FRANCIS SMET VIDEO CLUB 3000 Een nederlaag die pijn doet. Een gevaarlijke klip omzeild Niet voor hartlijders Geslaagde repetitie voor bekerwedstrijd Opdracht volbracht JÜTTliJ-JüyUTlï Z'i.TV/^ilLh DES i ARCADES Damesbasket 1e Nationale. D.B.C. Aalst - Eikenlo 42-59 In de Denderhal stond op de derde speeldag in eerste klasse Dames een zekere D.B.C. Aalst-Eikenlo op het programma. De plaatselijken hadden het seizoen met 2 overwinningen uitstekend ingezet en pronkten aan de leiding van de rangschikking, terwijl de bezoekers 2 nederlagen hadden opgelopen en naar de laatste plaats waren afgezakt. Een wedstrijd tussen de kop- en de staartploeg of een formaliteit voor de leider, leek het althans op papier. Insiders wisten wel beter. Nieuwe Gazet van Aalst 19 oktober 1984 11 Basket. Luchtbal - Osiris 79-82 Marktstraat 25, OPWIJK Tel. 052/35 83 66 Hovenierstraat 7, AALST Tel. 053/70 36 85 De snelst groeiende videoclub uit de streek. Basket. Okapi-Kontich 77-79 Damesbasket, 2e Nationale Tatamis - Osiris 60-51 Hotel-restaurant-café Stationsplein 8, Aalst S 053/77 32 96 Basket Provinciaal 2B Eksaarde - The Tower 62-70 AALST - Tel. (053)21 .66.79 Immer zee ld reef 3 1 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Traditioneel een moeilijke verplaatsing voor Osiris, want op luchtbal slaagden ze er nog nooit in, om te winnen. Dat ze er deze keer wel de volle buit veroverden, mag als hoopvol voor de toekomst bestempeld worden. Eikenlo beschikte over geen buitenlandse versterking, maar had in de transfertperiode de Belgische markt afgeschuimd en in Aalst 2 speelsters wegge haald. Ann De Swaef en Ann Gijselinck zagen het, door aller lei toestanden in de innerlijke keuken van de klub niet meer zitten en gingen nieuwe basket- lucht opsnuiven in Eeklo. Zon dag waren ze natuurlijk extra geprikkeld om tegen hun ex- vereniging met een knalprestatie uit te pakken. Bij D.B.C. Aalst was de onheils bode, vorige week aan de deur komen kloppen. De Amerikaan se Lise Kasprowicz kwetste zich op training aan de knie, de bij- gehaaide geneesheer stelde een scheurtje vast en schreef 2 weken rust voor. Bij de ploeg maats viel het nieuws als een donderslag bij heldere hemel. Begrijpelijk, als je weet dat Lisa in de eerste twee confrontaties, goed was voor een 25-tal punten en een karrevracht rebound. Ook qua mentale ingesteldheid, levenswijze, verzorging enz. heeft de buitenlandse zich in een paar weken tijd opgeworpen als een boegbeeld voor de andere meisjes. Door haar onbeschik- baarheid kreeg het vertrouwen van de gehele ploeg een flinke deuk. Anja Wiertz, een 16-jarige stu dente, werd nu de onmogelijke taak opgedragen om de Ameri kaanse te vervangen. Caroline Audenaert, pas hersteld van een een chirurgische ingreep, deed haar wederoptreden. Beide teams begonnen uiterst zenuwachtig aan de wedstrijd, 5 gelijk na 5 minuten. Van dan af namen de bezoekers, de teugels strak in handen. Hilde Van Boxelaer verschalkte keer op keer de Aalsterse verdediging en scoorde in de eerste helft alleen al 15 punten. Ook Ann De Swaef speelde met een nooit geziene vinnigheid en bracht in de eerste twintig minuten, 7 punten op het scorebord. Bij de thuisploeg bood slechts K. De Ryck met enkele geslaag de afstandsworpen, enige weer stand. Rust 21 -34. Na de herneming hadden de Aalsterse meisjes nog eenmaal hun krachten samen. Er werd nu veel agressiever verdedigd, waardoor Eikenlo moeilijker tot scoren kwam. Maar omdat de thuisploeg aanvallend in hetzelf- .de bed ziek was, bleef het verschil op het scorebord be staan. Vooral Greet Heireman, geen korf na elf pogingen, Mitsy Stokx (1/10) en Myriam Martens (2/11behoorden voor eenmaal tot de negatieve uitblinkers. Meer dan 3.000 films in voorraad en dit op de 3 systemen V.H.S., BETA, V.C.C. Nu lid worden is gratis 3 films zien. Speciaal voor niet-leden nu ook videorecorder voor 400 fr. per dag 800 fr. per weekend 2 gratis films. Al de missers werden gretig in ontvangst genomen door Ann Gyselinck, die zich de titel van «Luchtruimkoningin» toe eigen de, 25-40 halfweg de tweede helft. In de slotminuten herpakte Greet Heireman zich. Vier tref fers zonder misser joeg ze nu door het net. Om de ovenwinning uit de brand te slepen, was het nochtans te laat. Coach G. Versmessen legde zich bij de nederlaag neer. De afwezigheid van onze top- scoorster was een te grote han dicap voor de ploeg. Onze meis jes hebben zich heldhaftig ge weerd, we trokken al onze re gisters open wat betreft de ver dediging, maar aanvallend scho ten we figuurlijk te kort en letter lijk te onnauwkeurig (26 Op onze vraag of de nieuwe spelregels (o.a. een worp van op meer dan 6,25 m. afstand, telt nu voor 3 punten) iets aan zijn strijdplan veranderd hadden, antwoorde de veldheer negatief. «In Damesbasket zijn nog niet zoveel speelsters in staat om van op zo'n afstand, een doel poging te lukken. Dus heb ik aan mijn spelconcept nog niets ge wijzigd». Volgende zondag reist D.B.C. Aalst naar de vurige stede om er Femina Liège te ontmoeten. (G.S.X.) Luc Famaey was nog stèeds niet komen opdagen. Toch zijn alle bruggen tussen beide partijen nog niet opgeblazen. Hopelijk valt deze week een oplossing uit de bus. In de beginfase werd Osiris overrompeld, 6-0 na 3 minuten doch een weinig later konden de bezoekers aan sluiten tot 6 gelijk. Het duo Snelders- Bleyenberg schoot dan uit zijn krammen en plaatste de seven uppers op een 24- 14 achterstand naar Lievens. Comand riepen de gastheren een halt toe, zodat Osiris terug aanpikte. Toch werd ge draaid met een 39-33 ruststand. In de tweede helft geraakte luchtbal het best uit de startblokken, 43-35, maar dan hergroepeerden de stoottroepen van coach Marchand zich en barricadeerden hun gebied hermetisch af. Doordat Vel- deman en Lievens nu aanvallend beter aan hun trekken kwamen, veranderde het spelbeeld totaal. Luchtbal bleef ter plaatse trappelen en via een 0-9 tussen- sprint nam Osiris na 5 minuten de leiding over, 43-44. Van dan af speelden beide teams, haasje over en bezetten ze om beurten de koppositie. In de eindfase zorgde Veldeman ervoor dat de gasten een beslissende zeven punten kloof sloegen. De thuisploeg zette echter een verwoed slotoffensief in, dat juist op tijd door .P- .Temmerman vanop de vrij- worplijn in de kiem werd gesmoord. Punten Lievens 14, Comand 6, Tem merman 15, Raman 8, De Geest 8, V.D. Weeën 3, Veldeman 28. In derde klasse A delen liefst zeven ploegen, de tweede plaats met 4 punten. De eenzame leider Sijsele (6 pt.) blijft ongeslagen, maar moet volgende zater dag bij Osiris op bezoek komen. Een spannende wedstrijd wordt het in ieder geval. (G.S.X.) Na de reglementaire speeltijd stond er aan beide kanten 68 op het scorebord. Dus kregen de toeschouwers nog een extraatje voor geschoteld. De vijf minuten verlenging brachten dan toch een overwinnaar naar voor. Alhoewel over het resultaat nog lang zal nagepraat worden. De ajuinen begonnen met Elias, Minne- bo, P. V.D. Bosch, Schmitt en D. Schellinck aan een opdracht, die op papier althans niet onmogelijk leek. De bezoekers namen de beste start, 0-8 na 5 minuten. Elias schoot dan het denkbeeldige deksel van de ring. Half weg veroverden de plaatselijken voor het eerst de leiding, 17-16. Toch de gasten bleven in de wedstrijd, vooral Mertens De Osirisdames moesten naar het verre Tamines op bezoek. Toevallig de tegen stander waar ze op 1 november tegen uitkomen, maar dan in het kader van de Belgische beker. Osiris Somati toonde zich in de stu dieronde de meerdere van de thuisploeg, 6-15 na 6 minuten. Vera Vincke bespeel de de eerste viool en liet in de eerste helft alleen al 19 punten optekenen en was hiermede de absolute topscoorster. Ondanks de steeds wederkerende vast stelling dat boven de taalgrens de scheidsrechters ooglappen schijnen te dragen (misschien geldt dit verschijnsel ook hier, maar dan omgekeerd) en slechts de fouten van de bezoekers zien, kon Somati toch standhouden. Rust 29- 27. Na de hervatting bleef Marleen Naes- sens zwoegen. Korrie De Moor, die door een paar wegvergissingen, laattijdig was aangekomen en nooit de goeie draai vond, moest halfweg de tweede helft met 5 fouten, definitief de bank opzoeken, bij een 45-48 stand. Alles was op dat moment nog mogelijk. Coach Wojtal sprong dan in de dans, maar kreeg op een luttele tijdspanne 3 fouten (die de thuisploeg niet alleen 2 punten maar telkens ook nog een bonusworp op leverde) aangesmeerd. Door de ervaring van Charlies (26. pt.) en de afstands worpen van Ronveaux (18 pt.) haalde Tamines het tenslotte nog vrij gemak kelijk. Toch hebben de Somatimeisjes aange toond, dat ze mits een neutralere ar bitrage, de Walinnen in de bekermatch, de baas kunnen. PuntenDe Rycke 2, V.D. Spiegel. Wojtal, Vincke 27, De Moor 6, Naessens 4, Rooselaer 12. (G.S.X.) (12 pt.) liet zich niet onbetuigd. Elias was tot dan toe de betere Aalsterse afwerker. Rust 32-34. Na de herneming zagen de toeschouwers een stukje suspens opge voerd. Okapi was bijna steeds op de achtervolging aangewezen 48-52 na 10 min. Schmitt weerde zich als een duivel in een wijwatervat en verhinderde dat de tegenstander verder uitliep. Langs Elias raakte de thuisploeg terug op voor sprong, 65-64. Met nog 7 seconden te gaan, beging Viroux een fout op Minne bo, maar Mare lukte slechts één vrijworp. Eindstand 68-68, extra time dus. Okapi gaf aanvankelijk de indruk het pleit in haar voordeel te beslechten, 75- 70 na 3 minuten. Kontich kon echter terug aansluiten. Minnebo liet nog een bonusworp onbenut en in de slotscore lukte Varenyck de overwinningsgoal. Over de laatste twee punten van Kontich zal nog lang nagepraat worden. Volgens de plaatselijke supporters was het shot vertrokken na 5 minuten 1 seconde. Dus te laat. De tafelcommissaris weer legde niet helemaal de bewering. «Het is hier heel moeilijk om juist op tijd af te drukken, temeer omdat de toeter die het eindsignaal moet melden, defekt was». De scheidsrechters verklaarden zich terecht onbevoegd. Een pijnlijke neder laag voor de Aalstenaars, die volgende zondag naar Rubo Niel reizen. De punten Minnebo 18, Elias 22, V.D. Bosch 4, D. Schellinck 2, D. De Neve 8, P. Van Impe 2, Schmitt 21. (G.S.X.) Restaurant open van 11 uur tot Zondag gesloten. Specialiteitscampis, paling. De. door The Tower coach uitgedokterde taktiek, t.t.z. het tempo uit de wedstrijd halen, door de bal tenminste 20 seconden rond te spelen, lukte uitstekend, na 7 minuten was de stand slechts 8-6. Toen ontwaakten de bezoekers. Langs Van Branteghem (4_4), Lenoir (3-3) en een driepunter (2 één bonusworp), van Goossens, geraakte The Tower aan een 27-37 ruststand. In de tweede helft verruimden de Aalstenaars nog hun winstmarge, 43- 60. Maar via een presverdediging, kwa men de gastheren terugopzetten 53- 62 in de laatste 5 minuten. Gelukkig stelde U. Ravijts toen orde op zaken en met een paar mooie korven, zorgde hij voor de 2e zege van zijn ploeg. The Tower speler L. De Troyer is aan de knie geopereerd en out tot nieuwjaar. Punten Ravijts 12, Van Branteghem 16, V.D. Borght 10, Thys 6, Lenoir 8, Goossens 13, V.D. Bremt5. Volgende zaterdag 20 oktober komt in de Okapi zaal om 20 u. de ploeg van Buggenhout op bezoek. Basket 3de Provinciaal Rupel Dendermonde - Terlindenboys 103-82 Terug met de voeten op de grond. B.B.C. Terlindenboys, die hun eerste wedstrijd op Maldegem (87-88) tot een goed einde hadden gebracht, moestén nu naar Dendermonde. Dat daar andere koek werd opgediend, ondervonden de Aalstenaars maar al te vlug. De Carservicemannen hielden tot in de zevende minuut stand, 12 gelijk. Maar dan overrompelde de thuisploeg, de te groene bezoekers. Veel balverlies, geen afstandsschot en daarbij nog zwak verdedigen zijn alle ingrediënten van een verliezersrecept. Rust 49-36. Na de rust rolde de Dendermondse pletrol verder. Slechts Geerinckx en Borms akteerden op hun normaal peil, maar konden de zware afstraffing niet beletten.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11