BGJGBrieven aan jonge ouders Paris Follies: De Prinsencaemere en de Travesties 8 Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 VERZEKERIN GEN Frans Jansegers Een seintje... Onze publiciteitsadviseurs staan paraat s 77 62 94 BOEKHOUDING Frans Jansegers BELEGGINGEN Frans Jansegers LENINGEN Frans Jansegers Eén adres Pont weg 57 HERDERSEM V 053(77 51 34 De prinsencaemere, overtuigd door het overdonderend succes van de travestieshow vorig jaar brengt PARIS FOLLIES opnieuw naar Aalst op 19, 20, 26 en 27 oktober. Wie de show vorig jaar heeft gezien zal onderhand wel de reeds schaars geworden ingangskaart al op zak hebben. Blind vertrouwen. Niet ten onrechte, want ook nu belooft het weer een grandioos spectakel te worden met professionele allures. De zaal van de NIEUWE MADELON zal voor de gelegenheid omgetoverd worden tot een ruimte die de toeschouwer recht naar een Parijs Cabaret voert. Diezelfde sfeer zal trouwens ook uit het geboden programma stralen, dit staat immers in het teken van de Franse driekleur "Bleu-Blanc-Rouge,,. Zowel op het podium als in de zaal zullen La Dilaila Di, Stefani Roll's, Jaffar Gwen, Tootsie, Danny Boa, Magie 2000, Mister Willy," Willy Gozetti en Freddy Legrand evolueren in hun volledig vernieuwde garderobe, een pluim waardig. De acts zijn dit jaar echter meer gespeend met allerlei attributen. "Deze vernieuwing,, bekende Paris FOLLIES "hebben wij aan de Prinsencaemere te danken,,. De Prinsencaemere heeft trouwens ook weer zijn inbreng in de show, zowel op het podium als in de zaal. Op de planken zullen de Prinsen Ballou als Irma La Douce, Stefan als Stefanie Fen, Jempi als Madame Arthur, Jean-Paul als Mister Mistery, Simon als Simon La Grosse, Jhonny Cooman als presentator te zien zijn, terwijl de jonge Yvan De Boitselier zijn steentje bijdraagt als Miss Junior (een haartje naar zijn vaartje). Het hele gebeuren zou op een viertal uurtjes moeten zijn afgerond, maar Aalst kennend... Voorbehouden plaatsen zijn er niet te bekomen, de eersten zitten op de beste plaatsen. Een inkomstkaartje kan misschien nog worden verkregen aan 250 fr. bij Listro, Pontstraat 35, Simon D'Hondt, Wijngaardveld 6 of Jempi Temmermans. Expostraat 4, allen te Aalst. Wie zich de vraag stelt of dergelijk programma in Aalst wel geschikt is, of meent dat kinderen dit spectakel best niet zien, heeft het verkeerd voor. De travestieshow heeft hoegenaamd niets te maken met wat in sommige huisjes met rode lampjes wordt vertoond. Bloot komt er niet in voor, maar preuts hoeft men nu ook weer niet te zijn om echt van het spectakel te kunnen genieten. Of het nu echt wéér dat soort dingen moet zijn laten wij in het midden, het spectakel van vorig jaar kende dusdanig succes dat men er toen reeds aan dacht om de show terug naar Aalst te halen. Wel schijnt nogal wat verwarring ontstaan te zijn met het stuk van Pact "La Cage Aux Folies,, waarmee Paris Follies hoegenaamd niets heeft te maken. Waarschijnlijk heeft de idee van "Travestie,, hier een vinger in de pap. Hoe dan ook dit jaar zullen weer een 1000-tal mensen in Aalst de show zien en zeer waarschijnlijk ook appreciëren. Wie geen kaart meer kan bemachtigen kan nog steeds naar Gent trekken waar de show nog vertoond wordt tot de Gentse feesten 1985. (JC) Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053177 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM 053177 51 34 Eén adres Pontweg 57 HERDERSEM S 053177 51 34 Bij de steun-TD voor kandidaat prins karnaval 85 Paco Milo was het binnen even vochtig als buiten. Er hing toch al een sfeer van de drie grote dagen van de carnavalist, carnaval is n ooit ver weg in OILSJT (JC) Vogels kweken, een boeiende hobby, vooral als men zijn kweek tentoonstelt aan collega's kwekers en men op een prijsje hoopt. (JC) publi-foto's Van Limbergen Op de Kat vierden men vorige weekend Kattekermis, in de aldaar opgestelde tent kon men naar hartelust smullen van de mosselen op de swingende muziek van de New Orleans Jazz-band. (JC) De vernieuwbouw van de St.-Annakring in de eindfaze, wanneer deze zaal zal voltooid zijn beschikt de St.-Annakring ook over twee polyvalente zalen (JC) Vorige week dinsdag kwam Jos Coussement, ondervoorzitter van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Aalst, in 't Apostelken spreken over 'Brieven aan jonge ouders', een heel interessante publi- katie van BGJG voor hen die onlangs ouder geworden zijn. Ook de Ridderstraat sloot zich bij de Kattekermis aan, wat door de afsluiting van deze straat op zaterdag voormiddag door menig automobilist werd opgemerkt, 's Avonds werd het malse speenvarken door de feestvierders in de Gele en 't Rond Vierkant helemaal verorberd. (JC) 'Brieven aan jonge ouders' is een praktische leidraad die je kan helpen je baby tijdens z'n eerste levensjaar optimaal te verzor gen. Geen geteoriseer dus; geen medisch jargon maar wel een boel praktische tipsnuttige adressen, aan te raden spelletjes, hoe maak je heel eenvoudige kleertjes, hoe vind je een kinder oppas, na hoeveel maand mag ik 'm rechtop zetten, welke schoen tjes zijn de beste op welke leef tijd Het 'verwachtingsnummer' kun nen 'verwachtende' ouders gratis krijgen van de BGJG, Troon- straat 125, 1050 Brussel, en eens de kleine geboren, kan je één jaar gratis lid zijn. Je kan dan ook de 'Brieven' krijgen; er is er één voor elke maand van het eerste jaar na de geboorte van het kind, en naast een aantal din gen die terugkeren, bevat elk nummer tips in verband met pro blemen die specifiek in die maand kunnen opduiken. Na dat eerste jaar dan kan je de keuze maken of je al dan niet lid wil blijven van de Bond. De optie om de 'Brieven' alvast thuis te laten komen lijkt ons alleszins geen overbodige lukse je staat als kinderloze gewoon verbijsterd over wat er zoal nodig is om die kleine schreeuw lelijkerd door z'n eerste jaar te helpen De weinige aanwezige luisteraars werden dinsdagavond alsmaar meer gesprekspartners, en een heleboel zeer pragmatische ideeën worden spontaan gewis seld. De grootste reden voor de schaarse opkomst zal wel gelegen hebben bij het feit dat al die jonge ouders precies omwille van hun kleine pagadder het huis.niet uit konden, en daarom bena drukte Jos Coussement nog eens het belang van de kinderoppas dienst als één van de grote troe ven van de Bond en sedert kort blijkt er ook een bejaarden- oppas te bestaan De doorgang lussen stadspark en aileliekpisie werd nu heel netjes in ere hersteld. Door de werken aan de piste nas hij voordien onmogelijk geworden. Het steenafval. waarmee de gracht werd gedempt, ligt er nog steeds. (F. Bollaert Bejaardenoppas Mensen die er moeilijk eens tus senuit kunnen omdat ze een ouder inwonen hebben die echt behoeftig is kunnen nu inder daad beroep doen op de bejaar denoppasdienst van de Bond. De oppas wordt hier weliswaar niet gedaan door de jonge meisjes die gewoonlijk op de kindjes komen passen; het gaat hier om ietwat oudere mensen, maar voor de rest werkt men volgens identiek hetzelfde principe. Puur natuur Aangezien Jos Coussement en z'n vrouw Mieke allebei erg geïn teresseerd zijn in 'natuurlijke geboorten' en aanverwante tech nieken leek het ons helemaal niet misplaatst hen te vragen hoe hun baby in de wereld terecht geko men is. Het kindje van Jozef en Maria (officiële namen Coussement werd op... 25 december '83 geboren, bij hen thuis, in de living, onder de kerstboom en met de assistentie van gewoon de huisdokter. Mieke is bevallen op de oorspronkelijke en natuur lijke wijzein gehurkte houding. Het is pas sedert de Industriële Revolutie dat de gewoonte om horizontaal te bevallen ingang heeft gevonden; vanuit hurkzit gaat het naar verluidt veel vlot ter. Romantische nootna de beval ling mocht Mieke de trappen niet opklauteren, en daarom heeft Jos de matras dan maar naar beneden gesleurd en zo hebben de jonge ouders de nacht met hun baby onder de kerstboom doorgebracht. Het lijkt wel een plot uit een roman van Mireille Cottenje, maardat heet dan KonscKwcnt zijn (tv) T!f!T5tnjt|j

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8