FRANCIS SMET "3gfL ifr'sa zm mtflÜ-tiuLitli Slpé Eric De Clercq, de beste man won te Lede Ingrid Claessens, een merk waardige sportvrouw Kangoeroes faalt in eigen huis Resultaten blijven verbazen Rayo Espanol blijft leider Eerste thuiswedstrijd Eerste overwinning iiMliilir 10 Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 AALST - Tel. (053)21 .66.79 immerzeeldreef 3 1 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Wielrennen Volley Sportkalender SANITAIR - KEUKEN VERWARMING fep DE GROOTSTE TENTOONGESTELDE KEUZE IN UW STREEK Met de 3e Grote Prijs Kredietban viel meteen het doek over de trofee Minister Mare Galle. De verantwoordelijken voor de verkiezing van de sportvrouw der stad Aalst zou ik alvast aanraden, de dochter uit de winkel (electriciteitsbenodigdheden) in de Aalsterse Hoogstraat niet over het hoofd te zien. Dat zal alvast het moeilijkste deel van de opdracht zijn, want ze is slechts één dop (lees 1,54.m.) groot en dan nog zeer snel en bijna ongrijpbaar. hadden de hemelsluizen zich gesloten, toen de 32 deelnemers aan de vertreklijn stonden. Uit de top van de rangschikking waren slechts Th. Ne- rinckx, Y. Asselman en P. Schietecat aanwezig. De andere koplopers uit het klassement gingen in de loop van het seizoep over naar de juniorscategorie. Voor deze finale was de puntenoogst vervijfvoudigd, zodat heel wat renners nog kans maakten op een ereplaats. Zelfs de eerste plaats kon in extremis nog van eigenaar veranderen. Als favoriet werd Yvo Asselman voorop gesteld, temeer daar hij de laatste weken in goeie doen lijkt. Zondag II. was hij nog de smaakmaker van de wedstrijd in Essene. Elke dag is echter anders en een klein detail kan soms voor een vrij verrassende omloop zorgen. Zaterdag moesten de fietsers, 9 ronden over een plaatselijke omloop afleggen, of een totaal van 66 km. De eerste premie aan de aankomstlijn werd door Denis Elaut op zak gestoken. Verder geraakte hij echter niet. Het peloton liet voorlopig niemand ontsnap pen. Tot in de derde ronde, Eric De Clercq aan de haal ging. In een sierlijke stijl fietste hij dra een twintigtal seconden boni bij elkaar. Uit het peloton gingen dan Leslie Huyghe en Gunther Lievens op zoek naar de leider. Dit duo werkte uitstekend samen en rond halfweg vormde zich een trio aan de leiding. De dames bekampten Waasmunster, vorig jaar nog zesde in tweede provin ciale. Ondanks overtuigend weerwerk gingen de Aalsterse meisjes toch met 2-3 de boot in. In de eerste set kon de thuisploeg wel uitlopen tot 12-6, maar het was toch Waasmunster dat bij 13- 15 kon uitmaken. In de tweede set werd het voor Kangoeroes een ware afstraffing: 4-15. In de derde set begon de inzet van Kangoeroes einde lijk vruchten af te werpen. Ondanks de aanvankelijke achterstand kon de thuisploeg bij 15-11 een setpunt ver overen. In de vierde set bleef Kangoeroes aan de leiding tot 15-15. Na enkele verloren opslagen kon Gabriels toch afronden tot 17-15. In de laatste set bleek Waasmunster dui delijk te sterk5-15. Kangoeroes gaf technisch een betere indruk dan de bezoekers, maar mis schien ontbreekt een ietsje meer maturiteit om een beslissende rol te kunnen spelen in tweede provinciale. De reserven wonnen hun wedstrijd afgetekend: 15-8, 15-7, 15-7. Aalst heeft waarschijnlijk de sterkste reser- venploeg van de reeks. De heren van Kangoeroes openden hun kompetitie tegen St. Gillis-Waas. Aalst dat duidelijk nog niet goed inge speeld is kon in de eerste set wel aanklampen tot 10-10, maar moest de Het tempo leek toch te hoog voor L. Huyghe. Hij, nochtans in eigen gemeente luidruchtig toegejuichd, moest afhaken. Een tijdje later was G. Lievens hetzelfde lot beschoren. Bij het ingaan van de laatste ronde voerde G. De Clercq nog steeds het kommando. G. Lievens volgde toen op een dertigtal seconden en de verbrok kelde groep was op meer dan één minuut teruggeslagen. Een dozijn ren ners kon op dat moment nog aanspraak maken op de laagste podiumplaats en het trio Nerinckx, Schietecat, Asselman behoorde nog bij het twaalftal. Dus was alles nog mogelijk. Gunther De Clercq uit Brakel bleef ook in de ultieme kilometers alleen voorop rijden en veroverde meteen zijn 3e palm van het seizoen. De snelle man uit Erpe-Mere, G. Lievens liet zich evenmin nog bijhalen, en Eddy De Meyer klopte al zijn metgezellen in de sprint voor de 3e plaats. De uitslag 1Eric De Clercq, 2. G. Lievens, 3. E. De Meyer, 4. G. Van Impe, 5. D, Elaut, 6. P. De Thaey, 7. I. Asselman, 8. G. Schouppe, 9. I. Spruyt, 10. T. De Leeuw, 11T. Nerinckx 12, P. Schietecat 13, K Sleeuwagen (hij werd gedeklasseerd wegens trek en duwwerk in de sprint). In de eindstand behoudt E. Mincke zijn eerste plaats, P. Schietecat wordt 2e, D. Van Mossevelde, 3e, Yvo Assel man 4e, Gunther Lievens 5e. Meer daarover in een van de volgende uitgaven van de N.G.v.A. (G.S.X.) bezoekende ploeg toch laten domine ren. De tweede set draaide uit op 7-15 verlies. In de derde set poogde Kan goeroes opnieuw aan te klampen, doch tevergeefs. Via 11-13 evo lueerde de stand naar 11-15. Ook de reservenploeg moest een 0-3 neder laag incasseren. Op 13 oktober ontvangen zowel de heren als de dames van Kangoeroes De Klinge. Uitkijken of de Aalstenaars dan wel voor een overwinning kunnen zorgen. (PVDA) De 21 jarige Ingrid Claessens begon haar sportloopbaan reeds op Plechtige Communie leeftijd. Toen liep ze talrijke crossen en een reeks 600 m. wedstrijden in dienst van Atletiek Club Eendracht Aalst. Maar omdat ze, na een tijdje, lopen zo saai en altijd hetzelfde vond, schakel de de atlete in pocketformaat over naar het basketbal, waardoor de miniemen van de toenmalige Okapidames er een nieuw lid bij mochten noteren. Enkele maanden later, waren Okapi en Blackboys dames, samengesmolten en werd een club onder de naam «Leoni- das» over de doopvont gehouden, waar bij de Aalsterse Zilverajuin dan aansloot. 1981 staat in haar dagboek ingeschre ven als een rampjaar, want transfert- perikelen hielden Ingrid uit de officiële wedstrijden. Als vrijetijdsbesteding train de ze dan de kleinsten van Osiris. Het jaar nadien kreeg ze haar zin, stapte over naar en speelde voor Osiris Dender leeuw maar omdat één sport er geen is, trok ze de voetbalschoenen aan en vervoegde de Kamillekes. Vier maal oefenen, 2 wedstrijden spelen per week en daarbij nog de lessen L.O. volgen aan de V.U.B. is misschien toch wat van het goede teveel, moet de kleine Claessens gedacht hebben. Van meet af aan hadden de Aalstenaars, bij wie Chris Everaert Iwein Haerens verving, er duidelijk zin in. Het eerste game werd met duidelijk verschil (980- 839) binnengehaald. Alle Aalstenaars waren voortreffelijk, met Willy De Ridder eenzaam boven allen met 234 kegels. Neofiet Chris Everaert liet doorscheme- Zeker als men op één zondagnamiddag voetbalt tegen Borgloon en 's avonds de basketsters van Beveren moet partij geven. Conclusie weg met de gouden schoenen. In dit nieuwe seizoen is de blonde wervelwind uitgeleend aan Vlier- zele Basket en gaat ze proberen haar studies L.O. verder te zetten aan de R.U.G. Als er nog tijd overblijft, houdt kwieke Ingrid van turnen, handbal, surfen en skieën. Vorige week deed ze een schoolstage in de omgeving van Dinant. «Outward Bound school» heette de cursus en het hoofdthema was «zich goed voelen in eigen lichaam. Bergbeklimmen en ande re uitstappen stonden op het program ma. Net iets voor onze gastvrouw. Natuurlijk heeft een sportvrouw soms al eens last van kleine ongevallen. Onder het moto «tien plaasters betalen, één gratis» volgt hier een greep uit haar medische trofeeënkast. 14 dagen ziekenhuis door een hersen schudding, meerdere keren gewrichts banden gescheurd, een stukje pees van de knieschijf afgerukt, ontsteking van de Achillespees door overbelasting enz. Dit jaar heeft ze voorlopig al drie gipsver banden aan haar been gehad, wat haar echter niet belette om ook met die kleine handicap haar ballentje te werpen. Ingrid Claessens, voorwaar een speciaal specimen in de Aalsterse sportwereld. G.S.X. ren dat hij «zeer goed» kan halen met 189 kegels. Bruno Rossi (179), Roland Van Vaerenbergh (165) en Johny De Bock (163) maakten de zaak vlot af. Tegenslag velde BC. Alloo-Blomberg in het tweede game. Zowel Willy De Ridder als Johny De Bock als Roland Van Vaerenbergh bleven voor «een valies» hangen, zodat BASKETBALL B.B.C. Okapi, zaal Jules Heeremans, Burchtstraat, Aalst zaterdag 13 oktober om 18.45 u. reserven Okapi - Kontich om 20.30 u. 1ste ploeg Okapi - Kontich D.B.C. Aalst - sporthal Denderdal Erembo- degem zondag 14 oktober om 15.30 u. D.B.C. Aalst - Eikenlo PC Valcke D.B.C. Erembodegem - sporthal Denderdal Erembodegem zondag 14 oktober om 17 u. D.B.C. Erembodegem - Akron Ronse HANDBAL H.C. Sparta Aalst - Sporthal Ten Rozen zaterdag 13 oktober om 20 u.H.C. Sparta Aalst - Grem- bergse PETANQUE P.C. Apollo, Kasteel Terlinden, Square J. Geerinckx woensdag 10 oktober om 19.30 u.training VOLLEYBAL Volleybalclub V.K. Aalst, sporthal Ten Rozen zaterdag 13 oktober om 17.45 u.Heren V.K. Aalst - Pardaf Kruibeke om 17.45 u.dames V.K. Aalst - Griffoenen Volleybalclub V.K. Danny Hofstade - sport hal Ten Rozen zaterdag 13 oktober om 14 u. V.K. Danny Hofstade - Kruibeke Volleybalclub K.W.B. H. Hart, sporthal Ten Rozen zondag 14 oktober om 10 u.competitiewedstrijd WANDELEN W.T.C. Den Block, café 't Hoeksken, Spinnersstraat 22 zondag 14 oktober om 14 uur vertrek aan het lokaal - wandeling over 10 km. Bareldonkpad in Overmere JIU JITSU Jiu-Jitsuclub Akijama Aalst, Keppestraat 52, Erembodegem trainingen dinsdag van 20.30 u. tot 22 u.self- defense woensdag van 18.30 u. tot 19.30 u. juniores (7-14 j.) van 19.30 tot 21 u.seniores (vanaf 15 j.) vrijdag van 19.30 tot 21 u.seniores (vanaf 15 j.) zondag van 10.30 u. tot 12 u.seniores (vanaf 15 j.) Alloo-Blomberg sneuvelde met amper 6 kegels (890-896). In het slot- en beslis sende game zouden de Aalstenaars dan nog eens het onderste uit de kan halen, en via Johny De Bock met 201Roland Van Vaerenbergh met 188, Bruno Rossi met 181Chris Everaert met 175 en Willy De Ridder met 165 de eerste seizoen overwinning binnenhalen. Door in de slotgame 910-834 te winnen haalde Alloo-Blomberg 2730 kegels neer of gemiddeld per speler van 182. Mits zulke gemiddelden aan te houden moet ook op verplaatsing meer te rapen zijn dan 0,1 of 2 punten. De kans op 0-4 is reëel bij de gierde uitwedstrijd van de Alloo-Blombergman- nen bij U.F.A. 2. Deurne nu vrijdagavond om 21 uur. (AVH) De degradatie naar tweede nationale heeft van Osiris Aalst een nieuwe ploeg gemaakt. Niet alleen verdwenen enkele vaste waarden maar de geestdrift van het jeugdig talent zorgt voor verrassende resultaten. Vorige zaterdag sprokkelden de drie oranjeblauwe ploegen punten. In derde C kon Buggenhout tot 4-3 standhouden maar moest dan afhaken. Door een gebrek aan werpkracht slaagden de bezoekers er nooit in de vleugelspelers De Bruyn en Lauwereys te verschalken. Osiris won vlot met 19-10. De reserven deden het al net zo goed. De jonge formatie overheerste zowel in aanvallend als verdedigend opzicht. Na vijfentwintig minuten (14-2) was de kloof definitief geslagen. De Kegel scoorde dertien maal. De A-ploeg had het in de beginfase wat moeilijk met het aanvalsgeweld dat Pee- troons, de aanvalsleider van Dworp, ontwikkelde. Maar toen de vermoeidheid zich liet gevoelen kwam Osiris steeds nadrukkelijker domineren. Vooral na de pauze kreeg het bezoekende viertal rake klappen te incasseren. Eelbode trof vijftien maal raak, Hanssens was goed voor acht doelpunten. (J.G.) In de hoogste afdeling was Bruegels erg verdienstelijk tegen leider Rayo Espanol en dwong Giwo een puntendeling af tegen Melckenbeeckvrienden. Endoka haalde het nu ook van Ladaboys en Excelsior klopte Rita Boys in eigen huis. In de tweede klasse won Cobila's voor de tweede opeenvolgende maal. Doelman Stassins was de held van de match tegen Eendrachtboys. Na tien minuten lukte Mare Verbeiren het openingspunt en twee minuten later knalde Johny De Smedt nummer twee tegen de touwen. Na deze vorige op doffers herpakte Eendrachtboys zich echter flink. Pech en in de geweldige prestatie van Stassins verhinderden een tegentreffer tot twee minuten voor rusten toen D'Haeseleer de Cobila's doelman toch in gebreke vond. Na de koffie kon De Smedt de score opvoeren en in de slotminuut prikte Declef de 4-1 eindstand tegen het net. Cambrinus klopte het sterk op dreef zijnde De Kring en Edo Shoe onder streepte zijn titelambities op het terrein van Musica. In de zondagsreeks trakteerde Nieuwe Wijk Sportief 81 op een half dozijn doelpunten. Amapola gaf Zandput een 11-1 pandoering en IJsboerke dwong een gelijkspel af tegen Real Familial. Adelaars blijft het goed doen j 1 1 •jC.'X T-V-1 L'Hr\ hoek Pieter Couckestr. - De Visscherestr., AALST y-rrv WW Hm. (nabij Zeshoek) - Tel. 053/21.54.40 A 35 badkamers en 14 keukens staan volledig opgebouwd in onze ruime toonzalen zodat u gemakkelijk uw keuze kan bepalen GRATIS planning sanitair en keukenmeubelen Zowel de heren als de dames van Kangoeroes Aalst zijn er niet in geslaagd de wedstrijdpunten in eigen huis te houden. Het wordt meteen duidelijk dat beide teams het de komende maanden niet zo gemakkelijk zullen hebben. B.C. Alloo-Blomberg - B.C. Speelberg Beerzel 3-1 (2730-2569) De komst van tweede gerangschikte Speelberg Van Loock was voor de Aalstenaars een goede test om de kwaliteit van een hogere reeks te meten. De mannen uit Beerzel zijn immers een klub, die steeds in de eerste helft van de rangschikking akteert, en dus moeilijk als een meeloper kan betiteld worden.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10