1.800 VIERKANTE METER KLASSE 1800 vierkante meter klasse I wm LimeeRaen Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 7 Publi-reportage HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen Afgelopen weekend stelde de zaak Van Limbergen (Hoogstraat 28) haar vernieuwde winkelpand aan het publiek voor. Vooral over de, door Johan Stolz muzikaal opgeluisterde receptie van vrijdagavond zal waarschijnlijk nog lang nagepraat worden. Wat begon als een iet wat routineuze receptie, draaide immers uit op een spontaan feest dat tot in de late uurtjes duurde. Voorheen stond Van Limbergen bij het grote publiek reeds bekend als een zaak met stan ding, maar wie de voorbije dagen de vernieuwde en uitge breide toonzalen betrad, zal met verstomming geslagen geweest zijn. Kon men voorheen reeds gewagen van één der mooiste winkels van Aalst, dan heeft de zaak momenteel geen konkur- renten meer in eigen stad. Daar zit de Roeselaarse binnenhuisar- chitekt Carlos De Meester voor een flink stuk tussen. Deze, om zijn eigenzinnige en soms futu ristische opvattingen - bekend staande, interieurexpert werd met de inrichting van de vernieuwde winkel belast en wat hij afleverde mag gezien worden. Het koncept dat hij uitwerkte met de zes- hoekvorm als geregeld terugke rende rode draad staat borg voor distinktie. Vooral de ver lichting die hij installeerde, valt op. En dat kan ook moeilijk anders. Het gaat hier namelijk om een nieuw systeem, dat voor heen nog nergens anders in Bel gië aangewend werd. De winkelinrichting sluit aan bij een nieuwe levensstijl en is tege lijkertijd modern en gezellig. De dominante kleur waarin alles werd uitgewerkt is wit, maar het innoverende verlichtingssysteem zorgt ervoor dat het geheel geen steriele indruk nalaat. Sinds jaar en dag is Van Limber gen synoniem voor huwelijkslijs- ten. Heden ten dage zijn die erg praktische geschenkenlij sten niet meer weg te denken, maar des tijds was Van Limbergen, samen met een Antwerpse firma, de eerste om hen te introduceren. Gaandeweg werden huwelijks- lijsten trouwens hét parade paardje van de zaak. Maar men rust niet op de verworven lauwe ren. Met onverdroten ijver zoekt men verder naar een zo kompleet mogelijke huwelijkslijst. Huwelijkslijsten zijn een specia liteit van Van Limbergen en het is dan ook niet meer dan logisch dat men de konkurrenten een stapje voor is. Op de eerste verdieping van de toonzalen werd een sfeervol hoekje ingericht, waar toekom stige trouwers rustig kunnen overleggen over de samenstelling van hun lijst. Eens die helemaal vaststaat, worden de erop voor komende artikelen samenge bracht, zodat personen die een geschenk willen kopen onmid dellijk een kompleet overzicht krijgen. Men hoeft dus niet de hele winkel door te lopen om de in de lijst opgenomen artikels te tonen. Daarenboven is het zelfs mogelijk om telefonisch een ge schenk van de huwelijkslijst te reserveren dit is een service die vooral door mensen die niet uit de onmiddellijke omgeving van Aalst zijn, wordt gebruikt. Een andere betrachting die bij Van Lintbergen steeds nage streefd werd is het bijeenbrengen van zoveel mogelijk grote mer ken op het vlak van porselein, glaswerk, bestekken e.a. Met Kosta Boda, Christofle, Huts- chenreuther, Rosenthal, Wiske- mann en vele anderen heeft men momenteel een gamma waar een ander reeds vrede zou nemen. 35 jaar geleden begon Van Lim bergen een bescheiden winkel van 50 m2. Anno 1984 is de zaak 1.800 m2 groot. En de standing loert er om ieder fraai ingericht hoekje. Maar om U daar van te vergewissen, moet U de zaak zelf maar eens een bezoekje brengen. Want woorden schieten te kort om te beschrijven wat je er alle maal kan bewonderen. Eén waarschuwing evenwelVan Limbergen is geen winkel die U zo maar even in en uit loopt. Indien U een goed totaalbeeld wenst te verwerven, trekt U daarvoor best een dik anderhalf uur uit. En zelfs dan dient U niet té veel te slenteren. De benaming wandelwinkel Van Limbergen is trouwens goed gekozen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7