IN DE FRUITKORF oud huis MEERT Kulturele marathon in Netwerk DE VULDER Frans Moorselbaan 195 Tel. 7016 42 P.>a COOL'S GAS VOOR ST.-MAARTEN SPECIALE FRUITKORVEN Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 5 kacn Wij geven krediet. Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen Vorige zaterdag had in Netwerk de voorstelling plaats van de Aalster- se socio-kulturele aktiviteitskalender voor het seizoen 1984-1985. Het werd een boeiende en uitermate informatieve avond. De aanpak van de programmavoorstelling is evenwel verre van ideaal iets té ambi tieus en voor verbetering vatbaar. Na een eerste flitsend optreden van de Real Hot Dogs, werd de spits afgebeten door kuituur schepen Chris Lievens-Borms die zich liet ondervragen door Frans 'knipoogje' Van Volsem. Ze bekende verheugd te zijn met de mogelijkheid die haar geboden werd om in Netwerk de initiatie ven van haar departement uit de doeken te doen, maar («en ik gooi daarbij geen steen») vroeg zich toch af waarom men haar tijdens voorgaande jaren over het hoofd had gezien. Ze was ook van mening dat de stedelijke Culturele Raad zelf de forumfunktie, die Netwerk vorige zaterdag vertolkte, voor zijn rekening zou moeten nemen. Maar dat alles doet niets af aan haar appreciatie voor Netwerk («een alternatieve culturele raad»). De stedelijke dienst voor kuituur en toerisme blijkt héél wat in petto te hebben. 1985 wordt ten andere ook een belangrijk jaar. Het is niet uitsluitend het Inter nationaal Jaar voor de Jeugd, maar evenzeer het Europese Jaar voor de Muziek én het huidejaar van Johann Sebastian Bach, die 3 eeuwen geleden het levenslicht zag. Dat zal allemaal aanleiding geven tot een resem wedstrijden, tentoonstellingen en opendeur dagen bij de diverse stedelijke akademies. Tijdens de komende eindejaars periode mag men zich ook ver wachten aan een paar kerstpro gramma's waaronder 1 dat doorgaat in de Sint-Martinus- kerk. Op 5 december komt het Ballet van Vlaanderen naar de Erembodegemse sporthal waar een voorstelling van Tsjechovs «Drie zusters» zal worden gege- ven. De suksesvolle opendeurda gen om en rond het belfort wor den in 1985 hernomen. Maar dan wel gespreid over een hele week en 2 weekends het ene week end waarin dit jaar alles werd samengeperst, bleek ruim ontoe reikend om de massale publieke belangstelling te voldoen. Voorts timmert de dienst Toerisme momenteel een promotiestand in elkaar, die komend jaar niet alleen present zal zijn op de top dag, de dekenij feesten en aan verwante festiviteiten, maar waarmee men ook buiten de stadsgrenzen wil treden de verzekerde deelname aan 4 grote Vlaamse jaarbeurzen ligt al vast. Een aantal toeristische folders wordt momenteel herwerkt tot viertalige brochures en over kar naval, het belangrijkste Aalsters exportprodukt, is eveneens een nieuwe viertalige folder op komst. Verder zal de stad over gaan tot de jaarlijkse aankoop van 1 (niet té duur) beeldhouw werk, dat zal aangewend worden ter verfraaiing van de stad. Sche pen Lievens-Borms drukte er nog eens op dat de Culturele Raad steeds paraat staat om logistieke steun te verlenen aan verenigingen die daar om vra gen. Permanentie De delegatie van Vrouwenhuis wist te melden dat het lokaal in de Ridderstraat kortelings dicht gaat. Maar dat impliceert nog niet dat het 6 jaar oude Vrou wenhuis er het bijltje bij neer legt. Men gaat de aktiviteiten gewoon overhevelen naar het Centrum voor Gezinsplanning en Sexuele Opvoeding (CGSO). Dat is absoluut noodzakelijk omdat een aantal faktoren het goede funktioneren van het Vrouwenhuis totaal dreigen te verstoren. Het Vrouwenhuis werkt momen teel met een tiental medewerk sters. Dat was ook het aantal waarmee men in 1978 van start ging. Maar in tegenstelling tot wat in de beginjaren het geval was, hebben de meeste mede werksters vandaag een part- of fulltime bezigheid gevonden en kunnen dan ook minder tijd vrij maken voor het Vrouwenhuis dan voorheen. Verder bleek het feit, dat men in de Ridderstraat niet beschikt over een telefoon, een serieuze hinderpaal te zijn. Omdat men overdag niet te bereiken is, bel den veel hulpzoekende vrouwen de vrijwilligsters thuis op der gelijke situaties worden na een poos gewoon onhoudbaar. Door samen te gaan met het CGSO vergroot het Vrouwenhuis nu haar service. Voortaan beschikt men niet alleen over een tele foonlijn, er is ook steeds iemand permanent aanwezig die konsul- terenden kan opvangen. Het gevaar dat men elkaar overlapt is onbestaande, doordat het CGSO, toen het Vrouwenhuis van wal stak, via een stilzwijgen de afspraak zich niet meer bemoeide met de vrouwenpro blematiek. In november start het CGSO met 'Postbus 77'. Met dit initiatief wil men pogen de informatieve voorlichtingsfunktie te optimali seren. Wetenschappelijk onder zoek wees uit dat vooral jonge ren liever schriftelijke informatie ontvangen over hun problemen dan er met iemand onder 4 ogen over te spreken. «Men plakt liefst een postzegel op zijn pro bleem», aldus een zegsman van het CGSO, «en in plaats van te schrijven naar bladen zoals Flair Netwerk nam de Cultuurraad werk uit de handen. Zij gaven aan alle Culturele verenigingen uit Aalst immers de kans om hun programma aan jan en alleman kenbaar te maken. (JC) en Libelle die met sexuele en sociale problemen niet goed weg weten moeten we hen ertoe krijgen dat ze kontakt opnemen met ons». Volle zaal Jeugd Muziek organiseert de komende maanden 9 koncerten, waarbij men zal pogen telkens 1 soort instrumenten aan het publiek te presenteren strij kers, percussie, hoorns, snaarin strumenten... Op 17 december koncerteert het 1 jaar oude strij kersensemble van Jeugd Mu ziek zelf. Dat strijkersensemble vormt overigens de eerste stap in de richting van de droom die Jeugd Muziek koestertde vorming van een symfonieor kest. Voor het hoofdstuk film was een beroep gedaan op Jan Louis van Antrakt en Willy Verbestel van KFL. Antrakt draait haar films gewoonlijk of voor een publiek dat zich situeert tussen de 30 en de 60 toeschouwers. Vorig sei zoen had KFL gemiddeld 110 mensen in de zaal, maar Verbes tel maakte er zich sterk in dat gemiddelde tijdens het momen tele filmseizoen sensationeel te zullen opdrijven. Men draaide nu al 2 maal voor een volle zaal. Dat komt doordat, sinds men de zaal van het Sint-Jozefskollege inruilde voor de Palace-zaal, nu ook niet-KFL-leden de vertoning kunnen bijwonen. De paters je zuïeten stelden daartegen des tijds hun veto, zodat men toen enkel kon rekenen op de KFL- abonnees. «De geschiedenis van de Cathari- nisten in de negentiende en de twintigste eeuw» is een boek van l.uc Kieckens en Clement Uytter- sprot dat men mag verwachten in december. Het werd geschreven naar aanleiding van het jubileum van de Catharinisten één van de oudste toneelverenigingen van Aalst. Er wordt tevens een aka- demische zitting in de stadsfeest zaal voorzien, tijdens dewelke men 3 Catharinisten waaron der Minister van State Moyer- soen in de bloemen zal zetten vanwege hun halve eeuw lid maatschap bij de groep. Verder organiseert het jubilerend toneel gezelschap vanaf 21 december in het belfort een tentoonstelling, waar een deel van het archief zal te zien zijn en waar ook de hui dige werking van de Catharinis ten zal verduidelijkt worden. Lulkoek Het door René De Witte vrij stuntelig gemodereerde gesprek over de Aalsterse rock draaide uit op een anticlimax. Een panel, bestaande uit Mensen Blaffen, Cross-Fire, Paris, Lavvi-Ebel- zaliger en eenzaat Jo Bogaert, demonstreerden tijdens een véél te lang gerokken babbel dat ze in feite bitter weinig te vertellen hebben. En dan maar zeuren dat rockmuziek miskend wordt. Indien Aalst tamelijk onberoerd blijft bij hetgeen de lokale roc kers er van terechtbrengen, dan is dat ongetwijfeld een vrij juiste taxatie, want zó opwindend is de lokale rockscène nu precies ook niet. Onzinnige en pseudo-grap- pige gesprekken, zoals in Net werk, doen die scène overigens meer kwaad dan goed. Netwerk zelf kwam via Luc De Neef aan het woord. Die vertelde onder meer dat, in tegenstelling tot vroeger jaren, de program matic nog maar sporadisch vast ligt. Men wenst vanaf dit seizoen méér in te spelen op de aktuali- teit en langer de kat uit de boom kijken. De zondagmiddagse ape- ritiet'koncerten komen, bij ge brek aan belangstelling, te ver vallen. In de plaats komt wel een avondvullend programma waar in kamermuziek en poëzie met elkaar verenigd worden. Langdradig Toen het omstreeks 23u,15 de beurt was aan kinderteater Lan- celoet, heeft ondergetekende zijn paperassen bij elkaar genomen en het voor gezien gehouden. Niet tegenstaande dat toen onder andere Raldes, Teater 80, de Gids voor Uithuizigen en Janus nog voor het voetlicht dienden te verschijnen. Netwerks «Vijfde seizoen» was een veel te langdradig evene ment. Een aktiviteitenmarathon van 4 uur is echt iets te veel van het goede zeker ook omdat je het passief dient te ondergaan. Alhoewel de publieke belangstel ling beter was dan vorig jaar, kregen de meeste aanwezigen het eens 22 uur gepasseerd steeds moeilijker om het hoofd bij de zaak te houden. En naar mate middernacht dichterbij kwam begon het slinkende publiek het gebeuren om en rond de toog steeds interessanter te vinden dan dat in de zaal. Aan de huidige formule dient dan ook dringend gesleuteld te worden. Waarom bijvoorbeeld niet de aktiviteiten groeperen per tak (teater, socio-kultureel werk, muziek...) en spreiden over meerdere avonden Men zou zo alles verteerbaarder maken en mogelijk ook meer volk berei ken- Een ODsplitsing dreigt natuurlijk wel een zeker sekta risme in de hand te werken. Of is dat er al Het viel namelijk op dat sommige sprekers de rockjongens bijvoorbeeld een kliekje aanhangers meebracht, dat de zaal verliet van zodra hun afgevaardigden hun zegje had den gehad. Hoe dan ook, er staat de komende weken en maanden heel wat te gebeuren in Aalst. Zelfs indien maar de helft van al het voorgestelde doorgang vindt, dan nog dreigen velen met een overvolle agenda te kampen te krijgen. (WDG) 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5