JEMPI DERBY SPORT Voorzichtigheid afgestraft Tien op tien voor S.K. Kamillekes zetten scheve situatie recht Thuisploeg rijkelijk beloond Finale AZ'77 - Tijl Snas Post wint Eerste zegetopper Voetbal lle nationale Berchem E. Aalst 1-0 S.K. Aalst - St.-Denderleeuw 2-1 Damesvoetbal: 1e nationale Kamillekes Aalst - Borgloon3-3 Vierde provinciale G TK Meldert - Edixvelde: 1-1 12 Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Setok Beker €8ntij^ SERGANT Moorselbaan 78, AALST 78 56 74 Uefa's Eendracht Aalst - AA Gent4-2 Bedrijfsvoetbal Nieuwerkerken alleen aan de leiding Overzicht lle en llle provinciale E. Meldert geklopt door hekkesluiter Eerste thuiszege voor Gijzegem Na vijf speeldagen is Eendracht Aalst terug verzeild geraakt in de onderste regionen. Het seizoen startte noch tans erg goed, maar een waslijst van gekwetsten deed het tij omslaan Trai ner De Groote had vooral problemen met zijn voorlijn. De Moor en Van Roy vervangt men zo maar niet in één handomdraai. Op Berchem kon men Geert wel reku- pereren, maar het spreekt vanzelf dat een speler die weken inaktief was, niet onmiddellijk de boel kan forceren. Aalst speelde terug zoals op Overpelt om de nul op het bord te houden. Dit mislukte opnieuw, zodat de verdedi gende aanpak van trainer De Groote in de laatste drie wedstrijden één punt op zes opbrengt. Berchem verdiende wel niet te winnen, maar had aan één doelpunt voldoende want Aalst was niet bij machte terug te slaan. Er zit geen verrassing in de aanvalsbewe- gingen. De tegenstander wordt wel goed opgevangen maar men kan er zelf praktisch nooit offensief uitko men. Eén enkele kans werd afge dwongen langs Van Roy, die nipt naast besloot. De aanval is nog steeds de beste ver dediging. Twee doelpunten uit vijf wedstrijden is erg weinig. Het spreekt dan ook vanzelf dat De Groote het dringend over een andere boeg moet gooien, zoniet zal er waarschijnlijk wel een ingreep van voorzitter Matthijs volgen Matthijs kan erg moeilijk ver liezen en was zondag reeds razend. Woordvoerder voor Eendracht, Van Voetballie Provinciale Dat het pas gepromoveerde S.K. Aalst met tien punten uit vijf wedstrijden alleen aan de leiding zou prijken zal wel de meest fanatieke aanhanger niet durven dromen hebben. Tegen het naburige Denderleeuw dat tweede geklasseerd stond op één punt van S.K. won Oranje-Groen terug. Het liep wel niet van een leien dakje, maar de overwinning was toch niet onverdiend te noemen. De Kinder zorgde voor het eerste gevaar. De Jaegher kon echter niet bij zijn te harde voorzet. De mooiste kans van de eerste helft kreeg Dirk Van Langenoven toen hij na een misser van De Grijse alleen op D'Herde afging. Hij besloot echter tot tweemaal toe op de Aalsterse doelman en Staels hernam over. Even later werd De Jaegher in het strafschopgebied foutief gestuit door Frans Roeland. Karei zette de penalty feilloos om. Standaard ging na deze opdoffer wel in de aanval, maar doelman D'Herde was bij de pinken. Nog voor de rust was De Kinder nog eens erg gevaarlijk na mooi voorbereidend werk van Patrick Van Laethem, maar de bal ging voorlangs. Na de koffie joeg Den derleeuw vanzelfsprekend de gelijkma ker na. Haeck ontweek de buiten- spelval en bediende Arnolis Jean knalde tegen D'Herde aan, maar een goed gevolgde Thielemans verlengde de bal in het doel1-1. Toen iedereen met een gelijkspel vrede leek te nemen speelde de bezoekende doelman de bal met de hand buiten de backlijn. De toegekende vrijschop werd staalhard tegen de netten geshot door Gary De Kinder. Standaard ging nog wel massaal in de aanval, maar het was S.K. dat nog het gevaarlijkst counterde. De stand bleef echter on veranderd, zodat S.K. met een leider blijft met liefst 3 punten voorsprong. In deze nochtans sportieve partij trok de scheidsrechter zes maal geel. Staels, Arnolis en De Petter (Denderleeuw) en De Kinder, De Moor en De Crijse (S.K. Aalst) waren de boosdoeners. S.K. AalstD'Herde, Carael, V. Herre- weghe, De Grijse, Roeland, Van Lae them, De Bruyn, De Moor, Spaenoghe, De Kinder en De Jaegher. (JVL) Borgloon nam een erg vlugge start. Na drie minuten stonden de Aalsterse dames reeds met 0-1 in het krijgt na een slippertje van gelegenheidsdoel- vrouw Gina Van Den Steen. Brenda Van Den Eeckhoudt was gekwetst en Stoppie is voor weken inaktief, zodat Gina noodgedwongen in het doel moest postvatten. Zeven minuten later werd het zelfs 0-2, zodat de wedstrijd reeds gespeeld leek De wederoptre- dende Ann Eeckhout dacht er echter anders over en bracht Kamillekes terug in koers met een prachtig doel punt. Na de koffie kreeg de thuisploeg een nieuwe opdoffer te slikken, maar even later kon Ingrid Wuyts met een center schot de spanning terug in de match brengen. Marie-Anne Van Den Steen miste de kans om gelijk te maken. De wedstrijd bleef evenwichtig en Borg loon kreeg eveneens enkele kansen. De stand bleef onveranderd tot Greta Van Hauwermeiren met haar gewel dige traptechniek raak knalde uit vrij schop. Men was in het Aalsterse kamp uiteraard erg tevreden met het behaalde punt. Tweemaal twee doel punten achterstand goedmaken is op zichzelf een flinke prestatie. Met het wederoptreden van Ann Eeckhout die bijna geen pijn meer voelde in haar rug, ziet de toekomst er iets rooskleu riger uit. Nu nog Brenda Van Den Eeckhout rekupereren en wanneer met hetzelfde enthousiasme en dezelfde inzet de strijd tegen de degradatie verder gezet wordt, zit de kans op slagen er zeker in. (JVL) Na vier speeldagen is Edixvelde nog steeds ongeslagen en werd er op het veld van TK Mel dert opnieuw een kostbaar punt veroverd. De eerste helft bracht een evenwichtig spelbeeld met enkele rijpe doelkansen voor beide ploegen. Rond het halfuur moest de bezoekende doelman Luc Kiekens op al zijn kunnen beroep doen om een loeier uit zijn doel te weren. Na de rust bleven de bezoe kers licht domineren en in de 60 kwa men zij op voorsprong toen de pas ingekomen Akim een fase afrondde, waaraan Patrick Poep de basis legde (0-1) Een kwartier later kwam Meldert op gelijke hoogte, dank zij een inge beelde strafschop die de thuisploeg van de scheidsrechter ten geschenke kreeg (1-1). De Water, beseft meer dan wie ook dat de situatie ernstig wordt. «Vanzelf sprekend ligt het probleem terug bij de voorlijn. Van Roy is nog niet in forme en Ferrera is nog slechts de schim van voor drie jaar. Maar het middenveld bekoorde me ook niet. Er werd geen initiatief genomen en er werd amper naar het doel geschoten. Met de terugkeer van Debougnoux en Crahay moet het verbeteren. Crahay zal waar schijnlijk een iets offensievere opdracht krijgen en Debougnoux zal achter Llmpens opereren. Met Luc in een offensieve rol en Joël op de flank moet het toch beter vlotten. Spijtig dat De Moor er nog niet zal bijzijn, hij heeft nog steeds pijn in zijn spier boven zijn knie. Gelukkig speelde De Wolf terug een goede partij. Ik vond hem samen met De Bolle de betere speler bij Eendracht. Hij zal er tegen Diest dan ook heel waarschijnlijk bijlo pen». Zondag a.s. moet het dan gebeuren. Hopelijk wordt er uit een ander vaatje getapt. De Aalsterse supporter werd (terug) nog niet verwend en de onte vredenheid onder de supporters begint serieuse vormen aan te nemen. Terecht overigens. Er werd van dit sei zoen toch iets verwacht. Nu de ge kwetsten stilaan gerekupereerd wor den kan men geen verontschuldigin gen inroepen. Op De Moor en Deroy, die minstens nog een maand onbe schikbaar is, na, zal er tegen Diest met het typeelftal gespeeld worden. (JVL) Zoals verwacht haalde Tijl Snas zwaar uit tegen New Alcazar. Deze nieuwko mer moest liefst zestien doelpunten inkasseren. Coppens en Simal scoor den elk vier maal. Buiterijs (3), Herre- godts (2), Fobert (2) en Bambust luk ten de overige treffers. Tijl Snas speelt door deze zege voor de zoveelste maal de setokfinale. AZ'77 is de andere finalist. Het trakteerde Wembley op een half dozijn doelpunten. De score was wel enigszins overdreven. Eddy Verleyen tweemaal, Ronny Verleyen, Cornand, De Corte en Meert maakten de doelpunten. Bekerwinnaar en kam pioen AZ komt dus op het einde van het seizoen uit tegen Snas, dat dit sei zoen eveneens sterk voor de dag komt. O.C. Aalst dat eveneens nog een kans maakte om de finale te bereiken ging de boot in bij Dressel. De Moorselaars waren sneller op de bal en speelden met meer enthousiasme dan de Aal- stenaars. O.C. had wel pech toen" bij een 1-0 achterstand liefst tweemaal het doelhout redding bracht voor Dressel. Janssens, Van Der Biest en Callebaut zetten de netten bol voor Dressel. Het tegendoelpunt van O.C. Aalst viel langs Van Lysebeth. Leeuwerik haalde het met forfaitcijfers bij Blauw Wit. De Ledenaars die van plan zijn een gooi naar de titel te doen speelden een steengoede partij en scoorden langs Corte (tweemaal), Matthijs (tweemaal) en Van Caelen- bergh. Tinne Boys Haaltert dat te kampen had met terreinperikelen won het vriendschappelijk duel bij Groen Wit met 1 -2 cijfers. Het ziet er naar uit dat Tinne Boys een formatie is waarmee rekening zal moeten gehouden wor den. (JVL) Programma voor 6/10 Leeuwerik - AZ'77 T B. Haaltert - Dressel Blauw Wit - Wembley N. Alcazar - O.C. Aalst, 13u.30 Tijl Snas - Groen Wit De Pluimvrij. De twee doelmannen kregen gelegen heid om zich te tonen en speelden zich meermaals in de kijker Het duel, dat Edixvelde nu zondag voor eigen publiek moet afhaspelen tegen het eveneens nog ongeslagen W. Hofstade wordt meteen de blikvan ger in vierde provinciale G. (G.K.) i-1 2 u en 1 3-1 5u 301i Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST 053/77.33.77 Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT 2 jeans 1.000 2 velours 1.200 2 modepulls 1.000 Kruisabeel 56 MOORSEL s 053/7035 69 Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor kiubs Eendracht Aalst is erin geslaagd zijn eerste zege van het seizoen binnen te rijven tegen de buren uit Gent. Deze zege kwam tot stand dankzij de gewel dige inzet waarmee de jonge Aalste- naars de buffalo's partij gaven. AA Gent kwam nochtans het eerst op voorsprong na een zwak uitverdedi- gigen van de plaatselijke verdediging. Aan het kwartier hingen de bordjes echter terug in evenwicht. Ferrera, de jonge broer van Manu, speelde puik Baeten aan, deze knalde keihard op de Gentse portier en Broché hernam succesvol. Vier minuten later knalde Ferrera op doel na aangeven van Baeten en De Theye was er als de kippen bij om af te ronden. Tijdens de rust werd Vlae- minck vervangen door Peter De Neef. Ferrera bleef na de koffie de spelbepa- lende figuur. De jonge Spanjaard speelde De Theye mooi aan, deze aar zelde niet en knalde knap nummer drie in de winkelhaak. Eendracht ging op hun elan door en Gent kwam erg goed weg toen eerst Van Der Stockt en nadien Ferrera op het doelhout knalden. Halfweg de tweede helft kwam Gent terug in de wedstrijd en Aalst kreeg het bij wijlen moeilijk. De Gentse aanvallers misten echter de kansen. Ferrera werd nog vervangen door Cooman en het was de ingekomen Cooman die op pas van De Theye alle twijfels wegnam. (JVL) Nieuwerkerken miste dit seizoen terug de start niet. In de topper tegen Mas- semen dat nog niet verloor, haalde Eendracht het met het kleinste ver schil. Het moest nochtans topscorer Steen- haudt missen wegens kwetsuur. De Bosschere maakte de winninggoal tien minuten voor tijd uit een geharre war. Met negen punten op tien is Nieuwerkerken nu voor de derde opeenvolgende maal in de titelstrijd gewikkeld. Wordt de derde maal de goede keer Voor het toptreffen VVTTA-Post kon- TT amper op negen spelers beroep doen. Ondanks deze numerieke min derheid was de thuisploeg erg ver dienstelijk. Post Erembodegem kwam op voorsprong langs Van Nieuwen- hove, maar moest tot drie minuten voor tijd wachten op de geruststel lende treffer van Callebaut. Callebaut A was bijzonder schotvaar dig tegen Amylum. Van Biesen twee maal, Thoen tweemaal, Van Den Steen en Van Goethem zorgden voor een hartversterkende en afgetekende zege. Desatex had het niet breed tegen Somati. Aan de rust stond de stand nog steeds 0-0 gelijk. Na de kof fie nam de thuisploeg afstand van Somati dankzij goals van De Smedt. Honda liep bij Bouw tot 0-2 uit via Bos man. De Jonge kon nog voor de rust milderen, maar Bosman, in een grote dag, knalde met een derde treffer de spanning uit de match. (JVL) E. Meldert ging de boot in tegen laatstgeklasseerde Gandasparta dat nog geen enkel punt totaliseerde. Eendracht drukte wel 90 minuten, maar werd verslagen door een slim counterend bezoekend elftal. De bezoekers lukten de openingstreffer maar De Nijs stelde vlug gelijk. Mel dert kreeg kansen langs Van Geert, Crabbe en Van Driessche, maar de afwerking faalde. Gandasparta liep via de tegenaanval tot 1 -3 uit en bezorgde Eendracht een opdoffer van formaat. Na een barslechte start haalde Gijze gem vier op vier uit zijn laatste twee wedstrijden. Berlare was een eerder zwakke tegenstander, maar Gijzegem speelde ook al niet grandioos. Doel man Smetrijns sleet een vrij rustige namiddag. Vijf minuten voor tijd lukte Patrick Verleyen de enige treffer van de partij.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12