SPORT IN AALST the best orvr^ willocx video club Videofilms 100 fr./3 dagen Toeschouwers verwend met attraktief voetbal Nieuwe afstraffing Voetballle nationale E. Aalst - F.C. Diest: 3-3 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT (önlijh De videoclub die weet wat video is Koffie DE PAEPE Vierde Provinciale G Edixvelde - Hofstade 0-2 Vrijschoppen bepalen uitslag Damesvoetbal Standard Luik - Kamillekes Aalst7-0 Tweede Provinciale S.K. Aalst de boot in te Brakel Eerste overwinning E. Meldertéén van formaat Koop in je eigen streek Je krijgt er service en vooral goed materiaal. Overzicht Derde Provincia le D Gehandicapt E. Nieuwerker- ken sleept punt uit de brand W. Gijzegem puik ondanks nederlaag S.K. Herdersem zakt steeds dieper weg Hoed af voor Pummy Bergholtz, de trainer van F.C. Diest, die zijn elftal vrank en vrij liet aanvallen met als gevolg een fantastische wedstrijd met heel wat prangende fasen van beide doelmannen. Volgende week moet Aalst naar Union. Laten we hopen dat De Groote het voorbeeld van Bergholtz navolgt en dat er voor twee punten naar Brus sel afgereisd wordt. Dat zal wel van geen leien dakje lopen, want bij Union speelt een zekere Gerrit Muylaert die op een steengoede prestatie hoopt, om dan nog te zwijgen over trainer Borremans die vast op een sportieve revanche rekent (JVL) 8 Nieuwe Gazet van Aalst 12 oktober 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 MOORSELBAAN 86 AALST 053.Z1Z47S Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 AALST s 21 40 66 Edixvelde heeft zondag voor een talrijk opgekomen publiek zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De thuisploeg trachte wel zijn wil op te dringen, maar moest voor de rust toezien hoe de bezoekers sneller op de bal waren en met gladde tegenaanvallen de beste kansen kregen. In de 25 min. kwamen 2ij op voorsprong toen een vrijschop genomen door speci alist Julien Geldhof met het hoofd ver- Wim Moyson weer sterk achter zijn lijn kruipt langzaam maar zeker naar de bal toe. (EL) De match begon erg slecht voor Een dracht. De jonge Wim De Wolf ver speelde de bal en Wit-Zwart keek meteen tegen een achterstand aan. Na de gelijkmaker van De Moor bleef Diest gevaarlijk en de rust werd bereikt met 1 -3 cijfers. Niet eens over dreven cijfers want Aalst werd nog tweemaal door het doelhout gered Gelukkig tapte de thuisploeg na de rust uit een ander vaatje. Droessaert, die de ongelukkige De Wolf verving gaf Eendracht meer offensieve impul sen en Diest werd het laatste halfuur onder bestendige druk geplaatst Toch was de medewerking nodig van doelman Cooman om de terugkeer van Eendracht mogelijk te maken. In de allerlaatste minuut wenkte zelfs nog de overwinning toen Droessaert op de paal besloot. Dat zou het bezoekend elftal echter niet verdiend hebben Trainer Pummy Bergholtz betreurde het toch wel dat zijn elftal zo een mooie situatie liet uit de hand gaan. «Aan de rust kon de match gespeeld zijn Versavel mijn beste man liet ech ter de kansen liggen. De spektakel- waarde van deze match was nochtans erg hoog Het lukt me blijkbaar niet op Aalst te komen winnen, met S T V.V stonden we tot de laatste minuut op voorsprong en door een own-goal kwam Aalst terug. Wanneer ik zeg dat Aalst het puntje verdiende ben ik toch wel erg gul Erg veel kansen kreeg de thuisploeg niet. Uit stil staande fasen eYi afstandsschoten waren de Aalstenaars het gevaarlijkst. Spijtig van dat tweede doelpunt. Coo man speelde nochtans goed, maar toen ging hij in de fout. Nu jagen we nog steeds achter onze eerste over winning aan». De Aalsterse trainer De Groote resu meerde de wedstrijd alst volgt: «Indi viduele fouten waren er de oorzaak van dat we op achterstand raakten. Mijn spelers kwamen met de ver keerde ingesteldheid op het terrein. Na de rust was het heel wat beter Ik verving De Wolf omdat die vroege fout duidelijk op zijn prestatie woog. De routine van Moens haaide het op zijn jong enthousiasme. Doelman Moyson was gekwetst zodat ik hem eveneens moest vervangen De verdediging faalde in zijn geheel tij dens de eerste helft. Zowel Crahay, De Rijck als De Wolf haalden hun peil met. Moyson kon je niets verwijten. Toch vind ik de puntendeling juist op basis van onze goede tweede helft Als ik bij ons uitblinkers moet citeren dan vermeld ik graag De Moor die zich erg inspande. Droessaert Kwam wel goed in, maar kon nog veel beter. Hij talmt telkens te lang met de bal aan de voet. Tot zolang hij met vlugger de bal laat gaan kan ik niet tevreden zijn over hem» lengd werd tot bij Pynsaert die de bal buiten het bereik van doelman Luc Kiekens binnentikte 0-1 Kort na de herneming wisselde de plaatselijke oefenmeester Pierre Corne- lis zijn rechterflankverdediger Poep, en met een aanvaller meer in de voorhoede kwam Edixvelde onmiddellijk sterk op zetten. Hofstade plooide terug op eigen helft en de locale druk werd steeds groter maar een waakzame doelman Sprinks wist raad met enkele gevaarlijke doelschoten. Dertien minuten voor tijd kreeg de thuis ploeg een nieuwe opdoffer te verwerken. Julien Geldhof trapte opnieuw een van zijn gekende vrijschoppen waar de doel man niet bijkon. De bal ging via de binnenkant van de paal tegen het net0- 2, meteen de eindstand. Nu zondag wordt het opnieuw een zware opgave voor de geelzwarten met een uitwedstrijd op Erembodegem. Hopelijk zijn de jongens van trainer Cornelis niet al te zwaar aangeslagen door de opge lopen nederlaag en wie weet... (G.K.) Standard Luik was zoals verwacht een klasse te sterk voor de Aalsterse dames. Ondanks de eerder zware cij fers speelde Kamillekes nochtans niet onverdienstelijk. Voor deze nederlaag konden wel verzachtende omstandig heden ingeroepen worden. Brenda Van Den Eeckhoudt kon wel als veld- speelster aantreden, maar niet als doelvrouw. Gina Van Den Steen die vorige week in het doel postvatte was eveneens gekwetst, zodat Marie-Anne Van Den Steen als vierde keeper in enkele weken tijd opgesteld werd Tot overmaat van ramp kwetste Greta Van Hauwermeiren zich bij het begin van de match en werd vervangen door Gina Van Den Steen. Ondanks deze handicap verdedigde Aalst zich naar behoren. Ann Eeckhoudt die stilaan naar haar beste forme groeit vatte de match als volgt samen«We incas seerden wel een zware nederlaag, maar speelden erg goed mee. Aan de rust stonden we met 3-0 cijfers in het krijgt, maar mits wat meeval konden we toen nog de nul op het bord gehou den hebben We speelden met een geweldige inzet en kwamen ook enkele malen gevaarlijk voor het Luikse doel opdagen. Door het vroege uitvallen van Greta met een voetkwets uur moesten we ons elftal volledig dooreen gooien, wat uiteraard geen deugd deed aan de kollektiviteit. Als we echter met hetzelfde enthousiasme blijven verder strijden zit er voor ons in de nabije toekomst wel puntenwinst m. Bestuursleden en aanhangers van het Luikse team verzekerden ons dat we vast het behoud kunnen verzeke ren als we op deze manier blijven spe len. Het is normaal dat er op Standard verloren wordt, maar de manier waar op sterkte ons vertrouwen De sfeer blijft goed en niemand geeft een ander de fout van het verlies zoals dat soms in het verleden wel eens het geval was. Met een uitmatch bij Beerse en een thuismatch tegen Herk Sport zit er vast puntengewin in, zeker nu Brenda Van Den Eeckhoudt bijna speelklaar is om in het .doel post te vatten», aldus Ann Eeckhoudt. (JVL) Het F.C. Brakel van speler-trainer, Johan Dierickx (jarenlang één van de popu lairste spelers van Eendracht Aalst) slaagde er vorige zondag in om het gereputeerde S.K. Aalst de eerste ne derlaag van het seizoen toe te dienen. Op basis van een betere tweede helft mag de overwinning van de rood-zwar- ten zeker als verdiend worden bestem peld. In een gelijkopgaande eerste helft kre gen beide ploegen maar weinig doel kansen. De eerste doelkans was er een voor S.K. Gary De Kinder zag zijn schot echter in hoekschop verwerkt worden. Aan de overzijde moest doelman Luc D'Herde ook enkele malen gevat reageren. Het bleef echter bij een lo gische O-O ruststand. Na de koffie ging er van de leider nog maar bitter weinig gevaar uit. Onder impuls van Johan Dierickx verhevigde de Brakelse druk. Een kwartier voor het einde viel het enige doelpunt van de partij, bij een geharrewar voor het Aalsterse doel. S.K. Aalst reageerde nog via o.m. Johan Spano- ghe, maar een gelijkspel zat er voor de oranje-groenen niet meer in. Ondanks deze nederlaag blijft S.K. Aalst alleen leider met twee punten voorsprong op een trio met o.m. dit F.C. Brakel. Gepaard met het eerste verlies van buur S.K. Aalst ging de eerste overwinning van Eendracht Meldert. In het prachtige Denderleeuwse sportpark ging geel- blauw vrij verrassend, maar verdiend winnen van het plaatselijke Standaard. Een overwinning die slechts weinig ploe gen zal gegund zijn dit seizoen, daar op Standaard Luc Van Geert bracht Een dracht op voorsprong. Van de thuisploeg ging maar bitter weinig gevaar uit. Na rust solden de spelers van speler trainer Wilfried Maes met de plaatselijke achterhoede, die de vorige wedstrijd S.K. Aalst nochtans puik had gespeeld. Moyersoens, De Vos en Meert scoorden voor Eendracht Meldert, terwijl Jean Amolis raak trof vanop de witte stip voor Standaard. De beschamende 1 -4 neder laag van de vorige speeldag tegen Gandasparta was meteen weggewist Een gehandicapt Eendracht Nieuwerker- ken, dat zondag o.a. de geschorste doelman Johnny De Nayer diende te vervangen door de derde doelman van de club (want ook reservedoelman Van Cauwenbergh kan niet spelen wegens kwetsuur), behaalde zondag een gevlei de puntendeling op het veld van Olympia Burst. De rode lantaarndrager speelde een bijzonder goeie wedstrijd. Zij verdie nen zeker een hogere klassering dan tot nu toe het geval wasHet waren de blauw-zwarten die gedurende de ganse wedstrijd voor het meeste gevaar zorg den. Na een scoreloze eerste helft kwamen zij een kwartier voor het einde oververdiend op voorsprong, maar het doelpunt dat Yvan De Bosschere bijna onmiddellijk hierop scoorde betekende een koude douche voor de thuisploeg De 1-1 veranderde niet meer zodat Eendracht eigenlijk een puntje meer kreeg dan het eigenlijk wel verdiende. Meteen blijft Eendracht Nieuwerkerken samen met S.O.S. Schellebelle (was dat vorig seizoen ook al niet het geval aan de leiding. Wilskracht Gijzegem trok zondag na een vier op vier uit de twee recentste wed strijden ontspannen naar Massemen waar het het plaatselijke Eendracht, één van zgn. titelkandidaten dit seizoen, moest partij geven. Frans Roeland mocht terugblikken op een goede wedstrijd van zijn jongens. Ondanks het feit dat groen zwart al na een kwartier tegen een 1 -0 achterstand opkeek (een doelpunt uit strafschop), speelde het goed mee. Pas in de tweede helft incasseerde Wilskracht een tweede treffer, die hen definitief de das omdeed. S.K. Herdersem verloor zondag met nipte 2-1 cijfers op het veld van V.C. Ede. In de eerste helft was er slechts enig animo toen de thuisspelers geen doel punt toegewezen kregen toen de bal - al dan niet - de doellijn had overschreden. Na rust was het André Hendrickx die Herdersem op een 0-1 voorsprong bracht. Halverwege de tweede helft hingen de bordjes echter alweer gelijk en nog toen minuten later legde Ede de 2-1 eindcijfers vast. Meteen is S.K. Herder sem teruggezakt tot op de veertiende plaats in de algemene rangschikking. Voor wanneer de kentering

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8