m*. ?7 Binnenkort te verwachten «De avonturen van TC-Matic, Gust en Guy in Aalst...» JEMPI ST.-JORIS 14e Orgelcyclus Van Ingelgem speelt 2 keer uit de 7e hemel Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 11 Café frituur snack St. Annalaan, AALST KOOP STEEDS IN EIGEN STREEK Steun uw handelaar Papierophalingen gebeuren op vaste tijdstippen Vietnjam-njam... SERGANT W Normaal moeten bovenstaande zinnen voldoende zijn om je nog meer bijkomende nattigheid te doen voelen. Wat hangt er, naast de stank, nu in de lucht Zeer eenvoudig en toch overtuigendTC- Matic vond er goed aan te doen in het najaar nog even te gaan toeren en meteen ook Aalst aan te doen. Op 3,1 oktober (d.i. de woensdag voor het Allerheiligenverlof) organiseert J.H. Terlinden deze happe ning i.s.m. CJP. Om de roes van Allerheiligen dan reeds tastbaar te maken, komen achteraf Guy Depré (Funky Town) en Gustaaf De Coster (Vrijaf) nog een fuif met hoge gisting brouwen. Zeg nu toch zelf... Aalst, JH Terlinden en TC-Ma- tic voorstellen is overbodig. Van Aalst is voldoende geweten dat het in augustus een trekpleister poogt te zijn voor doortrapte smartlapzangers; en T.C.-Matic is genoeg bekend als Belgische (enige toonaangevende rock band. JH Terlinden echter verdient nu een bijkomende pluim om, naast een degelijke filmprogrammatie, ook nog het lovenswaardig ini tiatief te nemen een hoogstaande act aan het Aalsterse publiek te presenteren, zij het dan in samenwerking met C.J.P. Dit heeft echter enkel voordelen te bieden, zowel voor de organisa tor als voor de concertganger. Zo kost een toegangskaart in voorverkoop je slechts 160 fr. en word je nog automatisch lid van CJP, wat op zijn beurt dan weer korting biedt op andere evene menten in het komend seizoen. Wie reeds CJP-lid is, betaalt 140 fr., aan de kassa zelf moetje twee bankjes neertellen. Voor de voorverkoop verwijzen we je naar jeugdhuizen Terlinden, Leeuwerik en Ypsilon en ook het ASLK-filiaal aan het Esplanade plein. Als het geluk je gunstig gezind is, kan je eventueel nog beslag leg gen op een vrijkaart, want ter gelegenheid van het free-podium dat op zaterdag 20 oktober door gaat in Terlinden, zullen er twee (of misschien toch meer stuks onder de aanwezigen verloot worden. Tijdig aanwezig zijn dus en ter plaatse nuchter uit je dop pen kijken De naam van de toernee zelf luidt«the best of T.C.-Matic» wat zou impliceren dat de groep een keuze zou doen uit het be staande repertoire cn (laat ons hopen) in het beste geval reeds een en ander ten gehore zou kun nen brengen uit nieuw LP-mate- riaal. Al bij al dus een mooie gelegen heid om enige schuring in het najaar in Aalst te beleven. Wij moeten al heel ver in onze herin nering teruggaan om iets te cite ren dat in dezelfde lijn ligt en voor muziekfans de moeite waard was in september '83 was er een laatste Pallieterpop, begin dit jaar vond Buffet Froid Dina- toire plaats en nu bijna op het eind van dit jaar is er dan toch nog T.C.-Matic. Grijp deze kans dan ook met beide handen, want misschien is 31 oktober reeds het hoogepunt voor een komend jaar in Aalst, naast natuurlijk de felgesmaakte, felbesproken maar toch platvloerse jaarbeurs spektakels... Afwachten... PBB Een hele boel volk in de middenbeuk. Buiten onveranderd onwereldse herfstregen. Binnen twee wereldblijvende componisten, geprangd tussen impro visaties. Van Ingelghem zal de sfeer, de zon en de zondag goed moeten maken. 77 57 30 Met Flor Peeters' «Toccata, fuga en Hymne op Ave Maris Stella» begint het concert. Het klonk jaren geleden uit de han den van gastorganist Louis Van derPaal. Gedacht in de virtuose stijl van Franck, schuift het Gre goriaanse thema hier in elke vorm door het polyfone stra mien, de toccata borrelt als hete koffie, de parallelle drieklanken stapelen harmonische bundels, waarin de zuiverheid van het koele thema, afwisselend kuie rend en mokerslagend door schuift. Regers «Phantasie und Füge über den Namen Bach op. 46» is een uitdaging voor elk organist. Een uitzonderlijk moeilijk werk voor uitvoerder en luisteraar. Het thema B-A-C-H (de groot meester was voor Reger dé af god, orgelmuziek die niet met zijn naam verbonden is, is onmogelijk, beweerde hij) wordt hier geworteld en ontworteld. Een eindeloos dik bos vol Bach- bomen wordt met Regers poly fone en mystieke mist behangen. In de puzzel van het stemmen- weefgetouw wroeten telkens de vier aaneengekleefde noten als wraakgodinnen van de eenvoud. Waar iedereen naar uitkijkt zijn natuurlijk de improvisaties over thema's die het publiek opgeeft. Een overvloed aan kopij geeft duidelijk de belangstelling voor deze formule aan. Iedereen wil blijkbaar Van Ingelgem strikken In de St.-Martinuskerk gaf vorige week het Ensemble Currende het slotconcert van het festival van Vlaanderen in Aalst. (JC) om coloraturen rond een meestal eenvoudig thema te horen boetseren. In volgorde en zoals gebruikelijk verbluffend vindingrijk defileren een Indone sisch volkslied in klassieke stijl braaf en duivesimpel als bede- vaartvaantjes, O.L.-Vrouw van Vlaanderen, romantisch ver werkt met pedaalnoten als omge vallen kerksteigers en vooral het lugubere tijdeloze herkneden van het Dies Irae. Dronken-donker, helsdiep, de lange noten uit de pijpen scheurend met brokken en flarden van een oud kerstlied als klein kaarslichtje schuren tas tend en zoekend de harmonieën. De klank van hedendaagse adem uit een romantische long. Volgend jaar, de 15e orgelcyclus. Een cijfer om bij stil te staan. F.C. Op de leefmilieutentoonstelling werd met harde cijfers aangetoond dat de Aalsterse afvalberg aanzienlijk kan verkleinen door selektieve ophalingen. Het stadsbestuur doet dan ook een warme oproep aan alle inwoners om geen karton of papier meer te laten verdwijnen in het gewoon huisvuil, maar om het apart aan te bieden op de speciale papierophaalronde. Deze ophaalbeurten zullen voortaan op vaste data plaatsgrijpen, met name de 1ste woensdag van de maand in Aalst-centrum en de 2de woensdag van de maand in de deelgemeenten. Zoals bekend wil men vanaf 1 januari 1984 de selektieve papierophalingen uitbreiden tot tweemaal per maand. (MP) Van Ted Kotcheff onthouden we vooral zijn kassakraker «First Blood» ofte «Rambo» en dat zal voorlopig wel zo blijven, want de nieuwste «Uncommon Valor» («Terug naar de hel») van chef kok Kotcheff laat nogal een flauwe tot wrange nasmaak ach ter. Opnieuw draait het scenario rond Vietnam-veterinairs, die door Jason Rhodes (Gene Hack- man, weldra veel beter in «Under fire» opgetrommeld worden om zijn vermiste zoon Frank uit de hel van Vietnam te bevrijden, tien jaar nadat hij er bij een vluchtaktie werd achter gelaten. Hoe lief De redenen waardoor het handvol ex-colle ga's van Frank hun eigen oor logje nog eens willen uitvechten, lopen nogal uiteen, en hier begint de resem ongeloofwaar digheden al... Het mini-legertje wordt getraind zoals het een Vlaamse paramili taire organisatie past, in een pre cies nagebouwd Laos-kamp in de plaatselijke Amerikaanse arden nen. Elke veteraan mag er voor de kamera even zijn specifieke kwaliteiten bewijzen, wat nog leidt tot een enigszins grappig intermezzo... Maar helaas, die humor ontbreekt totaal in de bloedernstige definitieve aktie in de hel zelf. Het ontaardt geheel in een Western-stijl, waarbij elke scenariowending goedgekeurd wordt, als er maar geschoten en geëxplodeerd mag worden. Ergerlijk dus, tenzij je misschien onvoorwaardelijk achter de zedepreek van ouwe zak Rhodes staat«Jullie zijn onrechtvaar dig uitgekafferd na Vietnam enkel omdat Amerika de oorlog verloor. Nu kunnen we zonder die kritiek eens orde op zaken stellen». Zowaar een zeer dubieuze moraal die Kotcheff zich hier animeert om toch maar een alibi te vinden voor een «ver volg» (in kassanormen) op «Rambo». Maar dan nog kan je er niet omheen dat «Uncommon Valor» met haken en ogen aaneenhangt. Of liever nog, met onwaarschijnlijkheden en naïevi- teiten. Bij een Indiana Jones valt dit niet zo op door de lawine van sprookjesachtige aktiemomen- ten, maar in een «oorlogsver haal» dat de pretentie heeft op aktualiteit geënt te zijn, «valt» dat zowel «op» als «zwaar tegen» Nee, dergelijke visuele Vietnam- katers liggen lelijk op de maag. 't Lijkt er wel op alsof Ted Kot cheff na «Rambo» de «chef» uit zijn naam verloren heeft... Enkel de «kots» schiet er nog over... (LDC) Programmatic KFL«Raggedy Man» (Jack Fisk): met Sissy Spacek, op do. 18 okt., 20u.l5 (Palace). JH Dido «The meaning of life» (Monty Python)op vr. 12 okt., 20 u. (Erpe-Mere). JH Terlinden«In naam van al de mijnen» (R. Enrico)op vr. 12 okt., 20 u. (S. VD Gucht- laan). Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 01LSJT 2 jeans 1.000 2 velours 1.200 2 modepulls 1.000 Kruisabeel 56 MOORSEL s 053/70 35 69 wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Palace 1. «Cannonball Run 2» (KT): komedievervolg met o.a. Burt Reynolds, Sammy Davis jr., Dean Martin. 2. «Uncommon Valor» (KNT); zie bespreking. 3. «Yentl» (KT)Yentl wordt vent te L. Travestiekomedie van en met Barbra Streisand. Goe 4. om 18 u.«Ciske de Rat» (KT): qua kassa-opbrengst Cis- ke-de-olifant om 20u.30: «Against all odds» (KNT)je hoort er nooit over stoefen, maar iedereen wil het toch zelf ondervinden... Feestpaleis 1. «Indiana Jones and the tem ple of Doom» (KT)de natuur- lievende held baant zich in een gevecht met windmolens of elek- triciteitspilonen een weg naar de Keizershallen met de milieuten toonstelling de tempel van Dooms. De film zelf is echter wel een aanrader 2. «Jungle Warriors» (KNT)de jungle lijkt «in» te zijn, al zullen ze daar nu in Herdersem anders over denken. Deze prent is wreed, er wordt niet met pilo- nen, maar met speren gespiest doorheen het vredige landschap. 3. «Chained Heat» (KNT): nogal lullige vrouwengevange nisfilm (met Linda Blaire, «The Exorcist»). Voor wie haar soms geweld aandoet. Lijken de wachttorens niet op elektrici- teitspilonen Euh...

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11