Aalsters Panorama Gazet van Qalst 't Land van Aalst geeft langzaam gas Kleuterleidsters en zandmannetjes... Denderland wordt begraven S.B. MEDICAL EQUIPMENT 2 Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 Jeugddievenbende maakte Aalst onveilig En "Meester,, boven "Meester,, in de wijkschool - Hopstraat Twaalf maanden karnaval Leefkwaliteit Onafhankelijk weekblad voor Grool-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Rédaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/7762i94. Burelen open van 8 tot 20 uur. mcuocxL. 'prvnlp van hlz 1 vervolg van blz. 1 gas is bovendien van behoorlijke kwaliteit. De leidingzonder pomp produceerde merkelijk mindereen goeie methaanpro- duktie mag ten vroegste drie jaar na het afsluiten van een stort worden verwacht. Willy Me- ganck zei nog dat fide reeds be reikte resultaten nóg slechts het begin zijn van het wetenschap pelijk onderzoek, en dat men voor een preciezer beeld nog enkele maanden moet wachten. Toch denkt men dat het stort in Vlierzele de moeite waard is om er verder mee door te werken. Zo heeft men becijferd dat het Vlier- zeelse stort goed zou zijn voor 300 miljoen kubieke meter bio gas, maar dan wel verspreid over tientallen jaren, en optimaal ge- eksploiteerd. De aanwezigheid van biogas kwam eigenlijk eerder toevallig in de aandacht. Men herinnert zich misschien nog de moeilijk heden met de privé-aannemer die vóór de Intercommunale het stort uitbaatte, waardoor het «Land van Aalst» zelf de uitba ting overnam. Het doorgesijpeld water dat niet weg kon vanwege de onderliggende kleilaag, was zodanig bevuild dat men het overpompte in een kunstmatig aangelegde plastieken kuip om het te zuiveren. Na het wegpom pen van dit water merkte men dat er zich luchtbellen hadden gevormd onder het plastiek. Die bleken zelfs ontvlambaar. Het was biogas, gevormd door het gistingsproces van organische afvalstoffen. Voorzitter Marcel Lorie, ondervoorzitter Edmond Nijs en diensthoofd Willy Meganck begonnen op dat ogen blik met het onderzoek naar de mogelijkheid van deze energie bron. Wat nog niet eens zo kwaad gezien was. Want in Duitsland, waar het aanvankelijk ook maar de bedoeling was om het stin kende waterstofsulfide te verwij deren, is men al aardig op weg om dit gas als energiebron aan te wenden. Zelfs auto's zouden er kunnen voor uitgerust worden. Maar het is wel zeer duur om het op te slaan. In des treek van Vlierzele zou het evenwel interes sant kunnen zijn om bijvoor beeld de witlooftelers die daar veelvuldig voorkomen op een dergelijk gasnet aan te sluiten. Zo'n gasnet betekent uiteraard een dure investering. En het is juist het rendement hiervan dat professor Verstraete van de Landbouwfakulteit van de RUG aan het onderzoeken is. Naar we horen alleszins met veel opti misme. Elwee alle personeel verdwenen was. Toen kwamen zij te voorschijn. In minder dan geen tijd wer den voor meer dan 300.000 fr. aan farden sigaretten in vuilniszakken gestoken en via de nooduitgangen naar de parking gebracht waar de bestelwagen van Frans M., uitbater van café «Den Bunker» aan de Korte Nieuwstraat te Aalst opgesteld stond om de lading weg te brengen. De dieven Guy Van N. en twee min derjarigen (min 18 j.) werden door de rijks wacht van de brigade Aalst zeer snel ontmas kerd nadat de speurders een inval hadden gedaan in café Den Bunker. Het onderzoek startte. Eerst gaven de dieven toe dat zij niet minder dan 21 diefstallen hadden gepleegd in grootwa renhuizen in het Aalsterse waar de buit be stond uit sigaretten. Deze sigaretten werden door Alfons De L. (30) uit Kerksken aan de man gebracht. Hij vond een gemakkelijke afzet in talrijke herbergen waarvan de uitbaters het bui tenkansje niet lieten voorbijgaan. In Aalst alleen al zullen een 10-tal herbergiers vermoe delijk moeten terechtstaan wegens heling van gestolen goederen. Beetje bij beetje lekte ook uit dat de bende niet bestond uit het hogervernoemd viertal maar ook nog anderen hadden meegewerkt aan de nachtelijke rooftochten. Zo werden al vrij snel nog vier anderen ontmas kerd. Huiszoekingen brachten aan het licht dat buiten de sigarettendiefstallen ook nog andere goederen werden gestolen. De lijst van ver dachten werd steeds maar groter. Hoe verder het onderzoek vorderde hoe meer daders men kon ontmaskeren. Bij het ter perse gaan beken den reeds een 20-tal mannen hun aandeel in de feiten. Een 70-tal diefstallen werden tot op heden opgelost. Die werden in het centrum van Aalst gepleegd tussen november 83 en sep tember 84. Van de daders waren er reeds ver- schillende in aanmerking gekomen met het gerecht. Vele anderen niet. Uit het onderzoek blijkt ook dat rond een kern van dieven zich een aantal meelopers tot diefstallen hadden geleend. Merkwaardig was het feit dat heel wat' van die jonge mannen bleken te stammen uit zeer begoede kringen. De dieven opereerden steeds in groepjes van 3 of 4 man. Sommigen deinsden er niet voor terug via de daken de winkelruimten te betre den. Dat was tot tweemaal toe het geval in het Aalsterse Fotocenter aan de Kattestraat waar voor ruim 1 miljoen fr. aan fotoapparaten werd gestolen. Andere diefstallen werden met bruut geweld gepleegd. Zo braken de dieven binnen in de Unie, het schoencenter, fietsenhandel De Troyer, de kledingszaken Pénne, Windsor, enz. om er maar enkel te noemen. Ook werden een partij zeer dure pulls en lederen mantels terug gevonden. Inmiddels zetten de speurders van de rijks wachtbrigade Aalst hun werk minutieus verder. Het is niet uitgesloten dat nog veel meer dief stallen aan het licht komen. De speurders zijn' er zich van bewust dat ondanks de thans reeds opgeloste diefstallen maar het topje van de ijs berg zijn. Enkele van de dieven werden door onderzoeksrechter Troch van Dendermonde aangehouden, anderen werden in voorlopige vrijheid gesteld. De Aalsterse middenstanders mogen alvast reeds wat geruster slapen nu deze 20-koppige bende werd ontmaskerd. (PETER) De akties van de ouders uit de kleuterschool - Hopstraat werden, na heel wat herrie, op donderdag 27 september bekroond met een slotvergadering in aanwezigheid van de schooldirectie. Bekroond met een doornkroon dan, want de ingrediënten van deze ontmoeting waren tranen en ontgoocheling. Wat had je anders verwacht wet is de wet Juff. Jeanine wordt overgeplaatst; ze kan "met de beste wil van de wereld,, De wettelijke normen dienen niet alleen als beveiliging van een min of meer rechtvaardige tewerkstelling in het rijksonderwijs, maar worden door de hoogste "meesters,, wat graag aangewend als het er op aankomt om het laatste woord te hebben en in bedekte termen iemand "op zijn plaats te zetten,,. Want de juffrouwen en de ouders werden blijkbaar op hun plaats gezet. Niettegenstaande dat de ouders bekomen' hebben dat er twee kleuterleidsters bij hun kroost mogen blijven, deed de overheid niet zoveel toegevingen dat ze Juff. Jeanine en Juff. Paty in het schooltje lieten. En dat was nochtans de uitdrukkelijke wens van de manifestanten. Maar de niet blijven. Er komt wel iemand anders om haar plaats in te nemen; wie dat is, bleef echter voorlopig een geheim, "met de beste wil,,... Wat Juff. Paty betreft is er geen concrete oplossing uit de bus gekomen; maar... er werden haar beloftes gedaan... vage... en omdat de uiterste inschrijvingsdatum van l oktober nog niet bereikt was en de school nog leerlingen kon verliezen. Of niet? Bovendien, beste ouders, "zouden de leerlingen wel eens naar de concurrentie kunnen overlopen, die zich flink in de handen zou wrijven,,. Op zondag 7 oktober eerstkomende begraven de Aalsterse leefmilieuverenigingen het natuurgebied Denderland. dat volledig verminkt werd door de aanleg van een nieuwe hoogspanningslijn. Deze "begrafenis,, heeft plaats onder de vorm van een wandeling die om 14.30 u. vertrekt aan de kapel te Herdersem, een 500-tal meter voorbij de fabriek van Gilbos. Deze begrafenis gaat o.a. uit van Natuur 2000, de Jeugdbond voor Natuurbeschermingsstudie en milieubescherming, van de Groene Fietsers en Anders Gaan Leven, van de Werkgroep Leefmilieu Aalst en het Pas- en Steenbeekkomitee, De Wielewaal en tal van omwonenden. Al deze verenigingen publiceerden een soort van "Overlijdensbericht,, waarbij zij iedereen oproepen tot deelname aan de betoging, die meteen een uniek protest wil zijn tegen de oprichting van torenhoge pilonen in dit uniek landschap. (MP) Je ziet dat er met zand gestrooid werd. Wat die concurrentie betreft, die zou er toch maar best aan doen niet te hard te wrijven, want als ze 't even goed wil doen als Jeanine en Paty, zal ze eerder haar tenen mogen uitkuisen dan haar handen te wrijven. De "Hopstraat,, was immers een crème van een schooltje, weetje nog D.H. vervolg van blz. 1 over de drempel kwam zat men in nesten. En het feit dat het moederhuis zich in volle stadscentrum bevindt, bezorgde klanten méér parkeerpro blemen dan hem lief was. Om al die redenen besloot men uit te wijken naar de periferie van de stad. Met de in de Welvaartstraat beschikbare winkelruimte van 250 m2 zal men nu in staat zijn om het manifeste plaatsgebrek, dat op de Grote Markt schering en inslag was, te ondervangen. De nieuwe zaak zal volgens eën voor karnavalwinkels ongebruikelijk koncept ingericht worden. Indien men het oud huis De Winter vergelijkt met een kruidenierswinkeltje, dan is de afdeling in de Welvaartstraat een supermarkt waar men werkt volgens een self service-systeem. Klanten zullen er een kostuum uit de rekken kunnen nemen en er zich mee naar één van de pashokjes. begeven. Het zal tevens mogelijk zijn om de hele kollektie, die men in stock heeft, te tonen - iets wat in hetbenepen winkeltje aan de Grote Markt vrijwel onmogelijk was. De opening van De Winters nieuwe zotskappenshop is een karnavalesk unicum dat nergens anders plaats kon én mocht vinden dan in Aalst, dé karnavalstad bij uitstek (WDG) Eerst het goede nieuws: Arthur Paepe schrabt, schuurt en schildert bij droog weer dapper verder aan zijn tweede poort in de Kapellestraat. Loop een langs, lieve lezer, en moedig deze zeldzame vrijwilliger aan met een vriendelijk woord voor zijn gratis-restauratie van prachtig houtsnijwerk. Hij heeft daar recht op. Het andere nieuws valt mij pijnlijk: Raldes contra stadsbestuur. Ik sta vierkant achter de doelstellingen van élke aktiegroep die zich .inzet voor de bescherming van ons aller leefmilieu. Zelfs als hij zich vergist of overdrijft, omdat het resultaat altijd positief is. Tijdens mijn rondgang in de Keizershallen, daags na het incident op die zo mooie milieubeurs, mocht ik andermaal het bewonderenswaardig idealisme ervaren van diegenen die er met een stand stondén, of een oogje in 't zeil hielden om voortvarende politiekers een hardhandige ingreep te beletten. Ik zeg en zal altijd blijven zeggen "bravo jongelui!,, Maar ik heb er ook de terzake betrouwbare schepen van Leefmilieu Doorns gesproken, wiens versie in geen enkele krant kwam. Hoe nuttig het ook kan zijn een aantasting van gezondheid en natuur aan te klagen, zelfs op te schroeven, toch zijn we te Aalst in een toestand verzeild waar we dringend moeten uitgeraken. De uitdrukking van burgemeester D'haeseleer "ik ken ze niet en ik wil ze ook niet kennen,, is zes jaar oud. We mogen in géén geval naar een nog scherpere tweekamp gaan tussen overheid en milieubeschermers, en het wordt de hoogste tijd vooreen kalm overleg. Zulk overleg mag maar één enkel dubbel resultaat kennenelk wederzijds wantrouwen moet wegvallen, en de overheid moet kordaat de leiding nemen voor het behoud van alles wat op "het spel staat. We zijn immers allemaal belanghebbenden, en het grootste gevaar bestaat er momenteel in dat er te Aalst een partijpolitieke hetze ontstaat. Er is al genoeg vergif op de wereld nietwaar. Laten wij enerzijds elke persoonlijke aanval, en anderzijds elke politieke berekening vermijden. Het moet zeker mogelijk zijn, zoals ik beide strekkingen ken, tot een gezellige konstruktieve overeenkomst te geraken, waarbij deskundigheid en beslissingsmacht elkaar de hand reiken. Laat Aalst nu eens het voorbeeld geven Dat zij wij tegenover onze kinderen of kleinkinderen toch wel verplicht zeker! De Panoramist Geraardsbergsestraat 19 9M0 AALST 053177 71 24 78 33 1r: Verband, kleine medische apparatuur, bloeddruk meters, W.C.-stoelen, rolstoelen, krukken, bed den. Open van 8u.3Q tot 12 uur en van 13u.30 tot 1 7 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Onalbankeli|k weekblad VOO' Groot Aalst - Een uiloavt var.Ajiurrtr ninim.It,e JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2