I Aalstenaars willen meer belastingen SCHEPEN DOOMS«ZIJN WIJ KULTUURBARBAREN Licht op groen voor nieuwe aanwervingen en bevorderingen I droogkuis. BACCARAÜS NIEUW TE AALST Jl 4 Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 - 10 de MARC DEGRYSE-VRIENDEN Ongeveer één jaar geleden lanceerde de schepen van financiën, Etienne Bogaert, een «suggestiebox» waarin alle inwoners van Aalst voorstellen konden deponeren om de stadsfinanciën te saneren. Alhoewel er hieromtrent heel weinig publiciteit gevoerd werd, kreeg de schepen toch heel wat schriftelijke en mondelinge suggesties. Opvallend is het verschijnsel dat de meeste suggesties nieuwe of verhoogde belastingen betreffen. Evenwel waren er ook heel wat andere suggesties. Op de jongste stadhuisperskonferentie deelde de schepen mee dat elk voorstel ernstig onderzochtwerd. In bepaalde gevallen resulteerde dit in een aanpassing van de situatie in andere of tot invoeren van nieuwe retributies. Bij andere voorstellen verloopt het onder zoek naar mogelijke toepassing nog verder. Er was het voorstel lot het invoe ren van een nieuwe belasting op leegstaande en verkrotte wonin gen. Dit voorstel is nog in onder zoek. Talrijk waren de aanmoedigingen tot sanering in verband met vast gestelde misbruiken door het stadswerkliedenpersoneel, en de felicitaties en aanmoedigingen om verder te gaan op de weg die gevolgd wordt inzake de doorge voerde saneringen in de stadsfi nanciën. Iemand deed een voorstel om niet-bebouwde percelen vrij te stellen van de stedelijke belasting op onbebouwde percelen als deze gebruikt werden voor tuinieren en groentenkweek. Schepen Bogaert kreeg ook veel opmerkingen betreffende het energieverbruik vb. lichten die blijven branden, schoolpoorten die open blijven, een degelijke afsluiting van verwarmde loka len bij avondlijk gebruik, enz. In dit verband werd de kontrole verscherpt, werden verantwoor delijken aangesteld, werden deurpompen geplaatst of regelin gen aangepast, enz. Er was eveneens een voorstel tot het invoeren van een nieuwe be lasting bij het afleveren van de vergunning voor het houden van verweer en vuurwapens, dat eveneens nog in onderzoek is. Iemand suggereerde een speciale taks in te voeren op honden wegens de bevuiling van de voet paden. Nieuw is ook een voorstel tot het invoeren van een supplementaire vergoeding bij loos brand- of diefstalalarm. Men vroeg ook een aanpassing van de belasting op het huisvuil en de riolering voor alleenstaanden. Er waren voorstellen tot het tref fen van maatregelen tegen diege nen die in Aalst wonen en wer ken en hun domicilie nemen in «fiskale paradijzen». Van leverancierszijde was er een voorstel tot onderhandelen met het stadsbestuur. Velen zijn immers weer geïnteresseerd om te leveren aan de stad gezien deze nu regelmatig betaalt. Dit resul teerde alvast tot gunstiger prij zen voor de stad. Niet alleen de burgers, maar ook de gemeenteraadsleden doen regelmatig suggesties om de stadsfinanciën te verhogen. Het spreekt voor zichzelf dat ook deze voorstellen grondig onder zocht worden. Teneinde meer ruchtbaarheid te geven nopens het bestaan van de suggestiebox zal in Aalsters Accent een uitgebreid artikel gewijd worden aan deze materie. (MP) Met een receptie op het stadhuis werd het nieuwste wandelpad van Aalst, genoemd naar één van zijn meest bekende burgers, L.P. Boon, boven de doopvont gehouden. In zijn inleiding wees schepen voor leefmilieu André Dooms op het feit dat wijlen L.P. Boon Aalst een uitstraling gaf als geen ander, en dank zij zijn werken werd de stad bekend tot ver buiten de landsgrenzen. Boon vereerde Aalst, aldus de heer Doorns, maar de stad heeft hem te lang miskend. Het eerbetoon, dat hem via het nieuwe wandelpad gegeven werd, was in feite onder de maat van diens verdiensten. Zijn wij dan toch de kuituurbarbaren, waarvoor wij zoveel verweten worden, zo vroeg de schepen zich af, die meteen herinnerde aan het voorstel om een monument voor L.P. Boon op te richten op de grens van Nederland en Vlaanderen «met zijn kont naar Vlaanderen gericht». Tijdens een korte academische zitting in het Stadhuis stelde ATB De Natuurvrienden het trajekt van het nieuwe L.P. Boonpad voor, waarna de dappersten onder hen het pad afwandelden. (JC) De heer Dooms prees meteen het initia tief van de ATB De Natuurvrienden die met het nieuwe initiatief aan het wande len meteen een kompleet nieuwe inhoud gegeven had. «Möge het nieuwe wandel pad een sukses zijn en de wandelaar terug doen grijpen naar het omvangrijk oeuvre van L.P. Boon» zo vervolgde schepen Dooms, die van oordeel was dat geen enkel monument zo hoog kon zijn als het werk van de overleden schrijver zelf. Door het wandelpad worden diens wer ken alleszins aanschouwelijker en leven diger, zo besloot de schepen. In zijn wederwoord herinnerde de voor zitter van de plaatselijke afdeling van de A.T.B. De Natuurvrienden, M. De Vil der, aan het feit dat het de tweede maal was op zes maanden dat de vereniging door het stadsbestuur gehuldigd werd eerst naar aanleiding van het nationaal kongres van deze natuurvereniging, nu naar aanleiding van de inhuldiging van het nieuwe wandelpad. Wijlen Boon noemde hij een reus van de Nederlands talige literatuur, die geen verdere voor stelling behoefde. Tot slot bedankte de heer De Vilder ie dereen die meegewerkt had aan de reali satie van het nieuwe pad, zoals de aanwe zige familie Boon, Bert Van Hoorick, die het inleidingswoord van de fraaie wan delbrochure schreef, en ook aanwezig was. Verder werden Frans Beeckman, Frans Wauters, Karei Baert en Herman Van Extergem bij name bedankt voor de medewerking. Deze laatste, die als sekre- taris van De Natuurvrienden in feite de geestelijke vader van het nieuwe pad is, werd nog eens apart gehuldigd door sche pen van kuituur, Chris Borms, van wie hij een prachtig geschenk mocht in ont vangst nemen. Naast de bovenvermelde personen had den ook schepen De Maght, en de raads leden De Smedt en Baita eraan gehouden op de opening aanwezig te zijn. Kapellekesbaan Via de mooi uitgegeven brochure krijgt de wandelaar een idee van de belangrijk ste monumenten van de stad, alsook van een aantal straten en gebouwen, die ooit een rol speelden in Boon's werken. Vertrekkend op de Grote Markt wordt de wandelaar via de St. Martinuskerk naar de Pontstraat geleid. Na de aandacht getrokken te hebben op enkele monu menten in deze straat vordert de wande ling verder langsheen het stadspark. Via dit park bereikt men de Kapellekes baan, beroemd geworden door L.P. Boon's gelijknamig boek. Via het kerkhof van Erembodegem wordt dan de Osbroek bereikt. Hier volgt het nieuwe wandelpad een identiek tra jekt langsheen het uniek natuurgebied, welke nog maar pas één week voorheen door het nieuwe Osbroek-wandelpad ingehuldigd werd. Persoonlijk begrijpen wij het verband tussen deze natuur wandeling en L.P. Boon niet goed. Na het oversteken van de drukke Park laan bereikt de wandelaar de Eikstraat en de André Goffaertstraat. De bedoeling is zo vlug mogelijk de L.P. Boonstraat te bereiken, één van de twee woonerven die Aalst rijk is. Langsheen de Zonnestraat en de Zoutstraten eindigt het L.P. Boon wandelpad op de Grote Markt waar ze startte. (MP) Sinds het nieuwe stadsbestuur meer dan anderhalf jaar geleden aan de macht kwam werd nog geen enkele aanwerving verricht. Bij de machtsover dracht had de CVP-PW-koalitie immers overeen gekomen een aanwer- vings- en bevorderingsstop in te voeren, zolang de financiële middelen van de stad dit noodzakelijk achtten. Met de aanwerving op 1 oktober jl. van 20 politieagenten, kwam aan déze stop een einde. Men was immers van oordeel dat de veilig heidskorpsen bij prioriteit dienden versterkt te worden. Van de 20 nieuw aangeworvenen zijn er dan nog de helft die agenten vervangen welke om allerlei redenen het korps verlieten. Na de politie staat nu de brandweer op de prioriteitslijst van nieuwe per soneelsleden. Vergeleken bij andere steden blijkt het Aalsters politiekorps met zijn 144 leden nog heel wat minder be mand te zijn. Niet alleen inzake aanwervingen maar ook inzake bevorderingen staat het licht nu op groen. Vooral door pensionering zijn heel hoge kaderfunkties onbezet geraakt, W Laat nu uw OVERGORDIJNEN kuisen TOT EIND OKTOBER Geraardsbergsestraat 100, Aalst Enige officieel erkende supportersklub van CLUB BRUGGE Alle thuismafchen, een autocar ter beschikking van de supporters. Vertrekuur: 13u.30. Lokaal: Café CORNER, Leo de Bethunelaan 1, Aalst Telefoon 053/77 50 37 Bericht voor de kaartliefhebbers Elke eerste zaterdag van de maand BELOTTING ten voor dele van de supportersklub, met geld- en naturaprijzen I In de Spaanse Club CENTRO CERVANTES in de Gejaardsbergse straat stelden individuele hobbyisten van de club samen met Aalstenaars er vorige weekend hun werken tentoon. (JC) Op woensdag namiddag 2 oktober jl. had op het stadhuis een kleine, intieme receptie plaats. De ere-gemeentesecretarissen namen immers afscheid van hun collega Karei Van Mulders, ere-gemeentesecretaris van Herdersem, die met pensioen gaat. De heer Van Mulders werd geboren te Erembodegem op 4 oktober 1919. Op 10 maart 1944 huwde hij met mevr. Celina Hageman. Hij is oud-strijder en liep in het begin van de tweede wereldoorlog verschillende verwondingen op. In 1942 trad hij als tijdelijk klerk in dienst van het gemeentebestuur van Welle. Vanaf 1 december 1947 tot en met de fusie was Van Mulders gemeentesecretaris van Herdersem. Met de fusie werd hij op 1 januari 1977 opgenomen in het globale stadskader als bustuurschef en werd onlangs, op 1 mei Ï984, bevorderd tot bureauchef. zodat het, mede in het licht van de normale bevorderingskansen waar op het personeel aanspraak kan maken, noodzakelijk is dat deze funkties opnieuw bezet worden. Weldra zal men zich dan ook, in de geheime zittingen van de gemeente raad kunnen verwachten aan tal van nieuwe benoemingen en bevorderin gen. (MP) De Kattestraat bradeerde vorige week. tussen de regenvlagen door was deze straat ook deze maal druk bezocht. (JC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4