Burgerlijke Het Reklaamblad p™ Starten Inspraak Begrafenissen ARIJS Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... 6 Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt Lil DE OOIEVAAR VMO Kloof Raldes - Stadsbestuur De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Van Wambekekaai 7 Hoogstraat 17 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Geboorten binnen de stad Aalst van 24 tot en met 29 september 1984 Cemal Gul, Aalst, Drie Sleutelstraat 55; Shelley Meert, Aalst, Jan Bijlstraat 40; Tom Van den Hauwe, Erembodegem, Ninovesteenweg 123; Petra De Sadeleer, Aalst, Pierre Corneliskaai 27; Lindsay Lievens, Aalst, Sint Janstraat 32; Michael Schoukens, Erembodegem, Roeveld 13; Dimiiri Coppens, Aalst, Wijngaardstraat 29; Olivier Van de Voorde, Aalst, Stationsstraat 35; Bram Trachet, Erembodegem, Leuvestraat 226; Dimitri Verlé, Aalst, Sint Barbara- straat 8; Thibault Callaert, Gijzegem, Mimosastraat 86. specialiteiten Iw doopdozen doopsuiker Molenstraat 29 9300 AALST s 053/21 24 54 Huwelijksafkondigingen op zondag 30 september 1984 Neukermans Ludo, Wetteren, 18 Augus- tuslaan 49 en De Saedeleer Lutgarde, Aalst, Sylvain Van Der Guchtlaan 30; Dcllacrt Johnny en Van der Sijpe Chan- tal, Aalst, Welvaartstraat 8; Crabbe Daniel, Meldert, Molenkouterstraat 13 en De Block Hilde, Meldert, Huyseveld- straat 7; Peirlinck Benny, Aalst, Korte Binnenstraat 15 en Saegerman Karine, Aalst, Rozendreef 163 bus 6; Steeman Marcel, Herdersem, Grote Baan 50 en Vandormael Vera, Aalst, Peter Benoit- straat 31 bus 4; Van de Perre Dirk, Aalst, Ploegstraat 5 er. Van den Neucker Hilde, Denderleeuw, Ringlaan 83; Den Herder Danny, Erpe, Gentsesteenweg 11 en De Neve Annie, Nieuwerkerken, Edixvelde- straat 75; Schollaert Erwin en Raspoet Rita, Aalst, Expostraat 7; Cooreman Freddy en Van Den Berge Diane, Brus sel, Peter Benoitplein 7. Voltrokken huwelijken binnen de stad van 24 lot en met 29 september 1984 Eugène Prieus, Nieuwerkerken, Kwale straat 81 en Maria Cochez, Nieuwerker ken, Kwalestraat 79; Victor D'Haese en Jeannine Vrijdagh, Aalst, Meuleschette- straat 42; Gerrit Ringoir, Aalst, Priester Daensplein 2 en Christine Cooreman, Hofstade, Overbroekstraat 10D; Rudy Corthals en Marleen De Buysscher, Aalst, De Ridderstraat 5; Bart Van der Biest, Aalst, Hovenierstraat 31 en Lieve De Smet, Hofstade, Steenweg op Den- dermonde 11; Ludo Roggeman, Aalst, St. Apolloniastraat 2 en Christine Van de Velde, Aalst, Schoolstraat 20; Geert Wauters, Erembodegem, Pater Ras- schaertlaan 26 en Nicole Leemans, Aalst, Nederveldstraat 37; Dirk Buys, Hofsta de, Hoogstraat 25 en Christine De Key- ser, Erembodegem, Leuvestraat 134; Dario Van Walle en Erna Meert, Aalst, Park De Blieck 38; Koenraad Muylaert, Kerkslcen, Terlicht 63 en Katrien Huyle- broeck, Hofstade, Koningshofbaan 4; José De Keyzer en Martine Vanhoutte, Nieuwerkerken, Bremtstraat 49; René De Wit, Rotterdam Nederland, Bijlwerf- straat 37b en Christel Van den Brande, Aalst, Brakelstraat 69. Overlijdens binnen de stad van 24 tot en met 29 september 1984 Kiekens Maria, gepens., 85 j., Aalst, Dokter De Moorstraat, wed. Alfons De Braekelaer; Arijs Leo, veiligheidsagent, 53 j., Aalst, Brakelstraat 75, echtg. Denise Van de Meerssche; D'Hondt Albert, gepens., 62 jAalst, Affligem- dreef 158, echtg. Anna De Paepe; Ver- meir Jean, bediende, 37 j. Erembode gem, Kromme hlleboogstraat 25A, echtg. Diana Maldrie; De Loose Gus- taaf, gepens., 77 j., Nieuwerkerken, Hazelaarstraat 3, echtg. Victorina Tom- beur; Merckx Maurice, gepens., 72 j., Aalst, Drie Sleutelstraat 90, wed. Irma Podevyn, echtg. Maria Van Herreweghe; Van Sande Hilda, bobijnster, 48 j., Erembodegem, Ninovestraat 46, echtg. Livinus Bauwens; De Boitselier Hen- riette, gepens., 78 jHofstade, Steenweg op Aalst 28A, wed. Alfons De Block; Smekens Maria, gepens., 88 j., Eremob- degem, Ninovesteenweg 121, wed. Cor nelius Vera; Ghysens Arthur, gepens., 57 j., Aalst, Boomgaardstraat 26, echtg. Catharina De Smet; Neetesonne Irma, gepens., 83 j., Aalst, Biekorfstraat* 90, wed. Philemon Meireson; Dumoulin Clothildis, gepens., 85 j., Aalst, Rust oord Sint Job, Marktweg 20, wed. Frans De Vylder; De Wael Emma, gepens., 72 j., Herdersem, Alfons De Cockstraat 71, wed. Lodewijk Van Herrewegen; De Nil Louis, gepens., 71 j., Meldert, Eeckhout- straat 32, echtg. Maria De Coninck. Vrijdag 12 oktober Jeugdclub Terlindenfilm «In naam van al de mijnen». Heilig Hartkring, Dr. De Moorstraat20 u. «Toe men show 1984» van Michel en Antoine. Nieuwe Madeion: 20 u., Katanga's oktoberfeest met de Katanga-bar. GOC, Hoogstraat20u.30, film «In the beginning of the end». Inkom 80 fr. Koninklijk Lyceum, ingang Pontstraat: 18 u., mosselslag en promotieavond voor de Belgi sche bieren; organisatie: Vrien denkring van het Koninklijk Lyceum, Rijksmiddenschool II. Zaterdag 13 oktober St. Annazaalverkoopsten toonstelling en wafelslag door Werkgroep voor Missie- en ont wikkelingshulp ten voordele van de Aalsterse missionarissen. Café Herleving, Houtmarkt 10«5e nacht van den ieten oud» door AKV De Snottebellen. 't Apostelken, Mijlbeek ten toonstelling van werk van Armand Van Vaerenbergh. Parochiale feestzaal, Moor- selbaan 12820 u. optreden «Vreda-cabaret». Stadsschouwburg: 20 u., «Play it again, Sam» door De Schakel. Nieuwe Madeion: 10 u., Jekino, filmvoorstelling voor de jeugd «Peter en de vliegende autobus»; 14 u., reisbureau Ghijsels stelt reizen voor, door lopende tentoonstelling. Mikisklub Cuba-avond naar aanleiding van het 25-jarig be staan. Café d'a Mert, Varkens- markt 19 u., Grote bakschieting en pitjesbak, ingericht door AKV De Dompeleers. Begijnhofkerk, 18u.30: Jebron, eucharistieviering vanuit het leerhuis rond «De Vader», daarna ontmoetingsavond. Zondag 14 oktober St. Annazaalverkoopsten toonstelling en wafelslag door Werkgroep voor Missie- en ont wikkelingshulp t.v.v. de Aalster- se missionarissen. Lokaal Bristol, Grote Markt 9u.30, leden- en bestuursverga dering van de oud-gedienden van de 3e Brigade Noord-Ierland. 't Apostelken, Mijlbeek ten toonstelling van werk van A. Van Vaerenbergh. Stadsschouwburg: 20 u. «Play it again, Sam» door De Schakel. Café d'a Mert, Varkens- markt 19 u., grote bakschieting en pitjesbak ingericht door AKV De Dompeleers. Toevallig zag ik zaterdagavond op het RTBF-journaal een vraaggesprek met Bert Eriksson, ex-leider VMO, nu ODAL- groep. Op de vraag van de journalist welke volgens hem de fouten van de Nazi's waren, antwoordde de leider: «Hitier was een groot staatsman. De enige fout die de Nazi's begingen, was het verliezen van de oorlog». In het strijdorgaan van de ODAL-groep «ALARM» 12e jaargang nr. 6, staat op blz. 12 een gedichtOde aan Bert Eriksson, geschreven door Nele Jan- segers. De laatste regel luidt«Noch om U genoeg te zeggen Bert, gij zijt mij dier». Op vele Vlaamse manifestaties zoals Ijzerbedevaarten, zangfeesten en beto gingen voel ik mij beledigd en ge- compromiteerd wanneer ik die HALB- STARKEN in uniform zie paraderen. Zij zijn er de schuld van dat Vlaanderen in het buitenland als voedingsbodem voor neo-facisten wordt aangezien. Vroegere beeldverslagen van onze Ijzerbede vaarten op de Nederlandse TV stonden bol van de opmarcherende VMO die verbroederde met haar buitenlandse spitsbroeders. Met welk recht hangt dat marginaal extreem-rechts groepje zo een vertekend uithangbord van Vlaande ren buiten Wanneer gaat Vlaanderen die wandlui zen nu eens definitief van het lijf schud den Naam en adres aan de redaktie bekend. In Uw krant van 5 okt. betreurt «De Panoramist» terecht de huidige kloof tussen RALDES en het stadsbestuur. De «hoogspanningslijn» en de gebeurte nissen op de milieutentoonstelling zijn inderdaad illustratief. Wat ons betreft, wij hebben nooit op konfrontatie aangestuurd, laat staan een «partijpolitieke hetze». Wel zijn er feiten, die - om de woorden van de Panoramist te gebruiken - neerkomen op een geslo ten oor van de Beslissingsmacht voor Deskundigheid en zelfs wettelijkheid. Het zijn trouwens feiten, waarmee een mi- lieuaktiegroep zich nooit zal kunnen verzoenen. Wij kunnen enkel vaststellen dat wij steeds de illegaliteit bekapen en het stadsbestuur soms niet of onvolkomen We denken bv. aan het stort Cherreté in Kultureel centrum van de Op- standingskerk, Dr. A. Goffaert- straat15 u., kindertheater (pre mière) «de grote groene» voor kinderen van 3-12 jaar, opge voerd door theaterwerf uit Leu ven. Maandag 15 oktober Stadsschouwburg: 20 u., «Play it again, Sam» door De Schakel. Woensdag 17 oktober 't Apostelken20 u., «Zeven een Nieuwerkerks Natuurgebied (steeds gunstig advies van het CBS) en de hoogspanningslijn (waar enkele leden van het CBS de laatste efficiënte mo gelijkheden van verzet niet wilden uitbui ten), maar ook aan de zaak Lambrecht te Herdersem. Voor dit hinderlijk bedrijf geeft het CBS een regullarisatiebouw- vergunning voor meer dan 6000 m3 fabrieksgebouw, tegen de voorschrif ten van de gewestplannen in. En als RALDES hiertegen een annulatieberoep instelt bij de Raad van State, verdedigt het CBS zich als een duivel in een wijwatervat om de illegaliteit te ver dedigen (alle detailjuridische informatie voor iedereen ter inzage op het Milieu centrum eigenlijk een zelfstandige perskonferentie waard Dat we dan tot een situatie komen van RALDES contra stadsbestuur is gewoon een primaire antithese». Kan men in zo'n situatie tot een «gezellige konstruktieve overeenkomst» geraken (citaat van uw Panoramist) Ons antwoord is «neen» en zal steeds neen blijven Het zijn in onze demokratische rechtstaat niet de verdedigers van de wettelijkheid die water in hun wijn moeten doen, wel de verdedigers van de onwettelijkheid. Ook en vooral op gebied van natuur en milieu waar door de wetsondervraging dikwijls onomkeerbare toestanden geschapen worden. Wij zijn dat tegenover onze kinderen en kleinkinderen verplicht (zoals uw Panoramist dat zelf stelt om meer overleg te bepleiten). Dat er scherpe antithesen ontstaan, die wij in ieder geval traditiegetrouw elekto- raal zullen doorrekenen zonder partij politieke hetze (het gaat bij ons alsdan om een persoonshouding t a v. milieu problemen wij geven «stemadvies» op basis van o.m. vroeger door de kandida ten ingenomen standpunten of (geken de) beslissingen) is voor ons nog geen reden om voor ekologisch goede dingen forfait te geven. Zo blijven wij ondanks alles met het stadsbestuur samenwerken door onze deelname in de leefmilieu-adviesraad en de Stuurgroep Linkeroever (Stadsher- waardering). Op voorwaarde dat het CBS de adviesraad ook effektief om advies vraagt en niet overwegend over details. Over een fundamentele zaak zoals de hoogspanningsleiding werd het advies van de leefmilieu-adviesraad nooit gevraagd In de zaak Cherreté of Lambrecht evenmin Samenwerking veronderstelt ook open generaties voorouders» door de heer Luc Michiels, ondervoorzit ter VVF-Dendermonde; organi satie: Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst. Donderdag 18 oktober Palace, Schoolstraat: 20u.l5, KFL Raggedy man» van Jack Fisk. Peperzolder, Peperstraat 46 «Het kind, de jongste consu ment»; organisatie Bond van Grote en Jonge Gezinnen. heid. Openheid om informatie te ac cepteren (wat we bv. niet kunnen vast stellen na de twee hoofdelijk verstuurde brieven naar de raadsleden i.v.m. de hoogspanningslijn) én openheid om informateit te bieden. In dit verbahd willen we erop wijzen dat het stadsbe stuur ons sinds begin '83 steeds inzage weigert van bouwvergunningen, zoge naamd omdat dit niet wettelijk zou zijn, wat onjuist is. Inderdaad, de Raad van State erkent het belang van milieu verenigingen op administratief vlak. RALDES werd trouwens in het verleden enkele malen gewezen op haar plicht zich regelmatig te vergewissen van de afgeleverde bouwvergunningen (in ge dingen vóór de Raad van State). Dus van de kant van de Dienst Urbanisatie zeker geen openheid. Wel dient gezegd dat er met de leef- milieudienst steeds een korrekte ver houding geweest is. We kunnen uit die samenwerking trouwens meerdere rela tief gunstige resultaten vernoemen de sanering van een Meiderts stort (aan de Putstraat), onderzoek naar een boom- kappingsaffaire (Koebrugstraat, Moor- sel)... en uiteraard de akkurate fundering van meerdere bezwaarschriften (zowel als het niet formuleren van bezwaren, zo wij zulks niet gegrond konden achten). Aan de Panoramist - die wel willen danken om zijn bezorgdheid om een goede relatie tussen stadsbestuur en RALDES - zouden we willen vragen eens naar de oorzaken van die verziekte relatie te kijken. Tot slot nog ditindien het stadsbestuur in de toekomst in belangrijke milieuzaken steeds verder de weg der illegaliteit bewandelt, komt er onvermijdelijk een toestand dat «de weg terug» onmogelijk wordt. Dan zullen wij ook niet anders kunnen dan elke samenwerking (op dat ogenblik uitsluitend eenrichtingsverkeer geworden) opgeven. Recent is er wel één lichtpuntin zijn beroep bij de Raad van State tegen de bouwvergunning van 2.7.84 door minis ter Akkermans verdedigt het CBS door dik en dun het gewestplan, dat dus zelfs door een minister moet gerespekteerd worden (wat hier niet het geval was voor de HSL). Indien die houding het in de toekomst zal halen, dan zijn we op het goede pad voor een echt daadwerkelijk ekologisch beleid En dan kan samen werking zeer vruchtbaar worden... namens RALDES, Wouter Jacob Lea De Troyer wnrrtInZnQbrieJ?Ln.- br.ie.ven W3ar Pdvépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen het recht brieven in te korten^3" V°°r de lnhoud van de lezersbr|even en behoudt zich

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6