Tweede Vlaamse vredesweek ARZONI Wandelpad rond Osbroek nog niet volledig klaar 3^ :;T' V' f#** - Hg p Onze filosofie kleden is een kunst Verkoop aan partikulieren Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 5 Opening Week van het Bos Wijziging Busroutes Molenstraat 23, Aalst - 2147 77 Ter gelegenheid van de week van het Bos werd op zondag 30 septem ber jl. het nieuw aangelegde wandelpad in en rond het Osbroek inge huldigd. Ondanks de druilerige aanhoudende regen hadden enkele honderden Aalstenaars eraan gehouden deze wandeling bij te wonen. Onder hen bevond zich een bijna voltallig schepenkollege. Vorige zondag in niet zo gunstige weersomstandigheden waren toch talrijke wandelaars en natuurliefhebbers opgekomen om het nieuwe osbroekpad in te wandelen. (JC) Het was trouwens schepen voor leefmilieu André Dooms die een korte historiek gaf van het park en de Osbroek en die wees op de inspanningen die het huidig stadsbestuur zich getroost om dit uniek geklasseerd natuurreser vaat aan te kopen via onteige ning. Op dit ogenblik wordt trouwens nog gewerkt aan een beheersplan voor het gebied. Zoals in de gemeenteraad wees de schepen er nogmaals op dat de toegang tot het Osbroekge- bied, éénmaal het gemeenschaps eigendom is, niet zal ontzegd worden aan het publiek. Tot slot van zijn korte toespraak dankte de schepen alle stadsdiensten die aan de nieuwe realisatie hun medewerking verleenden alsook de Werkgroep Bomen-Park-Os- broek die het voorbereidend werk op zich nam. Gezien het groot aantal aanwezigen dienden de wandelaars zich in twee groe pen te verdelende eerste onder leiding van Paul Van den Brempt, ambtenaar bij de dienst Monumenten en Landschappen; de tweede groep onder leiding van Magda De Wolf, stadseko- loge. Wijzelf maakten deel uit van de eerste groep. Reeds van bij de aanvang wees de heer Van den Brempt op het unieke karakter van de Osbroek, dat in feite een slib-vlakte is, die eeuwen geleden door een meander van de Dender uitgegraven werd in de zachthel- lende linkeroever. Door de jaren heen werd het grootste deel van het 100 ha. grote domein een elzenbroek, dat regelmatig onderliep bij hoge waterstand. Een ander deel, waar de wande ling startte, werd na wereldoor log II opgehoogd, met afval van de Aalsterse elektriciteitscen trale. Dit gebied ligt dan ook enkele meters hoger dan het Osbroek zelf, en vertoont een gans andere vegetatie. Andere zeer belangrijke wijzigin gen kwamen natuurlijk door de aanleg van het stadspark en van de aanpalende sportterreinen. Het Osbroek is vooral uniek door de enorme verscheidenheid van fauna en flora, die men er aantreft. Van de 155 vogelsoor ten, die in ons land broeden, vond men er zomaar eventjes 51 in het Osbroek alleen. Om het gebied in de toekomst veilig te stellen zal het nu noodzakelijk zijn een degelijk beheersplan op te stellen, waarbij o.a. in belang rijke mate zal moeten rekening gehouden worden met de water beheersing. Wandelpad Reeds van bij de start was het duidelijk dat de stadsdiensten uitstekend werk verrichten inzake het nieuwe wandelpad. Op talrijke plaatsen, o.a. ter hoogte van de Blanckaertdreef, werden prachtige borden aange bracht die de wandelaar wegwijs moeten maken in het gebied, en die hem meteen wijzen op zijn plichten. Via het opgehoogde deel komt men zo op het aloude wandelpad rond het oude broek heen. Dit deel van de wandeling is zeer degelijk aangelegd en werd zeer goed aangeduid met geelgekleurde paaltjes. Aldus kan men zeer gemakkelijk tot aan het rusthuis Hopperank en het aanpalende kasteel Moyer- soen te Erembodegem wandelen. Vanaf de Alfons Van de Maele- straat te Erembodegem werd het pad nog niet in zijn nieuwe bed ding gerealiseerd, wat door een aantal deelnemers aan de wande ling wel betreurd werd. Mis schien zal men wel moeten wach ten tot wanneer de stad Aalst volledig eigenares is van het Osbroek, om dit ontbrekend deel te kunnen bewandelen. Voor de echte natuurliefhebbers blijven er dan nog altijd de geleide wandelingen die vanaf november e.k. elke eerste zondag van de maand gepland zijn, en waarbij men in het Osbroek zelf zal kunnen binnendringen. (MP) Geen enkel paneel is voor hem veilig Geen enkel stukje muur is hem heilig. Hij kwam wel op een vreselijke manier in aktie de letterlijke «vuil-spuiter», Dr. Smurrie. De politie ligt dan ook overal op de loer vooral bij café's, soms tot op de stadhuiskoer. Ze willen hem het verder spuiten beletten en hem veilig tussen 4 onbekladde muren zetten. Ze zochten al lang wanhopig naar een hint om te weten te komen waar hij zich bevindt. Maar steeds zonder succes, helaas Dr. Smurrie bleef hen de baas. Maar zienu weten ze hoe het zit hij is waarschijnlijk van 't schepencollege lid. Hij sloeg toe bij Raldes tijdens de landbouwtentoonstelling en 't is bewezen dat dit met medeweten van 't College ging. Want zelfs al is de verf heel duur 't College heeft heel wat over voor censuur Misschien heeft de burgemeester er nog niet aan gedacht Censuur is altijd het eerste teken van onverdraagzaamheid, onkunde of onmacht. Van vrijdag 12 (ol zalerdag 20 oktober organiseert het Vlaams aktie- komitee tegen atoomwapens (VAKA) voor de tweede keer een Vlaamse vredesweek. Over heel Vlaanderen worden er tijdens deze week in tal van gemeenten en steden vredesakti- viteiten gehouden. Deze akties De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen deelt ons twee wijzigingen in de dienstregeling der Aalsterse autobussen mee. 1. Op lijn 57a/2 worden vanaf 24 september twee ritten afge schaft, namelijk 340 Aalst (16u.50)-Gijzegem Klooster (17u.02) 360 Aalst (17u.l4)-Gijzegem Klooster (17u.27), terwijl er één rit is bijgekomen 350A Aalst (17 u.)-Dendermon- de (17u.30) 2. De terminushalte van lijn 699 Aalst-Lede-Wetteren wordt vanaf 1 oktober overgebracht naar het autobusstation in de Nijverheidstraat (derde perron). De volgende haltes zijn voorzien in Aalst zelf richting AalstDendermond- sestwg., Esplanadeplein, Fa briekstraat, Bauwensplein, Vooruitgangstraat, Stations plein, Nijverheidstraat. richting WetterenWerf, Vaartstraat, Graanmarkt, Espla nadestraat, Esplanadeplein, Dendermondsestwg. (Iv) zijn een uiting van het blijvend massaal verzet tegen de steeds verdergaande bewapeningswed loop in Oost en West, en in de eerste plaats tegen de installatie van de Amerikaanse kruisraket ten in Florennes. In Aalst zal de vredesweek er als volgt uitzien Vrijdag 12 oktober: tentoon stelling in Netwerk van de kin dertekeningen die deelnemen aan de kindertekeningenwedstrijd. Uitreiken van de prijzen. Tentoonstelling van werken van «Kunstenaars tegen atoomwa pens». Zaterdag 13 oktober: aktie op de markt. Zondag 14 oktober: witte vredeswandelfietstocht door de deelgemeenten van Groot-Aalst. Allen jong en oud van om het even welke levensbeschouwelijke of politieke overtuiging die wil len ijveren voor de vrede fietsen mee. Er wordt gefietst aan de snelheid van de zwakste deelne(e)mer- (ster) en alle verkeersregels wor den stipt geëerbiedigd. Aan elk oud gemeentehuis wordt een lu dieke aktie voor de vrede gehou den. Aan elk bezocht gemeente huis (Erembodegem, Meldert, Baardegem, Moorsel, Herder- sem) kan aangesloten of afge haakt worden. Elke fietser trekt een wit kleding stuk aan (jas, pet...). Samenkomst grote markt om 13u.30. Vertrek 14 u. stipt. Terugkomst verwacht tegen 18 u. Zaterdag 20 oktobergroot vredesfeest, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van VAKA en ter afsluiting van de vredesweek. De strijddag en vredesfeest heeft plaats in de Arenahal in Deurne- Antwerpen. Aanvang: 14u,30: sprekers uit binnen- en buitenland, info markt. Om 20 u. begint-het grote vredes feest met optredens en een fuif. Voor vervoer naar de Arenahal kan men informeren in het VAKA-sekretariaat, Hopmarkt 11, Aalstt, tel. 77 08 83. Specialist van klederen op maat binnen de kortste tijd. Broeken, Vesten Kostuums, Blazer, Smoking Windjakken, Vrijetijdskleding Vesten en windjakken in schaapsvel Geklede- en sporthemden grote keus Halsdoeken, Dassen, Gordels De fabrikant-meester-kieermaker. Nieuwe Steenweg 8, 1730 Zellik tel. 02/465 68 68.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5