens 6 5, Veldeman 16 15, Famay 10 8, Raman 16 6, Buytaert 4 0, Van Geert. G.S.X. Bowling Tweede nationale C Esperanto Brussel - BC. Alloo - Blomberg 4-0 De eerste kompetitiekennismaking met tweede klasse is voor BC. Alloo-Blombeig op een nederlaag uitgedraaid. Nochtans was voorzitter Bruno Rossi niet zo erg teleurgesteld. «Wij speelden een goede wedstrijd. Haalden 2619 kegels neer. Een totaal waarmee wij vorig seizoen verschillende wedstrijden wonnen. En laat ons niet vergeten. Het was de eerste wedstrijd in een hogere reeks en onmiddellijk tegen de grote favorietEsperanto Brussel, dat reeds driemaal nipt naast de titel greep; speelt dit seizoen alles of niets en behaalde een normale ovenwinning tegen de Aalsterse nieuwkomers. De twee eerste games was er nochtans wat paniek waar te nemen bij de Brusselaars, die slechts op de valreep eerst met 44 en dan met 43 kegels verschil wonnen. Niemand van de Aalstenaars leverde een slechte prestatie. In het eerste game spanden Bruno Rossi en Roland Van Vaerenberg de kroon met 196 en 191 kegels. In het tweede spel was Johny De Bock zeer goed met 203, en in het derde game dat verloren werd met 72 kegels, was het kalf toch al verdronken. Feit is natuurlijk dat BC. Alloo-Blomberg naast zijn gekend kwartet Willy De Ridder, Johny De Bock, Roland Van Vaerenberg en Bruno Rossi, dat tussen 529 en 549 totaal haalden, een invaller als vijfde man moet opstellen. Iwein Haerens was met 156 gemiddeld zeker niet slecht, doch met iemand die rond de 180 haalt erbij, zat er zeker meer in voor BC. Alloo- Blomberg. (AVH) Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater, zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan ma,'9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9