FRANCIS SMET S3 m EN JüiXLÏJ*. J3 Eerste zege voor Pano en Cobila's Teveel balverlies kost Osiris overwinning Osiris Somati slaagt het ingangsexamen Een nieuwe musical... Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 13 Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELIWAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas MTSA PICCOBELLO Uitslagen MTSA Herdersem op het slechte spoor Atletiek Basket Sgolba Aalter - Osiris 71-69 Damesbasket AC Gilly - Osiris 39-59 Sportkalender W.T.C. Den Blok Kalender oktober 1984 lü In de hoogste afdeling van de zater dagkompetitie hield Boterhoek doel- puntjeskermis tegen Breughels. De hekkesluiter uit Denderhoutem werd met 11-1 geklopt. Excelsior won nipt van Giwo dankzij een doelpunt van Jozef Van Neck. De Leedse derby Melckenbeeckvrien- den-Leeuwerik werd nipt door de thuisploeg gewonnen. Leider Rayo Espanol gaat door op hun elan en klopte Rita Boys met zware cij fers. Volharden haalde het van Lada Boys. Jan Vinck en Adriaan Steghers scoor den voor Volharden. De treffer van Lada Boys was van Emiel Galiee. In de tweede klasse leed Edo Shoe zijn eerste nederlaag van het seizoen tegen Cambrinus. Schelfhout maakte de twee doelpunten die Cambrinus de zege opleverde Patrick Ceupens scoorde tegen. Musica verloor eveneens voor de eerste maal. Royal Sportief zorgde voor deze verrassing. Cobila's haalde de eerste punten bin nen bij Den Hert. De thuisploeg begon nochtans goed aan de wedstrijd, maar nadat Verbeiren met een lobballetje het openingsdoelpunt lukte, toonden de bezoekers zich heer en meester. Jean-Paul De Smedt knalde eerst kei hard op doelman Boelaert, maar scoorde even later wel uit buitenspel positie. Scheidsrechter Floris zag er echter geen graten in en valideerde het doelpunt. Na de rust herpakte de thuisploeg zich flink. De Cobila doel man moest tweemaal bijgestaan wor den door zijn verdedigers, maar uit een van de schaarse counters scoorde Verbeiren zijn tweede goal. De thuisploeg bleef aandringen en Callard, Bombeeck en Petit kwamen nog dicht bij een doelpunt, maar de bezoekende doelman bleef onklopbar. Het werd zelfs 0-4 wat toch wel over dreven cijfers waren. In de zondagsreeks eindigde het top- treffen Sportkring-Adelaars op een scoreloos gelijkspel. Adelaars moet het de laatste tien minuten rooien met negen man scheidsrechter De Sutter sloot Glenn Cornand en Eric Kiekens uit. Ondanks de numerieke minder heid kreeg Adelaars nog de beste kan sen. Zandput liet een 0-3 voorsprong teloor gaan tegen Real Familial. Amapola verloor een punt bij 't Duif ken. Etienne Cosijns (2) en Georges Verleysen scoorde voor de Hofstade naars. Guy De Brucker (2) en Vicente Pedrogosa lukten de goals voor Ama pola. Sunset bracht de moeilijke uitmatch bij Gipak tot een goed einde dankzij goals van Victor Revera, Jesus Navaro en Pedro Rivera. Patrick De Neve redde de eer voor Gipak. Nieuwe Wijk wordt alleen leider na een eerder gemakkelijke overwinnin tegen IJsboerke. Benny Schalck (2), Eddy De Bock en Norbert Verhoeven maak ten de goals. Pano zegevierde voor de eerste maal. Dirk Van Boxelaer lukte de enige tref fer tegen Sportief 81 Park won van hekkesluiter Star Boys. Antonio Igual was de auteur van de winninggoal. (JVL) Restaurant Franse keuken Molenstraat 63 AALST ■3 053/78 45 52 dinsdagavond en woensdag gesloten 1-3 11-1 1-0 1-2 1-0 Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Bartan - Endoka Boterhoek - Breughels Excelsior - Giwo Lada Boys - Volharden Melckenbeeckvr. - Leeuwerik Rode Duivels - Onder den Toren 5-2 Rayo Espanol - Rita Boys 7-1 Heizijde - Camu 2-1 Tweede afdeling Edo Shoe - Cambrinus 1 -2 Blauwe Vlam - Alexander 1 -1 Eendrachtboys - Piasken 1-1 Heipias - Rood Zwart 1 -7 Royal Sportief - Musica 2-1 Den Hert - Cobila's 0-4 Jong Timarcha - De Kring 2-4 Zondagsreeks Sportkring - Adelaars 0-0 Zandput - Real Familial 3-4 Duifken - Amapola 3-3 Gipak - Sunset 1-3 Koszen - Rode Roos 0-0 Nieuwe Wijk - IJsboerke 4-0 Sportief 81 - Pano 0-1 Star Boys - Park 0-1 Programma voor 6/10 en 7/10 Eerste afdeling Breughels - Rayo Espanol De Sutter Camu - Bartan Van Belle Endoka - Lada Boys Garcia Giwo - Melckenbeeckvr. D'Herde Heizijde - Boterhoek Van Schuylenbergh Onder den Toren - Leeuwerik Dalschaert Rita Boys - Excelsior Levingsbird Volharden - Rode Duivels Van Campenhoud Tweede afdeling Alexander - Sparta Pinti De Neef Blauwe Vlam - Royal Sportief Floris Cambrinus - De Kring Meert Cobila's - Eendrachtboys DeSwaef Den Hert - Heipias Stadsfeld Jong Timarcha - Rood Zwart Van Den Eeckhout Musica - Edo Shoe Roels Zondagsreeks Adelaars - Star Boys D'Herde Amapola - Zandput Degrieck IJsboerke - Real Familial Van Der Veken Nieuwe Wijk - Sportief 81 Garcia Pano - Sportkring Uvin Park - Gipak Floris Rode Roos - Duifken Meert Sunset - Koszen De Sutter Herdersem leed opnieuw de neder laag. Aan huis tegen R. Wetteren stond geel-blauw reeds met 0-2 in het krijgt. Na de koffie herpakte de thuis ploeg zich enigszins en Hendrickx mil derde. Het bleef echter bij dit tegen doelpunt zodat S.K. achteraan blijft bengelen. (JVL) Zaterdag ging het basketseizoen in derde klasse A van start. Osiris Seven Up bekampte de kampioen in vierde nationale A, Sgolba Aalter. Een meer dan te vrezen tegenstander Sgolba Aalter ligt onze streekploegen duidelijk niet. Twee weken terug scha kelden ze Okapi uit voor de beker en nu dienden ze Osiris de nederlaag toe. De ploeg van coach Poppe kan rekenen op een sterke achterban afkomstig van het St.-Gerolfinstituut. Een school waar uit men dan ook gretig de talentrijkste jongeren haalt. Deze jongerenlichting heeft men aangevuld met Chris De Meyer (ex. Tissac Gentbrugge), Erwin Breugelmans (ex. Eikenlo Eeklo) en oude taaie Et. Dermaut (ex. Kortrijk, Brugge enz.) zodat men op dit ogenblik een te duchten ploeg bezit, waaraan men in Aalter nog veel plezier zal beleven. Osiris moest het stellen zonder de diensten van Luc Famaey. De ex. Okapi speler had na de ontmoeting met Runxter Hasselt, zijn uitrusting in de Dender- leeuwse kleedkamer achtergelaten en woonde voorbije week de oefenstonden niet bij. Luc was duidelijk ontmoedigd omdat hij in de voorbije oefencampagne, volgens eigen zeggen, niet genoeg aan bod was gekomen. Inmiddels is het meningsverschil tussen beide partijen uitgepraat en laat alles voorzien, dat de verloren zoon, zijn plaats bij de klub terug komt innemen. De wedstrijd dan. Zaterdag hield Osiris met Veldeman-Cornand als beste af- werkers gedurende de eerste twaalf minuten, gelijke trend met de tegen stander. Maar dan lieten teveel balverlies en een paar slechte doelpogingen van de bezoekers, Dermaut en co. toe om bij de rust een 37-30 voorsprong uitte bouwen. Na de herneming bleef men aanvankelijk hetzelfde senario aanhouden, 49-42 na 6'. Toen echter plaatsten D. Temmer man, L. Lievens en weer Veldeman een 0-13 tussensprint waardoor de score halfweg de tweede helft 49-55 bedroeg. C. De Meyer deed de thuisploeg terug aansluiten, 69 gelijk, 2 minuten voor het einde. Veldeman miste toen drie vrijwor- pen en aan de overzijde bracht E. Breugelmans de eindstand op het score bord. In de ultieme seconden kreeg Veldeman nog een laatste kans maar foutief gehinderd door 2 tegenstan ders, mislukte ook die laatste poging. Wat kan sport toch ongenadig hard zijn. Veldeman, tot voor een paar seconden van het einde, de held van de wedstrijd, verliet nu met gebogen hoofd het veld. Punten Lievens 7, Cornand 12, Tem merman 14, Raman 4, De Geest 10, Veldeman 22. In de damescompetitie stond evenals bij de heren, de eerste speeldag op het programma. Osiris Somati heeft haar eerste opdracht alvast tot een goed einde gebracht. Op verplaatsing bij Gilly en dan nog de volle inzet meebrengen is zeker aan iedereen niet gegeven. A.C. Gilly was vorig seizoen, samen met Tongeren, op een gedeelde zesde plaats geëindigd in 2e klasse. Dit jaar hebben ze zich versterkt door Russolo (ex. Monceau) en Le Chien (Quaragnon) aan te werven. Somati van haar kant sloot de voorbije competitie af met een eervolle derde plaats in derde nationale A maar kon door allerlei omstandigheden zoals het inaktief blijven van Tongeren en via een aantal testmatchen, toch nog een stek in 2e klasse veroveren. Dat ze daar zeker niet de rol van de zwakke zusjes zullen vertolken, bewe zen ze zondag l.l. nogmaals. In zoneverdediging vertrekkend keken ze na 10 minuten tegen een 14-10 achterstand aan. Vera Vincke begon met een erbarmelijke 1 op 6 afwerking. Als coach Wojta! echter overschakelde naar een man op man defensie (vrouw op vrouw zou hier beter passen, maar wordt niet gezegd) konden ze de achterstand alsnog ombuigen in een 22-27 voor sprong, wat dan meteen de ruststand betekende. Een kleine domper op de hoerastemming in het Osiriskamp, waren de 4 persoonlijke fouten van Korrie De Moor, waardoor ze noodgedwongen bij na heel de tweede helft op de bank moest doorbrengen. Toch liepen de gasten ook na de her neming immers verder uit, 25-41 na 8 min. Vera Vincke liet zich toen onder een heel andere gedaante bewonderen en werkte nu af tegen een 5 op 6 gemiddel de. De coach van de thuisploeg ver anderde toen van afweermethode en spitste haar verdediging toe op blonde Vera. Een situatie waar dan op hun beurt M. Rooselaer en N. De Ryck van gebruik maakten om de zege veilig te stellen. Even kwam Treutens nog wat roet in het Denderleeuwse eten gooien maar ook dat onheil werd vlug bedwongen. Eindstand 39-59. De punten Vera Vincke 20, M. Roo selaer 17, Korrie De Moor 7, N. De Ryck 9, Marleen Naessens 4 (Marleen was gegriepeerd en had heel de week niet kunnen oefenen), Claudine Mortier 2. Volgende zondag ontvangt Osiris Somati in de Denderleeuwse sporthal het team van J.S. Grivegnée. De reserven spelen om 16.15 u. en de eerste ploeg om 16.15 u. In de 1716de finale van de beker van België, neemt Osiris het op tegen reeks- genoot Tamines. Wanneer deze wed strijd zal plaatsgrijpen is bij het ter perse gaan, nog niet bekend. (G.S.X.) Wat vorige zondag te Denderleeuw de slotmanifestatie had moeten worden van het zeshoektomooi voor jongeren, werd een meer dan natte bedoening. Van de ingeschreven clubs lieten zowel Lierse, Lokeren als Meetjesland het wijselijk afweten. Racing Gent, Eendracht Aalst en het plaatselijke ZOVA waren de moedigen die met brio het vervolg op de bekende musical «Walking in the rain» ensceneerden. Dat de Aalsterse acteurs hier en daar een hoofdrol konden opeisen was een meer dan bemoedigende vaststelling. Zo waren er opvallende prestaties van o.a. Elke Van Overwaele, Filip De Kegel en Gunther Lanckman. Elke won zowel het verspringen als de 60 m. voor pupillen. Nieuwkomer Filip De Kegel bleek de beste in het kogelstoten voor pupillen. Bij de miniemen liet Michel Igual, lange tijd gehinderd door een ernstige liesblessure, nogmaals zijn sprinterscapaciteiten bewonderen. Over 80 m. liep hij 10"6. Veronique Baeyens won de 800 voor miniemen meisjes in 2'50"5. Johan Van Der Bruggen bleef in de 800 voor miniemen meisjes in 2'50"5. Johan Van Der Bruggen bleef in de 800 voor miniemen jongens met 2'30"4 net voor zijn clubgenoot Koen De Doncker. Gunther De Paepe bleek de snelste over deze afstand bij de kadetten jongens. Geert Van Der Bruggen won zonder tegenstand de 300 m. horden in 45"6. Sabine Van Der Hoeven was primus in de 100 m. voor kadetten meisjes: 14"3. Inge Van Overwaele haalde in dezelfde reeks 4 m. 44 bij het versprin gen een beloftevolle prestatie. Rik Waumans kwam uit in de 100 m., een voor hem ongebruikelijk nummer. Hij kwam uit op de gezien de omstandig heden niét onaardige tijd van 12"7. Geert Van Der Bruggen bewees ook over verspringtalent te beschikken door het verspringen voor scholieren te winnen met 5m.18. Ann Buyle tenslotte, was bij de scholie ren de opvallende 1500 m.-loopster. Met dit waterballet valt het doek over de zeshoekstornooi anno 84. Over 2 weken is er reeds opnieuw gelegenheid tot veldlopen. Op 14 en 21 oktober hebben te Nieuwer- kerken en te Herdersem de oefenveld- lopens van Eendracht Aalst plaats. Hierover meer volgende week. (PVB) Volgende zaterdag ontvangt Osiris Se ven Up, op eigen terrein, Bavi Vilvoorde. Voor de thuisploeg alvast een geschikte gelegenheid om weerwraak te nemen voor de verrassende nederlaag tegen diezelfde ploeg, in de Belgische Beker, een paar weken terug. Een topper wordt het in ieder geval. (G.S.X.) Handbal: H.C. Eendracht Vrij Aalst, sporthal Ten Rozen zaterdag 6 oktober: om 18 u. H.C. Eendracht Vrij 2 - Zwijnaarde. om 19u.30: Reserven H.C. Eendracht Vrij Aalst - Duffel. om 20u.45 1e ploeg H.C. Eendracht Vrij Aalst - Duffel Minivoetbal Minivoetbalclub Resocub-Terjoden, sporthal Oenderdal vrijdag 5 oktober: om 20 u.Resocub - Dendermonde Minivoetbalclub De Matteyn, sporthal Dender- dal vrijdag 5 oktober: om 22 u.De Matteyn - The Marcana Gent. Volleybal: Volleybalclub V.K. Aalst, sporthal Ten Rozen zaterdag 6 oktober om 10u.15 V.K. Aalst - Heusden jun. om 10u.15V.K. Aalst - Kalken jun. Volleybalclub Falos Erembodegem, sporthal Denderdal zondag 7 oktober: om 10 u.Falos Erembodegem - Her- ze le. Volleybalclub K.W.B. H. Hart, sporthal Ten Rozen zondag 7 oktober: om 10 u.kompetitiewedstrijd. Veldrijzen W.T.C. Den Blok, café 't Hoeksken, Spinners- straat 22 zondag 7 oktober om 9u.30 inschrijvingen in het lokaal, vertrek HEREN om 10 u.duur onge veer 30' vertrek DAMES om 11 u.duur onge veer 15' Wandelen: Wandelvereniging De Kadees Aalst zondag 7 oktober: start en aankomst: feestzalen Beu kenhof, Langestraat 12, Aalst. Herfst- wandeltochten over 5, 10, 20 km. Vertrekuur: van 8u.30 tot 14 u. Aankomstuur: uiterlijk tegen 17 U. Inlichtingen Langelet Willy, Rozendreef 49, Aalst, tel. 21-11 62 Van Impe Jan, Groenstraat 35, Aalst, tel. 7025 94 Roelandt Bernard, Graanmarkt 9, Aalst, tel. 77 75 69 Veldrijden Zondag 7 oktober. Inschrijvingen 9u.30 in het lokaal café 't Hoeksken. Leden: 50 fr.niet-leden 300 fr. en zijn meteen lid. Vertrek heren, 10 uur. Duur: onge veer 30 minuten. Vertrek dames, 11 uur. Duur: onge veer 15 minuten. Wandelen Zondag 14 oktober: naar Overmere. 10 km. Bareldonkpad. Vertrek 14 u. lokaal met eigen wagen, ledereen kan mee. Gids: Jan D'Haeseleer. Minigolf: Zaterdag 20 oktober. Inschrijvingen Heuvel 19, Erembodegem, 14 u. Leden: volwassenen 100fr., kinde ren 80 fr. (-14 j.), niet-leden 350 fr. (zijn meteen lid). Wandelen: Zondag 28 oktober: naar Zwalm. 6 km. Molenpad. Vertrek 9 u. lokaal met eigen wagen, ledereen kan mee. Gids: Wilfried Van Delsen. Inlichtingen kan men steeds bekomen bij Marcel Cleemput, Asserendries 79, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13